Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

ivetah
6. apr 2008

ahojte, mozete mi prosim poslat tu knizku na iveta.budayova@hotmail.com. dakujem 😅

sestricka5
7. apr 2008

ahojte maminky! my sme nemali v podstate nijake problemy so zaspavanim, ale teraz, ked ma Emka uz 3 mesiacky a vsima si svet okolo, zacina trosku vymyslat. dufam, ze sa to nezhorsi, ale aj tak by som veeelmi prosila poslat knizku aj nam na barbarapavlickova@gmail.com. veeelmi dakujeme a zelame pekne spiace deticky, ktore sa po prebudeni len usmievkaju 🙂 😅

lubkaaa
7. apr 2008

aj ja chcem tu knihu!!! pjosim pjosim kde sa da zohnať????? lkukurova@zoznam.sk diki

veverica
7. apr 2008

ivetah,sestricka5, lubkaaa poslane, drzim palce 🙂

sestricka5
7. apr 2008

veve: veeelmi dakujeme 🙂 snad sa nieco naucime a zavedieme do praxe 🙂

lubkaaa
9. apr 2008

diki 🙂

ivetah
9. apr 2008

dakujem 😉

mishelin
10. apr 2008

ahojte babenky.prosim o radu(okrem tych preslavenych kniziek)nemam moc casu studovat vas do zadu

moj maly od narodenia vobec nechce v noci spavat,jeho najdlhsi spanok spociva v 2-3hodinach,potom rev,nekonecne vyzadovanie podavania ruk a spanie so mnou v posteli.
cez den nespi vo svojej postielke ale si musim ku nemu lahnut a podat ruku.

viete mi neja poradit lebo ja som uz fakt zufala z neho.a to bude mat uz 8 mesiacov a ja neviem co je to spat aspon 5 hodin vkuse 😢
dakujem vam

zuzkafuny
10. apr 2008

Mishelin 😀 môj zas pekne ide búvať sám... ale v noci sa zobudí aj 6 razy, keĎ má dobrý spánok, tak tri a to som vtedy rada. Vtedy musím k nemu vstať, dať mu napiť a tak... aaah... dietky naše... nám dávate 🙂 😉

mishelin
10. apr 2008

zuzka a tykojis este?joj ze 6 razy...ja som rada ked sa to toci kolo 20-tky 😖

julca80
10. apr 2008

mishelin, skusala si malemu cez den predlzovat intervali, tzn.,ze co naviac mu natahovat interval bdenia, aby bol co naviac unaveny na vecer az noc?

dadulik
10. apr 2008

tak moja mala zaspava vylucne na rukach pri prsniku, aj cez den. V noci spi s nami v posteli a budi sa v rozpati 3-12x za noc, pomoze len prsnik. Tak sem s tou knihou: dada009@azet.sk
Budem neskonale stastna !

mishelin
10. apr 2008

julca ano skusala,bez uspechu.... ☹ vcera spal z celeho dna 3hodny o 21.00 siel spat a o 22.30 uz vyspaty do ruzova 😖
a ked ho dam cez den spat len raz tak je ta noc potom 100x horsia

mishelin
10. apr 2008

no dadulik vidim ze aj ty mas dost velky problem s laurinkou 😒 ja uz nekojim takmer 4 mesiace...

julca80
10. apr 2008

jooooj mishelinka, tak to je "tvrdy oriesok" ten tvoj drobec 😉 🙂

lubkaaa
10. apr 2008

ta kniha super!!! prva noc a namiesto 6x jedla dva krat!!!! urcite si ju precitajte, len dufam, ze sa to bude uz len zlepsovat.. 🙂 🙂 🙂

mishelin
10. apr 2008

lubkaaa neskor ti poslem ip 😉

mounty
10. apr 2008

dadulik, mas v mailoch tu knizku................

marijja
10. apr 2008

ahojte ,nepisem sem moc casto lebo nemam cas.ani mne dietatko nespava.ta knizka je asi super,mozem vas poprosit aj ja?tiez zaspavame na prsniku potom potichu do postele a musim si lahnut k nemu a davat pozor na prudke pohyby.potom kazdu hodinu pocuckat cicu.a mame rano. cez den spinkame pri prechadzkach v kociku,tiz cca.30minut.nikedy sa podary aj viac.prosim pomozte mi. mjarabekova@azet.sk 😉 😎 😉 🙂 😅 x ps:mozno sa aj ja budem zas usmievat dakujem

veverica
10. apr 2008

marijja poslane 😉

mishelin
11. apr 2008

dobre ranko(ako komu samozrejme) tak ja dnes budem cakat na vase rady a uvitam cokolvek len nech spim aspon jednu celu noc...dakujem 😔

mishelin
11. apr 2008

no nejak na mna kaslete stymi radami 😒 ☹

marijja
11. apr 2008

veverica...... dakujem moc,dufam ze nieco zaberie a nase noci budu aspon na dva krat prespate.super ze existuje toto forum. papa 😅 😵 🙂

liluska
11. apr 2008

ahojte...aj ja sa chcem pridať k maminkám ktoré pekne spinkajú 😉
Môžem aj ja poprosiť ten mail? sindynka@post.sk
Ďakujem vám veľmi pekne!!!

