Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

vodnarky
8. apr 2010

prepac.. 😉

kubaka
8. apr 2010

nechápu modlu režimu - dítě není sebevrah aby nespalo - my nijak pevný režim neměli, do půl roka to ani nejde, hodinkama jsme se neřídili a stejně šel večer spát. K tomu prostě dozraje - kdychž chce někdo mít rozčleněný den do úseků , tak prosím, my ho neměli, a taky jsme obědvali, večeřeli, koupali a šli spinkat. Pořád ve stejném pořadí.

kubaka
8. apr 2010

😉

vlastovka385
8. apr 2010

Á jé, bojovnice za práva týraných dětí zase ve zbrani. Rivatha - palec nahoru! Pokud má někdo zájem o mou zkušenost, pošlete IP, tady to popisovat nebudu, z pochopitelných důvodů.

vodnarky
8. apr 2010

kubaka-nic neni na tom zle..kazda maminka si urobi tak,jak uzna za vhodne..ale par prispevkou sa my tu zdaju prehnane..akoze traumy??ja som len chcela povedat to,ze nasa malinka nema s toho ziadnu traumu,je to dieta,co sa cely den smeje a je stastne..ked bola mensia,od narodenia-do tych cca8-9m,tiez som ju uspavla na rukach..no vecsina skusenych mamiciek mi poradilo,aby som to zmenila..ze to nieje az take dobre,ked si na to zvykne..

janica...
8. apr 2010

som chcela jeden postreh este. Metodu som nezvladla a uz som tu raz pisala aky je moj nazor. Ze dieta patri na ruky a ze sa stotoznujem s Frolou a spol. Ale zas kazda mama chce svojmu dietatu len dobre takze by som neodsudzovala ziadnu ktora tu diskutuje a snazi sa zistit co je naj. Ale fakt asi treba vydrzat a deti nejak netrenovat. Ja verim ze ich to moze poznacit do buducnosti. Mozno nie nejak extremne ale uzkostnych a citovo nestabilnych ludi uz mame dost. Ale chcela som tolko ze odkedy mi zacalo moje dieta chodit a spavat len raz denne tak ziaden problem so zaspavanim nemam. Vecer pada uz o 19 a je mu jedno ci drncanim, polozenim do postielky alebo pricucnutim. Pada proste od unavy. Ale opat je to asi individualne.Takze treba asi len vydrzat a nerobit nic nasilu. Ako to citite. Chapem ze velakrat nevladzeme ale to je asi udel matky. Hold smola ☹

kdezee
8. apr 2010

Jaaaj kubaka stale budes pisat ako si to ty bravurne zvladla..na tebe ma fascinuje hlavne to ako si si rychlo spravila nazor na zaklade jednej vety 🙂 strasne povrchne.. ja som sem hodila jednu otazku kt som poprosila o link na knihu..a len o to mi slo🙂 no vdaka tebe tu uz zostanem dlhsie 🙂..lieky prenecham tym co maju slabsie nervicky..a mimochodom..bodaj by si nebola vysmiata mamicka ked si na to brala lieky :D

simlenka
8. apr 2010

já si myslím, že je to tady házení hrachu na zeď - prostě když někdo bude chtít nechat dítě vyřvat protože "už je na dně a taky potřebuje chvíli klidu a spánku", tak ho prostě nechá 😔

kubaka, je totiž absolutně nezajímá, že je to debilita nejvyššího kalibru - ono to totiž funguje! děti s nima manipulují, jsou to vychcánkové uřvaní atd... - třeba k tomu jednou dojdou, že je to všechno úplně jinak, ale pochybuju, že je přesvědčíš, protože ony to chápat nechtějí, chtějí spát 😉

