Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bystricanka
24. jan 2008

veverica dakujem pekne. Idem si to prečítať a vyskušame to 😉

veverica
24. jan 2008

petrulla a to ste 10 dni cvicili non stop 24 hodin, alebo len vecer?

lulu28
24. jan 2008

ahojte mohli by ste aj mne poslat tu knizku na mail luci.peniazkova@zoznam.sk, lebo mame ten isty problem s nasim skoro 5 mesacnym lumpikom(;o)) a to ze mame dni ze zaspi pekne, potom ked si trosku pomrnka a zase ked nevie za nic na svete zaspinkat, ale co je najhorsie tak sa potom budi najpr kazde 3h potom 2,5 a uz si to postupne skracuje na 1,45hod. a to ked ide spinkat tak najprv potiahne z oboch didikov a este stiahne 80ml odsateho mliecka z flasky takze najedeny by mal byt.
Ked bol este malinke babatko tak pekne prespal noc na max. 1 - 2 prebudenia na papanie a teraz papame aj 4,5,a niekedy aj 6x za noc(;o((
ako ste postupovali vy pri takomto niecom
dakujem za kazdu radu

biba12
24. jan 2008

A lulu nejdu mu zubky? Lebo ten moj tiez uz zaspaval sam a budil sa 2 krat v noci. A teraz sa budi asi kazde2 hodiny, nie vzdy chce papat, pomrnka asi 5 minut a potom zaspi. Lenze ja som samozrejme hore tiez. Slinta o zivot a kuse do vsetkeho co najde. Asi mame v noci po spanku. Kamoska to mala take iste, teraz jej zasa spava normalne aj zaspava sam.

bambulka026
24. jan 2008

Ahoj nelika666, mozem aj ja poprosit tu knihu?
Nas maly ma 4 mesiace a spanok je od narodenia nasim utrpenim. Cez den mi spi tak po 20 minutach, len v kociku vyspi tak zo 2 hodinky.
Ja by som sa uz tiez rada trosku vyspala, takze som ochotna vyskusat vsetko.

capricieux
24. jan 2008

ahojte,
tiez by som poprosila poslat tu knihu (lauram@centrum.sk), velmi pekne dakujem
maly spi cez den max. 2 hodky a vecer zaspava o 22:00 ale najcastejsie len v klokanke ☹

bambulka026
24. jan 2008

Ja som zabudla poslat mail 😅
sue@magnetcity.sk
dakujem 🙂

veronika13
24. jan 2008

lulu, capricieux kniha poslaná, bambulka napíš mailovú adresu 😉

veverica
25. jan 2008

tusim ti nasi drobci co sa blizia k 4.mesiacu zacinaju spekulovat zo spankom 😠

Kamoska mi vravela, ze ich treba nechat viac unavit, jej rada znela nechat co najdlhsie na brusku a aj vyplakat. Vraj si tak trenuju aj svalstvo aj pluca 🙂 . Co vy na to?

Ja mam este taky problem, ze maly sa v noci budi zo strasnym krikom, neda sa nijak inak utistit iba jedlom. Vie niekto poradit? Maly ma reflux spojeny zrejme aj s kolikou, ale neviem ci to moze az tak suvisiet s tym krikom co robi v noci.

Dakujem za rady

lulu28
25. jan 2008

biba, zubky mu este nejdu, lebo nema ani dasianka opuchnute no prost nic, aj ja som skusala ze ked sa prebudi tak len dat dudinku ale potom spusti strasny rev tak ho musim vybrat a dat cecik a po kratkom potiahnuti zase zaspinka, uz som aj skusala mu nedat a presviecat ze zaspinka ale nic(;o))
ozik veronika napisala som zlu adresu, resp. som ta vynechala jedno pismenko tak mi knizka neprisla mozes mi ju poslat este raz 😀
takze dufam ze teraz ju napisem spravne lucia.peniazkova@zoznam.sk (dakujem 😅 )

bambulka026
25. jan 2008

veronika13
uz som poslala, sue@magnetcity.sk- to je ona 😀

mata79
25. jan 2008

Poslite mi, prosim, niekto tu knizku mailom mdzianova@zoznam.sk
Dakujem

mata79
25. jan 2008

Aha! Tak uz ju mam, nevsimla som si. Veronika13 dakujem... 🙂

janeette
26. jan 2008

oh baby naša malá pekne spinkala v postieľke...dokiaľ sme nešli na východ navštíviť starkých na 2 týždne a tam si zvykla spať s nami na postei a teraz sa v postieľke chce jedine tak baviť cez deň nič viac.A ked ju preložím z postele ked zaspí do 5 min.je hore s vyčítavým pohľadom.Už raz spadla z postele,nechcem aby sa to zopakovalo aj ked bola v poriadku a nič sa jej našťastie nestalo.Ja neviem...ja som aj rada že ked spime tak ju mam pri sebe a možem ju objať ale z druhej strany to nieje moc dobré.Poznáte to

