Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bublinkajasminka
7. nov 2008

mizulienka - vááážne kričala akoby oživot - bolo to strašné a asi 2 týždne to trvalo, treba vydržať

jankapo
7. nov 2008

och, dufam ze to nevyznelo ze som superzena, obcas mi je do placu, ked potrebuje nosit a ja nevladzem... 😝 fakt doslova zatinam zuby, ale...
dnes ma maly presne 6 mesiacov, verit sa mi nechce a chyta ma nostalgia, ake su chvilky s nim neopakovatelne
si vravim, ze uz nikdy nebude mat zas 6 mesiacov... ☹
zachvilu mu dam pusu a povie- mamiiii, prestaaaan.... 😉
tak si ho mojkam kym to chce 🙂

katarinavygodova
7. nov 2008

mile maminky chcela by som vas poprosit nemohla by mi niektora z vas preposlat tu knihu na katarina vygodova@azet.sk vopred velmi pekne dakujem

jankapo
7. nov 2008
katarinavygodova
7. nov 2008

neviem preco ale nechce mi to otvorit ☹

zuza.m
8. nov 2008

fifi ja som ta nechcela odradil,naozaj nemožeš porovnavat s mojim ma len 2,5mes.tvoj už ma viac tak že ak by sa aj vygrckal tak si vie pomoc,posadit dat nabok.len to moje chudtko leži iba tak ako ho dam tak že by si sam v izbe neporadil.už aj v nemocnici sa mi skoro udusil plodovou vodou a to spinkal na boku.ak mate velky dom (rodinny)tak sa ti oplati kupit aj tu vysielačku ak maly byt tak je to zbytočne.

lucia a ...už som to tu raz pisala ale napišem ešte raz,ja som tiež uspavala na rukach ale bolo to velmi naročne ked že sa budil po 2hodinach na jedenie z toho som ho pol hodinu uspavala chodenim tak že som vela nenaspala,ja som ho už po mesiaci učila zaspat bez hojdania ale pri mne v postely.bolo kopu plaču ale je lepšie začat skor,už od narodenia lebo v tedy maju menšiu vydrž plakania.ale ako hovorim bol pri mne aby ma citil netrapila som ho s postielkou aby sa necitil uplne opusteny.teras ma 2,5mes a prespi asi tak že papa ked zaspinka okolo21hod a potom o 3 a dalšie o 6rano.tak že si myslim že celkom slušne.

adriana84
8. nov 2008

baby,tie co si neviete dat rady s drobcami,lebo nechcu spat,nebojte sa,podla mojej skusenosti,kazde babatko sa skor,ci neskor dostane do stadia,ked prespi celu noc.podla mna,ono to musi prist samo a nie nasilu.nasa dcerka s nami spala az doteraz,len pred par dnami sme prisli na to,ze ona sa chce osamostatnit.zistili sme to tak,ze vzdy ked sme vosli do spalne,ona sa zacala budit,prehadzovat a nasledne sa uplne zobudila a nie a nie zaspat.tak sme sa rozhodli dat ju do svojej izbicky a ona nas neskutocne prekvapila.prespala celu noc,od 19h do 7h bez jedneho zobudenia.dovtedy som ju kojila 2x za noc,no odkedy spi vo svojej izbe,ani papat jej netreba.proste chce mat svoj klud a tak je spokojna.dokonca aj denny spanok si opravila na 2h pred obedom a 2h poobede.nic nebolo robene nasilu,sama si to takto pekne naprogramovala.takze mamicky vydrzat,aj vy sa raz dockate,ze vam drobce prespia celu noc 🙂 prajem vam vsetkym vela vela sil

l.lara
8. nov 2008

adka84 suhlasim s tebou, ze nic netreba silit.. 🙂 ja by som nemohla nechat moju babulku plackat, podla mna ten plac ma vzdy pricinu. napr.sa budi na smad a smadnu ju nemozem nechat. alebo ked sa jej nieco zle sniva a placka zo sna, tak zas som hore, lebo potrebuje ukludnit. mam pocit, ze tie zle sny su zo zazitkov, ked sme vela medzi ludmi, alebo z telky. pred spanim prestaneme zapinat telku a uvidime ci aspon tie "nocne mory" prestanu..

