Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

potapko
9. mar 2009

Shaula, dakujem za pochvalu za vsetky maminy. Ani ja nemam rada, ked niekto osocuje a odcudzuje druheho za jeho nazor. Vsetky sa snazime robit pre nase deticky to najlepsie. Som zvedava, co povies na tu knizku. Ale nazor asi nezmenis, len si ho troska upravis 😀. Ja mam tiez vela kamaratok, ktorym vobec nevadi to vstavanie, beru to ako sucast materstva a su to moje veeeeelmi dobre kamosky. Ale ja som taky maco spac a pre mna je spanok zivotne dolezity. Ja potom zacnem mat nielen psychicke ale aj fyzicke problemy ☹. Maj sa pekne.

prin
9. mar 2009

ahoj všem,
mě teda pomohly tady ty stránky, asi je znáte, ale kdo ne tak tady je adresa www.kojeni.net! Hodně úspěchů! 🙂

marmazel
9. mar 2009

Ahojte, je tady někdo kdo mi poradí? Malá vstávala v 7,00, pak spala 9,30-10,30 a 13,00-15,00 a na noc šla s pát ve 20,00. Jenže poslední dny mi začíná vstávat v 5,00 hod, tak jí pak nutím ještě spát, ale vypadá vyspale, ale usne ještě tak na půl hoďky až hoďku. Myslíte, že pomůže, když jí nedám dopoledne spát a dám í spát jen ve 12,00 a až se vyspí tak pak až večer? Dneska sem to zkusila a usnula mi v 11,30 v jídeln židličce před obědem, tak sem jí položila do postele. Jaký je váš názor? Děkuji předem

mirustek1
9. mar 2009

mozem poprosim poslat tu knihu na miruska910@azet.sk,nasa Emka ma skoro 8mesiacov a v noci sa budi skoro kazdu hodinu aj castejsie,chce len stale prsnik,ked jej nedam place,ona nanom aj zaspava,asi by som to mala aspon precitat,ci mi to nepomoze.

potapko
9. mar 2009

Marmazel, podla vlastnych skusenosti a aj co mi povedali ine maminy, tak toto ti asi nepomoze. Nelka bude este viacej nervozna. Pravdepodobne je to ranostaj. Mozno ju skus dat spat vecer neskor. Ak to nepomoze, tak sa musis zmierit s tym, ze vstava skorej. Cim bude starsia, tym by sa to malo upravit. Moja starsia vstavala o pol siestej a druha teraz vstava o 6. Takze tiez su ranostajky 😉. Ja by som spanky nerusila. Sama zistis, kedy bude chciet spat len raz do dna a to vacsinou tym, ze bude spinkat doobeda aj poobede necelu hodinku a bude tazsie doobeda zaspavat. Musis skusat, verim ti, ze je to moc narocne ☹.
Miruska, knizku ti poslem.

mirustek1
9. mar 2009

dakujem za knizku.....

klementina
9. mar 2009

Ahojte, je tato knizka aj pre najmensie deti-moja mala ma mesiac a chodi spat o polnoci, niekedy aj neskor, a cez den spi, jej hlavna aktivita zacina tak okolo siedmej, chcela by som ju zacat davat skor. popripade viete poradit nejaku fintu pri takych malych detickach? mozem poprosit poslat na zuzka.kolarikova@gmail.com. dakujem

mirustek1
9. mar 2009

ahoj Klementinka,nasa mala do 3mesiacov chodila spavat o polnoci a to cele vecere preplakala,ale nespavala moc ani cez den,myslim si ze skus ju nechat cez den menej spavat,budit,ci potom skor nezaspi

potapko
9. mar 2009

Klementinka, asi ma prehodeny rezim. Skus, ako ti mirustek napisala, nenechat ju cez den dlho spinkat. Finty pri tak malickych detoch este moc nefunguju ☹. Aspon si myslim. Knizku ti poslem. Ozaj, myslim, ze je tu na konikovi nejaka debata o prehodenom rezime deticiek - skus pohladat.

mizulienka
9. mar 2009

ahojte, viete mi niekto poradit, kolko by malo spinkat skoro 7 mesacne babo...sme na prazdninach u starkych a maly tu krasne spinka cez den, aj 4,5 hodiny, ale v ncoi je to horsie...myslite, ze spinka cez den vela a mam ho budit?

