Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mirustek1
14. apr 2009

potapko-ahoj,tak sme z dovolenky doma,vidim ze ste tu popisali.Emka zaspavala vecer sama bez placu,no cez den vacsinou spavala v kociari,lebo sme chodili lyzovat a po vyletoch,vcera vecer sme sa vratili,plakala asi 5min a zaspala sama,aj dnes dobeda,aj pobede,tak to nezabudla,zlaticko.Ele stale sa bude v noci 2x,/1x v noci,2x nad ranom/a dam jej cicik a ona sa tak riadne napapa,myslim ze je naozaj hladna,no hadam sa postupne odnauci papat v noci.Trosku mi vadi,ze cez den kym zaspi,to trva aj hodku,lebo robi vsetko ine,hra sa,beha po postielke,chodim stale za nou,davam ju lahnut a ona nie a nie,az potom sa rozreve a zaspi.Ale nemozem chciet vsetko,aj tak je to ovela lepsie,

sakura77
14. apr 2009

tak nase spacie trapenie,ked nechcel ist spinkat,preslo,nastastie to trvalo len par dni,asi mal fakt len nejake obdobie-a je pravda ze som nepovolila-aj ked ma stale volal aby som si lahla snim,vydrzala som a ked videl ze nic nebude, tak ho to aj preslo,tak je vsetko ok 🙂

puzzi
14. apr 2009

Potapko, dík za dudlíko uklidnění, však jo, si myslim, že do deseti let s dudlíkem nebude, nějak se to za rok plus minus vyvrbí. tak dík za uklidnění, svazování ani dudlík lámat přes koleno nebudu a hlavně budu kašlat na divné dotazy okolí, proč ho pořád svazujeme. Asi pro naše pobavení nebo co jim na to říct 😀
To jsem teda sama zvědavá, jestli aspoň ve sporťáku vydrží dvě hodiny koukat a nespat, nevsadila bych si na to 😅
Mirustek, v devíti měsících Honzíka se taky chystáme na dovolenou a bojím se toho rozhození režimu. Tak jsi příklad, že doma si pak dítě vzpomene na starý zažitý, kéž by.

potapko
14. apr 2009

Mirustek supeeeer, ja som vedela, ze Emka je zlatucka a bude aj dobrucka. Takze bola urcite super dovolenka 😉 Neboj, raz sa nauci nepapat v noci. Aj ja by som uz chcela, aby spinkala bez papania (stalo sa to len 2x), ale to jedno kojenie ma fakt nevycerpava. Ved su tu maminy na tom ovela horsie, poznam to ☹
Sakura, tym detickam niekedy treba len urcit smer a urcite hranice a oni potom pekne spinkaju a aj posluchaju. Tesim sa s tebou 😉
Puzzi, na cele okolie sa vykasli. Na mna tiez divne pozerali, ked moja starsia az do dvoch rokov chodila von s dudlikom a kapesnikom. Aj pri hre musela mat kapesnik stale pri sebe. Bolo to smiesne, ale neriesila som to. Ona sa tym potrebovala ukludnovat. A potom to vsetko zrazu preslo a dalo sa jej to vysvetlit. Vsetci nech si pomahaju ako vedia. Ved aj nasu uspavaciu metodu vela maminiek odcudzuje - ale nech to necitaju, no nie? 😀 😝

denima111
14. apr 2009

ahojte mamičky, chcela by som vás poprosiť , či by ste mi mohli poslať knihu "každé dieťa sa vie naučiť spať"Aj my máme problémy hlavne so zaspávaním.Zaspáva na prsníku, niekedy sa podarí zaspať , ale vačšinou si oddychne počas jedenia a v postielke vymyšla a vstáva si.Skúšala som ju včera nechať plakať, ale po pol hodine ani nie plakania ale ručania som to nezvládla.A potom zo sna fňukala.

potapko
14. apr 2009

Denima, posli mi do IP tvoju e-mailovu adresu a ja ti knizku poslem.

zelmirka1
14. apr 2009

ahojte
baby ktore ste skusali ste oducat v noci papat tak ste nedali vobec nic alebo aspon cajik alebo ako ste to robili?
Moj maly ma 6,5 mesiaca a je plne kojeny ale ked chce v noci papat dokaze dost kricat tak som zatial nemala odvahu. Papa sice len 2 alebo 3 krat takze to nie je take strasne ale rada by som ho naucila spat bez papania,
davam ho vzdy o 20.00 spinkat a niekedy vydrzi a zobudi sa az o 2-3 hodine a niekedy naopak uz o 22.30 vykrikuje
tak rozmyslam ci je to hlad alebo nie ked sa tie intervaly tak menia.

