Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

potapko
6. apr 2009

Susane, urcite to s malickou este neskusaj. Ona je este strasne malicka. V noci papat urcite potrebuje. Musis pockat aspon do troch mesiacov, ako sa hovori. Potom uvidis, ako sa zmeni a potom mozes velmi mierne zacat s tym, aby nezaspinkala na prsniku, ale skusila zaspinkat sama. Ale veeeeeelmi mierne. Skus rady, ako ti pise Sophy. My tu rozpravame o detickach, ktore maju minimalne pol roka. Takze ti prajem vela sily, neboj, urcite sa to polepsi. Moja Patka bola zo zaciatku aj 4x hore (papala kazde dve hodiny) a teraz sa budi uz len 1 max 2x. Musis to len vsetko vydrzat. Knizku si urcite precitaj, aby si potom vedela, ako postupovat a na co sa pripravit. Teraz je to naozaj moc skoro.

luboslava1511
6. apr 2009

ahoj susane, aj ja som mala problem s malou. Uspavala som ju strasne dlho. a to na prsku.Uz som tu o tom pisala. Ale vydrzala som to. Mas este strasne male babo. Skus to vydrzat, cas leti velmi rychlo. Nam sa to po case zlepsilo, este stale chce na zaspatie prsnik, ale uz to trva podstatne menej. Nasa ma 5,5 mes. no este si myslim ze je skoro na tuto metodu.

susane81
6. apr 2009

Ahojky. Díky za rady. My nekojíme, sice mě to strašně moc štvalo, ale co už. 6 týdnů jsme se snažily kojit, i potom dát dokrm stříkačkou a ještě další půlhodinku odstříkávat. Po 6 týdnech jsme vynechaly kojení, protože si vůbec nic z prsu nevzala. Už od porodnice i při kojení vypila plnou dávku dokrmu. Teď už dokonce ani nemám mlíčko na odstříkání. Ale má to i své výhody, spoustu času, který můžu věnovat malé 😉

My nemáme problém s buzením se v noci. Malou nakrmím cca ve 22 hodin a pak se budí ve 3 a v 6, někdy ani to ne, takže pohoda. Spíš mi nechce usnout sama v postýlce, musím jí chvilku houpat na rukách. Zatím je to třeba jen 10 minut, někdy déle, spíše bych se chtěla vyvarovat, ať to časem není hodina před každým spaním. O to mi jde, ať usne sama a nenaučím si jí na něco, co později bude horší odnaučovat. Ale první den jsem jí zvečera položila do postýlky a chodila k ní co 3 minuty a druhý den už jen pomrčela, nespala, ale byla potichu, tak uvidíme 😉

Takže hurááá do čtení 😀, ať jak říkáte, neudělám chyby.

boka79
6. apr 2009

Ahojte, ja mam tiez male 5 tyzdnove babo, ona mi tiez nechce zaspat v postielke, len vecer zaspi, ale to je asi tym, ze zaspi uz pri papani a potom ju uz len dame d perinky, kde sa kratko prebudi a potom spi dalej. cez den je toi ale velky problem, okrem kocika a na rukach mi nezaspi, a aj to sprevadza plac. ked je unavena, dam ju do postielky, chvilku je ticho a potom place, vezmem ju na ruky , vyplace sa a zaspi na rukach. Potom spi tak hodinku. Ja som citala jednu inu knihu, tam pisali, ze to treba skusit cim skor, ale nie v min, intervaloch, ale vzdy, ked place ist k nej , poriadne ju chytit a prihovarat sa, ked sa ukludni, odist a to dookola, kym nezaspi. Na mrnkanie nereagovat. Mna totiz to hrozne z toho nosenia uz boli chrbat. Moj muzma tiez velke prblemy, uz ju nevladzeme nosit. telesny kontakt dodrziavame, ale aspon raz denne poobede by mala spat v postielke, si myslim. rano a vecer spi na mne, alebo na manzelovi a doobeda v kociku aj podvecer.
myslim, ze tak jemne sa to da ajj s malym babom. Ako pise susanne, ide len o zaspanie v postielke, nie o to aby prespali celu noc, to od nich nikto neocakava. Samozrejme ze musia aj papkat.