bubatenko1
8. nov 2008

No nasa malinka tiez prespi celu noc ale to musime byt pri nej.Vecer ked zaspi o 21 h tak sa tu hodinu prehadzuje pretoze nikto v spalni nie je a akonahle si ideme lahnut tak je to v poho.Ked sa aj v noci preberie, najde si dudu da si ju do pusy a spinka dalej az do 8:30h, potom je uz naucena ze o 12h ide tiez spinkat spinkame 1,5h a potom niekedy je hore az do vecera a niekedy este zaspinka.Neviem ale nejako sa nám ten druhy denny spanok nedari.Asi nema potrebu spinkat alebo nie je dostatocne unavena.My mame skor ten problem ze sama nevie zaspinkat a vobec nie vo svojej postielke.Musi zaspavat vo velkej so mnou.Uz som skusala nechat ju aj v postielke no dopadlo to hrozne.Boli sme dlho do 12h hore a ona nie a nie zaspat.Aj som ju nechala chvilu plackat ale potom spustila taky plac ze proste to som uz nevydrzala.Ja mam proste pocit ze sa boji ostat sama.Pretoze akonahle sa ja niekam pohnem tak uz ma sleduje a ked ma nevidi tak spusti plac.Ale ved ona z toho vyrastie.

zuza.m
8. nov 2008

aj podla mna sa tie detičky boja ostat same a preto plaču,ked su staršie tak to lepšie pochopia že ta mama sa vždy vrati.a inak k tomu zaspavaniu na rukach alebo v kočiku.mam susedu mala ma už skoro 4roky a asi pred pol rokom začala zaspavat bez hojdania.a to sa naučila až v školke.behala ,rozpravala kakala do zachodika ale spat bez kolisania nevedela.tak že mama ju musela až do 12vnoci hojdat a hojdat.tak bola naučena 🙄

katarinavygodova
8. nov 2008

podarilo sa mi to stiahnut len to teraz nemozem otvorit v pocitaci.som uplny antitalent.pomoozte sos. 😅

kitty68
8. nov 2008

katarina ja ti to preposlu vydrz, ale je to vlastne o tom ze mimi nechas brecet a po 3 minutach se k nemu vracis

kitty68
8. nov 2008

katarina poslala js ti to tak se zkus mrknout na email jestli ti to prislo

fifinna
8. nov 2008

baby, ale aj ja ked si stiahnem tu knizku, tak mi to nejde otvorit, len som nic nehovorila, lebo som si myslela ze to neviem.

Zuza.m, ja ho neporovnavam s tvojim, hned som vedela, ze tam je rozdiel, ale aj tak sa nejak bojim, a este aj doktorka ma vylakala, ked mi povedala, ze dieta by do uz ani neviem kolko presne rokov, nemalo spat same v izbe. Hlavne ona ma odradila. Mame byt a izby su hned vedla seba.

saska.t
8. nov 2008

fifinna a mas adobe raider nainstalovany v pocitaci? mozno preto ti to nejde ...

fifinna
8. nov 2008

saska a to je co ?

nevesta
8. nov 2008

Fifina, to je program 😉

cessy
8. nov 2008

zuzka.m
uz asi treti den zaspavame podla teba a super, ideme spinkať trosku neskor, asi tak o pol devietej, o deviatej, maly sa napapa, dam mu cumlik, trošku pomrnci a zaspinka, uz tak strasidelne neplacka
dakujem este raz 😅

kitty68
8. nov 2008

kdo to chce tu knihu at mi napise email 🙂

lucia1810
8. nov 2008

zuzka.m - ved prave, u nas je to tiez tak - uspavam este dlhsie a o dve hodky dalsie kojenie, mozno neide ani tak o chrbat - ako o dostatok mliecka, bojim sa, ze unavou o neho pridem + a ze maleho od toho nebudem vediet oducit... preto hladam ine moznosti - bohuzial, kociar, cumel so mnou v posteli nepomohol... a pravdupovediac, maleho som este za ten takmer mesiac nenechala ani raz "poriadne" vyplakat

saska.t
8. nov 2008

ako ti povedala nevesta je to program v ktorom je tato knizka urobena ... 😀

nevesta
8. nov 2008

Fifina, kludne mi hod do IP mail, poslem ti to, ja to mam vo Worde 😉

zuza.m
8. nov 2008

cessy tak som rada že sa vam pekne dari.my sme zase tuto noc spali hrozne,večer nevedel zaspat a potom sa to opakovalo aj po papani.len si čuchal očka a mrnčal,stale hladal dudlik.neviem či sme nemali moc teplo v izbe tak dnes skusime trošku menej kurit. 😅

lucia ani my sme nespinkali hned bez plaču,a aj teras sem tam poplače hlavne ked ho dam skor a jemu sa ešte nechce spat..
tak že si ho na večerny spanok ulož pred papanim do postele,zhasni svetlo a koj potme alebo len s malou lampičkou.ked dopapa odgrgnut a uložit spät.ty si lahni vedla neho,možeš si ho pritulit,tapkat po zadočku,hladkat,daj mu niečo cez očka,alebo mu pod perinu daj aj ručičky čo pomaha.a dalej si ho nevšimaj daj mu dudlik ked mu treba a hotovo.rob sa že spiš.ja ked som ho tišila plakal ešte viac,ale ked citil že som pri nom a už spim uložil sa aj on.ale už by som ho na ruky nedavala,ani ked bude plakat dlhšie lebo ked pochopi že si si ho zobrala ked dlho plakal takto bude robit aj dalej.nam pomahalo ked bol zabalebny v perinke a snou som ho ho zo strany na stranu prevalovala(ako keby hojdala)ale to len ked plakal velmi.musiš mu urobit presny režim a každy večer robit všetko presne tak isto.detičky sa naučia a už potom budu lepšie chapat čo od nich očakavaš.tak držim palce aj tebe
🙂

