Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

pet.s
9. apr 2010

janička akčně ano, ale hlavně veselo. Sice nám to nejstarší dcerunka někdy a ráda pokazí,ale já, syn a partner jsme fakt veselá kopa.
Jezdí k nám ještě manželovi dcery z minulého vztahu.Fajn holky 19,20. Ještě má další dvě děti,ale ty už jsou dospělé a v mém věku. Tam naštěstí jezdí muž za nimi. k nám by se s vnuky už nevešli.Prostě muž je čipera 😀 😀
Naskytla se nám možnost připojit ka nšemu 3+1 ještě 3 místnosti, takže budeme mít celkem 6+1. Každé dítě má svůj pokoj, Já s mimi taky, muž pracovnu, ložnici a obyvák. tak snad budeme mít každý své soukromí a klid.
Janicka musí to být OK. Puboše neprodám. Miminko neutopím a bez muže bych nemohla být, tak to musím nějak zvládnout, ne? 😀 😀 😀

janicka.m
9. apr 2010

pet.s - no paraaada 😀 tak na babatko aspon nebudes sama 😉 mozno to aj s barcou trosku pohne 😉 6-izbovy byt by sa obcas hodil aj nam a to sme len 3 😀

katka1981
10. apr 2010

Ahojte, ja som si trosku upravila metodu z knizky a krasne nam to klape uz 3 noci. Velmi sa tesim. Ist presne podla knizky bolo pre mna hororove a pre malu tramatizujuce. Ale som stastna ze som si knihu precitala a poucila som sa.

frola
10. apr 2010

katka a ako si to upravila? v com si sa poucila?

pet.s
10. apr 2010

Hele mně se nechce číst diskuze nazpět. o jaké knížce tu je řeč?

rainee
10. apr 2010

dievcata, no nic nam nezostava len to par mesiacov alebo v najhorsom rokov este vydrzat.. 😕
veru kazde dieta je ine a na neho platia ine pravidla, neda sa zovseobecnovat.
su matky ktore zvladnu aj 3 deti bez problemov /maju moj obdiv/ niekomu staci bohate jedno na radosti aj starosti /zeby ja?/
kazdopadne si myslim ze ked je mamicka uz uplne na nervy je lepsie odist na chvilu od babatka a sa ukludnit, aspon mne to dost pomaha ked mala jaci cely den len preto ze sa jej nemozem stale venovat a nosit ju na rukach ako vyhliadkovy autobus 😀
uz tiez padam na hubu, hlavne to nocne vstavanie ma zabija, nemam kedy dobit baterky.
latvia, k tej knizke som sa doteraz nedostala 😝

vlastovka385
10. apr 2010

Katka1981, jsem ráda, že vám to funguje. Být Tebou, nak na otázku od Froly neodpovídám, svůj postoj nám jasně dala znát na předchozích stránkách, takže ji odpověď nezajímá, jenom chce vyvolat další hádku. Frola, nevím, o co Ti jde, udivuješ mě 😲 .

latvia
10. apr 2010

piaaaaaaaankoooooooooo 🙂 nikto tu Ziadnu zvadu uz nechce

carodejnica
10. apr 2010

pet.s. - knižka sa volá presne tak, ako názov tejto diskusie, t.j. "Kazde dieta sa vie naucit spat"
- tu si nájdeš o tom viac informácií - http://tvnoviny.sk/zeny/top-tema/kazde-dieta-sa...
Knižka koluje po internete, voľne preložená. 🙂 Prečítaj si a urob si názor. 🙂
Tu je knižka samotná - www.materskacentra.cz/boskovice/Download/Spani.doc
(veľmi pomôže aj toto http://www.lmgtfy.com/?q="Kazde+dieta+sa+vie+na... ) 😀 😀 😀 😀 😀 😀

carodejnica
10. apr 2010

Takto je to lepšie http://www.lmgtfy.com/?q=Kazde+dieta+sa+vie+nau... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

frola
10. apr 2010

vlastovka co tu na mna utocis? daj mi pokoj. teba som sa nic nepytala. normalne sa zaujimam o to ako ta knizka katke pomohla, to je vsetko.

