Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

padix
21. nov 2007

😀 😀 😀
tak teda tie, ktore uviedli adresu na 7. strane

soyka
21. nov 2007

ahojki padix,
skus poslat aj mne.....vyskusame 😀 soyka@centrum.sk
dik

padix
21. nov 2007

poslala som 😀

susik77
21. nov 2007

sakura: mne mala dnes zaspala aj cez den, ale len na pol hodiny 😀

sakura77
21. nov 2007

susik-aj mne zaspal,ale az po "10minutovej prechadzke" na rukach a takto to praktizujeme stale. v podstate mi to az tak neva,lebo dost rychlo zaspi okolo 10minut,ale vecer v pohode ho dam do postielky,pusa,zavrem dvere a spi.ale cez den on sa tam hra a bol by tam schopny hucat aj 2 hodiny a nic.tak vecer moze,cez den nie 🙂 no a o to horsie ze sa mi tam uz postavi a lozi po celej postielke-takze kto to nestihne naucit dokedy sa neposadi(nieto este postavi)tak ma smolu,to uz asi nepojde 🙂

susik77
21. nov 2007

sakura: moja sestra sa doteraz trapi-mala ma 13 mesiacov a vstava 4x za noc ☹ este k tomu nemoze praktiz. tu metodu, lebo byvaju so svokrovcami a svokra by jej vynadala, ze malu nechava plakat 😖

koliesko
21. nov 2007

my sa nemame velmi cim pochvalit, dnes sa konci treti den a Adamko bojuje ako o dusu. Baran, kraaaaasne vytrvaly. Ale v noci sme sa zobudili na krmenie len raz, co sa nestalo niekolko mesiacov. To bola parada, ale cez den plakal velmi velmi dlho. Tam sa pise, ze po hodine to treba prerusit a dieta udrzat do dalsieho spanku. Takze sme sa vytrapili. Uvidime, aka nas caka noc.

yesno22
21. nov 2007

ahojte...tak som si vas pekne precitala..knizku mam doma uz skoro 3mesiace...2x om ju precitala ale zatial neskusila...vela mi ale nechyba...maleho kojim, kojit chcem este aspon do roka, mame teraz tazke obdobie...kdesi som citala, ze sa tomu vravi "uzkost 8-9mesacnych"...zaspava pri mne na posteli, obcas na rukach, ak to chcem urychlit....aby ste mali prehlad o nasom spani:
doobeda spi od tej 9tej 30-60min(obcas 2hod) som mnou v posteli
poobede vacsinou vonku v kociari taku 1-1,5hod, ak spi doma tak je to podobne ako doobeda...ak ho necham spinkat sameho v postielke skoro zasadne spi len 30min 😒
vecer sa okolo siedmej kupeme, zaspava viac menej pri prsniku a potom s manzelom len cakame na prvy plac...napr posledne 3 noci sa budil kazdu pol hodinu kym som si k nemu nesla lahnut...zobudil sa okolo polnoci-to zvykneme papat, zaspal hned na 3hod, ale to je normalka..znova kojenie, spal 1hod a bolo po spani....len mrncanie, prevalovanie sa z boka na bok...ked to zhrniem, spavam 3hod medzi polnocou a tretou rano a dalsiu hodinku potom....a to je vsetko 😒 nikdy sme nespali ukazkovo, ale takto zle este nespal a mne dochadzaju sily... 😒
problem je vo mne, ze som ho tak naucila a nemam sil skusit tu knihu...a bojim sa aj toho, ze susedia na mna poslu socialku, ked ho budu pocut revat, lebo maly ma teda dost jasny prejav 😀

baileysa
21. nov 2007

yesno, mne pomohlo na susedov toto: ak maju deti, tak to snad pochopia, ak nemaju deti, tak to nepochopia nikdy... 😉

yesno22
21. nov 2007

baileysa...to so susedmi som myslela zartom, susedov mam ok, ale az sa raz odhodlam skusit tu knihu (ked sa to nezlepsi same), tak ich asi predtym radsej na to upozornim 🙂

evicska
21. nov 2007

Aky pekny nazov skoda len ze ja uz ani neviem co spanok je aj teraz je v pavuky a bavi sa v noci to iste je do 4-5 hore ale okolo 6 vstavame cez den spi okolo 2 hodin dokopy a je mi z toho do revu. A nechat ju vyplakat? To asi nie place na plne gule ze niekedy sa bojim ze sa zadusi. Ak ju dam spat do postielky spi tam asi 20 min. A pochoduje dalej.poradi mi niekto co s tou mojou sibalkou