cessy
8. nov 2008

lucia presne tak ako to napisala zuzka.m. my sme plakali a plakali.pred tym sme zaspavali na fit lopte, potom som maleho preložila ku mne do postele a rev.samozrejme som ho opat zobrala na ruky a takto to islo........dokola. 🙄 zaspavali sme o jedenastej, dvanastej, jednej, ako kedy.potom som to skusila ako pisala zuzka.m. samozrejme bol plač, ale nebrala som ho na ruky, aj hladkat a mojkat som prestala, lebo to ho este viac rozplakavalo.iba ho drzim za rucku. teraz zaspavame o osmej, deviatej, ako kedy.po kojeni.

lucia1810
9. nov 2008

este otazocka: ako som pisala, mame temer mesiac... rano (po noci) je potreba maleho zobudit, aby sa napapal? kedze prave teraz napr. spi "uz" 3 hodky (ale vcera poobede nespal takmer vobec...) my mame ten problem, ze zacne plakat cca o 15-tej a place s prestavkami do 19tej - rozmyslam, ci to nie je kolika, resp. problemy s bruskom,lebo pocas tej doby sa aj "puci", cervena sa a kruti sa do klbka...odgrgnut sa nam dari, ale prdka pomenej... a co sa tyka fenikloveho caju-o tom som precitala uz vela, niektorym detom pomaha, niektorym nie...ja som to sama zatial nedokazala zistit... peknu nedelu vsetkym

nevesta
9. nov 2008

Ja by som nebudila, pokial ta pauza (spanok) nieje velmi dlha... To co opisujes naozaj vyzera na koliku 😔

denduska
9. nov 2008

luci, bud je to ozajstna kolika, alebo je to toto:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉
tam spadame aj my, takze ja uz len cakam kedy to skonci, ale zatial to na to nevyzera...nam tiez povedali najprv ze je to kolika, pobrali sme sab simplex, espumisan, a neviem co este, rektalnou rurkou nevyslo nic.... pre toto je typicke ze to zacina stale v tu istu hodinu.... nasa mala mala aj tri dni ozajstnu koliku..lenze to revala cely den v kuse...trochu pospala a zas revala lebo sa absolutne nevedela vyprdkat a brusisko mala ako balon.

lucia1810
9. nov 2008

denduska, dik, ja ti neviem...moze byt.. co je este horsie, ze cez den nechce spinkat, je unaveny, zaspi na 10 min. a je opat hore, chudacik, niekedy ma ocka ako nitky, ale do hlbokeho spanku sa nedostane...

denduska
9. nov 2008

luci, nasa bola taka ista...zaspala na 15 minut a znova bola hore....ale pomalicky sa to zlepsuje..aj ked teraz spi tiez malo cez den, ale uz si to pomalicky spaja na take tristvrte hodinky...a potom je tri hodiny hore a musim sa s nou hrat 😀 alebo ju dam do lehatka a nosim vsade so sebou.
Vy mate este len mesiacik, neboj, on si sam urobi aky-taky rezim, a ty mu to budes moct potom upravovat 😉 a ak by ste mali koliku, tak by vobec nekakal..ak kaka, tak ju isto nemate.
a ozaj, ja ked sme mali mesiac, tak som tiez kojila kazde dve hodky..aj v noci...nemala som take ze den a noc..mala som stale den...uplne sa mi podlamovali kolena, zaspala som takmer aj na zachode....a mliecka je zatial dost, hlavne pi vela tekutin, a ber to tak, ze - nic ine nemam, len materske mliecko. a hotovo 😉
a ak spi, nebud ho..ja tiez neznasam ked ma niekto budi a som potom veeeelmi mrzuta 🙂

lucia1810
9. nov 2008

denduska, obcas som rada, ked citam take podobne osudy... ja si pripadam byt vsak este taka neskusena, co sa tyka babatka, ze niekedy mam pocit, ze robim vsetko zle a naopak a preto je maly taky placko... ja si neviem ani len predstavit, ze by mala prist navsteva alebo my by sme niekam mali ist...ved on niekedy len place a nic ine a ja si pripadam byt bezradna, ci som vobec dobra mama☹ este prosbicka: ako je to s odsavanim mliecka? je to nutne robit? a kedy? po kazdom kojeni alebo ako? diiiiik