Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

jankapiknova
30. júl 2009

jaj to skusam uz dost dlho, niekolko mesiacov 😀

jankapiknova
30. júl 2009

vyskusam znizovanie davky, uvidime ale dufam ze sa nezacne budit este castejsie 😒

nikaz
30. júl 2009

mne doktorka vravela ze je nas maly uz dost velky na to aby spaval celu noc.... ked sa napapa vecer vydrzi do rana.... malo by to tak byt od pol roka...ale vraj niektore babatka to beru za pohodlnejsie ked si aj v noci doplnia brusko.... ale potom sa nevedia tak dobre vyspat, lebo ich plny zaludocek tlaci..... takze sa isto lepsie vyspia ked nebudu v noci papat.... a mala pravdu . ,,,

jankapiknova
30. júl 2009

no hadam sa nam to podari,veru dnes uz aj znizujem davku a co myslis o kolko ml by som mala znizit prvu noc?

nikaz
30. júl 2009

neviem , skus po desat - patnast ml 😒

jankapiknova
30. júl 2009

jaj ja ze aspon 30ml 😀

nikaz
31. júl 2009

neviem, skus sa opytat detskej doktorky, ja ked si niesom s niecim ista tak jej furt volam..... je zlata a vzdy mi odpovie....

miskachrumka
31. júl 2009

Ahojte!Baby ma sem poslali ze su tu mamicky co vedia poradit ja by som sa chcela opytat moj mali inac nezaspi len ked ho natriasam v kociku aj to musi byt tak ze cely lieta cim viac mu hadze hlavu tak tym skor zaspi!mame dost drahy kocik aj ked natom az tak velmi nezalezi ale nechcem aby sa mi pomaly a isto rozpadol kym vyrastie do sportaku!kazdy den ho uspavam 5krat a trva to aj hodinu niekedy aj viac.........a to tak ze ten kocik ide prasknut ☹ a predsa ma moj mali už 8kilo a za dva mesiace kym ho dam do sportaku tak bude mat aj devet a to už neviem ci fakt vydrzii!mne ide oto aby sa naucil inac zaspavat ako takto hupat ho musim cely den vecer aj v noci ked sa zobudi inac nieje nauceny zaspat dokonca ani na rukach!ak su tu mamicky ktore maju rovnaky problem alebo by niektore vedeli poradit nieco co zaucinkuje tak vas poprosim napiste dakujem vopred ................. ☹

sirinka
31. júl 2009

miska skusali ste to na fitlopte?

miskachrumka
1. aug 2009

sirinka ano už davnejsie ale nepomohlo lebo maleho zaujomalo vsetko mozne len spanok nie 😒

atrami
1. aug 2009

miška,
My problémy so zaspávaním nemáme.Zaspí kdekoľvek.
Je to len od zvyku.
Húpanie v kočíku, skákanie ma lopte, nosenie na rukách považujú za bežné.
Treba zmeniť rituál. Okupkať, napapať, uložiť do postieľky, dať obľúbeného plyšáka a nechať spať. Malinký bude určite plakať, vracaj sa k nemu každé 3 minúty, pohladkaj ho, postupne predlžuj čas.
Vyzerá to kruto,ale skús vydržať. Kočík daj preč, aby si ho nevidela a nelákal Ťa 😉
Ako Ty som úspávala staršieho syna, ostala som tehotná, takže nosenie nepríchadzalo do úvahy. A spať sa naučil. Trvalo to asi 3 dni.
Držím palce.

mravcica
1. aug 2009

ahoj miska, mam jednu knihu, ktoru by som ti mohla poslat cez net, ktora by ti mohla pomoct, vola sa tak ako tato tema, uz som ju niekolkym maminam posielala. ak mas zaujem, posli mi tvoj e-mail. Ja som podla nej naucila prveho syna spavat celu noc.
Tym maminam, ktorym som ju neposlala, prepacte, viac ako rok som sem nechodila, takze ani IP som necitala. Ak by ste o nu este niekto mali zaujem, tak mi napiste do IP a poslem vam ju.