evixa
8. apr 2009

ahojte, tak sa vam hlasim po dalsich par dnoch. Gregor nam prespi celu noc (19:00-6:00, +/- 30 min.). Zaspava vsak stale placom a obcas pomrnka aj v priebehu noci. Co ma vsak trapi je jeho denne spanie. V knihe sa pisalo, ze sa zlepsi a u nas je uplne rozhasene. A nemam dojem, ze by mu 3x 30-40 min. stacilo. Je nervny a unaveny. Je pravda, ze nam mozno idu aj zubky, ale aj tak. Dnes doobedu mi zaspal po 2 min. a spal 40 min. co je kladny rekord v oboch cislach. No teraz poobede skor ako sme stihli ist spat do kocika, mi zaspal pri papani ked sme sa dopapavali po "tuhom". Nemala srdce som ho budit. Mamicky ktore ste uspesne naucili takto vase babenka spavat, ako to bolo u vas?

potapko
8. apr 2009

Evixa, to ti teda gratulujem, ze tak pekne spinka v noci. Myslim, ze musis pockat, aby spinkal lepsie cez den. Alebo mozno ani nebude. Mne Patka spavala pekne - doobeda aj tri hodiny a poobede taku pol hodinku. Ale teraz sa to zhorsilo. Doobeda spinka len taku hodinku - 1,5h a poobede ledva pol hodinu. Tiez je potom umrncana, ale myslim, ze to je tymi zubkami. Nemala by si sa stresovat a ked ti takto zaspinka aj cez obed - cize spinka tri krat, tak je to myslim v poriadku. Starsia mi takto bezne spavala. Ked sa doobeda zobudila moc skoro, tak to potrebovala dospat cez obed. Uzivaj si to, ze pekne spinka v noci a skus neriesit den. Ani u jednej dcery sa mi nepodarilo predlzit denny spanok, ani touto metodou. Tak si myslim, ze ked je dietatko proste moc vnimave, tak cez den tolko spat nedokaze, kedze chce stale objavovat a netravit cas tolkym spanim 😀

monikaoli
8. apr 2009

ahojte vsetci.chcela som sa spytat,mam skoro 7mesacneho chlapceka olivera,s manzelom sme ho zacali davat do postielky on tam zaspinka uplne v poho,ale problem je ze sa za 2hod prebere a chce papat a takto je to celu noc napapa sa a zaspinka hned ani ocka neotvori ale chcela by som aby sa naucil spinkat celu noc,ved uz je na to dost velky,poradte mi prosim citala som tu tiez o knihe kazde dieta sa vie naucit spat nemozem si ju niekde stiahnut poradte prosim vdaka papa

monikaoli
8. apr 2009

evixa mohla by si mi prosim napisat kolko ma maly?a ozaj nemozes mi poslat tu knihu?ozaj pisala si ze maly sa uz v noci nezobudi ako si to dokazala?napis mi prosim.ja mam 7 mesacneho oliverka zaspi v poho ale budi sa potom kazde 2-3 hod a chce papat ale uz je dost velky na to aby prespinkal celu noc nie?poradte mi prosim...

evixa
8. apr 2009

Monikaoli Gregorko ma 7 mesiacov. Napis mi do IP tvoj mail a poslem ti knizku. Urcite ak ho napises aj Potapke urcite ti ju posle aj ona. Lebo ja neviem kedy sem znova dobehnem, tak aby som ta nezdrziavala. Teraz musim bezat... 🙂

potapko
8. apr 2009

Monikaoli, ked si precitas knizku, tak mozno budes mudrejsia. Uz by mohol spinkat celu noc, alebo sa budit uz iba jeden krat na papanie. To sa myslim da zvladnut 😉 Ak si si ista, ze v noci neje, ale sa len ukludnuje, tak s touto metodou mozes zacat. Ale ak si citala nasu diskusiu predtym, tak vedz, ze tato metoda je dost narocna na psychiku a ty musis vydrzat plac v noci. Nebude to dlho trvat, ale bude to pre teba o to intenzivnejsie, lebo je to v noci a vsade je ticho. Ak si budes tym ista, ze ti je jedno, co povedia susedia alebo manzelik 😝, tak s tym zacni a my ta psychicky podporime 🙂 Ak ti evixa knizku neposlala, kludne ti ju poslem, len daj vediet mail.

