Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

potapko
16. mar 2009

Mirustek, ak ti velmi placka, ked odchadzas, skus tie intervaly medzi chodeniami za nou troska predlzit. Moja Patka je taka, ze ked som k nej chodila kazde tri minutky, tak plakala ovela viac, ako ked som chodila takych 7-10. Ona prvu minutku, dve place velmi, ale potom sa zacne ukludnovat a uz len tak mrnci. Vtedy viem, ze za nou nemozem ist, lebo sa dostane este do vacsieho placu (co by som myslela, ze bude prave naopak - u starsej to bolo presne naopak, ako som k nej prisla, tak sa ukludnila). Takze to musis skusat a vydrzat. Verim ti, ze je to tazke ☹ Kazde dietatko je ine a mozno na nu toto bude lepsie vplyvat. Ja si stale myslim, ze na psychiku dietatka horsie vplyva to, ze si nervozna a unavena. Toto nebude dlho trvat, ale unava 2 roky moze mat ovela vacsi vplyv, lebo tie prve tri roky su vo vztahu najdolezitejsie. Ved ty jej tu lasku davas, o tom vooooobec nepochybujem. Ona si len musi zvyknut a byt si ista, ze maminka tu je pre nu, ale v noci sa spinka 😉 Vzdy som zavidela maminam, ktore mali deticky, ktore spali (alebo to vstavanie maminam vobec nevadilo), lebo to mali o cosi jednoduchsie. Ale mozno zase mali ine problemy. Takze sa tesime z nasich pokladikov a budeme si robit tak, ako to citime. No nie? 😉

mirustek1
16. mar 2009

potapko,v noci bola hore kazde 2hod,ale trocha poplakala a zaspala,papat som jej dala len 2x,stale sa bojim,ci naozaj nemoza byt hladna kazde 2hod,ale ked pisu,ze dieta sa ma odnaucit v noci papat,tak som jej nedala zakazdym.A ked ja k nej pridem,tak ona si polozi hlavicku,zavrie ocka a ide buvat,ale ako zbada ze odchdzam uz je zleeeee,myslis ze ona sa nauci zaspavat aj bez toho placu velkeho.Lebo v noci mam vzdy myslienky,ukoncit to,a netrapit ju,ale rano ma to zas prejde,a verim ze to bude lepsie.Tebe este tak plakava?

potapko
16. mar 2009

Mirustek,ak si presvedcena, ze ju uspavat (teda lezat pri nej nechces a nevladzes), tak chod touto cestou. Ona to zvladne. A je dobre, ked sa ukludni, ked k nej prides. To je predsa to, co chces a co aj ona potrebuje. Takze teraz by som si bola ista, ze je to dobre, co robis. Ona si na to zvykne, neboj. Vies, ak uz Emka papa vecer aj nejaku tu kasu, tak by hladna nemala byt. Ak sa budes na to psychicky citit, tak jej nedaj papat vobec. Ale len vtedy, ak to budes tak chciet. Ak bude mat uz nejakych 9-10 mesiacov, hladna uz nemoze byt. A uz si aj podla mna dokaze uvedomit, ze sa papa cez den a nie v noci. Ale aj tak si myslim, ze ona v noci poriadne nepapa. Len si proste potiahne predne mliecko - trocha zadne a upokoji sa tym. A nerozmyslala si aj nad tym, ze ked jej 2x das papat a 2x nie, ze z toho moze mat v hlavicke miz-maz? Tak raz po placi papat dostanem a raz nie? Neviem, tazko sa radi - je to len o tom, co si myslis ty a co aj citis. Len sa treba rozhodnut a byt si ista tym, co robis. Emka je urcite sikovne a vnimave dievcatko, takze raz dva zisti, kedy si ty neista a kedy to moze skusat 😉
Mne uz Patka tak neplakava. Ona si to odplakala na zaciatku. Uz som tu pisala, ze ona vydrzala aj 2 hodiny na prsniku. Takze som to zrusila hned. Poplakala si, ale naucila sa, ze z prsnika sa papka. Sice teraz jej pred spanim - aj dennnym, vzdy dam prsnik, ale pekne spinka a nebudi sa. Takze toto presne podla knizky nedodrzujem. Zatial mi to tak vyhovuje. Vcera vecer troska plakala, ale trvalo to asi 2 minuty. Normalne som bola sokovana, ze tak kratko. Zobudila sa az o pol tretej, do tretej sa napapala a spala do stvrt na sedem. Takze super. Stale si ale myslim, ze sa to este moze zhorsit. Niektore deti to zacinaju robit v 7-8 mesiacoch. Uvidime, ale mam knizku, takze som pokojna 😝 uf, zase som sa ale rozpisala 😅

hviezdicla
16. mar 2009

......aj ja prosim o zazracnu knihu o zaspavani.