sirinka
1. aug 2009

nasa mala vcera spala od desiatej do pol jednej v postielke... 😀 ale samozrejme som ju uspala na rukach

miskachrumka
1. aug 2009

no na ruky si maleho za ziadnu cenu nechcem naucit by ma už fakt trafil slak! 😒

miskachrumka
1. aug 2009

mravcica dakujem vyskusam.....................fakt dakujem kazda rada je dobraa

miskachrumka
1. aug 2009

mravcica napis ip ked tu budes......... 🙂

sirinka
1. aug 2009

miska ale ved to je tvoje dieta a je male, mozno potrebuje pri zaspavani citit svoju mamu... 😉
ja som klarku uspavala na rukach do roka a pol... potom sme ju dali do velkej postele, tam som ju uspavala este asi do dvoch rokov na prsniku...teraz uz je schopna zaspat bez neho, ale niekto musi sediet pri posteli... no a co...ved je nasa 😉 nikto sa nenervoval, dieta mi nemuselo vyplakavat pred spanim a spala kludne celu noc od tri a pol mesiaca....

nikollette
1. aug 2009

Náš zaspinkáva sám, ked je unaveny, otočím ho na bok, dám dudel do úst a už vie že sa ide hajať..a do 3 sekúnd prevracia očka, a spinká 😉

schwarzovka
1. aug 2009

já bych malýho taky nenechala vyřvat...malé miminko je malé miminko, potřebuje maminku...vždyť bylo 9 měsíců v bezpečí (nehledě na to, že si zvyklo na houpavé pohyby) a pak je venku...to mu si být pro ně strašný, nemyslíte? A to že se já nevyspím? Říkám si, že jednou už to určitě přijde...ale každýho věc samozřejmě 😉

miskachrumka
1. aug 2009

sirinka ako nehnevaj sa ale hompalat na rikach 8kilove babo vyse hodiny no to by bolo aj na teba podla mna vela..........ja si mojkam na rukach pocas dna a schwarzovka ..............keby si videla ako je nauceny na hompalanie tak by si neverila vlastnym ociam ked tak lieta vtom kociku a tak zaspi to skor mi pride surove ako to ze nechcem babo ucit na ruky.........

nikollette
1. aug 2009

😒 veru ja by som iež nevládala dlho natriasať na rukách nášho 7 kilového synátora 😕
Vsak nemám ani 50kíl, na rukách mi je hneď ťažký...
a preto som rada že od malička si zyvkol že zaspáva sám, bez natriasania, bez číčíkania.. jemu stačí ked ho otočime na jeden bok, dudel do úst a spinká... a podľa mńa je to fajn..
asi by ma porazilo keby do 2 rokov zaspával tak že by mi vysel na cicku 😅 😅 😅

nikollette
1. aug 2009

Aaaa sorry za tú hrubicu teraz som si to všimla.. nie vysel, ale visel.. pardon 😅

mravcica
1. aug 2009

ahojte, poslala som vam tu knihu.
katerinka, nenapisala si mi mailika na teba, aby som ti ju mohla poslat

mtsl
1. aug 2009

miskachrumka,my sme tiež riešili zaspávanie v postieľke cca v 5tich mesiacoch
neviem či ti to pomôže ale treba sa obrniť obrovským množstvom trpezlivosti asi tak na 3 až 5 dní. vymyslieť si VLASTNÝ rituál uspávania, ktorý budeš dodržovať. ak malý spáva s vami v izbe tak muža niekam deložovať aby ti nehovoril že máš malého okamžite upokojiť lebo on nemôže spať, prípadne ak je chápavý ako môj aby sa vás stále nepýtal ako vám môže pomôcť - to tiež dosť naštve. malého uložiť do postieľky a keď začne revať, tak ho hladkaj a niečo mu ticho rozprávaj alebo spievaj, u nás zabrala moja ruka v postieľke - leží na nej a tak zaspáva doteraz ( má celý rituál ako sa na ňu usadí, potom sa popretáča a napasuje si ju pod bruško a zaspinká; dcéra len chytila prst a bola tuhá 🙂 ). prvú noc to bude katastrofa, druhú to možná bude trvať o niečo kratšie ale za 3 až 5 večerov pochopí, že sa mu neoplatí revať a ty ho nebudeš nadhadzovať v kočíku. nepáči sa mi nechávať revúce dieťa samé v izbe, je fajn ak niekoho cíti pri sebe a pri "nácviku na postieľku" by nemalo byť choré, nemali by mu ísť zuby, a nemalo by mať príliš rušný deň za sebou lebo sa môže stať, že nevie zaspať od únavy. viem že nie všetky deti sú rovnaké ale u nás to funguje a tak isto som odnaučila od nočného kojenia za 3 dni.