monikaoli
9. apr 2009

ahoj potapko.velmi pekne ti dakujem,ze si mi odpisala,uz som hotova a neviem si rady,dufam,ze ta kniha zaberie.moj mail:mcmacmac@hotmail.com dakujem vopred potom dam vediet papa

anezka14
9. apr 2009

ahoj mamky,
my uz ted se zaspavanim problemy nemame. Podarilo se nam nastavit nejake pravidla a uz nejaku tu dobu podle nich slapeme.
Budicek 06 00,do 09 00 hry potom prochazka a odpol. spanek v 15 00 znovu venku potom este nejake hry a v 19 00koupani a kojeni a spanek, Sem tam mame skluz, ale snazim se dodrzovat ten stejny postup, aby maly vedel, co bude nasledovat.
Na prsu zaspava taky, ale ja se mu snazim nanutit siditko, protoze uz mam bradavky uplne rozmocene.
Diky tomu rezimu se v noci budi uz iba 2X.
Ze zacatku jsem taky uspavala na rukach,fitlopte ....Ted po vecernym kojeni ho ulozim do postylky, dam mu pusu, vysvetlim,ze uz je venku tma a vsetky malinke mimisky uz davno spi a odejdu pric. popravde, nevim jak dlouho je potom este vzhuru, ale nebreci a ja nemam důvod ho chodit kontrolovat.Kdyz jdu spat, tak malinky uz spokojene odfukuje.
Preju hodne stesti

evixa
9. apr 2009

ahojte, dnes sme uz isli podla ako takeho rezimu. A minula noc bola super. Potapko dakujem ze si so skusenych mamin este tu a podporujes. Vsetky "bojujucim" drzim palce. Nech nam to vydrzi.

potapko
9. apr 2009

Evixa - supeeeer, tesim sa s tebou. Tusim si zmenila fotecku 😉 Gregorko je zlatucky, som rada, ze poslucha 😝 Neboj, urcite to vydrzi. Budes mat noci, ktore budu horsie, ale uvidis, ze sa to bude dat zvladnut. Budes vediet, ze sa budi kvoli nejakemu problemu a nie kvoli tomu, ze nevie sam zaspinkat 😉

monikaoli
10. apr 2009

ahojte potapko chcem sa ti podakovat za zaslanie knihy je fakt dobra.dakujem.vcera sme to s manzelom skusili.ako stale sme ho dali do postielky okolo 19.30 5minut plakal potom hned zaspinkal.znova sa zobudil o 22.15 nechali sme ho plakat,celkom dlho vydrzal dobru hodinku,potom zasapinkal a znova vstal o 01.00 tak som mu dala napapat zaspinkal v priebehu 5minut potom zacal poplakavat tak o 06.15 dali sme si ho k sebe do postele este som mu dala napapat a spinkal do 08.15.normalne vstava o 07.00 ale tu hodinku co v noci preplakal tak to potom dobehol.zobudil sa a bol usmievavy no suuuper.dnes to skusime znova zasa mu dam papat ako predchadzajucu noc.a zajtra sa budem snazit vobec nedat.oliverko sa mi zda taky lepsi stastnejsi sme velmi radi.uvidime co bude dnes. este raz dakujem potapko a zasa sa ozvem zatial pekny den papa

evixa
10. apr 2009

monikaoli a ako vam to ide cez den? inak drzim palce, jaj mam z uspavania este stale zaludocne tazkosti 🙂

sakura77
10. apr 2009

no,my sme mali doteraz super system,vecer aj cez den pekne chodil spinkat,ani nepipol a zrazu od minuleho tyzdna nechce cez den ist spat-aj ked viem ze sa mu chce-lebo do minuleho tyzdna este v pohode chodil na dve tri hodky,tak nemyslim ze by sa mu zo dna na den, prestalo chciet,ked ho dam do postielky tak place:nie spinkat nie spinkat a reve 5 minut aj viac niekedy kym zaspi,nechapem preco.najhorsie je ,ze som ho prave chcela "odstahovat" spat do jeho izbicky-doteraz bol s nami - vo svojej postielke samozrejme,ale spinkal pekne,nerusil,tak nam to nevadilo,ale kedze mame na ceste druhe babo,tak je to viac menej nutne

tak sa teraz obavam,ci je vhodna doba na to osamostatnenie,bojim sda,ze mi tam nebude chciet spat uz vobec 😒

