Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

veverica
12. feb 2008

jajuska uz ju mas v poste 🙂

veverica
12. feb 2008

jahodka vidim na nom, ze sa trapi od bolesti, mozno ho fakt len boli ked tlaci von ten prdik, ale na koliky by uz mohol byt dost velky. Pritom mu davam aj kvapky proti kolike. Zacala som mu vcera davat aj tie biogaia kvapky tak uvidim a asi skusim aj ine mlieko 😒

lienkamo
12. feb 2008

ahojte, my mame za sebou asi najplačlivejši den v celom matúškovom živote. ale v noci to už bolo o trošku lepšie, aj ked nie také ako pisu v knihe. dnes doobedu zaspal asi po siedmich minútach, no to len preto, že bol velmi vyčerpaný a zaspal by už aj v sede.

tevova
12. feb 2008

Lusil, to je super, že tak spíte. Musím aj ja skúsiť posunúť to kojenie o štvrtej na neskôr, náš je od tvojej starší a ešte ku tomu poriadny jedák, takže by mohol vydržať fakt do úplného rána.

veverica
12. feb 2008

no ja som skusila zasa tu metodu, tak doobeda nespal vobec a teraz zatial zaspal sam bez dudky v postielke pri sledovani bebe, len ho chudaka stale myka, to asi z toho plakania 😒

lusil2005
12. feb 2008

veve hej hej to je najhorsie ked ich potom tak myka... ☹

veverica
12. feb 2008

no spal asi len 20 minut a uz zasa reve, ale zatial som silnejsia ako on a odolavam 😝

lusil2005
12. feb 2008

a naco ho vlastne zvykas? zaspinkavanie v postielke?

veverica
12. feb 2008

ano ale bez cumlika

zuzka82
13. feb 2008

ahojteee baby..
ja som sa vcera rozhodla to skusit, po papani, do psotielky, po 1 kraaaat
a bola som az prekvapena, bol trosku plac, mrnkanie...
no nedodrziavala som urcene intervaly....chodila som castejsie...po 15 minutach zaspal.... 😵
tak sa tesiiim

veverica
13. feb 2008

zuzka supis len tak dalej 🙂

h0blinka
13. feb 2008

cafte baby my sa tiez zaciname trapit s problemom zaspavania, mame sice ovela menej ako vacsina z vas ale uz od nedele nespinkame poriadne, predtym sme prespali aj 3-5 hodin teraz je mala skoro v kuse hore, zaspi jednine na rukach alebo s nami v posteli aj to tak na hodku a stale si mrnciii..
skusam to tu zrychlika precitat, to ste nechali deturence tak revkat v posteli?
pomozte, kde najdem tu knizku co tu spominate

katika1
13. feb 2008

Ahoj hobli, ja ju mám, ale táto metoda je pre deti až od polroka.. je tam písané, že malinké deti - ako je vaša Lily sa môžu uspávať akokoľvek, ruky, fitlopta, hocičo.. 😉 až po 4tom mesiaci treba začať učiť nejakým návykom.. aj ke´d ja som ho naučila zaspávať už 2mesačného..
ale s ním zas nikdy neboli problémy čo sa spáku týka..

lusil2005
13. feb 2008

hobli tvoja mala je este asi veeelmi malicka na to ☹
a dlho ti uz takto "strajkuje"? nemoze ju boliet brusko alebo nieco podobne?

h0blinka
13. feb 2008

😝 je to tretii den len sme asi nezvyknuty 2t spala sama v postielke a teraz 3den strajkuje uz mi je jej luto malinkej

veverica
13. feb 2008

hoblinka a neni hladna, alebo to fakt moze byt to brusko. Mojmu malemu zacali koliky presne ked mal 10dni.

lulu28
13. feb 2008

ahojte divcence, taka som naradostena 😀 , aj my sme mali problem so spinkanim a hlavne vecer sa budil strasne casto, ale ako nam veverica (a tymto jej velmi pekne dakujeme) poslala knizocku tak sme zacali skusat a musime sa pochvalit 😀 takze vecer ho ulozim do postielky a trosku si pomrnci nestihneme prist ani na tych 7 min a uz spinkame (niekedy trosku dlhsie ale uz tak neplackame sme ticho v postielke a ozuzlavame macka aj plienku) doobeda je to este rychlejsie proste polozim a niekedy sa stane ze hned zaspinka ale co je je uspech vecerne vstavanie, najprv som mu zacala davat menej pit (uz v noci) aby nemal taky sok ze mu hned nedam papat. a dnesnu noc ked sa zobudil po 2,5 hod. tak som mu dala dudel macika a verte neverte po 3 min mrncani zaspal a spal az do 02:00 co uz ja sama som ho vyzerala co je s nim lebo som mala naliate prsia a ked sa napapal tak spal az do rana 😀 jupi (dufam ze to teraz nezakriknem, ale aspon viem ze maly zlobrik vymyslal a ze nepotrebuje tak casto papat cez noc ked tak pekne vydrzal)
tak nam drzte palceky nech nam to takto vydrzi 😀

martinaema
13. feb 2008

baby ja vam tak zavidim (jasne že v dobrom 😉 )Zaspavat vecer sme sa uz sice naucili - pomerne rychlo za 3-4 dni- ale tie noci ☹ , no hroza. Aj teraz mi revala 1,5 hod, doslova vrieskala a skoro postielku rozobrala, tak s nou mixovala a aj tak potom spala len 2 hod. Bože, ja chcem len 4 hod. nerusenéhom spánku, je to tak vela? 😢