potapko
9. mar 2009

Mizulienka, hovori sa, ze dietatko pred vecernym spanim ma byt 3-4 hodiny hore. Skus ho tak nastavit. Ale, aspon podla mojich skusenosti, dlzka denneho spanku nezavisi od nocneho. Jedine, ked dlho spi poobede, nevie skoro vecer zaspat. Ale za pokus nic nedas. Skus ho zobudit a uvidis. Moja spinka tak 3, 3,5 hodiny denne.

markchina
9. mar 2009

Nazdar holky, sice můj chlapeček má teprve měsíc, ale tohle téma mě nesmírně zajímá. Chtěla bych poprosit o zaslání knížky na e-mail: martina.lachmanova@gmail.com, abych si mohla načíst informace dopředu. Jsem taky docela spáč a ráda bych naučila malého pěkně spinkat. Zatím ochotně vstávám a přikládám k prsu, přebaluju a konějším, ale věčně to tak být nemůže. Navíc zkušenosti mých spolužaček jsou strašné, vstávají ke svým 10měsíčným dětem každou půlhodinu a jsou z toho už pěkně vysílené. Takhle rozhodně nechci dopadnou. Děkuji předem. 🙂

jannicka
9. mar 2009

mas ju mat 🙂

markchina
9. mar 2009

A posla jsi to i s prilohou? 🙂 Ja tam totiz nic nemam, jen text emailu ☹ . Nevim, proc to tam nedoslo v poradku. Kdyztak prosim jeste jednou na email: martulka.ov@seznam.cz. Dik 😉

kamanka
9. mar 2009

My jsme taky měli spánek všelijakej...po návratu z porodnice většinou malej vytuhl až kol 22 hodiny, ale v noci třeba 5 hodin spal v kuse...kde jsou ty časy☹ No, musíme to vydržet. Nikdy jsem mu spánek neupravovala, nebudila ho, nic, nechala jsem to na něm, na jeho potřebách! A dnes? Vstává většinou po 7, pak jde kol 10 na půl hoďky, pak po obědě na půl hoďky a kol 3 jdeme do kočárku a spinká už taky většinou půl hoďky, ale nejpozději spinká do 4, do půl 5 dnes teda. Říkají, že by mělo mít dítě nějaký režim, já koupu každý den, takže jsem mu to uzpůsobila, že koupu o půl 7 a většinou o půl 8 už spinká! Někdy je to s pláčem, někdy bez. No, budí se tak 2 - 3 krát za noc, poslední týden asi, jinak býval každý 2 hoďky vzhůru, chce to vydržet a počkat, jak se to změní. Ségry malej měl období, že byl v noci taky skoro každou chvíli vzhůru a plakal a plakal...teď? Spí skoro celou noc, třeba jen jednou zamrčí, dá mu cumel a chrní dál...má 9 měsíců! Ale knížku taky čtu!!!

potapko
10. mar 2009

Kamanka, co takto skusit nechat maleho poobede spat len do pol stvrtej? Ja kupem presne ako ty a tak isto aj chodime spat. Teda o 7 kojim a o pol osmej spinka. Ale kedze je uz od pol stvrtej hore (budim ju, aj ked spinka hoci len 20 min ☹), tak mi vzdy zaspinka, lebo je uz uplne znicena 😉. Dnes sa mi zobudila len o pol tretej, ale zato si do 4 cvirikala v postielke. Chcela si spravit rano 😀. Ale oducanie pomohlo, kedze zaspala sama bez dalsieho kojenia. Hura, hura. Ako malo staci k mamickinej radosti 😝.

tina_
10. mar 2009

Ludia, nemam sancu precitat celu diskusiu...

Predvcerom som precitala na jeden "šup" tu knihu a tresla sa do hlavy...

Nasa mala totiz prestala spávat cez den, uplne...Jedine nejaku 1.5 hodku v kociku...
Takze som nemohla spravit nic, ani varit, ani upratat, ani sa venovat starsej dcere...Okrem toho uz sa jej lezat nechce, chcela by sediet, ale to este nevie, a ani ju nedavam, kym sa sama nezdvihne (ako nam kazala rehabilitacna sestra)...takze ju skoro cely den "vlacim" na rukach alebo v satke...Akurat v noci sa budi len raz-dvakrat..

Cely problem bol v tom, ze zaspavala pri dojceni, potom som ju polozila, do 5-10 minut bola hore...