puzzi
14. apr 2009

Zelmirko, náš Honzík nejí v noci poslední měsíc cca. U nás je to možná jiné, protože nekojím, takže vím, že když před spaním vypije svou dávku, že vy neměl mít nečekaně brzo hlad. Před tím měsícem to bylo podobné jako u vás. Cca od tří měsíců vydržel často až do 2-3, ale tu a tam chtěl už o půlnoci, prostě různě. Když to bylo víc dní až k tý třetí, tak jsem si řekla, že o půlnoci se vzbudí ne hlady, ale třeba prdem nebo dudlíkem, na hekání jsem vrátila dudlíka a nedělala rovnou mlíko. No a usnul, heknul zas za hodinu a půl, dudlík, usnul a pak už kolem tý třetí dudlík nezabral, už ho plival po minutě, tak teprve pak jsem začala dělat mlíko. Prostě každou noc na hekání jen líp zabalit do zavinky, vrátit dudlíka a pomáhalo, postupně se mu spaní prodloužilo a teď dáváme jídlo kolem šesté ráno. Ale je fakt, že Honzík v noci nebrečí nahlas, on jen tak jako heká, a když si vybalí ruce tak dělá gíí a podobně. jasný, že kdyby fakt řval hlady, že ho dudlíkem neošidím.
Čaj bych nedávala, některé děti jsou pak noční závisláci na čaji a budí se na něj x-krát za noc. Ale upřímně, jsem vyměkávací typ a kdyby došlo na lámání chleba, tak ten čaj nebo mlíko asi taky dám než celou noc nespat 😅

katka.carska
14. apr 2009

Zelmirka, u nas sa neoducalo, a to kvoli mojej lenivosti. Ked si syncek totizto v noci pytal prsnik, nevedela som ci je to hlad ci smad. A o smade som sa ho bala nechat. No a ponuknut mu "mlieko" bolo pre mna menej narocne nez ponuknut mu flasu s cajom. Ked pil z prsnika, mohla som pritom zaspat a spat. Pri flaske by som sa neodvazila.
S "odstavenim" babatka v noci neporadim, kedze sme ho este ani my neuskutocnili. Pri tych par nociach co Matusko prespal sa mi aj tak velmi naliali prsniky a opat zvitazila moja lenivost-namiest odsavavia som synceka zobudila na pitie.

zelmirka1
14. apr 2009

diky puzzi ale mne tiez maly do 4-5 mesiacov len mrnkal v noci ale teraz sa zobudi a spusti riadny krik len kym sa posadim a rozopnem nocnu koselu 😝
Skusala som ked sa zobudil pred polnocou alebo len 1,5 az 2 po poslednom papani ze mu nedam ale zatial som to vydrzala len chvilku lebo fakt dost plakal. Dudlik na noc nedavame, ani ho nechce a najhorsie je ze ked sa zobudi zacne plakat len co ho zacnem ho tisit, hladit tak spusti este viac. Je fakt ze po napapani ihned zaspinka. Zatial papa prikrmy dost malo a mozno ked zacne viac papat tak to bude lepsie, neviem. Podla knihy sa moze robit cokolvek len nedat papat ale ten moj drobec ani neotvori oci ked zasvietim a drzim ho na rukach len vykrikuje kym mu nedam. ???

puzzi
14. apr 2009

Zelmirko, aha, tak to metoda vrátit dudlík není pro tebe, jestli až tak brečí a řve, tak bych mu dala taky, chápu tě. Taky záleží, jestli máš pocit, že si jen tak cucne nebo jestli fakt pije hodně a vypadá hladově? Pokud ho nedokáže uklidnit jen malej zásah, tak to pak jedině mít na to nervy a nechat ho řvát, ale máš na to ty nervy? 😅
A co kdyby k němu v noci vstával tvůj manžel? Píšeš, že spustí řev, když si rozepneš košili, tuší jídlo a nemůže se dočkat. Honzík vždy heká, já ho jdu vybalit a můj manžel míchá mlíko. Dřív jsem Honzíka vždy vzala hned a šla s ním k nám do postele na krmení, ale manželovi to někdy dýl trvá to zamíchat a jak Honzík vidí, že se jde jíst, ale furt nic a nic, tak začne takovej řev a může se zbláznit. Takže nejdřív v pozadí čekám, až bude hotová flaška a až pak pro něj jdu. Kdyby vstal tvůj manžel a pohladil by ho, že se má spát, no asi nic z toho, viď? Ale za pokus by to možná stálo.