lusil2005
26. jan 2008

no nas krpec zaspaval super do takeho tretieho mesiaca. sama v postielke okolo osmej... potom zrazu akoby utal, nie a nie spat. skoncilo to tak ze zaspavala o jedenastej s placom v kociku... nejako som to skorigovala na desiatu ale toho kociku nie a nie sa zbavit. pred dvomi tyzdnami som objavila tuto temu, tak som ju ulozila do postielky a skusila to. 3 min vydrzala v pohode, 5 uz trosku premrncala a 7 uz revala jak tur. horsie ako ked jej uska prepichovali. no 10 uz som nevydrzala a isla som k nej s tym ze najprv nech si zvykne zaspinkat v postielke, potom ju budem zvykat na to nech zaspinkava sama. tak som prisla k nej a lahla si do postele a chytila ju za rucicku (postielku mame prirazenu k nasej posteli). plackala este asi pol hodinu ale uz nie tak strasne. uz len tak zalostne. a potom zaspinkala na brusku. druhy den som cela odhodlana isla "skusit to znovu". ulozila som ju a ona zaspala. ani som pri nej nebola. odvtedy zaspinkava sama v postielke kazdy den. niekedy treba 1-2x dat jej dudlik alebo ju napravit ked sa prekotula krizom krazom cez postielku. no proste supis! vobec som nedufala ze to takto pojde. je to ulava ze uz nemusime vsade na dovolenky alebo k svokrovcom so sebou trepat ten velky hlboky kocik 😀

andy.a
26. jan 2008

lusil,super výkon,že za 2 dni.. 😕

len u nás je to horšie,aj tým,že malá sa v noci kojí,cez deň kojenie bojkotuje a tak som rada,že aspoň v noci to dobehne..

má problém večer zaspať..a aj prespať noc..takže AJ neskoro zaspáva,AJ sa v noci budí..AJ ráno skoro vstane..

a teraz je už druhý raz na ATB.. ☹

chella
26. jan 2008

veverica, asi ma ten daniel reflux,lebo detska vyslovila podozrenie a ideme na gastroenterologiu.
ako take vysetrenie prebieha prosim vas, napiste, co mam cakat, ze mu budu robit?

ma vyvyseny matrac, vratili sme sa k nutrilonu AR, ale je stale zahlieneny, dokina povedala, ze to sa hlienom brani sliznica pred kyselinami, co sa mu vracaju spat. chudatko. a preto vraj aj nespi. ale zaujimave, ze cez den by v kociari aj 4 hodiny v kuse prespal. samozrejme ze ho po 2 hodinach prebudim, lebo nebude inak unavene.lenze on chuda tym, ze v noci nespi musi byt uz chronicky unaveny, tak ako aj ja. nemam zial moznost s níkym sa menit v noci pri nom...

veva1
26. jan 2008

chela pozri temu reflux 😉

martinaema
27. jan 2008

Ahoj kočky, ja som tu dnes prvý krát, lebo po posledných mimoriadne otrasných nociach som sa rozhodla že s tým spaním už treba niečo urobiť. Môžete mi poslať niekto tú knihu na marosmartina@slovanet.sk

sammy
27. jan 2008

Od piateho tyzdna nechavame malu v postielke zaspavat samu. Zozaciatku boli place, potom sa to zmiernilo a bolo fajn, zaspala celkom dobre aj sama. Neskor som ju zacala davat do postielky aj cez den, nech zaspi sama. V tom case spavala pocas dna tak 5-6x po polhodine. Islo jej to celkom dobre. Po hodine a pol zacala byt unavena, dala som ju do postielky a nanajvys s miernym zamrnkanim si pospala polhodinku. No pocas Vianoc sa jej nejako zmenil cely spankovy rezim, lebo sme casto chodili autom a na navstevy ☹ Ale ako-tak sa to potom napravilo, i ked uz nespavala tolkokrat ako predtym. No teraz posledny tyzden je hore hocikedy aj 2 hodiny, dam ju spat a ona reve ako tur, aj ked vidim, ze je unavena, zmoli si oci a nie a nie zaspat ☹ Po velkych bojoch nakoniec zaspi, velakrat na uplne vystavenie po troch hodinach. No o polhodinku je zas hore. Inak ked nie je ospala a hladna, je to mile, "ukecane" usmievave dieta. Len ten denny spanok ma stve, lebo je to cim dalej tym horsie. A v tej slavnej knihe vobec o takomto pripade nepisu 😢 , tak neviem, co s nou. Potom vecer je taka unavena, ze po kupani okolo siedmej hned odkvacne, vtedy skoro vobec neplace. Nerozumiem tomu!