Vcera sme zacali s PEVNYM REZIMOM, sice bol trochu posunuty, lebo mala vstala neskor..
Ale ulozila som ju doobedu do postielky, macik, pusa, čau...
3 minuty rev, potom 2 min. pri nej, hladkanie, macik, pusa, odchod...
Sla som k nej este 3.krat a potom si uz len pofňukala a zaspala!!!!
Spala 2 hodiny, to som uz dáááávno nezazila.

Poobede podobne,stacilo k nej ist len dvakrat...Spala sice polhodinu, ale radsej som ju budila, aby sla potom nacas spat vecer.
Vecer, stacilo ist len dvakrat, zaspala sama...

Wow.

Dnes som bola pri nej len raz...Som zvedava, ako to pojde dalej... 😉

potapko
10. mar 2009

Tina, musim ti povedat, ze ked som citala tvoj prispevok, tak som sa potichu usmievala. Opisujes presne take pocity, ake som zazila pri prvej dcere (my sme to mali ale v noci). Tesim sa s tebou, ze ste to obe tak zvladli. Uvidis, bude to len a len lepsie. Este raz gratulujem a drzim palceky 😉.

jamik
10. mar 2009

Tina blahozelam.
Moja dcerka zaspava sama, ale doobeda spi len 20 minutiek. Ako ju naucit spat dlhsie??? ☹

mirustek1
10. mar 2009

baby,ja som to dnes skusala,ale mala tak strasne revala,ze som ju predsa vzala a dala cicik,a aj v noci bola zas kezdu hodinu hore,neviem,ci naozaj len vymysla,alebo je naozaj stale hladna.

potapko
10. mar 2009

Mirustek a ako stara je tvoja mala? Ak uz ma viac ako 8 mesiacov a papa vecer nejaku kasu, tak asi kazdu hodinu hladna nemoze byt. Ale zavisi to od dietatka. Skus sa presne riadit tou knizkou, alebo ak to nezvladnes, tak to nechaj tak a pokracuj neskor, ked sa ti bude zdat, ze uz malicka hladna nemoze byt.

kamanka
10. mar 2009

Ahojky🙂

Potapko...dnes mi spal malej od čtvrt na 4 do třičtvrtě na 4 v kočárku a od té doby už nespinkal, takže po půl 8 byl už tuhej. Nakojila jsem ho a dala do postýlky, byl v klidu, po pár minutách začal plakat, tak jsem mu šla dát dudlík a spinká dál🙂 Dnes ani kašičku na večeři nechtěl, tak jsem zvědavá na tu noc! Včera nic moc...o půl 8 šel spinkat, probudil se už o půl 12, pak o půl 3, o půl 5, po 7 jsme vstávali! No, ale dá se to, tak si nebudu pořád stěžovat, že? 🙂

Kolik kdo tak dáváte 7 měsíčnímu mimi na večeři kašičky v ml? Jen těch 120-150 ml, jak doporučují?

dnada
10. mar 2009

Ahojky 🙂

Letem světem sem to tu pročetla a chtěla bych poprosit o knížku na mail : dnada@seznam.cz Jsem na ní zvědavá 😉 Předem děkuji 🙂

Jinak my se spaním moc problémy nemáme nebo teda neměli sme,než se nám vyklubaly první dva zoubečcí,od té doby pocucává z prsíčka i v noci jinak spinkal od cca půl8 do 4-5ráno a pak až do 8-9 a pak se teprve vztávalo. Ale v půl roce sme začli chodit v so ráno na plavčo a teď vztáváme mezi půl6 - 7 hod a jdem spinkat mezi 9-10hod tak na hodinku,odpoledne usne mezi půl2-půl3 tak na hodinu a a večer je pravidelně do 8mi hod už tuhoš 😀 V noci teď vztává kolem 1,pak vpůl4,v půl6 a pak už většinou vztáváme(což mě osobně zabíjí,nemám ráda brzké vztávání).