mirustek1
14. apr 2009

zelmirka-ja si myslim,ze tvoj malinky ma narok v noci papat,naozaj moze byt hladny.Zalezi od toho,ci papa naozaj alebo len cucka cicik.

zelmirka1
14. apr 2009

jej puzzi ty si z Plzne...aj moj manzel je odtial..paci sa mi tam ked chodime k svokrovcom 😉

no asi tie nervy nemam ale kedze som uz unavena tak to skusime tak ze ho bude tisit manzel...inak pije niekedy dost a niekedy menej, ja to fakt neviem odhadnut ci je hladny alebo smadny az ked mu dam zistim 😝
a ten plac zacne ked ho zacnem tisit v postielke alebo aj na rukach prave ked mu nedam, ked citi ze ide dostat tak znizi intenzitu a ukludni sa. No hlavne ze knihu mam nastudovanu odkedy sa narodil a neviem si rady 😀 😀

mirustek1
14. apr 2009

puzzi-my chodime stale niekde,my s manzelom sme toho nazoru,ze nebudeme sediet doma,a dietatu to prospeje,aj ta zmena prostredia,nasa mala uz bola s nami asi 4x na takych 5dnovych lyzovackach,a 2x v Tatrach a chceme aj k moru.To zalezi vsetko len od vas,je to sice viac starosti,ale nesla by som bez deti.Aj so starsiou sme stale takto behali a je taka ostrielana,nema problem ani v cudzom kolektive.Takze skuste,.....drzim palce

puzzi
14. apr 2009

Miru, Honzík je taky docela zvyklej na jiné prostředí, většinou v neděli hlídají naši, občas jedeme na víkend ke tchýni, většinou je to vše ok včetně spaní, ale možná je ještě malej a tu změnu prostředí si neuvědomuje tak hodně.
Já s ním budu v létě 7 týdnů v Chorvatsku, nejdřív s našima, pak přijede manžel, pak ještě s mou mámou, máme tam jako rodina místo v kempu na celou sezónu, tak letos díky mateřský tam můžu být takhle dlouho. Tak jsem na to pak hodně zvědavá, tam asi bude chodit spát déle než v půl osmý, bude světlo, teplo, večer třeba bude spát v kočárku na procházce do města. No a pak po návratu domů jsem na to hodně zvědavá, jestli si bude domácí stereotypy ještě pamatovat. Ale nějak to zmáknem.
Zelmirko, jj, jsem z Plzně, tady je krásně 😀
dej vědět, jestli tišení manželem přinese nějaké výsledky.

monikaoli
14. apr 2009

Ahoj potapko.Tak a sme tu zasa.Oli nam spinkal od 19.30 do polnoci potom sa prebudil poplakal a zasa zaspinkal potom vstal okolo 04.00 tak sa napapal zasa spinkal do 7.00 aj noc predtym 19.30 spat zobudil sa okolo 22.00 poplakall a zasa zaspal do 3.00 potom zasa zaspinkal a vstal o 7.20. A ako vy ste dopadli?Neviem preco sa oli zobudi a place dufam ze sa raz nauci spinkat bez budenia sa.Tak uvidime co nas caka dnes zatial papa

potapko
15. apr 2009

Monika, my mame dnes za sebou vynimocne nepokojnu noc. Zobudila sa uz o tristvrte na desat, potom o pol jednej, potom o pol piatej - to si chcela urobit rano, tak som ju asi 20 min. nechala, ci zaspinka. Ked to neslo, tak som ju nakojila a o pol siedmej uz bola hore definitivne. Dufam, ze to bolo len take prechodne, lebo na to nie som zvyknuta 😉 Zatial som jej zakazdym dala papat, ale bolo to tiez len take ukludnovanie, tak som zvedava, ci to nebude robit dalej. Ale vy ste mali celkom v pohode noc. To, ze sa Oli budi, je normalne. Deti sa casto v noci budia, len ked zaspinkaju same, tak to ani nevnimame. Niektore deticky si proste musia pomrnkat. Ale aj to urcite casom prejde, neboj.
Zelmirka, nemyslim si, ze si nevies dat rady. Misko je este naozaj dost malicky a v noci kludne moze byt hladny. Pokial sa ti nebudi kazde dve hodinky na papanie, tak este chvilku vydrz. Suhlasim s mirustek. Ak sa to bude zhorsovat aj napriek prikrmu, ktory vecer dostane, tak to az potom skus.
Puzzi neboj, Honzik bude po lete uz starsi a mozno bude stacit len par dni, aby nabehol na svoj rezim. A mozno ti ten letny bude vyhovovat aj doma 😉 Teraz je este malinky a na budenie a hekanie v noci ma narok 😝 Aj tak ti (aspon ja) velmi zavidim, ze ti tak pekne spinka, ked je malicky. My sme mali vtedy obdobie papania kazde dve hodinky. Ale kedze bola moja malicka strasne chuducka, takze ja som jej papat musela dat. Ona sa budila od hladu. A teraz to uz viem urcite, lebo ako som zacala prikrmovat, tak je ovela pokojnejsia a teda poooooriadne pribera 😀

