Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

amisa
5. jan 2011

@sussanah ja mam len pootvorene dverea musela som jej zavriet a nase nechat otvorene lebo so sa budila fakt na kazde jej pomrvenie. Inak mi sme sa zaspavat naucili podla knizky a este sa mi osvedcilo jedno odsledovat si kedy je unavena asi kedy od ranneho zobudenia sa a ked je uz umrncana a dam ju spat tak zaspava velmi zle a reve ako tur, ale ked ju dam aspon pol hodinku pred tym ako je takto unavena tak zrazu zaspava velmi pokojne. Alebo ked mi zaspi na prsniku tak ked ju dam spat je hore do 50 minut a budi sa z revom, ale ked ju dam spat bez mliecka spi aj 1.5 hodiny a kludne sa zobudi.

luciferova
5. jan 2011

Moje decko sa v noci zobudi a nechce spat, dnes bol hore 1:00-2:30 ja som z toho na prasky, poradte co s tym, prosim vas!

zuzkat1
5. jan 2011

@luciferova to poznam🙂 moja je takto hore asi 4x do tyzdna okolo pol 5tej🙂 ja ju kojim, ona vtedy ine nechce, takze sedim s nou v naruci a kojim ju🙂 ona v podstate dudlikuje a je spokojna... niekedy (to fakt len obcas) si s nou mozem aj lahnut a to je vtedy super lebo ja spim a ona cucka😀

zuzkat1
5. jan 2011

@amisa super ze sa vam dari..🙂 kazdemu ine vyhovuje🙂 mne nevadi vstavat k nej a nemam pocit ze mi ubuda zdravie🙂

zuzkat1
5. jan 2011

@sussanah s tymi vysielackami mas pravdu... ked pozeram vecer telku a mam vysielacku lebo mala ma zavrete dvere tak vsetko to chyti ide taxik napr. a vysielacka sa naladi na jeho radio😀 ale ja este izbu neriesim az o rok najskor takze pohoda🙂

luciferova
5. jan 2011

@zuzkat1 aj ja ho kojim, ale pred cca tyzdnom sme zrisili nocne kojenie (pytal kazde 2-3hodky) a toto mame asi pomstu...

zuzkat1
5. jan 2011

@luciferova ja by som to riesila teda tak ze ked neplace tak by som ho nechala v postielke a ked zacne plakat tak by som dala k sebe ale uplne bez reci a ked zisti ze sa nic extra nedeje mozno zaspi...

luciferova
5. jan 2011

On si zmizne za hrackami a hra sa tak, ze cez den sa tak nevydrzi...

zuzkat1
5. jan 2011

@luciferova no tak fakt neviem, moja sa sice zobudi ale hracky ju nezaujimaju, vtedy chce byt len pri prsniku alebo medzi nami, maximalne stipe manzela a krici tata tata😀
ale iste ti baby poradia ja spanok moc neriesim lebo ked je v noci hore dospi to cez den a dufam ze z toho vyrastie🙂

luciferova
5. jan 2011

No lenze ja to nedospim a nemozem takto fungovat, som nevyspata, podrazdena, zla. Na vsetkych...

zuzkat1
5. jan 2011

@luciferova ☹ no hej ... verim... ja to znasam celkom dobre, ale verim ze to moze byt unavne...
neviem, niekto ti iste poradi...

duplicka
5. jan 2011

@luciferova ja som kojila uz dvoch synov po 25 mesiacov v noci kazde dve hodky. samozrejme tiez som bola unavena a nevyspata, ale su obdobia,kedy dietatko horsie spi a obdobia kedy je to ovela lepsie. treba vydrzat. som proti nazorom, ze dieta treba nechat vyplakat atd atd. take drobatka si rezim postupne vytvaraju a mozno ked ma 1,5 roka tak uz rezim ma ozaj dobry. pamatam si na nocne sidliskove prechadzky o 23,00 ked spinkat ani panovi a starsi potreboval, tak som ja alebo mm brali drobatko von........

netlacila by som na neho a netlac ani na seba, ked mozes lahni si s nim cez den a dobehnes nevyspatu noc. nechcem mudrovat,ale je to normlane. mozno existuju deticky,ktore zalahnu vecer o 19, 00 a aj ked su kojene spia do rana, ale tych je malo a ni moje k nim nepatrili, tiez som vstavala rano o 4,00 alebo v noci o 24,00 a ked uz mas dve tak sia ani pospat nemozes,lebo kym spi jendo druhe je hore.