janica...
8. apr 2010

kdezee ide asi skor o to ze si sa vyjadrila ze vidis ako maly s tebou cvici. A to proste asi necvici kedze ma 3 mesiace. Ale ked malo moje dieta 3 mesiace tiez som sa pozerala po metodach a pocuvala babky ako si nemam nechat zo sebou cvicit a hlavne nenaucit dieta na ruky a bla bla bla. Potom som sa o to aj pokusila ale moje materisnke pudy hovorili NIE. Tak som zacala o tom studovat mnozstvo literatury a zistila ze tadialto cesta nevedie. Ze proste som tu pre babatko a vydrzim. Prave naopak ze to zacnem brat pozitivne. Ma len mna a potrebuje moju naruc. Spala som vzdy s nim ked sa dalo aby som nebola unavena. Nebola to sranda ten prvy rok ale je to len rok zivota. To sa da vydrzat nie? Nemala som nikoho napomocneho lebo zijem mio rodiny ale teraz som rada ze som tu knihu vyhodila a zvladla to tou inou cestou. Ale chapem ze niekedy sa neda inak tak to skusajte ako sa da ale nerobte nikdy nic proti svojmu presvedceniu. Aby som zavrela dvere a trpla kolko este minut ma moje dieta vydrzat revat tak to nie......Apropo niekde som citala ze sam autor tuto teoriu neskor poprel.A necudujem sa. Je scestna. Kazdopadne vela sil dievcence. A hlavne skor si tu asi poradme ako chytajme sa za slovicka 😉

tinax
8. apr 2010

necitala som celu diskusiu ale zaujimave citanie. Moje spomienky na spanie mojho syna... prvy pol rok, kazde 3hodiny budenie na mlieko-ako hodinky. Potom prespal dlhe obdobie skoro celu noc. Okolo roka sa rozhodol ze zas potrebuje v noci jest. A takto sa to u nas strieda, par tyzdnov prespi celu noc, par tyzdnov sa budi 1-2x v noci. Beriem to ako jeho vyvojove stadia a i ked som z toho casto unavena beriem to ako fakt. Ved raz sa spat nauci aj sam. Od malicka spava v postielke, par mesiacov zaspaval kludne sam, inokedy zas vyzadoval pozornost a momentalne ma 2,5roka a nezaspi inak ako so mnou v izbe. Nikdy ma nenapadlo to nejak extra riesit.
Prajem vsetkym mamickam aby im to vychadzalo a nasli si sposob ako uplakane deticky utisit k spanku.

carodejnica
8. apr 2010

som si to tu prebehla a nedá mi zxareagovať....
kdezee... nemusiš sa tu hneď čertiť a vyskakovať, a posielať baby, ktoré ti chcú poradiť niekam do prdele... 😒
Z tej tvojej jedinej vety cit. "lenze uz vidim jak maly so mnou cvici a ked nezacnem nieco robit bude to len horsie" sa dá veľmi ľahko usudzovať, čo si myslíš (že 3 mesačné bábo je malý tyran, ktorému nejde o nič iné len vyšťaviť maminku)
Knihu "každé dieťa sa vie naučiť spať" si prečítaj, baby ti isto dali link, ale prečítaj si aj názory z druhého "tábora", aby si si urobila vlastný názor a prosím ťa, kontroluj sa pri diskutovaní.