rainee
10. apr 2010

aj tak sa hadate zbytocne, kazdy ma svoj nazor a je to len o tolerancii...
okrem toho sorry ale ziadna z vas urcite nie je supermatka 😀 a dalsia vec je ze pri prvorodenom babatku este neviete co a ako, pri druhom by som uz aj ja bola za mudru vratane spania, papania atd. 😀

janica...
10. apr 2010

Co keby sme si tu radsej poradili? Ako na to aby dieta zaspalo.Mna tiez zaujima ako katka 1981 aplikovala tu metodu. A nic v zlom. A mimochodom zopar liniek co tu dala Frola mi pomohlo. Hlavne ta z nosenia.sk. Takze tak. A matky ktorych deti maju rok a viac si myslim ze uz poradit vedia. Samozrejme kazde dieta je ine.
Mne pomahala fit lopta a kojenie. A potom ako som uz spominala ked zacalo moje dieta chodit a spavat len raz tak spadlo od unavy. Ako to mate vy? V noci sa ale stale budi na mlieko. Kazde 3 hod. Ma rok aj nieco. Ale to mi az tak nevadi lebo uz tolko nevymysla a hned zaspi. Ale do tych 6 mesiacov si pamatam ze ten rezim bolo tazke nejak utriast. V noci vzdy po kojeni mi trvalo aj hodinu kym opat zaspalo. Teraz je to uz ovela ovela lepsie. A verim ze do dvoch rokov to uz bude bez problemov. Ci? Nie su tu aj maminy strasich deti?

pet.s
10. apr 2010

rainee přeseně jak říkáš každá máme jinou kapacitu 😉
ke zpestření ..vy nespíte s miminky, já s 16 letou dcerunkou. Včera večer " mami odvezla bys ná s na disko?" To znamená, po 22 hod 20 km tam, 20 km zpět a být v noci na mobilu, když zavolá, tak sednout do auta a jet pro ně. Včera jsem jela V půl 4 ráno.Pak tu do 5 skákala, kolem toho mého debílka(sorry), protože si dala panáka a seč neumí pít, tak byla na mol. Zabila bych ji.
Je astmatik, takže kašlala z toho kouře do 7 do rána. takže jsem noc proseděla potichu vedle v pokoji,aby se mi neudusila zvratky a nebo nedostala záchvat. A v té opilosti se mi neudusila. V poledne jsem padala na hubu a ještě jsem musela mít výchovný pohovor a udílet tresty.
Ve 3 jsem zalehla a vzbudil mě až synek, který chtěl odvést na noc ke kámošovi. Prostě je KRÁSA mít děti. 😀 😀

frola
10. apr 2010

janica mame to podobne. stale sa este uspavame na fitlopte. ale noci sa upravili az ked som ju prestala kojit. cize len nedavno. uz sa to nedalo vydrzat. olivka bola ochotna spavat len na prse...
a ako hovoris. odkedy zacala chodit, rezim prisiel sam odseba. predtym nespavala cez den vobec a teraz je tak unavena ze 11:30 v pohodicke zaspi na fitlopte. a vecer tiez.
ale posledne 4 dni mame malu vzpieracku, ktora sa kruti a vymysla. ale na to som si uz zvykla ze u deti sa vsetko stale meni. ked je zle tak si vravim ze vydrzim a ked je dobre tak si to naplno uzivam lebo viem ze to nebude dlho trvat 🙂

lovula
10. apr 2010

Ahojte maminy,

ja by som sa chcela spýtať, že či nemáte niektorá skúsenosť s uspávaním aj nejakým iným spôsobom ako je tá metóda podľa tej knihy. Na môjho malého to asi nejako zle vplýva.
Jeden večer som sa rozhodla, že to skúsim a nechám ho poplakať si, lebo už som fakt zúfalá. Vydržala som to asi 10 min., lebo malý začal neskutočne hystericky vrieskať. Zobrala som ho na ruky a pol hodinu som ho ukľudňovala, čo len plakal a nevedel sa utíšiť. Potom som ho musela ďalšiu pol hodinu zabávať aby nezačal plakať znova. Na druhý deň som mala s môjho ináč kľudného a dobručkého chlapčeka doma nerváka, ktorému nebolo nič po vôli. Tak som musela pristúpiť zase k starému spôsobu uspávania a všetko sa upravilo. Teda okrem toho uspávania.
Ja ho totiž uspávam aj hodinu, on sa vrtí, 10 krát pije, škrabe si hlavu, vyzivuje, hľadá si miesto, začne si rozprávať a proste mu hodinu niekedy trvá pokiaľ zaspí. Nepomáha nevšímavosť, ani krik a biť ho nechcem, ale už mi fakt tečú nervy. Každý večer pri ňom strávim hodinu a cez deň poobede tiež. Je už dosť veľký aby zaspávala buď sám alebo nech mu to netrvá hodinu.
Ďakujem za akúkoľvek radu