nikdy som na deti netlacila a nenechavala ich plakat a obaja mi krasne spia, dvojrocny si zoberie knizocku,zalezie do postielky ja ho zazipsujem a zostanem v izbe a spi behom 5 minut. netlacit, nenechavat plakat, nerobi to dobre ani babetku a ani maminke

uvidis polepsi sa to, ber to ako horsie obdobie a coskoro bude lepsie 😉 😉 😉 😉 😉

zuzkat1
5. jan 2011

@duplicka 🙂 suhlas... tiez sme v noci 6x hore a obcas aj hodinu🙂

duplicka
5. jan 2011

@zuzkat1 nemudrujem,ale faktom je podla mna, ze cim viac sa stresu okolo toho robi,tym je to horsie. anoo aj mna stavlo ked mi kamosky hovorili,ze ich spi v noci a koja iba 2x,ale to bolo malinke 3 mesacne a ono sa to meni staaalee. ja som prave maleho odstavila,jeden den anhlasila,ze s apokazila cicuska,vecer 2x plakal ked sa zobudil a dalsi den si ani nepytal a vecr sa zobudil raz a troska plakal a teraz bola tretia noc absolutne nic a prespal celu, presne takto to bolo aj pri starsom a vsetci mi mudrovali,ze bude problem odstavit ked je uz velky a kojim, opak je v mojom pripade pravdou, 25 mesacne uz ma rozum a rozumie,ze je koniec , nie je z tho taky stres ako ked malinke sa odstavi. som rada,ze som to zvladla a mam po dalsich dvoch rokoch prvu noc bez zobudenia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vydrzat vydrzat a prisposobit sa dorbatku a nepocuvat kadejake rady mudrosti, urobit podla seba v prospech dietatka a seba 😀 😀 😀

zuzkat1
5. jan 2011

@duplicka ja s tebou plne suhlasim, teiez spanok neriesim, spi kedy kedy chce (jasne taky priblizny rezim ma - najma vecer chodi spat v tu istu dobu a cez den si rezim vytvorila postupne sama ani neviem kedy🙂) a ked sa zobudi tak je hore a co ma byt?🙂 su aj horsie veci😀 kojit chcem aspon do 2 a pol roka a dovtedy nehodlam riesit jej spanok🙂

amisa
5. jan 2011

@luciferova mas knizku? o spanku a takom to budeni tam pisu par rad.. treba si zrata kolko cez den dieta spi a podobne.. ak chces poslem ti ju.. a zrataj si ako dlho pred nocnym spankom je hore tvoje drobca..nech je aspon 4-5 hodin a cez den nech nespi viac ako priblizne 3 hodiny..

zuzkat1
5. jan 2011

@amisa moja nevydrzi 5 hodin hore to je potom uplakana.... taketo obmedzovanie je hrozne.... co ak ani jej maly tolko nevydrzi to ho ma nasilu drzat hore?

amisa
5. jan 2011

@zuzkat1 ???? zuzka nechcem byt zla.. ale strucne je to o celom rezime dna a nebere sa to doslova..kazde dieta si musi najst svoj cas..ale je to zhruba cislo ktore je v priemerne. NA tvoju vychovu dietata mam svoj nazor a nebudem ti tu pisat ze svoje dieta v podstate tiez obmedzujes.. tak prosim nekomentuj mna nezelam si to Ok. A slubujem ti ze uz nebudem ani ja teba.

monaberuska1
5. jan 2011

@amisa sdílím stebou tvůj názor 🙂♥♥snažila sem s ejim to tady taky říct.. ale nějak to nejde.....

adka12
5. jan 2011

Baby je toho tu strašne veľa popísané a to by som sa asi nedočítala. Potrebujem moju 18 mesačnú dcéru naučiť zaspávať samú, lebo ju chcem dať do jaslí. Poraďte prosím, ako na to? TU píšete o nejakej knihe. Zásada je nechať dieťa vyplakať alebo ako? Sú tam vraj nejaké intervali. Čítala som o tom článok ale nič konkrétne tam nebolo. Poraďte prosím.

evamarcel
5. jan 2011

@petronelas super tak nech sa to konecne podari a uz nech pekne spinka. Ste mojim povzbudenim. Este zopar detailikov spi s vami v spalni maly takze ste boli celu noc s nim alebo ste boli v inej izbe? Po vecernom zatvoreni dveri uz neplakal? Stacil mu plac doobeda? To bez placu spinkal vkuse od 19.30do 5tej vau to ze je to prvy den tak to je uzasne. Kolkokrat ho davas spinkat? Drzim palce

evamarcel
5. jan 2011

@petronelas este som sa zabudla spytat chodila si za nim v casovych intervaloch alebo jednoducho zavrela dvere a uz neprisla az rano o 5tej?Radili mi ze je to ovela rychlejsie uz neprist zhruba 3-4dni a dieta sa nauci spinkat same.