pet.s
8. apr 2010

kubaka- nesouhlasím s výrokem dítě není sbevrah aby nespalo... 😀 😀Jak které, jak které 😀 😀
Mám adoptovanou dnes 15 letou dceru.Máme ji od 10 měsíců. Asi do 15 měsíců byla na spaní zlatá. Byla vymodlená, takže samozřejmě spala s námi. Jen při pohledu na postýlku nepříčetně řvala. Když jsem ji zkusila dát do postýlky mlátila hlavou o šprincle a byla k neutěšení. Kolem 15 měsíce pýestala spát úplně. Noční spánek nástaval kolem 4 ráno.Spala tak do 8. Pak přes den byla rozlítaná, těkavá, protivná. Usínala v podstatě za pochodu vždy tak na 15 minut někde ve stoje u sedačky. Moje mateřské instinkty radily nechat to na ní. Jenže pak k nám do rodiny přibyl nečekaně během týdne 3 měsíčně chlapeček(adoptivní syn) Ten zase měl z kojeňáku režim usínat kolem 5-6 večer a ve 3 ráno vstávat. Několikrát za noc brečel,ale k nám do postele nechtěl.Manžel pomáhal,ale chodil na směny do práce, takže jsem vždy 14 dní držela já. Vydržela jsem to asi 5 měsíců, pak jsem se psychicky sesypala. Měla jsem opravdovou depresi.Kdy vstát z křesla mě stálo strašné síly. Natož pečovat o tyhle dárečky. Ocitla jsem se v péči odborníků.
Pediatrička (velmi rozumná a rázná žena) zavelela nastolení u obou dětí pevný spánek a přísný spánkový režim . poradila mi nenáslilný medikament pro dceru a ke klukovi nevstávat víc jak jednou za noc.A vždy ve stejný čas.Protahovat mu dobu usínání, každý de o kousíček. Musím říct, že to chvíli trvalo. Ale podařilo se. Dcera usínala v 7 hod.Později v 8 ještě ve druhé třídě a mladas se do svého roka srovnal. Ale fakt se nesmělo vybočit z režimu. Například po Štědrém večeru, kdy šla spát déle, jsem dceru týden rovnala na její reím.
U dcery později diagnostikovali ADHD syndrom(poruchy učení a chování) Dodnes je jak kočka toulavá. Noci by prohýřila a dny prospala. Dodržování jakýkoliv pravidel a řádu je nad její usilí.(třeba od První třídy ji učíme, že když přijde ze školy, tak strčí hlavu do dveří a pozdraví.Marně!!!!A to jí je 16 let)
Kluk je v pohodě. Zlatej a pohofdář a dokonce mě miluje 😀 😀 😀 Takže žádné trauma.Že na každé svoje zakníkání jsem se nezjebvila u postýlky. Podstatné je jaký je celkový vztah k dětem. Pokud k němu budu nasraně vstávat 20x za noc a nebo s konejčivým a laskavým hlasem jednou za noc je podstatný rozdíl.
Ted čekáme v pokročilém věku miminko.(až se narodí bude mi 41). Musím říct, že z těch nocí mám hrůzu. Ale úplně smrtelně vážně přemýšlím, že pokud bych nějak nezvládala, tak si najmu na noc chůvu. Někoho, kdo k mimu bude vstávat. S mužem v tomhle případě nemůžu počítat. Jednak je už v pokročilém věku, jednak má spaní jak medvěd a neskutečně chrápe a křičí ze spaní.Takže bude spát oddělně.
ono se to jednodušše řeší s jedním dítětem, ale se třemi dětmi si jít lehnout kdykoliv řvounek usne jde velmi těžko. Co ti dva? Mám povinnosti i k nim. Musím se s nimi učit.
Musím dodat, že opravdicky opravdu svoje děti miluji a obětuji se pro ně. Ale každá máme své hranice. 😀 😀 😀

carodejnica
8. apr 2010

pet.s - (klobúk dole inak, že sa staráš o adoptívne deti) je jedna krásna odpoveď a najprirodzenejšie riešenie a tým je dojčenie - to uspáva, upokojuje... a spanie s dojčaťom. Tu je krásny článok
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
Ja som teraz výnimočne v noci hore, lebo muž nie je doma a využívam situáciu, aby som mohla byť pri PC, inak spávam pri malej a v polospánku dojčím, od ôsmej, čo spala som ju "odbehla" nadojčiť a uspať asi 4 x, ale to len preto, lebo nie som pri nej... inak máme horšie i lepšie noci, dojčím od cca 2x-8x za noc, ale ako vravím, nevadí mi to, je to v polospánku, nastavila som sa tak, aj malá. A podľa mňa je to úplne prirodzené. Pravdou je, že mám len jedno dieťa, ale poznám ženy s 3-4 deťmi, ktoré spanie s dieťaťom a nočné dojčenie pri všetkých deťoch bez ujmy na zdravi - psychickom a fyzickom a bez drezúrovania zvládli. 🙂
Krásne to tu ktosi napísal, je to začarovaný kruh, matka je nervózna a následne dieťa... možno táto kniha pomáha, ale podľa mňa je to absolútne neprirodzené, videli ste niekedy v prírode zvieraciu matku, aby "neletela" za mláďaťom, keď "plače"?
Ale radšej som už ticho, lebo ma tu ukameňujú... 😒