zdenka821
11. apr 2008

Ahoj všetky maminky túžiace po spánku, ja už k Vám konečne nepatrím 🙂 , po 10mesiacoch nočného bdenia sa v noci konečne vyspím vkuse 10hodín a to len vďaka tejto metóde kontrolovaného plaču. Bolo to strašne, myslím to nekonečné plakanie, moj Petrík to vydržal 2celé dlhé týždne a potom akoby seklo, dala som ho večer ľahnúť do postieľky, po pusinke som odišla za dvere a nič, ticho, spinkal až do rána. Ja som sa ešte asi týždeň budila každú hodinu ako sme boli zvyknutí predtým, ale už to prešlo. Do dnešného dňa prespíme celú noc a neviem si to vynachváliť. Za podporu veľmi ďakujem kamarátke Lucinke, ktorá ma po týždni neustáleho Peťkovho plaču podržala aby som to nevzadávala, že už uvidím výsledky. Ja už som fakt nemohla. Najhoršie bolo, že drobček sa zakaždým mojím odchodom už postavil a plakal a plakal...chce to strašne silné nervy a odhodlanie. Maminky, ak to chcete len vyskúšať, nerobte to, nemá to význam. Musíte byť pevne rozhodnuté a nepopustiť. Držím všetkým palce

pemar
12. apr 2008

baby, mozte mi prosim niektora preposlat tu knizocku? vopred dakujem petra.markova@zoznam.sk

veverica
12. apr 2008

liluska, pemar poslane 😉

pemar
12. apr 2008

vevericka diky, ked sa uspesne naucime spinkat, podelim sa s Vami na fore 🙂

cipuska
12. apr 2008

Ahojte, cau mish, tak aj tu si, chuda moje. Ja som tuto temu len teraz nasla, lebo aj mna zaujima ako to riesia ostatne mamicky, a vidim, ze konam spravne. Ja mam podobnu knihu, ale len v AJ, kde sa nepise o tych 3, 5, 7 intervaloch, ale skor tak, ze 10 a 5 min. a potom kazdych 5 az kym nezaspi. To je vecer. Taktiez sa tam pise, ze babatka od 6 - 12 mesiacov maju byt v posteli a spat medzi 6:30 - 7:30 vecer, deti by sa nemali davat spat neskor za tym ucelom, aby spali rano dlhsie, pretoze kazde dieta, ci ide spat o 7 vecer alebo o 10 vecer sa rano zobudi priblizne v tom istom case. A vraj je aj to zle davat deti spat cez den do kocara!!! No my sme do pol roka spali len v kocari. A vecer zaspavala mala so mnou, to jej trvalo asi 10 minut, ani som nevedela ako zaspala. Bez placu pekne chutnucko, pri mne pritulena, super. Takze so zaspavanim vecer ani cez den sme problemy nemali, ale skor interval krmenia v noci. 3 tyzdne dozadu som ju krmila max 3x za noc, a vacsinou ostala s nami v posteli a spala do 7-8 ako kedy. A zrazu, zacala sa budit castejsie, a bez cicika uz nezaspala, a ked som odmietala kojit, tak musela mat dudel, alebo s nami v posteli. Aj to tak, ze som jej ten dudel musela stale podavat, takze aj 2-3 hodiny v noci lezala pri mne v polospanku a nacahovala sa za mnou a pytala si dudel. Samozrejme, ze ja som bola nevyspata...a stale sa to zhorsovalo, tak som si kupila tuto knihu a dnes bude tretia noc co praktizujeme. Uvidim ako dlho jej bude trvat zaspavnie, ale prva noc 57 minut, druha 15! A zobudila sa len 2x, nakojila som ju, a zobudenu som ju dala do postielky a zaspala hned sama. Takze dufam, ze to takto pojde dalej, a ze sa to este zlepsi, ale bude to este trvat, vraj aj 7 dni az 2 tyzdne. Takze drzim palceky vsetkym mamickam. Ak niektora chcete moju verziu, ale mam to len v AJ, tak napiste. Papa. 🙂

lencici
13. apr 2008

Ja mám tiež ten problém už asi mesiac mi malaá robí problémy zaspí okolo 8-9 a o polnoci je už hore a kým zase zaspí tak je aj 2 ráno a potom o 4 vstane a spí "až" do siedmej a ja som z nej nervózna jak pes. Som strašne nevyspatá... Skúsim to s robiť tak ako to tu píšete a dúfam, že to pomôže... 😒