adresa:zuzana_tomcikova@yahoo.de

potapko
16. mar 2009

Hviezdicla,mas ju mat 🙂

mirustek1
16. mar 2009

potapko,ved to keby mi vedela povedat,ci je hladna,alebo vymysla....ale napapala sa poriadne v noci,ale mas pravdu,ze ray jej dam,potom nie,musim to niako premysliet,preco sa ona v noci budi......

potapko
16. mar 2009

Mirustek, ak to zvladnes, tak skus nedat papat vobec. Mozno hladna neni. Ale kedze ma len osem mesiacov, mozno este ma narok. Naozaj si to musis premysliet. Ale neboj, kazde tvoje rozhodnutie je spravne, musis si verit!

jani74
16. mar 2009

Ahojte mamulienky 🙂
Pred časom som sem písala a prosila o radu pri učení zaspávať nášho Matejka.Pred týždňom v pondelok sme začali s učením.Doobeda si poplakal ale neviem kto plakal viac on či ja - no mne bolo na blinkanie ale zvládli sme to a zistila som, že viac hrá plač ako naozaj plače.Zaspinkal po 45min.Poobedie tiež poplakal ale po zhruba 30min. spinkal.Večer v prvý deň zaspinkal do 3min. 😨 Druhý deň sme sa cez de§ trochu ešte trápilo ale večer bol ok do 12min.Dnes zvládame zaspinkať sami do pár min.a v noci sa budíme len na jedno papanie.
Situácia predtým bola taká, že zaspinkával len v kočíku, ktorý doslova lietal a v noci nechcel spinkávať 😖
Som Vám nesmierne vďačná za pomoc a podporu!!!!Verím, že to bude už len lepšie ale aj takto stačí a ja zase po 6mesiacoch viem čo je to v noci spať 😉

potapko
16. mar 2009

Jani, som naozaj stastna, ze tato diskusia niekomu pomaha. Aj ked nas niektore maminky odcudzuju, teraz viem, ze to ma vyznam - podporovat sa aj v takychto tazkych rozhodnutiach. Si super a tesim sa s tebou, ako si to uzasne zvladla. Pekne spinkanie prajem 😉

ika8
16. mar 2009

ahojte. o akej knihe sa bavite? my zaspávame podľa knižky Karpa : nejšťastnejší miminko v okolí. ale rada si prečítam aj niečo iné

dankadina
16. mar 2009

My sme tiež zaspávali v kočíku, kde som ju len položila otočila hlavu a spala. Ale pevne sme sa rozhodli pre spinkanie v postielke. Prvý vecer to trvalo 2 hodiny neskôr sa to skracovalo a môzem povedať že sme to zvladli. Podla mna to nieje ani o knižke ale o tom mať nervy nechat babo plakať ...

ika8
16. mar 2009

ja malú ukľudním a položím do postieľky väčšinou s otvorenými očami, ona zaspí potom sama

mirustek1
16. mar 2009

potapko,dnes mala zaspala asi po 10min.placi,ona place a ked vojdem polozi hlavku a lezka,tak som asi min,pri nej postala,ona sa ukludnila,a zaspala.No uvidim aka bude noc.

potapko
16. mar 2009

Mirustek, boze aka je ta malinka zlatucka. To moja hned ako pridem zdvihne hlavu a place este viacej. Teda uz neplace, uz spinka 😉 Ked to mas takto, tak musis ku nej chodit. Ona si je pekne ista a aj ty si potom pokojna. A 10 min. je uuuuplne v pohode. Dufam, ze budes mat super nocku.
Dankadina, nie je to uplne ako hovoris. Je dobre, ked si mozes aj precitat, ako mas postupovat, potom to zvladas pokojnejsie (aspon si to myslim). Aj nechat dietatko plakat treba vediet 😉 Ale v jednom mas pravdu, treba to zvladnut a rozhodnut sa pre to.
Ika8, hovorime o knizke "Kazde dieta sa vie naucit spat". Ale tvoja malinka je este veeeelmi malicka na tuto metodu. Mozes sa mozno tak informovat do buducnosti. Ak chces, posli mi do IP tvoju e-mailovu adresu a ja ti knihu preposlem.

