Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

saska.t
13. nov 2008

kitty mam tiez Ellu 😀 no tak to mame este chvilocku cas ...

zuza.m
14. nov 2008

cessy aj my sme mali včera rev a ešte aky.dala som ho spat o pol 8tak že asi za to.potom zaspal na taky mikrospanok a o 9rev dalši. 😢 no čo už asi z toho musi vyrast.poplakal asi par minut a potom spinkal dalej.

no mne sa tiež nepretača ale ako som bola snim v nemocnici tak velice stale upozornovali aby mi nevypadol z postielky.že sa mi može otočit a vypadnut. 😖 ja že ešte sa neotača a oni že niekedy začne.tak ma asi zbytočne plašili.lebo mne sa ešte nedava ani na bok.raz po kupani bol na brušku a prekoprcol sa na chrbatik,.ale to len stratil rovnovahu lebo zdvihol vysoko hlavičku. 😀

denduska
14. nov 2008

caute baby, aj my sme mali vcera samozrejme rev, ale slecnu som polozila na gauc, isla som za dvere a zrazu ticho jak v hrobe...tak som vyplasene utekala naspat a ona sa kludne divala na lampu, usmievala sa, tak som sa jej prihovorila a zrazu rev... 😠 tak som odisla prec a bolo ticho...asi chcela byt chvilu sama 😅
a zaspinkala potom celkom dobre, na boku 😉

inak ona sa tiez nevie pretocit na brusko, to je jasne, len nabok..a naspat jej to nejde...ale zacala to robit zo dna na den, tak fakt treba davat pozor, susedina mala sa tiez raz znicohonic otocila, ze takmer spadla.

zuzi, boli ste uz na ockovani? a ked hej, ako to zvladol? lebo ja mam z toho strasny stres, ze bude mat horucky a ja budem akurat v ten den v noci sama s nou, tak asi ani oka nezazmurim... ☹

cessy
14. nov 2008

no ahojte
včera bol maly cez den ako anjelik ale co dokazoval vecer......no katastrofa 😢
ani poriadne nedopapal a tak zacal revat........nedal sa mi vobec utisit, uz ani papat nechcel, ani na rukach,proste nic nezaberalo. takto som skusala ale hodinu nosit na rukach,na fit lopte............,a uz ked mi zacali odchadzat ruky a chrbat,polozila som ho do postele, samozrejme ze plakal, ale potom ani neviem ako a zaspal ☹

zuza.m
14. nov 2008

tak asi je to normalne ked tak vystrajaju,už sa tym asi nebudem trapit.
denduška aj ja som si všimla že ked ma vidi že ešte viac spusti.a nevedela som si to vysvetlit.či mu vadim alebo plače aby som videla že je smutny. 😅 .
aj teras pišem sem a on v lehatku pofnukava a natahuje ručičky.tak som ho zobrala a ešte väčši rev 😅 ale potom prestal.tak neviem ako si to mam preložit. 😀

zuza.m
14. nov 2008

cessy inak nam už fitka nepomaha.on už neche ležat on je spokojny tvarou do sveta alebo smerom dole alebo ked sedi na mne.inak može na mne sediet nevadi to?

zuza.m
14. nov 2008

na očkovanie len pojdeme a aj ja mam hruzu.25mame poradnu tzak asi tam ho aj pichnu
😔

cessy
14. nov 2008

zuzi ani ja uz nepouzivam fit loptu, ale vcera som uz bola bezradna, skusala som co sa dalo ☹ . ja ho tiez davam na chvilku tak do polo sedu a samozrejme, ze sa mu to paci, viac vidi, ale ci tak uz moze byt???neviem......

cessy
14. nov 2008

my mame poradnu v pondelok, aj ja mam obavy ako to dopadne ☹

fifinna
14. nov 2008

Zuza.m. ja som maleho davala sadnut do rohu na gauci uz ked mal 11 tyzdnov, pytala som sa doktorky, ci môzem a povedala ze ano.

A vedel sa prevalit z bruska na chrbat a opacne, ked mal 4 mesiace.

sirinka
14. nov 2008

kazde dieta sa vie naucit spat....to je pravda, ale kazde v inom veku a ucit a nutit ich k niecomu je podla mna zbytocne. preco urychlovat ich vyvoj, ked niektore deticky potrebuju svoju mamu citit aj v noci, vidiet ju aby mohli dalej spokojne spinkat...preco by sme im to mali odopierat, ved kedy este bude prilezitost byt s nimi v takych krasnych objatiach...
a baby naozaj sa snazte svoje deticky nedavat do sedu, kym ten chrbatik nie je pevnejsi, radsej cim najviac na brusko, aj ked sa budu zo zaciatku zlostit, ale ked im chrbatik spevnie, bude sa im to pacit. alebo vyuzivajte tie lehatka pre deticky...

zuza.m
14. nov 2008

fifna tak že je to ok?ked ho davam sadnut na kolena?lebo som sa aj bala opytat doktorky aby ma nezrušila