katrin
22. nov 2007

sakura77, nie je pravda to, že pokiaľ sa dieťa nenaučí spať, pokým nechodí.. Moji chalani mali rok, praktizujem rady z knižky cca týždeň a spávame (s jednou prestávkou), ale už to nie sú diskotéky o 3h ráno s postavením sa v postieľke, behaním po nej hore-dole... Je pravda, že večer to trvá dlhšie, lebo akonáhle ich položím, obidvaja stoja a revú, ale je to len o tom, že ich každé tie 3,5,7,10 minút musíš položiť, pohladkať a odísť a hlavne, musíš to vydržať ty... 😉 Takže, naozaj, každé dieťa a v každom veku sa vie naučiť spať (aspoň podľa mňa) 😵

trixi
22. nov 2007

Skutocne je to o tom ako to zvladneme my maminy a tatinovia. Vcera sme zacali trenovat zaspavanie. Rvalo nam to srdce, ako maly plakal. Ale po piatich minutach, ked som ho isla pozriet tak za tie 2 min. co som tam bola zaspal a spal az do tretej. Prve tri minuty mi vsak pripadali ako vecnost a 2 minuty pri nom nekonecne kratke. Verim, ze kazde dieta sa nauci zaspavat same. A kaslem na nasich a susedov, ked si myslia, ze sme zli rodicia a ze trapime nasho maleho, ked tak strasne reve.

sakura77
22. nov 2007

no ja vecer nemam problem,len cez den-lebo to obcas spi aj vonku v kociari,alebo sme u niekoho na navsteve a tak to ma take domotane,ze ked ho dam cez den do postielky,jeho ani nenapadne ze ide spat,v momente je na nohach 🙂

lucik77
22. nov 2007

susik77 ďakujem za bleskurýchly návod, snáď s k tomu čítaniu dopracujem.

Ja som si ale myslela, že to môžme začínať praktizovať u detičiek aspoň 1/2 ročných...

susik77
22. nov 2007

lucik: odkedy to praktizujem na verce, je ovela spokojnejsia-asi ze sa konecne vyspinka a zacala mi zaspavat aj cez den-tak na 4 hodky 😉

koliesko
22. nov 2007

mile maminky, prosim o pomooooc. Nas prvy den bol perfektny a cim to dlhsie praktizujeme, tym som zufalejsia. Maly place 40 min.pred dopoludnajsim spankom a spi 30 min., pri popoludnajsom spanku place vyse hodiny a spi 40min. Samozrejme je brutalne unaveny, takze cely den mrnka a chce byt na rukach. Co sa ale super zlepsilo, su noci. Predtym sme boli hore min. sest krat, teraz sme raz. Ja som ho ukladala spinkat kolisanim na rukach. Aj ked sa cez spanok prebudil, stacilo ho par min. kolisat a uz spal. Teraz to samozrejme nerobim a spi velmi kratko. Dnes je to stvrty den a som s nervami na dranc. Nikdy tak vela neplakal ako tieto posledne dni, som z toho nestastna. Prosim nejaku mamku, kt. to takisto slo tazsie, aby mi napisala par slov na povzbudenie 😅 , velmi chcem vydrzat. Verim, ze je to dobre pre nas vsetkych. Len zacinam pochybovat, ci nam sedi prave tato metoda. Nerada by som mala za par dni zo svojho syna neurotika. 😝

koliesko
22. nov 2007

Poznamka autora: alebo mamka neurotička? 😠

susik77
22. nov 2007

koliesko: u nas to bolo prve dni podobne: v noci pohoda a cez den, hrozny plac 😎 teraz to riesim tak, ze cez den to nepraktizujem, idem s malou okolo 10.h. na prechadzku, predtym prebalim, nakrmim a spi mi tak do 14.-15.hodiny 🙂 totiz, ta zima vonku ju dobre uspi a ked prideme z prechadzky, vypnem v kuchyni radiator, otvorim dokoran okno a ona spi dalej 🙂

