Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bublinkajasminka
30. apr 2008

martinaema - pošli to prosím aj mne na email čo mám na predošlej strane - díííkes 🙂 🙂 🙂

martinaema
30. apr 2008

k tomu spánku - akosi sa nám to celé dokafralo ☹ Najprv bola malá chorá, teraz sme boli na návšteve v Dubline, kde spávala s nami v jednej posteli a zrejme sa jej to zapáčilo. Prvú noc po návrate domov ešte celkom dobre spala, ale asi bola unavená z cesty, lebo nám meškalo lietadlo, ale tá predchádzajúca noc - no horor 😠 O pol jednej sa zobudila a vrieskala, hystericky sa búchala o matrac a nepomohlo ani ked som ju pestovala, chodila s ňou hore-dole, hladkala ju. Proste sa vyrevala do vyčerpania a to som ju mala pri sebe. O pol tretej odkvecla od únavy a o šiestej sme pokračovali - detto. Ráno som sa hanbila susede aj pozdraviť. Som zvedavá, čo nás čaká dnes, lebo aspoň to večerné zaspávania funguje normálne 😒

martinaema
30. apr 2008

bublinka poslané

bublinkajasminka
30. apr 2008

martinaema - dakujeeeem moooc

dasa80
1. máj 2008

dakujem pekne, idem to rychlo nacitat 🙂
deti vraj vseobecne nemaju radi zmenu...prostredia, spanie sa potom lahko narusi ☹
drzim palce nech ste rychlo v starych kolajach 😅

ivanapav
1. máj 2008

martinaema- prosím ta, možeš aj mne poslat tu knihu?ivanapav@post.sk.
Dik

martinaema
1. máj 2008

ivanapav poslané. 😀 A baby, píšte aj skúsenosti, ked sa na to dáte 😉

nathalie111
2. máj 2008

baby,myslim,ze jeden a trojmesacne babatka su na to,aby ste to zacali skusat,az prlis malinke... 😕 😕

megi22
2. máj 2008

mohla by som tiež poprosiť o preposlanie tej knižky na mail george22.j@gmail.com

Ďakujem
Megi

ivanapav
2. máj 2008

martinaema-dakujem 😉

zabka1003
2. máj 2008

Pridávam tiež skúsenosť..
naša malá má 4 a pol mesiaca...od narodenia spávala pekne, nemuseli sme ju nijako extra uspávať...
a potom dostala soplíky a celý spací režim sa nejako pokazil. Vždy keď mala ísť spať, tak spustila hysterický rev a nepomohlo ani nosiť, ani prsník, proste nič..len sa musela "vyplakať" a odpadnúť..
Tak som preštudovala knižku a začla ju dávať spávať podľa toho..tie prvé 3 večery boli desné..fakt som myslela, že si vyšklbem vlasy, ked spustila..a po tých troch večeroch sa to začalo lepšiť, a ked aj pomrnčala, ale zaspala..a po dvoch týždňoch to prestalo..
Začla som ju aj cez deň dávať spinkať do postieľky a pokaždé mi tam bez problémov zaspí..až sa mi veriť nechce..
takže odporúčam 😉 určite sa oplatí vyskúšať, nie je čo stratiť..a hlavne sa treba obrniť a keď sa do toho pustíte, už nepoľaviť...
držím všetkým palce 😵

vavka33
2. máj 2008

Babulky,ja mam aj tu knihu,aj sme sa snazili,aby mala zaspala sama podla nejlebo ako som predtym pisala,zaspavala len v kociku,potom som ju prekladala.teraz uz druhy mesiac zaspava sama,treti tyzden spi v izbe so starsou sestrou a je to v pohode.
Chcem tym len povedat,ze sa nikam neponahlajte s tym,aby dieta spalo a zaspalo same-uz vobec nie 3-4.mesacne.Ked pride spravny cas,dieta to tak robit bude.JA som myslela,ze lea bude zaspavat v kociku este na ZS 😀
Drzim vsetkym palceky.