monikaoli
15. apr 2009

Ahoj potapko.takze vy ste nemali dobru noc to neva dnes to snad bude lepsie.Nas oli zaspinkal ako zvycajne 19.30 a zobudil sa az o 04 rano napapal sa a spinkal znova do 7.00 Povrtel sa zaplakal ale zaspinkal hned.Takze uvidime ako dlho nam to vydrzi.Dufam,ze aj vy budete mat lepsiu noc dnes potom napis zatial papa

elize
17. apr 2009

Ahojte, vsetky tu mate mensie babatka, ale snad mi poradite. Knizku som precitala a asi pred pol rokom sme podla nej uspesne zvladli zaspavanie. To bol nas jediny problem. Prvy vecer plakal 5 minut, druhy vecer uz ani to nie a v treti zaspal uplne sam. Bola som prekvapena ake to bolo jednoduche.
Zial, nedavno som musela ist na dva tyzdne do nemocnice a o Maxinka sa staral manzel s mojou maminou. Teraz cez obed zaspava ukazkovo, ale vecer to je des. Zvykne plakavat aj hodinu, az potom zaspi od unavy a dalsiu hodinu este v spanku vzlyka . Je to vzlykanie normalne? Je pravda,ze sa dostal do veku kedy skusa, co si moze dovolit a jeho vydrz je naozaj velmi velka. Niekedy mam dojem, ze mi to robi naschval. Zacalo mi skuskove obdobie a vecer, ked ide spat sa zvyknem ucit. No teraz po jeho vystupoch som tak unavena, ze na ucenie mi nezostavaju sily ☹

jitrulka
18. apr 2009

Ahojky holčiny... máte některá zkušenosti s vyplakáváním v paneláku? Nebo jak vylstně uspávají "panelákové maminky" svá staršíí miminka?

potapko
18. apr 2009

Elize, vzlykanie po takom dlhom case co place, je uplne normalne. Aj ked ma dost prekvapuje, ze v takom veku takto dlho vydrzi. A neskumala si radsej priciny, preco to je? Z nicoho nic sa take veci nestavaju. Neuspavala babicka s tatinkom troska inak? 😉 Skus najskor zistit pricinu - ak sa da. Inak, Max je uz dost velky, takze by aj tvoje utisovacie slova mohol brat troska inak. Mozno by si ho mohla viacej potulkat a potom do postielky. Treba sa na to pozriet trosicka inak ako ked to ucis male babatko - aspon to je moj nazor.
Jitrulka, ja byvam v panelaku a uplatnovala som tuto metodu. Susedia nic nepovedali, len sa usmiali a povedali: "dcerku ste prestahovali uz do inej izbicky, ze?" 😀 😀 Na tvojom mieste by som to vobec neriesila. Keby sa pytali, tak je to predsa dietatko a nic ine, ako plakat, nevie. Povedz, ze idu zubky 😝 Ozaj, prvy krat mam problem s cestinou - netusim, co je to vylstně 😅
Monika, tieto posledne dve noci uz boli lepsie. Takze je to prechodne. Ale myslim, ze nam idu zuby a mozno aj viacej naraz - este totiz nemame ani jeden. Takze obcas je veeeeelmi mrzuta ☹

jitrulka
18. apr 2009

potapko... to mělo být vlasně 🙂 tak snad to pár dnů vydrží. ale malá mi ted stále stojí v postýlce, takže stejně pořád nevím jak na ni. asi to chce čas ☹ Ale jinak díky 🙂

cessy
18. apr 2009

ahojte,
takze aj my sme na tejto metode uz 6 den a mozem povedat, ze super, velmi dlho som sa na to odhodlavala a nakoniec som ju zaviedla....