.ja ho nedavam nasilu ale on je v tedy dost spokojny..tak neviem.nedavam ho len tak na gauč iba ak ho držim na rukach.tak neviem čo.davam aj na bruško aj na chrbatik aj všade.ved to len menime lebo všetko ho zabavi len chvilku

vejinka
14. nov 2008

my sa uz prevraciame z bruska na chrbatik 😉

zuza.m
14. nov 2008

vejinka tak teda je poriadny šikula 😵

sirinka
14. nov 2008

zuza.m urcite to nie je ok pri tak malom dietatku, naozaj mu mozes vykrivit chrbatik.... ☹

denduska
14. nov 2008

cozeeee? z bruska na chrbaaatik? uz?? tak to je teda artista poriadny 😉

cessy
15. nov 2008

aj mne sa to zda neako priskoro na ani nie troj mesačne dietatko 😕

yasmina
15. nov 2008

zaza.m pozri si clanky na nete...pokial sa babetko same netaha do sedu...nemalo by sa davat a uz vobec nietakto skoro...mozes mu poskodit chrbticu...to ti povie kt. kolvek pediater, rehabilitacny lekar a pod.

zuza.m
15. nov 2008

baby ma nestrašte dufam že som mu neubližila.ale on ani nieje že vystrety v pravom uhle v tom sede ale len tak vyvaleny,oprety o mna.ako vo vojaičku alebo o trošku viac.ale ked hovorite nebudem ani tak davat.a inak on sa taha s ručičkami do sedu ked ho taham

cessy
15. nov 2008

no neviem čim to bude, či tym krstom, alebo ze nam presli 3 mesiace, alebo ze uz je starsi, ale zda sa mi, ze maly je uz asi tak 3-4 dni lepsi, aj stym zaspavanim uz nieje az taky problem. ale este tostale je splacom, ale nie uz s takym strasnym. cez den, teda doobeda mi pekne prespi aj 3 hodiny na terase vonku a poobede tak isto...takze mam uz aj na seba a domacnost trosku casu. a opat som zacala citat knizky 😀 , niekedy sice len dve tri strany, ale aj to je uspech 😀

cessy
15. nov 2008

zuzi myslim si ze si nic strasne nespravila, par krat co si ho tak dala, tak si mu urcite nic zle neurobila, ved ho tak nenechas 2-3 hodiny,aj ja tak maleho davam,tojevpodstate taka poloha ako polo lezmo....

zuza.m
15. nov 2008

no ja som ho asi moc vychvalila a prechvalila.vnoci po každom krmeni plač nevedel zaspat.stale hladal dudlik.no otras 😠
cez den už nechce byt ani v lehatku.ani tam spat ani v postielke. 😠 len by sa noosil.
my mame za 4dni 3mesiace tak som zvedava na zazrak 😠

cessy
15. nov 2008

ani ja moc nechcem chvalit,ale fakt sami zda byt uz trosku iny, mozno to je tym ze je aj starsi 😲

fifinna
15. nov 2008

zuza.m. Myslim, ze to ze si ho nechas chvilku na kolenach mu neublizi, ved ti na nich nesedi 24 hodin denne ? Ja ked som bola s malym v poradni u doktorky ( ked bol mladsi ) , tak som si ho u nej posadila na kolena, nic nehovorila, tak som jej povedala, ze on by chcel sediet, ze mu je tak lepsie, ci to nevadi a ona ze nie. Ved nesedi vystrety a podopieras ho, takze ten chrbatik ma podporu ako vo vajicku. No ja som maleho davala sadnut a nic mu neni. Ale opytaj sa doktorky, zaujima ma aj nazor ineho lekara. Vsak jej nehovor, ze ho davas sadnut, len sa opytaj od kedy sa môze dat. Ked môze sedenie pokazit chrbatik, tak nosenie v satkach nie ?

zuza.m
15. nov 2008

no ved ja neviem.ked ho aj nosim tak on vobec nechce byt v polohe ležmo tak ako ked bol v perinke,teras len vspriamenej polohe alebo si ho položim na ruku ako keby sedel.inak ani neche byt.tak dufam že mu nenamaham chrbatik.ale ked ho tak nenosim tak je plač.a keby len plač porad rev .ako by som ho z kože drala.ved hadam ked ho pekne držim tak sa mu chrbatik len posilnuje a nie deformuje.to by som teda nechcela.ked pojdeme do poradne tak sa opytam potom ti napišem.

denduska
16. nov 2008

caute baby, tak my sme mali vcera krstiny a vecer sme lahli a spali!!!! 😕 zatial si to vysvetlujem tym, ze bola hrozne unavena, no takze dnes uvidime 😎
zuzi, aj ja si nasu tak obcas davam, ak ho podopieras, podla mna to nevadi...ved tak nie je cely den...a tiez ked ju nosim, musi byt nastojaka aby vsetko videla, inak by ani nevydrzala.

cessy
16. nov 2008

denduska presne tak, ako ju mas aj na fotke... na stojaka. aj my uz inak nechceme byt.... 😅

zuza.m
16. nov 2008

no vidiš presne ako ju maš na fotke musia trochu posilovat nie?v ležmo by boli moc lenivy.
no som zvedava či aj nam krštiny ponožu.včera sa zobudil za hodinu a pol s obrovskym plačom neviem čo sa mu stalo.vam sa tak nebudia?nebolo to na hlad lebo jest mal až o hodinu.

cessy
16. nov 2008

zuzka myslis vecer??mne sa tak budi s placom ked ma uz cas na papanie, ale to cez den, v noci niekedy po papani,ale to len ale 10 minut, potom sa unaví a zaspí
včera sme zas mali ukazkovy den a priserne vecerne zaspavanie ☹ , ale uz mam na poste tu knizku, "ked dieta nechce spat", prestudujem a uvidím 😖 ,aj ked neverím na zázrak 😅

pavlina05
16. nov 2008

cessy ...tu knížku mám také a naše dítě stále neche spát!!! 😒