veverica
27. jan 2008

martinaema poslala som ti

martina46
27. jan 2008

ta knizka ma kolko stran? poslala mi ju totiz kamartka a mala okolo 60 stran. je to cele, alebo mi tam nieco chyba? pripadne mi ju prosim poslite na

karnokova@gmail.com

dakujem 🙂

tevova
27. jan 2008

Ahojte, kolegyne na MD. Už som tu raz niečo napísala, tak troška som chcela poradiť vám ostatným, pretože som si myslela, že to postupne zvládam a náš malý huncút bude sladko spinkať čo najdlhšie-celú noc. Má už desať mesiacov, takže je už čas, aby to zvládol, ale som neúspešná. ☹ Preto by som chcela poprosiť teba, veverica, či by si tiež aj mne neposlala tú knihu, už som zúfalaáá. A mám ešte staršie dieťa, ktoré ma tiež potrebuje a ja som unavená. Moja adresa:p.tevo.p@gmail.com, ďakujem veľmi pekne

jajinka2906
27. jan 2008

Ahojte mamicky mohli by ste aj mne poslat tu knizku lebo mame tiez problemi so spinkanim.VOPRED DAKUJEM jarkan@centrum.sk Dakujem pekne

olianko
27. jan 2008

ahojky
precitala som si tu knihu a celkom sa mi to pozdava
chcem sa len opytyt ci ste tu aj maminy, ktore ste takto skusali naucit spat deticky ktore maju 13 pripadne viac mesiacov?
ako dlho vam to trvalo? a skusali ste to na poobednajsom spanku alebo len na vecernom?
ja sa bojim, ze ked to zacneme skusat tak suseda zavola socialku co bude Alexandra tak revat 😅

titulienka
28. jan 2008

Ahojky tak ja sa pridavam k teme....mam skoro 4 mes.Melinku a od narodenia este v detskej postielke nespala...takze som sa rozhodla ze ju zlozime....mam 3 dcerky a moj nazor na spanie v posteli s rodicmi je uplne v pohode....ani s jednou a ani s 2 som nemala problem neskor naucit ich spinkat vo vlastnej postielke....spali pri mne do 2 rokov a potom uplne bez problemov vymenili moju postel za svoju..... 😀
V niektorych zapadnych krajinach psychologovia odporucanie spanie deti pri rodicoch dokonca do 4 rokov....je to pisane aj na www.miminko.com.....
takze som rada ze mala spinka s nami a nerobi nam to obom vobec problem..... 😀

martinaema
28. jan 2008

ahojček, dík za knihu, tak som si ju naštudovala a celkom sa mi to pozdáva. Tá autorka o tom píše tak optimisticky, že to asi vyskúšame. Len neviem, či mám praktizovať túto metódu len večer pri zaspávaní, alebo aj v noci. malá sa mi totiž budí aj 7-8x a chce didiku. Cumeľ neznáša, nevie čo s ním má robiť 😀

jajinka2906
28. jan 2008

Ahojte mamicky este raz vas chcem poprosit o tu knizku jarkan@entrum.sk DAKUJEM

deniska123
30. jan 2008

ahoj maminy,
pls. prepošlite aj mne knižočku na adresu denisa123@centrum.sk. Tie dlhé neprespaté noci ma asi utýrajú. vopred ďakujem

bambulka026
30. jan 2008

sammy, my sme presne tvoj pripad...
Tiez cez den reve ako divy, hoci si pidli ocka co sa mu chce tak spat, no mne nezaspi ani na rukach, ani v kociku,v postielke uz toboz nie, iba pri cicke.
Aj to spi tak max. 30minut a dost. Uz som z neho uplne zufala. Aspon ze vecer o tej 20.30 zaspi a zobudi sa len 2-3x za noc na papanie... 😖