bublinkajasminka
3. máj 2008

my máme len 6 týždňové bábo ale ja som odpozerala zase z knižky čo robiť ak veľmi plače a vááážne nám to funguje 🙂 🙂 je to už tretí deň a ide to.....po plači sa sama ukľudní a potom ju uspíme už ľahko

alami
4. máj 2008

ja som to tiež skúšala, ale ten plač mi nedal. spíme teda spolu. A musím povedať, že ma veľmi teší večer si líhať k môjmu krásnemu drobčekovi. Tieto pekné chvíľky s dieťatkom netrvajú večne, tak si ich aj trochu užime.... Len tak na zamyslenie...ako by vám bolo, keby vám manžel večer povedal - tu si ľahni a spi, ja prídem, až keď ty už budeš spať a ľahnem si inde. Asi by sme boli v šoku ...ja predsa, ked si idem ľahnúť, tak neraz volám svojho muža, aby si išiel tiež ľahnúť...chcem byť s ním...vy nie? Prečo potom nepochopiť svoje bábo - ono je s nami celý deň a večer mu zrazu povieme - ty si choď spať samo?????
Je to celé skôr o tom, že by sme my - matky, chceli po celodennej drine trochu voľna pre seba...priznajme si 😉
Ale bábo chce byť s nami, lebo nás ľúbi 🙂

nathalie111
4. máj 2008

alami,krasne si to napisala.... 😉

megi22
5. máj 2008

Linka pre všetkých po túžiacich po knižke "Kazde dieta sa vie naucit spat"
Jazyk: Slovenčina
Počet strán: cca 120
Formát: Word (doc)
Poznamka: v knizke mi nezobrazuje obrazky,
ak najdete knižku s obrazkami, hodte sem linku, pomôžete tak všetkým ostatným

http://www.materskacentra.cz/boskovice/Download...

bublinkajasminka
5. máj 2008

kočky - v tejto knihe píšu aj o knižke - Každé dieťa sa vie naučiť pravidlá - o tej neviete kde ju zohnať?

zuzka99
7. máj 2008

ahojte, chcela som sa opýtať, čítam tu knižku a píšu tam, že okolo 22,00 by sa malo dať posledný krát papať. aké máte s tým skusenosti? moj malý totiž sa napapá okolo 19,45 a o 20,00 ide spinkať a to posledné kojenie ako odporučaju odpadava. vtedy spí najtvrdšie a nechcem ho budiť. zato sa teda začne okolo 2,00 fuňať, to viem že ideme papať, v spánku sa napapá a spí do rána. myslíte, že mu mám radšej dať o tej 22,00 a bude spať do rána? mne to 1x v noci nevadí. len čo je lepšie pre babo?

julca80
7. máj 2008

zuzka99, ja by som ho nebudila, aj tak si myslim, ze ti celkom dobre spinka, kedze len raz si da mliecko a spinka dalej 😉

prasiatko30
7. máj 2008

zuzka - nechaj babatko nech spinka - tvoj malicky je este velmi maly a podla toho co pises spinka dobre tak sa ho nesnaz budit - riad sa radsej tvojim instinktom a nie knizkou - teda aspon v tomto pripade. to je skor myslene pre deticky co o tej 22ej este veselo stebotaju. 😉 ja byt tebou tak som vcelku spokojna a neboj sa cim bude babeno vacsie tak nebude uz potrebovat ani to kojenie o tej druhej a bude ti spat od tej osmej celu noc ale ak ho naucis na to ze sa treba budit o 22h tak sa ti moze stat ze sa ti zacne pravidelne budit aj ked to nebude potrebovat.

julca80
7. máj 2008

presne ako pise prasiatko
😉

zuzka99
7. máj 2008

ďakujem za odpovede, tiež si myslím, že to tak treba nechať. predminulú noc som čítala tu knihu a on sa ani raz nezobudil, asi to má na to vplyv 😀 ale myslím, že som bola z toho viac vyvalená ako keby som kojila 5x za noc. alebo si len nepamatám a kojila som 🙂

misur
7. máj 2008

Ahojte dievcata a zienky domace...
No my sme tiez uz presli vselicim, aj 1x za noc hore aj 7x. Teraz ma mala 5 mesiacov a od malicka mame problem, ze cez den moc nechce spavat. Nie ze by to nepotrebovala, potrebuje ako sol, lebo potom je umrncana a nic ju nebavi. Takze asi mesiac vcelku dobre fungovalo, ked som si s nou lahla do postele a zaspala pri cicicku. No momentalne je to tak, ze ked sa od nej odoberiem, ze sa idem naobedovat alebo ozehlit alebo skratka nieco, tak je o 20 min hore a vsetko sa opakuje odznovu. Ona je nevyspata, ja som nanervy a ozehlene tiez nie je.
Vecer zaspava pri papani a potom ju odlozim do ppostielky. Sama zaspala asi 3x v zivote.
Raz vecer sme skusali aj metodu nechat vyplakat, ale to prisla po 25 min suseda zhora, ze ci sme normalni, ze preco babo tak trapime a ona je chora z nasho babatka a toto mi iba "pridalo" na sebadovere a asi 2 hodiny potom som preplakala, lebo mi to prislo luto (ze aka som matka a vsetko dokopy...) no jo.
Preto prosim, viete mi niekto poradit? Dakujem vopred za vsetky nazory.