janica...
10. apr 2010

Myslim ze ludia maju ine starosti. Tymto vyjadrujem moj obdiv aj pet.s a vidim ze male deti male starosti..... ☹
Mne uz mala spava cez obed od 11 aj do 14 hod takze pre mna uplna novinka a konecne si stiham aj porobit. Doteraz som sa venovala len a len jej. Neviem co by som robila keby nebola prvorodena. Mozno by som vtedy skusala aj nejake metody ale pokial vladzem....A presne ze stale su nejake obdobia. Zuby, uzkosti, choroby......fakt ta metoda je podla mna dost nepouzitelna. Ten rok sa to vydrzat da. Sice s odratymi usami ale som rada ze mam zdrave, zive dieta ktore sa sice nevie naucit spat ako to vieme my dospeli ale podla mna ma na to pravo.Ved je to male dieta
A my uz asi mesiac ani fit loptu nepouzivame. Proste sa napije a polozim ju spiacu do postele. WOW. Takze ono sa to urcite zlepsuje a zlepsuje. Drzte sa

janica...
10. apr 2010

lovula mne sa osvedcila prave ta fitlopta. Do 10 minut mi dieta spalo. Nie vzdy ale vacsinou. Ale asi kazde je ine. Ale skus. 😉 Navyse aj ja som posilnila svalstvo 🙂 🙂 🙂

frola
10. apr 2010

lovula my sme mali obdobie ked som olivku uspavala hodinu a pol. no hrozne. tiez sa vrtela, spievala, vykrikovala a potom som zistila ze to bolo tym ze nie je dost unavena. tym ze cez den nechcela spat niekedy sa stalo ze zaspala v kociku o piatej vecer a to nabrala tolko energie ze nebolo mozne ju o 8smej uspat. skus nad tymto popremyslat. nepises ako to mate cez den tak mi to napadlo ako jedna z moznosti

janica...
10. apr 2010

Ked nasa mala spavala este dvakrat to bolo tiez peklo. Po 21hod sa nam tu este rehotala a ziadne znamky unavy. Je to aj o tom ze clovek pocuva z okolia ako im od 18hod spia deti vzorovo ale asi fakt je kazde ine. Sice som musela trpeit reci babiek ze ako je mozne ze mala este o 21 beha po byte ale co som jej mala urobit ked proste spat nechcela.Zo zaciatku som to riesila a bol z toho len boj, rev a nervozita.Teraz...odpadava o 19hod a ja si po roku pozriem aj TV spravodajstvo 🙂 Takze asi nic netreba silit a nedodrziavat rezim nasilu. Potom sme nervozni vsetci. Dieta aj rodicia. Druhe by som uz neriesila a nechala behat aj do tej 22hod. Aj tak som ju do tej 22 uspavala s revom. Takto sme to mohli mat v klude a s hrou.

janicka.m
10. apr 2010

u nas zaberali tieto metody uspavania: prvych niekolko mesiacov iba polozenie do postielky a zvieratka na kolotoci (ale kolotoc sa nesmel pustit, lebo to bol plac), potom uspanie pri cuckani z flase, dost sa osvedcilo spievanie spievanok (vacsinou pri 2. slohe K. O. 😀 ) a teraz... mrvi sa, lozi po posteli, hlada si miesto a ked si najde nieco vyvysene (vankus alebo zhuzvany paplon), tak sa ulozi a zaspi 😖 uvidime, co bude nasledovat v dalsom leveli 😀 ale teda hodinu sme (zatial) este neuspavali...