monikaoli
10. apr 2009

ahojky,evixa pytala si sa ako nam to ide cez den,stale ho davam spinkat do kociara a niekedy mi tam spinka 3hod.Dnes nam spal v kociku 2hod a potom este raz 1hod.Velmi rad spinka v kociari ma to vyhody aj nevyhody.Ked vonku prsi tak s nim vonku nemozme a on tazsie zaspinka.teraz sme zacali ho ucit spinkat cez noc tak ked sa to nauci nebude sa v noci budit a bude ok tak zacnem ho cez den davat do postielky ale aj kociar ked je vonku pekne decka miluju spat na cerstvom vzduchu nie?TAkze uvidime.neboj aj ja mam tazkosti a stale sa bojim vecera,ze co nas caka ci to bude horsie alebo lepsie uvidime.dufam,ze to uz bude len dobre.ako tvoj maly spinka na obed?drzim ti palecky a zas napis aka bola noc zatim papa

potapko
11. apr 2009

Monikaoli, tak aka bola druha noc? Dufam, ze lepsie 😉 Je to tazke, ale potom ten uspech stoji za to, ze? 😝 Urcite sa ozvi, ako to ide dalej. A neboj, s tym dennym spanim sa to zlepsi. Casom mu bude kocik maly a bude spinkat aj cez den v postielke. A mimochodom, tato metoda sa ovela lahsie znasa cez den ako v noci, takze to uz bude malina 😀
Sakura, ako vidim, tak babo cakate v novembri. No mas este chvilu cas, aby sa naucil spinkat sam. Ja by som na tvojom mieste este chvilku pockala. Skus take dva tyzdne, ci sa to nepolepsi. Mozno z teba citi nejaku zmenu, kedze cakate dalsie babatko. Stale ho ukladaj spat a hovor mu, ze musi spinkat. Tiez si moze troska poplakat - 5 minut nie je nic - ako tu citas u niektorych maminiek 😝 (moja Patka dnes plakala 25 min. 😠 ). Ale casom ho urcite prestahuj. Nech ma cas si na to zvyknut a este bez pritomnosti surodenca. Potom by si to mohol spojit zle - prisiel niekto novy a mna presunuli prec. Moze to tak byt, ale aj nemusi. Ale aj tak je lepsie sa tomu vyhnut. Budes mat maly vekovy rozdiel, tak to bude narocnejsie - na druhej strane to ma svoje vyhody. Ak sa ti to podari, tak ho troska osamostatnuj, aby si to mala potom jednoduchsie. Tym vsak netvrdim, ze ho mas izolovat od seba. Dufam, ze som to napisala zrozumitelne 😉 Drzim palceky.

daisy33
11. apr 2009

ahojte, nasa mala tiez nevedela sama zaspinkat. uspavali sme na rukach, v kociariku, ked bola trochu vacsia tak pri kojeni. teraz bude mat rok a vecer uz zaspinkava sama, prevaluje sa na velkej posteli, spievam jej alebo hovorim basnicky, potom zazyva zavrie ocka a zaspinka. cez den jej este dam trochu cucnut a tak zaspinkava, ale sem tam zaspi aj sama. nakolko uz nemam tolko mlecka, davam jej UM, ale chcem aby mala aj trochu mojho materskeho, tak jej davam cucnut a zaroven sa tym aj uspi. myslim ze sme to celkom dobre zvladli, nakolko som mala obavu ako bude neskor zaspavat ked nebudem kojit. ale ked uz sa cez den unavi, pobezka si, tak vie aj sama zaspinkat. tak vela zdaru a trpezlivosti

monikaoli
11. apr 2009

ahojte potapko.tak druha noc dopadla super este lepsie.vecer sme dali maleho do postielky o 19.30 zaspinkal tak za 10 min o 21.00 sa zacal trosku krutit zaplakal ale hned nato zaspinkal.Zobudil sa o 02.30 super co?dala som mu papat a hned zasa spinkla v svojej postielke.potom sa zobudil o 05.00 chcela som zeby spinkal tak som mu dala papat moc toho nechcel trosku spapal a spinkla do 07.00.mozno som mu uz papat o 5 nemala davat no nic ucim sa na chybach.Ale zvladli sme to uvidime co nas caka dnes.A tiez kedze sme s nim ani na prechadzku nesli lebo prsalo poobede sme ho dali spinkat do postielky v priebehu 5min zaspinkal spinkal 1hod15 min to bolo doobeda a potom sme ho este dali poobede zasa spinkal hodinku takze fajn.Dnes by som mu uz vobec nechcela dat papat tak uvidime zatial sa maj zasa sa ozvem papa