cessy
18. apr 2009

dnes mi maly zaspinkal uplne bez placu, ale myslim, ze to nieje metodou ale jeho zvysenou teplotkou... 😢 , bojim sa co bude v noci a neviem ako postupovat, ked je dieta chore....ale bude to urcite s casti aj metodou, lebo do teraz mi bez prsnika v puse nezaspal... ☹

lienka43
18. apr 2009

Ahojte my sme na tejto metode tiez uz stvry den a mozem povedat ze tiez dobre, odporucam plakali sme jeden a pol dna vzdy pri zaspavani a intervali sa skracovali a uz zaspavame bez placu, obcas zamrci ale to sa da zniest. Tiez som sa velmi velmi dlho odhodlavala bala som sa placu ale uz viem ze sa "vydierat" nedam 🙂))).

cessy
18. apr 2009

lienka a ake stare mas babo??

potapko
18. apr 2009

Jitrulka, dostala si ma 😉 Ja mam babku z Moravy a preto som myslela, ze po cesky viem vcelku dobre 😀 Takze pozor na preklepy 😝
Cessy, asi je to vasa prva teplota. Neboj, vsetko zvladnes. Ak ma teplotu, tak metodu prerus. Ked placka, zober ho k sebe a prsnik mu daj, lebo moze byt smadny. Akonahle vystupi teplota nad 38, tak mu daj cipok. Ten sa mi pri takychto malych detickach viacej osvedcil ako sirupy. Uplakane a nervozne dietatko tazko nieco prehltne ☹ A mozno budes prekvapena, ako dobre bude spinkat. Moja starsia (mladsia este chora nebola - klop,klop) pri horucke lepsie spala ako normalne. To su tie paradoxy.
Lienka super, tesim sa, ked to niekomu tak rychlo zaberie a nie je to az tak strasne dlho stresujuce. Musime predsa uprimne priznat, ze to stresujuce je ☹

cessy
18. apr 2009

potapko dakujem za podporu....praveze cipok som uz dala a zda sa mi ze uz nieje taky horuci...vobec neplackal, hadam je aj taky unaveny z tej hnusnej teploty...
ano je to nasa prva teplota..a dufam ze to budu len zubky, nic vaznejsie

skrecok
18. apr 2009

Ahojte,
moj spaval do 4.-5. mesiaca ukazkovo - doobeda spal hodinu a poobede 2-3 hodiny ci uz v postielke alebo v kociku. A potom sa to zrazu zmenilo. V kociku ako-tak zaspi pocas prechadzky, v aute este ano, ale v postielke takmer nikdy nezaspi. Cez den vobec nespi ak mu nedam cicku (ma ho ako aj uspavacku 😔 ) a je nervozny, place. Viem, ze som urobila velku chybu, vcera som sa rozhodla ze dalej takto ho nebudem uspavat. A on normalne pri vecernom zaspavani plakal skoro HODINU!!! A to sa este dobre napapal, odgrgnut nepotreboval. Cumlik vypluval (nechce od narodenia.), hladkala som ho, objimala som a nic nepomohlo. Nakoniec zaspinkal od unavy, normalne ma to strasne trapilo a bolelo. Co mam robit?

Dnes vecer bol taky unaveny, ze zaspal pri kojeni a ked som ho preniesla do druhej izby a ulozila som ho do postielky, len na chvilu otvoril oci a spal dalej.

potapko
18. apr 2009

Cessy, ak vam teplota do pondelka neprejde, chod radsej k lekarke. Inak mam dobre skusenosti aj s homeopatickymi cipkami Viburcol. Ak to budu len zubky, tak mu skus dat ten. Za pokus nic nedas a predsa len je to troska lepsie ako normalny liek. Skus to, ale iba ak si zastanca homeopatie - nie kazdy na to je 😉 Drzim palceky, aby to boli len zubky.
Skrecok, niektore deticky presne vedia, co chcu a chcu to intenzivne - preto vydrzal tak dlho plakat ☹ Niektore deticky placu aj dlhsie, co je strasne namahave. Ale ako si tu uz mohla citat, tieto place trvaju tak 2-3 dni. Takze, podla mna, ak sa ti po kojeni nezobudi, tak ho nechaj spinkat - ako dnes. Ale ak sa ti zobudi a bude sa chciet len na didke uspavat, tak ho skus polozit a vydrzat. Chod k nemu v pravidelnych intervaloch - ved to vies. To, ze ta to trapi a boli, je normalne. Trapi to kazdu z nas - tomu mozes verit. Ale niekedy sa to proste inak neda 😢 Drzim moc palceky a neboj, on to urcite zvladne a ty tiez.