zdenka821
22. nov 2007

Už dnes sa na to psychicky pripravujem, chcem od zajtra naučiť synčeka zaspávať podľa rád v tej knižke, mám z toho ale poriadne nervy. bude to s ním asi ťažké, pretože on po papaní sa po hodine stále aj tak prebudí, lebo si chce ešte raz odgrgnúť, nechápem to, ale stále si odgrcne keď sa naje a potom keď sa ide hrať tak ešte v priebehu hodiny pár krát. Chcela som sa opýtať, či s tým učením možeme začať, keď má malý nádchu a každú chvíľu mu vyrazí zúbok, teda je strašne nepokojný. Poraďte prosím. pa

malena
22. nov 2007

Ako zaspáva moja 9-mes.dcérka? Mne na bruchu s hlavičkou na hrudi sladko zaspinká, a mne to nevadí, naopak, užívam si to. Ved bábetkom bude tak krátko ☹ . Pravdaže, cez noc sa pár krát zobudí a ritál sa opakuje, len s tým rozdielom, že už zostane v mojej /manželskej/ posteli až do rána. Tie rána - ako sa prebúdza a otvára očká - sú k nezaplateniu 😵
Vyplakať je nenechávam, nikdy. Aj keby mi radilo milion kníh, mne môj materský inštinkt hovorí inak. /bavíme sa o dieťati do 1.roka/.
Nechcem, aby mala pocit, že jej prirodzené tužby a potreby ignorujem. Vie, že som tu pre nu stále,...a ona s tým vedomím bude vyrastať.
A nie je to žiadne umrnčané dieťa /to bývajú vtedy, ked sa musia o matkinu pozornosť neustále dožadovať/, je veľmi veselá, vysmiata, veľmi spoločenská,...ak zistí, že je niekdo v miestnosti, kto si dovolí sa jej nevenovať, tak ho vytrvalo hypnotizuje, pokiaľ si ju dotyčný nevšimne, potom sa ne neho škerí a robí opičky 😀 Už je jej 😉.

už som to raz písala, ale nech, je to pekné
...každý drobný prejav nežnosti si bábetko navždy zapamatá. Preto je sústavný láskyplný vzťah s Vaším bábetkom to najlepšie, čo môžete urobiť pre jeho telesný a duševný vývoj.
Deti, ktoré sú často nosené na rukách a hladkané - najma v prvých mesiacoch života - sa cítia dobre a v bezpečí.
Pestujú si v sebe zázračný pocit, ktorý my nazývame " pradôvera " a ktorý z nich neskôr urobí priateľských, citlivých a láskavých ľudí.

maryem
22. nov 2007

malena, myslim, ze kazda mamina vie, co je pre nu a pre dieta najlepsie. Ak si myslis, ze toto je spravne, je to tvoje rozhodnutie a je dobre. Lebo vam to obom vyhovuje. Ak baby praktizuju alebos a snazia praktizovat zaspavanie podla tej knizky, tiez maju na to dovod. Ja som sa s nou tiez zacala riadit pred tym, ako mala B.pol roka. Bolo to preto, lebo sme uz zacali mat mindraky z kazdovecerneho uspavania a budenia sa v noci. Som rada, ze som sa tak rozhodla, lebo mi pekne spinka. Jasne, su noci, ked sa zobudi, ale to uz tak beriem. Pohladim, ak neprejde, utisim. Jednoducho dieta nie je stroj, ze ho naprogramujeme a ide. Napriek tomu si nemyslim, ze nam dietatko trpi absenciou neznosti, pohladenia alebo nosenia sa na rukach, kedykolvek cez den sa hrame, objimame, jasime, obcas pride tak sama od seba. A je to moc mile..a howk 🙂

malena
22. nov 2007

....dieťa nie je stroj, že ho naprogramujeme a ide...správne, to si vystihla.
Nechcela som povedať, že dieťa trpí absenciu nežnosti, ak zaspáva podľa knihy. Jednoducho neviem nechať plakať dieťa, aj ked som bola v nemocnici, a plakali tam detičky bez mamičiek, behala som za nimi a utešovala ich /ja som taká citlivka/ Vnútorne to tak citím : nenechávať bábetko plakať. Ved sa raz vyspím a pokiaľ nevstávam ráno do práce 🙂