potapko
11. apr 2009

Monikaoli, to som teda zvedava, ako dopadnete. Daj mi urcite vediet. Ako si pisala, tak perfektne spinkal. Inak niekedy je to tazke urcit, kedy je cas dat papat a kedy nie. Aj u nas je to tak. Niekedy o jednej papa, ako keby ani nevecerala a inokedy si len cucne 😉 Tak cakam, co napises zajtra. Drzte sa.

monikaoli
12. apr 2009

ahojte potapko tak pisem ako som slubila.vcera nam oli zaspinkal o 19.30 chvilu plakal no zaspinkal za 5 minut.Zobudil sa kratko po polnoci poplakal asi 20min a zasa zaspinkal,potom sa zasa zobudil o 03.00 dala som mu papat,ale dnes sa budem snazit nedat mu papat dufam,ze sa mi to podari.Potom sa zasa zobudil o 05.00 napapal sa a vstali sme potom o 07.00.Co myslis.Pomaly sa mozno naucime ako sa ma spinkat v noci.Uvidime dneska.Aku noc ste mali vy?

potapko
13. apr 2009

Ahoj monika, takze uz mas dalsiu noc za sebou - ako dopadla? My spinkame teraz nepokojne, lebo behame po navstevach, takze ma vela vzruchov. Ale stale kojim iba raz v noci. Aj ked sa niekedy zobudi viac krat, sama znova zaspinka. Klopem - aby sa to nezmenilo 😝 Podarilo sa ti nedat vobec papat? 😉

jitrulka
13. apr 2009

Ahojte holky, hlásím se po delší době. Před pár dny jsem malou "naučila" spát až do pěti, ale poslední 3 noci se nám zase moc pokazili. Vypadá to na zoubky a v noci ji nic kromě prsu neutěší. Takže jsem zase na začátku ☹ Jak tišíte vy když u vás dojde na zoubky?

puzzi
13. apr 2009

Ahoj holky, občas vás tu pročítám, je to moc zajímavé číst vaše zkušenosti a tipy, držím všem vám palce na dobrý spánek dětí i vás 🙂
Zajímalo by mě, máte-li některá následující "problém". Náš Honzík (skoro 5 měsíců) nedokáže v noci spát s volnýma rukama, musíme ho svazovat do zavinovačky, ruce u těla. Používala jste taky některá svazování a jak jste to vaše dítě odnaučili? Již po příchodu z porodnice nedokázal Honzík spát v postýlce jen tak, po chvíli řevu jsme to unavený vzdali a vlastně do 7mi týdnů spal u nás v posteli a my ho plus minus celou noc drželi na ruce, nebo aspoň dokud tvrdě neusnul. Večer chodil spát až pozdě s námi, do té doby dole v obýváku jsem ho houpala na míči. V 7mi týdnech mi došly síly na další houpací večer a zkusili jsme ho chvilku nechat vybrečet. Plus mi kamarádka poradila svázat do zavinovačky, to zabralo, asi tři večery vždy chvilku brečel, než usnul, ale žádná tragédie, stačilo např. 3x vrátit dudlík a do 15ti minut spal. Teď většinou usíná absolutně v pohodě, s jídlem vydrží až do rána do šesti plus minus, v pěti měsících fakt super. Ale vstáváme k němu v noci na vracení dudlíku (většinou cca 3x) a občas si vymaní ruce a máchá s nima a heká a musíme ho zpět svázat. Bojím se léta, že mu bude v zavinovačce horko.
Myslíte, že se to časem naučí spát s rukama? Pozvolna ho budeme povolovat, občas zkouším s rukama, ale bohužel bez úspěchu, máchá s nima, vyhazuje si dudlík a postupně začne hekat a brečet.
Je to drobnost, víceméně nás to nijak neobtěžuje, vyspíme se dobře, tak to máme nechat, jak to dopadne časem?
Nebo stojí za to využít metodu z této diskuze a za pár dní ho zvyknout na spánek s rukama?
Pokud máte některá zkušenost, budu ráda.