pet.s
8. apr 2010

Děvčata ještě k tomu uspávání. já teda taky chodila děti uspávat,ale jen hlazení po vláskách. Žádné houpání a plácání a poskakování s nimi. Nevím je to můj dojem, nejsou tyhle pohyby spíše na škodu?Se mnou kdyby někdo drncal, tak neusnu jak jsem stará. 😀 😀
U nsá fungovalo hlazení po vláskách a přitulení si je k sobě.Moje mamka zase měla metodu hlazení prstem po obočí. Já ji milovala ještě ve školníc letech, když mi to mamka dělala. Teprve u svých dětí jsem pochopila její fintu. Když mimi hladíte po obočí, tak ho nutíte vlastně přivírat oči. 😀
Později fungovaly docela dlouho knížky. Čtení a nebo poslouchání pohádek z magnetáku,ale to moc nechtěly. Jen občas. Neteř zase usíná u Tv.Asi to není dobrý zvyk,ale funguje. 😀 😀 😀

pet.s
8. apr 2010

carodejnice uplně stejná starost jako o porozené děti. jsou moje tak jako tak. No právě jenžew já když s nevyspím, tak jsem pak nervozní a protivná. fakt mám hrůzu jak tohle mimi budu zvládat. Jak jsem říkala budu na něj více méně sama. muž letos oslavil 65 narozeniny. A ještě stále podniká a živí nás. nechci ho přetěžovat.
carodejnice jasné, že když budu kojit, tak ho uklidníš prsem,ale třeba segry malej(9 měsíců) ted pojal prso za dudlík a řve kdykoliv mu v noci prso vypadne z pusy.
Já fakt nevím , jak to bude.A docela se toho bohjím Dřív i nedělalo problémy nespat několik nocí za sebou,ale stárnu a už to není ono.

carodejnica
8. apr 2010

pet.s. - určite je to rovnaká starosť, to je neodškriepiteľné... ja hlboko obdivujem ľudí ako si ty a v kútiku duše, uvažujem nad možnosťou pestúnskej starostlivosti... rada by som poskytla domov pre nechcené/osirotené dieťa... 🙂

Verím ti, že máš strach, ja sama nie som najmladšia a mám už 35 rokov, a ver mi, všetko je inak, keď sa narodí bábo.. aj ja som počula hrôzostrašné historky, ako sa z matky stal cumeľ a podobne... dnes viem, že je to inak...naozaj neviem koľkokrát v noci dojčím, lebo ja naozaj spím... 99% nocí je takých, že sa zobudím ráno vyspatá a čerstvá ako rybička, pritom viem, že som dojčila, lebo sa mi čosi "marí". Malá ma len poťahá za pyžamo a cucká si. Myslím, že je to niečo čo sa nedá rozumovo zdôvodniť, jednoducho sa riadim inštinktami, ktoré mi radia byť pri svojom mláďatku. 😉

Moja dcéra má 9 mesiacov a prespí celú noc od ôsmej večer do ôsmej ráno... navyše máme "garsónku" (bývame v dome, ktorý je čiastočne zrekonštruovaný), takže v jednej izbe spíme, pozeráme TV, jeme, rozprávame sa. Aj teraz keď ťukám do klávesnice malá spí ako dudok asi 2m odo mňa.. 😀

Dôležité je rozbehnúť dojčenie. Poradím ti, daj si túto stránku do záložiek https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ - radí tam fantastická laktačná poradkyňa. 🙂
Ešte raz držím moc palčeky a želám všetko dobré !!!!

carodejnica
8. apr 2010

pet.s a ešte jedna dobrá rada... ja som od začiatku nebrala dojčenie ako nutné zlo, naopak mne nevadilo a nevadí "byť cumľom"... bola a je to jedinečná príležitosť ako si cez deň oddýchnuť a relaxovať... takže ja pri dojčení pozerám TV, čítam knihu, alebo časopis, alebo len tak hľadím na dcérku a prihováram sa jej.. skrátka oddychujem a relaxujem.. 😀
A verím tomu, že tá moja malá sojka si to uvedomuje a nedožaduje sa s plačom prsníka (ako som písala, v noci ma len poťahá za pyžamo a cez deň jej prsník ponúkam často, takže sa mi ešte nestalo, žeby plakala od jedu, ale teraz keď je väčšia tak pije len 2-5minút, ale keď bola malinká, tak si veru pocuckávala aj pol hodinku a to sme si stihli aj 5 strán z knižky prečítať),
Skrátka vie, že prsník je jej a že ho má vždy keď je smädná, hladná, chce sa mojkať a pod... 🙂