Kašičku sem dávala kolem 5té odpol a snědl max 100ml 🙂 A začnu s ní asi znova,malýho každý ráno hrozně trápí bříško☹

potapko
10. mar 2009

Kamanka, dufam, ze sa to este zlepsi. Ale stazovat sa mozes, ono to niekedy pomaha. Sme tu vsetky na jednej lodi 😉 . Pevne verim, ze tato noc bude lepsia. Posielam Kvidovi kopec dobrej energie, aby maminku nechal vyspat 😅 Ja davam malej kase tak 120 ml, lebo viem, ze viacej nespapa. Ale casom dam aj viacej. Nemusim ju obmedzovat, kedze je taka chuducka (na rozdiel od maminy 😀).
Dnada, knizku ti poslem. Ale ty naozaj ten spanok moc riesit nemusis. Takto vstavala aj moja mala, sice az dovtedy, kym som jej nezacala davat tu kasu. Teraz zvykne papat v noci len jeden krat. A netrapi maleho brusko z nejakeho prikrmu? Nasu malu zapeka hrozne mrkva. Je tu o tom aj diskusia na konikovi.

dnada
10. mar 2009

potapko - malého trápí bříško od začátku a s příkrmama se to ani nezhoršilo ani nezlepšilo. Dávám mu i pít ředěnou švestkovou šťávu(té vypije cca 80ml za den) a dostává i dopoledne přesnídávku. Stoličku má polotuhou,v tom problém nevidím. On je prostě takový cíťa,zašimrá ho bublinka v žaludku a on už tlačí 😀 dělá to prostě od narození. Hodně pomáhá,když ho položím na bříško,jenže on se přetočí na záda 😀 dnes sme dospávali tak,že sem ho držela v náručí a v polosedu sme spinkali hodinu a půl než z něj prdíky vylezly😉

dnada
10. mar 2009

potapko - malého trápí bříško od začátku a s příkrmama se to ani nezhoršilo ani nezlepšilo. Dávám mu i pít ředěnou švestkovou šťávu(té vypije cca 80ml za den) a dostává i dopoledne přesnídávku. Stoličku má polotuhou,v tom problém nevidím. On je prostě takový cíťa,zašimrá ho bublinka v žaludku a on už tlačí 😀 dělá to prostě od narození. Hodně pomáhá,když ho položím na bříško,jenže on se přetočí na záda 😀 dnes sme dospávali tak,že sem ho držela v náručí a v polosedu sme spinkali hodinu a půl než z něj prdíky vylezly😉

a spinkal krásně,on nikdy nespal dýl jak 9hodin v kuse,spí;š těch 7 a i to je v pohodě,ale jak říkám,co sme začli plavčo a teď vylezly zoubečci tak se víc budí,ale myslím,že zas bude v pohodě spinkat celou noc🙂 Spíš mě teď napadlo,že mu zkusím koupit probioticka v prášku,třeba to pomůže🙂

kamanka
10. mar 2009

Jo, holky, a co říkáte na svazování dětí na noc? Mám znánou a malá jí tím spí snad od narozní (má 9 měsíců) celou noc!

shaula
10. mar 2009

Jak svazování???? To jako provazem?!

tina_
10. mar 2009

dakujem dievcata,
aj dnes to bolo super!
Doobedu mi zaspala, bola som pri nej asi dvakrat, spala 2,5 hodiny!!! To sa este nestalo, radsej som ju ani nebudila, nechala som ju tak...Poobede sla spat o poll stvrtej, spala hodinu. Bola som pri nej len RAZ.
Navyse mam pocit, akoby bola aj viac unavena cez den, sucha si oci uz skor, nez som jej naplanovala "spanie", takze to aj posuvam...
A vecer, uz pred kupanim sa mi zdala "grogy", ale po kupani sme sa nakrmili, to odkväcla, ale uz som nechcela robit stare chyby- a teda dat jej cumel a polozit do postielky...
Nechala som ju prebrat sa, ked som jej vytiahla bradavku a nedala cumel, tak to bolo dost rychle 😀 , no a potom sme sa kus pomaznali, polozila som ju do postielky, zacala to zase na mna skusat s placom...Ja som odisla, a nemusela som ist ani raz, zaspala za menej ako 5 minut!!!!!
Ta kniha je uzasna!!! 😎

kamanka
10. mar 2009

Ne ne, jako třeba zabalení na pevno do deky nebo velké osušky, jako aby se nebudily děti tím, že třeba hodí ručkou nebo nožkou...prý se to kdysi dělalo a sama doktorka jí řekla, že to klidně do roka může dělat, prý se k tomu zase maminy vrací, ale já to fakt nikdy neslyšela! Já tak balila malého jen v porodnici a asi tak měsíc po tom doma, když jsem kojila, protože nám to nešlo (hlavně v porodnici, tak mi to poradily), aby byl prostě v klidu!