maryem
22. nov 2007

ved to je v pohode. ja som malu tiez utisovala,a le uz to bolo v takom stadiu, ze nepomahalo ani utisovanie, ona sa asi jednoducho potrebovala vykricat. Aj teraz niekedy, napr aj cez den, nieco sa jej nepaci, chyti zachvat, zoberiem ju, pohladim, snazim utisit. A nic, tak ju ejdnoducho necham. Bud prestane, alebo pride za mnou a tak viem, ze ma potrebuje. Kazdne dieta z nas daco zdedi a niekedy je to prave takato natura🙂)))
To je pekne, ked si ich utesovala, snad aj zabralo. Moju musela utisovat niekedy v noci sestricka tym ich systemom..Zabalit aj s rucickami (toto som zase nedokazala, vzdy sa mi zdalo, ze jej tym blizim), potlapkat po zadocku a bola spokojna. 😀 Teraz to asi vyznie, ze som k nej taka bezcitna. nemyslim, len jednoducho myslim, ze kazda mamina vyciti, kedy babatko place preto, ze ju potrebuje a kedy len tak, zeby sa ozvalo 😀 Musi vediet, ze su aj nejake pravidla, na ktorych trvame, ale zas aj to, ze su tu mamine ruky na objatie a bozteky (a ocinkove, samozrejme 🙂 )

malena
22. nov 2007

Jasné, pravidla musia byť, dieťa musí mať limity, inak bude samo pre seba problémom a pre ostatných neznesiteľným.
Ale tie nastúpi až neskôr, ked už dieťa bude vedieť chápať, ako sa veci majú 🙂 Po hlave si skákať nenechám, to určite nie,...zatial ma však moje srdiečko len 9.mesiačikov 😕
Už by som mala ísť spať, tak dobrú noc

maryem
22. nov 2007

ved pozeram, jja ze si tu uz pisem len sama so sebou.. 😀 tak dobruu, idem uz aj ja

ququpin
22. nov 2007

Ahojte maminky, vy ste este hore 😕 , tedea ze sa pytam, my sme sa totiz este len zobudili 😀 , mame sobotu rano 8.15 hod. 😀

susik77
23. nov 2007

malena: pokial ti mala spinka denne aspon 10 hodin/24 hodin tak je to v pohode, ale ak by v noci spinkala 6 hosdion s 4 prestavkami a cez den len polhodinky v kociku a nemohla by si ist ani na zachod, alebo navarit si obed bez toho, aby plakala a vyzadovala by si neustale nosenie na rukach, tak neviem, ako by si to zvladla bez 1 zaplakania...samozrejme, keby som mala dieta, ktore by bez tejto knizky spinkalo, tak to nepraktizujem...inak, odkedy sme zacali spinkat podla tej knihy, tak je spokojnejsia mala aj ja...

padix
23. nov 2007

malena, tiez sa priklanam k nazoru, ze take vyjadrenia ako "Nechcem, aby mala pocit, že jej prirodzené tužby a potreby ignorujem" su trochu silne. Ak mas to stastie, ze tvoja mala patri k detom, ktore su dobri spaci, je to lahke. Ale keby ti mala v noci vstavala 8-9krat a cez den spala 2x20 min a ty by si bola na konci so silami, asi by si tiez zmenila nazor.
A okrem toho, tvoje uspavanie dietata je ok, ak vam obom vyhovuje, ale ked bude mat tvoja dcerka 2 roky a bude ovela tazsia ako teraz, bude tazke ju uspavat na hrudi, ked sa nebudes vediet ani nadychnut. A to ani nehovorim, ked ju das do jasliciek alebo skolky, potom si to odplace aj za teraz.

katrin
23. nov 2007

malena, nesúhlasím s tvojim vyjadrením, presne ako napísala padix... Mne veľmi pomohla táto kniha. Zober si, že by si spávala max. 3hod denne, pretože v noci vstávaš nie 10-krát, ale 20-krát, pretože máš dvojičky a každé dieťa sa ti zobudí v inú dobu na to, že potrebuje tvoju materinskú lásku. 😔 A cez deň jedno spí 2x20min a druhé hodinu.... A to jedno uspávaš 45min nosením na rukách, lebo potrebuje cítiť matku a má chúďatko len 9mesiacov príp. rok? čo za ten čas urobíš? 😕 A ak by som si náhodou v noci dala dvoch do postele, neviem, kde by som ich našla ráno, pretože cestujú po postielkach.....

Takže, určite, každá matka ocení to, že existujú aj takéto "múdre" knihy. Uznávam, že je to trocha tvrdá metóda, ale treba to vydržať