dzein25
13. apr 2009

Ahojte, ja viem, že je to tu veľa popísané, ale keby sa našla nejaká ochotná mamička, ktorá by mi vedela napísať ako mam malinkú odnaučiť od toho, aby zaspávala na prsníku.Nemám tolko času na čítanie.Ona zaspinká pri papaní, dám ju do postielky, niekedy sa stane, že sa neprebudí, ale vačšinou je tak, že sa v postielke precitne, zistí že už neni na prsníku a nastáva veľký plač.Niekedy sa to opakuje 5x a už na 6x mi odmietne prsník, ktorým ju chcem uspať a už ma odstrčí, že je už vyspatá a neuspím ju až za 2hodiny.Pritom jej spánok je :zaspáva od 21.00,spí do 9h s prestávkami,obedňajší spánok je rozdielny od 30min do 2h a potom ide spať zasa až večer.Nechápem ako to môže vydržať toľko byť hore a pritom začíname chodiť, takže musí byť riadne unavená. 😝

potapko
14. apr 2009

Jitrulka, v knizke je pisane, ze na spanok dietatka zubky vplyv nemaju, aj ked si to moc nemyslim 😉 Ja by som mozno skusila v noci natriet zubky tym gelikom proti bolesti a zase postupovala nasou metodou. Myslim, ze na dobre sa lahko zvykne, kedze dostavala prsnik 😀 Neboj, ked zacnes druhy krat tu metodu, uz to nebude take drasticke, ona velmi rychlo zisti kolka bije a ze to nema vyznam plackat, ale treba spinkat. Drzim moc palce, urcite to prejde, neboj.
puzzi, nie som zrovna odbornik na tvoj problem (moje deticky neznasali byt zviazane), ale myslim si, ze by si to riesit ani nemusela. V lete ho proste zaviaz do tenuckej plienky a jemu teplo nebude. Citala som vela o detickach, ktore su proste strasne aktivne a senzitivne a v noci vsetko prezivaju, preto rozhadzuju rukami aj nohami. A citala si si temu "v spanku mlati rukama" alebo tak nejako sa to vola? Tam myslim mali tie dievcata rovnake problemy. Skus pohladat. Myslim si totiz, ze tato metoda pre vas nie je. Mohla by si tym viac poskodit ako pomoct.
Dzein, mas tu knihu o ktorej tu piseme? Ak nie, tak ti ju rada poslem (posli mi do IP tvoj e-mail). Ak chces zacat s touto metodou, tak musis byt na tom dobre psychicky, aby si zvladla plac. Ale ver tomu, ze ak to zvladnes, tak sa to zlepsi. Ak mas viac otazok, napis mi radsej do IP (samozrejme, ak chces), lebo by som sa tu zbytocne opakovala 😀

puzzi
14. apr 2009

Potapko, dík moc za odpověď, to téma o mlácení rukama jsem tu neviděla, pohledám, pročtu. Jo asi jo, nebudu to řešit, ono se to snad časem nějak vylepší samo. Jako s nahazováním dudlíku, nahazujeme taky v noci čím dál méně, odnaučovat ho dudlík nemám sílu, když ho potřebuje, tak ať si dudlá.
Spaní přes den se u nás zásadně změnilo s příchodem jara a tepla, v zimě Honzík 3 hodiny po o v kočáru, teď tam vydrží max. hodinu a pak řev a řev, ale když dojedu domů a vyndám ho, je veselej, vyspanej, asi holt mu to stačí a sbohem dlouhým procházkám.

potapko
14. apr 2009

Puzzi, dudlik mu urcite nechaj. Moja starsia dcerka mala v postielke aj 4 kusy, keby sa nahodou jeden stratil 😀. Bez problemov sme ju v dvoch rokoch od toho oducili. Od dudlika sa lepsie oduca ako od palceka. Neboj, casom si ho bude v postielke vediet najst aj sam a sam si ho da do pusinky. A co sa tyka placu vonku, neboj, ono sa to zlepsi, ked bude v sportovom kociku v polosede a bude nieco vidiet. U nas to velmi zabralo. Aj ked tam spi len pol hodinku, ale dalsie dve hodiny je kludna a pozera 😉 Drzim palce.