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindulak
13. feb 2008

Ahojte maminky! Tak ja mam tiez tu knizku - od jednej maminy z fora na mama a ja a tiez som to trochu zacala skusat aj ked ma mala len 4 mesiace a je to super!!! Nasa mala bola vzdy dobry spac - teda ked uz konecne zaspala (ale len na rukach pri noseni po byte), tak tahala 5-6 hodin, niekedy sa stalo aj 8 hodin! Cize sme sa fajn vyspali, bola som v noci hore len jeden az dvakrat, no to zaspavanie - HROZA! Kym este bola malinka, tak to bolo ok, dvakrat som s nou obehla dom a bola tuha a kedze mala len 2,5 kila tak som vladala. No kedze mam pokaslany chrbat, zacal to byt problem ako priberala... tak ju uz uspaval len manzel. Ked som bola sama doma, tak cez den len sup do kocika vonku alebo vydrzat bolest v chrbte 😒 Teraz to robim tak, ze po rannom papani (o 5-6ej sup do postielky a ja tiez este a spime do cca. 9ej). Potom este pred obedom a poobede sup vonku v kociku (na zahrade), niekedy musim vybehnut a pohomprlat ju, aby opat zaspala. A vecer sup do postielky a vacsinou zaspi po kratkom mrnkani, niekedy poplacka - max. 20 minut. To k nej chodim, niekedy ostanem aj pri nej, kym sa neupokoji, drzim ju za rucku a viete co pomaha? Ked place a je nervozna a nevie sa upokojit, hodim jej cez tvaricku plienku a je ticho - skor sa upokoji. Ona je na plienocku zvyknuta, lebo ju zuzle namiesto cumla 😉 Takze tak! pa pa Vela stastia so zaspavanim!

lusil2005
13. feb 2008

mima tvoj krpcek je na to asi fakt este moc maly. je to pre deti od 6 mesiacov, ale su tam aj rady ako dobre "pripravit" krpcov ktori su mladsi 😉
napis mail a poslem ti to

teplakovalady
15. feb 2008

Ahojte kocky, PROSIM VAS, poslite mi spominanu knizku. Ja som uz uplne zufala a vycerpana z nocneho uspavania nasej princeznej. Vopred DAKUJEM. 🙂

veverica
15. feb 2008

teplakovalady napis e-mail a poslem 😉

zuzannas
15. feb 2008

ahojky martinaema, tak my mame presne ten isty problem, malinky vie pekne sam zaspinkat do 5 min,aj vecer aj cez den, ale zato sa tiez v noci velmi casto budi, papat mu staci tak 2x (davam mu okolo 3.30 a potom okolo 6.30) ale medzitym sa vie zobudit, resp.prebudit aj kazdu hodku a akosi nevie sam zaspinkat - musim vstat a bud mu dat dudlik alebo trochu cuc z cajika...som za noc aj 6-7x hore...
Mate este niektora tento problem, pripadne ste mali a podarilo sa vam ho zvladnut??? Dakujem kraasne za vase rady a skusenosti!!!! 😵 😵 😵

veverica
15. feb 2008

zuzanas aj my to mame 🙂

zucha
15. feb 2008

veverica, ja mam tu knizku uz preposlanu, ale nedosli mi tabulky a grafy, ktore by mali byt v nej uvedene. Ak mas taku verziu, kde to je, posli mi to prosim na zuzh@pobox.sk
dakujem

sarka211
15. feb 2008

ahojte kocky...my s mojou malinkou mame tiey problem so zaspavanim.Je velmi nervozna a place...vcera zaspala az o 24.00 😒 😒 ...cez den mi skoro nesp 😖 i..prosim vas poslete aj mne tu knihu..vopred vam dakujem..Sarka211@azet.sk 🙂

lusil2005
15. feb 2008

sarka mas to v maily

veverica
16. feb 2008

zucha ja tam tiez nemam grafy a mam tam iba zopar tabuliek, ale preposielam 😉

zuzannas
16. feb 2008

cauky veverica, prosim preposli aj mne tvoju verziu..ja tam totiz nemam ani tie tabulky... 😖 a grafy uz vobec nie...vdaka moc!