latvia
9. apr 2010

kubaka 🙂 ver tomu, ze niesom jedina zufala matka ktora toto urobila, len sa mnohe nepriznaju, resp. ako pisem, hodia decko poobede manzelovi aby sa oni schladili.....a antidepresiva fakt nepotrebujem, nejacala som nanho kazdy den, ak si mala z mojho prispevku ten pocit. a som velmi trpezlivy a kludny clovek, niesom klasicky stresant....a som aj "trochu" znala veci 🙂

latvia
9. apr 2010

carodejnica, kdezee tu svoju vetu s cvicenim nemyslela tak doslovne, ja som to pochopila inac ako vy a niesom jedina 😉 a nezacala nadavat holkam prva, niektore sa proste urobili mudrymi a z jednej vety z nej hned urobili hysterku....to, ze sa nerozpise na 2 strany neznamena ze jednou vetou vystihne vsetko 😉

carodejnica
9. apr 2010

latvia, sorry, spätne som si to prečítala, ale podľa mňa nikto z kdezee nerobil hysterku, naopak bola prvá, ktorá sa tu začala paprčiť a nadávať babám aby si svoje rady niekam strčili, pritom ostatné baby jej len slušne vysvetľovali, že 3-mesačné bábo nevie s matkou cvičiť... 🙂 nič viac, nič menej.. 🙂

kdezee
9. apr 2010

carodejnica samozrejme lebo kazdy tu hned do mna ze to nemam robit a bla bla bla 🙂 ja som to ani nechcela robit sak viem ze to babo je male 🙂 nie som truba...vela citam..teraz hlavne o detoch...chcela som len zistit ci tam nie su aj nejake ine rady 🙂 nejake sekundarne..si predstavte ze viem ze by sa male dieta nemalo nechat plakat ale na zachod ho so mnou koli tomu brat nebudem..ten clanok co tu postla frola velmi dobre poznam 🙂 ale aj tak je vsetko vec nazoru...ja nepotrebujem aby mi tu kazdy pisal co je alebo nie je spravne..to kazda matka citi🙂 apropo "cvici" som napisala preto, lebo ma nenapadol vhodnejsi vyraz na to, co mi posledne tyzdne maly robi 🙂 sveta a materstva skusene dievcence sa do toho hned opreli ze to nie je mozne...odborne knizky si viem precitat aj sama, tak ncudo ze aj tato skutocnost mi je znama 😀 to, co sa v tejto teme toci dookola davno viem 🙂 chcela som len link...ale cihajuce super mamicky kt cakaju len na nejaku novu prvorodicku aby jej mohli mudro prehovorit do duse fakt nemusim 🙂 keby chcem rady tak to o ne poprosim ...a ftedy ked som to pisala som mala tak trochu nervy 🙂 ale na ukludnenie nepotrebujem ziadne prasky :D

latvia
9. apr 2010

no, mne sa tiez nepaci ak napisem vetu a kvoli jednemu slovu uz vzniknu rady typu : nevies o tom ze dieta do 1 roku s matkou cvicit nemoze???? a s vykricnikmi....toto nieje slusna rada, prepac... a podla mna tym cvicenim to nemyslela doslovne, aspon ja som to takto nebrala, tiez vela veci napisem rozne a kazda to pochopi uplne inac.
co sa tyka toho "cvicenia", tak je jasne, ze dieta si cca do toho roku neuvedomuje ze s matkou cvici.....ALE, nech mi nikto nevravi, ze polrocne dieta si nevie zapamatat, ze ak zacne jacat, tak ho matka vezme na ruky....ja to mam odskusane na synovi, ten nema ani rok a vie mnou mavat poriadne....akoze argumenty typu chce len citit tvoje teplo a naruc su takpovediac k nicomu, maly zacne jacat, chytim ho na ruky, mozem sa s nim tulit a mucinkat klolko chcem, je nespokojny....ked sa pohnem, uz je kludny a obzera sa dookola...takze to nieje o tom ze mu chyba matkina naruc, vie ze sa s nim zem pohne a on si kuka ako z auticka von oknom....a takto vie vydrzat aj cely den....staci naznak ze ho idem polozit do postielky, lebo musim na WC a jaci a jaci az kym nedosiahne svoje....deti niesu az tak hlupe ako sa zdaju, velmi dobre si uz od polroka vedia uvedomit co je ok a co nie, aj v jednej prirucke pisalo ze uz 7m dieta vie rozoznat ked mu pohrozime prstom nonono, ze to nema robit....