ozaj, uplne najlepsie je nechat ho vonku vybehat a riadne unavit (ale vonku na vzduchu, nie doma) 😉

janicka.m
10. apr 2010

pet.s: 😀 neviem, ci by som to zvladla s takou pokojnou hlavou ako ty 😎

janicka.m
10. apr 2010

janica: v lete a na jesen u nas bolo take obdobie, ze 100%ne fungoval kocik, tak sme bezne okolo desiatej vecer chodili do potravin na nakup. neverim, ze nejakemu rodicovi dieta pravidelne zaspavalo o 19tej alebo 20tej... len si to nepamataju 😅 ale tiez ma vytacaju take reci a tiez to poznam 😠

zelmirka1
10. apr 2010

moze potvrdit ze ked nema zmysel nieco nasilu riesit, rezim sa meni ako babo rastie takze nacasovanie ci uz spanku, papania a vsetkoho ostatneho musi clovek aj tak upravovat. Zbytocne sa stresuje mamina aj babo a za chvilu je zase vsetko inak. Tiez suhlasim s janicou ze ked sme presli na jedne spanok denne okolo roka tak sa vsetko vyrazne zlepsilo, spinka dlhsie, priblizne v podobnom case, mozem si uz v pohode naplanovat program a rezim sa lahko dodrziavat. Vzdy ma pobavi ked niaka maminka napise ze ma napr. 5 mesacne babo a naucila ho pevnemu rezimu. Ani sa nenazda a je po rezime.

Co sa tyka spania tak sameho som ho naucila maleho zaspinkat ked mal 15 mesiacov, isla som vlastne podla knizky, len som k nemu chodila stale nemerala ziadne intervaly, islo to bez placu lebo velmi dobre rozumel a zvladli sme to. Dodnes nikdy neplace v postielke, su dni kedy napr. nemoze zaspat a len zamrnka lebo vie ze pridem, pohladim, proste ze som tu pre neho a lahne si lebo vie ze je cas spinkat. Tiez som raz mala nervy a nechala ho chvilu plakat lebo sme mali za sebou hrozny den a bola som vycerpana a bolo to samozrejme len horsie a cim som bola ja viac nervozna tym viac plakal a zaspat ani nahodou. Nikoho neodsudzujem, kazda sa urcite snazime ako najlepsie vieme, ale ked s dietatom bojujeme tak to sa neda vyhrat, vsetko v nom ostava.

katkabg
11. apr 2010

janicka.m ja mam uz pomaly 4 mesacnu dcerku a pravidelne mi od narodenia ked ju kazdy den okupem vecer o osmej pottom nakrmim a sama mi zaspinka okolo deviatej...takto som ju naucila od zaciatku bez knizky a takto nam to fungujeeee🙂))

frola
11. apr 2010

katka to je super ale janicka tym chcela povedat ze sa vsetko meni a ze sa na to nespoliehaj ze to takto bude fungovat uz stale. to nie je v zlom myslene len realita ktora ked na to nie si pripravena ta moze zaskocit.

mirka907
11. apr 2010

Frola ma uplnu pravdu...moja mala je jasny priklad....krasne vecer zaspavala sama, ale odkedy sa vie postavit, tak chce len stat a moze byt neviem ako unavena....Musi sa fakt totalne znicit aby zaspala. Na nielkolkokrat ku nej chodim a davam ju na chrbat aby ona v priebehu par sekund zas stala a tak je to dookola. Ked uz je KO, tak spusti ale nastastie mi ju vacsinou staci objat a hladkat a potom uz zaspi. Ale s tym co bolo predtym (polozila som ju do postielky a spala) sa to zdaleka neda porovnat. A presne ako Frola pise, takato zmena ta moze zaskocit...

pet.s
11. apr 2010

katkabq tak přeji at to vydrží 😀 😀
Dneska v noci se mi už o uspávání dětí i zdálo. Dopadlo to tak, že jsem to dítě seřezala. Přísahám, že děti normálně téměř nebiju(jen když mě v 15 dcerunka asi po 5-té hlasitě poslala do prdele a ještě mě nazvala píííč... tak jsem se neudržela a dostala ji rákoskou. 😒, syna asi v 8 letech, když popálil doma sedačku, tak dostal na zadek.Ale to spíš z té hrůzy. No radost jsem z toho neměla a nemám.
Ale vůbec netuším, co to bylo za dítě. Asi tak 6 letá holčička. Ale pěkný péro. já ji jednou stranou nacpala do postele a ona druhou stranou vylezla a svítila a pořád běhala po pokoji.Holky vy mě vyblázníte. Já pořád uvažuji, co je dobře a co ne.
Nechat vyřvat. Nenechat vyřvat.
Ale zase naše Brambora nesměla když byla malinká moc brčet. Byla astmatik a vadu na srdíčku,(no taky vymodlená, adoptovaná tatínkova sladká holčička) Byla pěkný vztekloun a vždy se nám pak dusila. Tak jsme předcházeli vzteku a brečení. Navíc byla první dítě v celé široké rodině. A chudinečka byla do 10 měsíců v kojeňáku.(pořád jsme ji takhle litovali)
Bohužel dnes se mi to vrací. jakmile slyší z mých úst NE, a nebo to není dle jejího, tak mě sprostě pošle někam. Vyvádí, vzteká se. Je sprostá, kope do nábytku a ničí věci. Prsotě je rozmazlená, co si budeme povídat. Bohužel ani vyasvětlení v klidu a proč to nejde nefunguje(mimochodem to funguje jen v amerických filmech 😀 )Pořád očekává, že vše bude jak chce ona.
U kluka jsem takhle kolem něj neskákala. Jednak nebyl čas. Bára mě zaměstnávala celoživotně. Holt byly i probrečené noci, tak je jiný. Umí přijmout, že něco nejde a nebo něco nedovolím. Po dobrém vysvětlení se sice taky našpulí, ale v pohodě.