filipi
7. máj 2008

misur, neviem ti poradiť, lebo aj ja by som radu potrebovala ale keď ťa to ukľudní nie si sama. mi máme presne to isté, moja malá bude mať 5 mesiacov, ale v postieľke ešte nespala a sama tiež ešte nezaspala. Spáva v kočíku. Predtým zaspala pri prsníku v noci teraz ani to už nefunguje. Uspávame v hojdačke potom opatrne prenesieme do kočíka a to nehovorím, že som každú hodinu hore. A do toho sa nám už tlačia zuby. Domácnosť sa mi rúca nič nestíham. Mám ešte osemročného syna a tým, že nemám naňho čas tak sa mu začína zhoršovať prospechv škole. A vyplakanie? U nás nefunguje princezná dokáže 50 minút v kuse plakať. Asi sme na tom rovnako, že? Jediné čo je na tom dobré schudla som za 4 mesiace 18kg.

misur
7. máj 2008

🙂 filipi si zlata, ja som na rozdiel od teba uz 6 kg pribrala, lebo z tych nervov som zavisla na sladkostiach... a ked pride manzel vecer domov, tak dohanam, co som za den nestihla pojest...
Ja len dufam, ze z toho vyrastie a najdeme si nejaky normalny rezim, lebo inak neviem co s tym... keby som mala este 1 babo, tak by som asi osedivela.

bublinkajasminka
7. máj 2008

kočky - veľmi vám držkám palčeky...naša je oproti vašim deťom ešte krpček a ako to čítam tak myslím že to máte hrozné. Naša zaspí aj sama vo svojej postieľke, obyčajne, mne veľmi pomohla tá knižka aj čo sa týka vyplakávania. Skúšali ste to podľa toho? že 3 minuty nechať vyplakať, potom prísť tam, pohladiť, poláskať a zase odísť a tak? u nás to funguje ako-tak .....klop-klop..... 🙂 a dúfam že aspoň chvíľku to ešte bude fungovať

filipi
7. máj 2008

no ja som skúšala aj podľa knižky a bohužiaľ nič a ja moc nemôžem nechať malú plakať lebo pľúca ma veľmi dobré a syn sa potrebuje vyspať do školy.

turciatko
7. máj 2008

caute Baby, aj nas maly ma velmi dobry hlasok. Ma 6,5 mesiaca. Dokaze histericky vrestat aj 50 minut.
Cez den spi iba vonku v kociku, to aby sme aspon ako tak odburali nervaky pri zaspavani, ale vecer sa zacina nocna smena. 😝 V noci sa iba mrvi a mrvi. O spani v postielke sa mi moze iba snivat... V intervaloch od 20 min. po cca 90 min. operujem bud cajom, cumlikom, alebo mliekom. Dookola, dookola. Skratka, nekonecny pribeh. ☹

turciatko
7. máj 2008

A este som zabudla Misur, aj ja veselo priberam. ked mam nervy, tak hladam nieco sladke...
okrem toho, tiez nemam cas sa najest a zial ani urobit nic ine... aj ked by som velmi chcela, jednoducho sa neda. Zatial ma toto cele iba jedno velke plus. Vyzera to tak, ze tento rok budem krasne opalena, kocikovane 3x denne mi to zarucuje. Zatial...

pohar
7. máj 2008

Ahojte dievcata, tiez vas chcem len potesit, ze nie ste same a u nas je to podobne... 😖 Nasa mala ma 7 mesiacov a bolo obdobie, ze zaspavala sama v postielke bez problemov, v noci sa budila raz pripadne dvakrat na papanie a spotom spinkala pekne dalej. No v poslednom case sa to vsetko akosi zmenilo. Niekedy by bola na ciciku aj celu noc alebo aj ked nechce papat vyvadza, ked ju dam do postielky, ukludni sa len ked si ju vezmem k nam do postele a v pohode zaspinka. Takze niektore noci to opakujeme dodokola aj 4x kym pride rano 😒 Neviem co s tým robit, ale nechat ju vyplakat to asi nedokazem 😢 Skusim si precitat tu knizku a mozno tam nieco najdem vhodne aj pre nas.