kdezee
9. apr 2010

Latvia si jedna z mala ktora to pochopila 🙂 palec hore

carodejnica
9. apr 2010

....asi by ste sa mali všetky stretnúť niekde pri káve, alebo malom pive a bol by kľud 😀

kdezee: hold človek si musí vždy dávať pozor a vhodne voliť slová 😉 - lebo sú tým pádom nepochopené obe skupiny 😉
lativa: polročné už zrejme hej, ale troj mesačné ani náhodou 😉

kdezee
9. apr 2010

latvia mas to tak trochu ako ja..tiez nerobim cele dni nic ine iba realitneho maklera a ukazujem dookola veci 🙂 a nemam rada to tabulkovanie lebo na mojom vidim ze to ani trochu neplati 🙂

kdezee
9. apr 2010

carodejnica na to by som ani v najmensom pripade nemala chut :D ale moj dotaz pochopili len mamicky kt su trochu naklonene k tejto knihe 🙂 zbytok si to vylozil po svojom...mna to netrapi, nemam chut sa tu prezentovat ako supermama a vypisovat co vsetko robim aby bol maly spokojny 🙂

latvia
9. apr 2010

kdezee, ani moje dieta nebolo tabulkove....my sme vyskusali doslova a do pismena uplne vsetko....

carodejnica, kafe by som brala, ale to proste nieje o tom....proste vela ludi sa chyti jedneho slova a bez opytania sa, ako to dotycny presne myslel, vychrlia mnozstvo mudrych rad....a to, ze ju par mamiciek nepochopilo, za to ona nemoze, ja som ju pochopila a verim ze som nebola jedina, kazda sa vyjadruje jak jej jazyk narastol 😝 ale hned kopec vykricnikov a clankov z netu vadia aj mne.....tiez by sa mohli krotit, nie?
polrocne uz zrejme hej? takze uz neplati hranica jeden rok? 😉 😝

carodejnica
9. apr 2010

kdezee... ja zas nevidím nič zlé na tom, že sa baby snažili prezentovať aj opačný názor a prirodzenou diskusiou sa riešilo aj "vyplakanie" dieťaťa, podľa mňa si práve toto zobrala príliš osobne .... ono tieto "hádky", je to tu všade na koníkovi, ale ja sa zväčša do týchto diskusií "supermatky" versus "krkavčiematky" 😀 nemiešam, včera to bola viac-menej výnimka, 😉

latvia... vidíš a sme doma, ako sa tu kto chytá za slovíčka... ja som o hranici 1 rok nikde nepísala, teda aspoň o tom neviem.. áno, myslím si, že 6 mesačné dieťa je už vnímavé na rôzne podnety, ale v žiadnom prípade nechápe základné príkazy a zákazy 😉

kdezee
9. apr 2010

latvia 🙂 presne..mozne aj nemozne ale niekedy mam pocit ze ani to nepomaha..a fakt ma vytacaju ludia ktori si myslia ze zjedli vsetku mudrost sveta..nase deti nepoznaju a odrazaju sa len od toho ako sa sprava to ich vlastne 🙂 alebo od tabuliek 🙂 jaaaj..niekedy skoda reci ale proste mi to neda 🙂

latvia
9. apr 2010

carodejnica, ved ja nevravim ze si to pisala ty, ale padli tu tie nazory 😉 a nieje nic zle ak tu baby prezentuju aj opacne nazory, ale niektore to podaju v style :
kdezee take male babo s tebou necvici!!!!!!!!!!!!! potrebuje "len" 100% pozornost. okolo roka je uz dieta natolko vyspele ze dokaze kalkulovat a manipulovat ale dovtedy nie!!!!!!!!!!!!

kdezee, uvedom si, ze tvoje dieta s tebou necvici!!!!

kdezze - přidávám se - probohla dvouměsíční miminko s nikým necvičí.....POkud mu teď budeš odpírat bezvýhradnou pozornost, náruč, laskavost, bude to opravdu jen horší.

akoze posledna veta je dost odveci, kedze kdezeee vobec nepisala ze svojmu dietatu odopiera pozornost a naruc.....
PROSTE: nevytacajme sa navzajom takymito reakciami, nieje to prijemne nikomu.... 😉