petronelas
5. jan 2011

@evamarcel no tak 2.den byl teda hroznýýýýýýýýýýýýýý ☹ To jsem si myslela,že první den je nejtěžší,ale to co bylo včera v noci tak to je hrůza. 😠
šel spát v 19.30hod.vzbudil se kolem půl noci,nakojila ho a přeložila spátky do postýlky.No a pak se vzbudil o 2hod a byli jsme vzhůru do 4,15ho a to vkuse brečel,chtěl jít za mnou no hrozná scéna. ☹
Já to skoro nevydržela a vzala jsi ho k nám do postele.Ale nakonec jsem ho nevzala. 😠
No a pak teda po tom strašném plaču usnul vyčerpáním.Přemýšlím jestli to vůbec vydržím a když jo,jestli to splní účel a docílím toho čeho chci.

Spí s náma ve spálni od narození.Máme malý byt a nemám ho kam dát.Po zatvorení dverí plakal,chvílu.
V pondělí mu plač stačil doobeda,večer byl relativně klid.Zato včera si to vynahradil večer.
dávám ho spinkat 1 krát denně.Už víc nechce. 😖

petronelas
5. jan 2011

@evamarcel ja tam chodím,mně to příde staršně drastické tam nechodit.Mám jednu knížku a ta je psaná z pohledu dítěte a tam tento spůsob nedoporučovali.Prý je lepší tam jít aby se nebálo,že ses na něho vykašlala.

petronelas
5. jan 2011

Já tam přídu,utěším ho ale moc to nepomáhá,ale mně to aspoň tak nebolí ☹

sussanah
5. jan 2011

@adka12 no a jak uspavas dneska? Ono pokud to neni uspavani stylem 2h pochodovani a houpani v naruci, tak bych se toho nebala a mozna ani neresila predem. Ony deti hodne rychle pochopi, ze kdyz neni mama, tak neni ani ten styl, ktery mama praktikuje a dokazou se prizpusobit vznikle situaci. Ja osobne bych to asi nechala tak a videla, jestli se nenauci usinat sama az v jeslich, az to prijde. Pokud by to neslo, tak potom bych to resila. Teda samozrejme pokud je ta moznost, ze treba uz nebudes chodit do prace nebo ze je to podminka do jesli. Kazdopadne nez se das do toho vyplakani, tak si urcite tu knizku precti, at se neudela vice skody nez uzitku. Neni to jen o vyplakani, ale jak pise @amisa , je to hlavne o rezimu dne. Pokud mi napises do IP svoji email adresu, tak ti knizku poslu 🙂

amisa
5. jan 2011

@petronelas druhy den je asi najhorsi ale drzim palce hlavne vydrzat uvidis ..
@monaberuska1 dakujem za podporu
@adka12 kto chce knizku posli te mi cez IP meil...

sussanah
5. jan 2011

@zuzkat1 je to fakt prumerne cislo, ale zas pokud jde dite spat nocni spanek po tom, co bylo vzhuru asi tak 2h, tak se nelze divit, ze nechce spat, pripadne ze se v noci budi a je vzhuru (ma to totiz potom trochu prohozene a povazuje to jen za dalsi denni spanek). Muj treba ze zacatku vydrzel vzhuru max 1,5h a postupne se dostal ted na ty cca 4-5h (samoze i podle toho, jaky je den, kolik spi apod. Ono s omezovanim ditete, omezovani ditete, urcovani hranic je u ditete primo nutne, ale hlavne zalezi na tom, jakym zpusobem se to dela. A jsem si vcelku jista, ze Amisa urcite nedrzi malou vzhuru i kdyz uz ji padaji vicka jenom proto, ze knizka rika, ze musi byt vzhuru alespon 4h 😉 Jde o to, kdy se dite napr uklada k tomu poslednimu spankku pred noci.

amisa
5. jan 2011

@sussanah jaaaj sme sa nerozumeli :0) mi ju mame a fungujeme podla nej .. spanku zdar

adka12
5. jan 2011

@sussanah akurát som tú knižku prečítala, teda 3 a 4 kapitolu. Ono v podstate mi problém so spánkom nejak nemáme. Večer zaspáva o 8-mej a spí do 7-mej a na obed zaspáva o 12-tej. Pol hodinka hore dole. V noci sem tam mrnčí a musím si ísť k nej lahnúť, inak nezaspí a reve. Ja však mám problém hlavne v tom, že vždy musí zaspávať so mnou. Nechce ani muža ani nikoho iného, len mňa. Ked nie je po jej vôli, rev a pri nás až zvracanie z plaču 😒 😒 😒
Toto ja potrebujem vyriešiť, lebo v jasliach sa s ňou asi baviť nebudú....