Moje sestra došla k výborné teorii, že nejlepší jsou děti, které v rodině vyrostou tak jako mimochodem. 😀
Asi ano. U Báry jsme pořád řešili jak na ní a jak s ní, jen aby to nějak nepokřivilo její dušičku. U kluka už tak nějak ne. Ona ani nebyla potřeba. On ty věci, tak nějak přijímal jak přicházely a odcházely.S něčím se srovnal dobře, s něčím hůř.
Ale vev výsledku myslím, že kluk je pro život vybavený lépe. Umí bojovat s nesnázemi. Umí řešit problém nebo vydržet než ten problém přejde.

Nemůžu zodpiovědně říct, co je lepší jestli se podřizovat dětem nebo ne. Nevím. Já jen doufám, že Pán Bůh nedovolí,aby se mi narodilo ještě takové jedno kvítko jako je naše Barunečka.
Holky jen si nemyslete, že ji nějak nemám ráda. Mám. I když je to s ní neskutečně těžké. Ale ono je někdy líp a někdy hůř. (víc teda hůř než líp) ale tohle je můj úděl a boj, tak bojuju

Ono je taky jasné, že každé dítě má nějaký potenciál a je nějak vybaveno do života. A s tím se musí počítat. Když jsme si děti brali, tak jsme počítali s tím, že budou mít v genech nějakou "´vadu"(normální lidé děti do kojeňáků nedávají), ale počítala jsem, že výchovou se dá mnohé ovlivnit. To je tak šílený omyl!!! 😀 😀
Takže když to takhle sumarizuji, moje děti nekradou, nefetují, nešikanují jiné, nenabízí se k prostituci, tak konec konců mám skvělé děti , ne? 😀 😀

kubaka
11. apr 2010

pets. - tvá sestra na to kápla - ano, když děti tak nějak vyrostou v naší rodině - přirozeně přebírají vzory, hodnoty od nás - ty totiž nejsou v rozporu s tím, co se do nich snaží rodič aktivně nahustit a co se je snaží naučit. Do toho počítám i učení režimu, spaní atd Tak, jak jsi psala u syna - prostě plyne čas, věci přichází a odcházejí... Radim Uzel jednou řekl, že si není vědom, že by děti nějak děsně vychovávali, prostě s nimi žily a vyrůstaly.
. Prostě se dělá to, co je potřeba. Myslím, že to není o tom - buď se podřídí děti nebo dospělý - jde o to vytvořit rovnováhu, respekt navzájem.

a k tvé dceři - výchovou (příkladem) se dá mnohé ovlivnit už jen tím a hlavně vlastně - nevědomky. Nemůžeš vědět, jak by se svou genetickou výbovou skončila, kdyby nežila u vás ale zůstala v ústavu. Takže se dá říci, že jste jí už jen tím, že měla možnost vyrůstat u vás, kteří ji máte rádi, zachránili od mnohem horšího života (třeba té prostituce, drogy, kriminálního chování) . A za to si můžete gratulovat.

rainee
11. apr 2010

u nas je to rozne - niekedy odkvacne do 5 min. a niekedy by bola schopna v postielke vreiskat aj hodinu. pokial si nezacne zmolit oci a zívat tak ani nema vyznam ju ukladat spat. casy mame rozne, ale sa nam to pomaly predlzuje na neskor /tj zaspava medzi 19-21 hod./. dolezite je dieta pocas dna kvalitne "znicit" nech sa dobre unavi.