schwarzovka
1. aug 2009

miskachrumka...veřila, malej to vyžadoval v kočáru taky...nemysli si, s usínáním jsme měli taky dost velký problémy...nejlepší pro něj byla jízda přes výmoly, až to s ním házelo...jinak neusnul...ale po půl roce se to začalo zlepšovat, pak už mu stačilo jen pojíždět a kolem 8.-9. měsíce mi z čistajasna jednou usnul v poledne při kojení...tak začal spát aspoň jednou za den v postýlce, ostatní spánky měl v kočáru...ale to byly takový ty půlhodinovky...no a teď když chce spát, tak zamává vezme si flašku z mlíčkem a za 5 minut spí
taky jsme přemýšlela o týhle skvělý metodě...vydržela jsem to jednou přiznávám a doteď se za to stydím 😔 , mám strach jestli jsem mu nezpůsobila nějakou újmu...ale to je teď jedno...potom co jsem to zkusila to bylo druhý den ještě horší...a pak než jsme se zase dostali na stejnou úroveň než předtím, tak by možná sám usínal mnohem dřív. Jak chceš, já jen vím, že malej nám to nesežral a při dalším mimi to už ani nevyzkouším...uvědomila jsem si, že to byla jenom moje pohodlnost, že ho nechci nosit...teď už je větší a ráda bych ho chvilku pochovala, ale už to nejde...tolik to nevyžaduje a tyhle chvilky mi chybí, ikdyž jsem si nachovala dost, když byl malinkej...prostě jsem si řekla, že z toho vyroste a vyrostl...dřív než jsme doufali...chce to jen vydržet...toť jen můj názor

marcelkad
1. aug 2009

Já myslím, že postupem času se to spaní zlepšuje. Nám se to začalo lámat někdy kolem 4 měsíce, když se začal točit na bok a tak spí nejraději. Jinak jsem to začala dělat tak, že máme postýlku bez bočnice u našich postelí, malého vykoupu, jdeme do ložnice, tam nakrmím a pak ho dám do postýlky, lehnu si vedle a dělám, že spím. On si chvilku hraje s hračkami, pak kouk, že já má m zavřené oči, snaží se mě probudit 🙂 různě si ještě leze a nakonec si lehne, převaluje se, snaží se lehnout si co nejblíž ke mně a pak usíná. Já to začala brát jako relax, ležím si tam a odpočívám. Když usne, jdu si dodělat práce kolem domácnosti a tak.

sirinka
2. aug 2009

joj baby...7 ci 8 kilove babo...ta nasa mala okolo 14 ked som ju este uspavala na rukach...ale mala som v izbe pohodlne kreslo, v ktorom som sedela, takze ruky som mala podoprene...
a ze niekomu vadi uspavat dvojrocne dieta na prsniku...

viete co je pre mna dolezite? ze moje dieta ked zaspava, je pokojne a spokojne, ze na mna tesne pred zaspanim pozera svojimi krasnymi ockami a vie, ze mama je tam, ze ho lubi, ze si ho privinie k sebe...
tiez som raz skusala metodu nechat babo vyplakat... a celu noc som z toho mala nocnu moru, co asi tak klarka musela zazit za ten cas a ake hovadiny sa jej potom musia snivat... uz nikdy viac

vladu333
2. aug 2009

Ahojte Baby.Môj mali ma9 mesiacov vecer chodi spinkat o 20:30 dost casto sa budi(ale na to som si uz zvykla 😖) ale o 5:00 je uz hore a vôbec nechce zaspat aj ked ho nakrmim.Je to normalne? ale to je zufalstvo lebo do postele sa dostanem je aj polnoc.

nikollette
2. aug 2009

No vyplakať by som ho nenehala ani ja.. ale ved ked dokaze zaspinkať sám, prečo mu to kaziť?? 😕
ja som tiez prinom, ale nemusim ho natriasať, len ležím pri nom, otocim ho na bok, položím na neho ruku, cíti ma a hneď hajinká.. ja som spokojná, a myslím že aj malý 😉

miskachrumka
2. aug 2009

nikollette aj aj by som bola spokojan keby mi mali zaspaval atak ako tebe nemas sa anco stazovat a dnes som ho dala o osmej do postielky a plakal strasne bolo mi luto som plakala snim a som ho zas uspavala v kociku už som zufala ztochto uspavania už netusim co robit! 😢 😔