ika8
16. mar 2009

potapko: ale my ani nejaký problém so zaspávaním a spaním samotným nemáme. V noci malá spí od 23hod do 6hod a to so žiadnou prestávkou na jedenie 😉 A cez deň tiež spí dosť 😔

potapko
16. mar 2009

Ika8, tak to ti gratulujem. Ale aj tak som ti tu knizku poslala. Ono sa to totiz niekedy zvykne v 6 mesiacoch zmenit. Pevne verim, ze to nebude tvoj pripad. Ale na druhej strane, aspon budes pripravena 😝

nelinka79
16. mar 2009

ahojte ked tu citam aké mate problémy tak si teraz pripadam ako provokater ale chcela by som sa spýtat ci vam funguju tie metody podla knihy. prave ju citam a chcela by som malej trosku posunut obedny spanok dopredu ale neviem ci to fakt funguje..

lenka_da
16. mar 2009

ahojte, prosim, prosim, mohli by ste mi poslat tu zazracnu knizocku o uspavani... 😝 😝 😝 ekospol@yahoo.com malicka mi spinka maximalne 10 hodin denne a to sme uz pokrocili, 😕 zlutujte sa a poslite mi nejaky navod ako ju naucim spinkat....

zuzube
16. mar 2009

baby, tak dnes som zacala s touto metodou......ivka hrooozne plakala ked som ju dala spinkat, bola som pri nej 3x......o hodinu na to zase zacala velmi plackat, bola som pri nej 2x.......je to hrooozne tazke, neviem ci vydrzim.....strasne mi to trha srdce

zuzube
16. mar 2009

a ked sa takto bude budit kazdu hodinu???? to mam stale robit to iste?

zuzube
16. mar 2009

halooooo, je tu este niekto? ci uz vsetky spinkate, lebo spinkaju aj babatka? 😉

potapko
17. mar 2009

Lenka, knizocku som ti poslala, takze prijemne spanie.
Nelinka, mne to podla knihy sedi a da sa to zvladnut. Viem uz, ako ju setrne zobudit, takze je to v pohode. Ak mas knizku, tak nastuduj a skus. Kazde dieta je ine, takze mozno to fungovat nebude, ale za pokus nic nedas 😝
Zuzube, ja chodim spinkat uz o pol desiatej, kedze vstavame okolo 6 😝 Takze odpisujem takto rano 😎 Ked zacnes s tou metodou, je uplne normalne, ze sa ti bude budit kazdu hodinu a prva noc je najhorsia. Je to horsie ako predtym. Ale uz druha je trocha lepsia a po troch nociach by sa to malo vyrazne zlepsit. Takze dufam, ze si to v noci vydrzala, aj ked si tu nemala podporu 😉 Ak si to nahodou nevydrzala, tak drzim palceky, aby si to dnes zvladla, alebo to radsej odloz na inokedy. Musis si byt 100% ista, ze to chces, inak to nema vyznam a vytrapis sa ty, ale aj malicka. Daj vediet, ako si dopadla.

zuzube
17. mar 2009

ahoj potapko,
dakujem za podporu 😉
tak ivka potom spinkala do 2, dala som jej papat, zase zaspala, potom o piatej papala a zobudila sa rano o 6.30, pekne sa hrajkala a nas nechala spinkat do 7.30 😀 .....teraz som ju dala spinkat o 10tej, pol hodinky plackala, ale uz to nebol az taky hrozny plac ako vcera vecer, teraz je uz 10min. tisko, tak mozno aj spinka 😀 .....uvidime, ako to pojde dalej......viemm, ze je rozumna a ze to pochopi, len treba vydrzat...drzte palceky, aj ja drzim vsetkym co to skusaju 🙂

mizulienka
17. mar 2009

ahojte chcela by som sa spytat, moj 7 mesacny Misko spi cez den niekedy aj 5 hodin...napr. dnes isiel spat o 9.30 a spi uz 2,5 hodiny, to pojde spat este po obede, minimalne hodinku este bude spat...chcem sa spytat, ci budite deticky, ked spia cez den viac...kdesi som citala, ze take 7 mesacne babo by malo cez den spat 3-4 hodky..budite ich, ked spia cez tento limit? dakujem

katkaaalex
17. mar 2009

Ahojte baby, viete mi niektora poradit? Alex bude mat 6 mesiacov a od narodenia velmi zle spinka. Cez den aj v noci. S kocikom sa velmi nekamarati, obcas sa mi ho podari uspat no po cca hodine - casto aj menej - ked sa zobudi reve ako o zivot az kym ho vezmem na ruky. Dlhsie prechadzky u nas nehrozia. Skusala som aj sportovy kocik, posadila som ho, pozeral sa dookola ale efekt rovnaky. Z 5 prechadok mi zaspal 1x.
Nosime sa v satke, tam je celkom spokojny aj si pospinka no niekedy som fakt unavena.
V noci je to tiez hrozne, zaspav len na rukach, v postielke by strasne reval, nechcem ho tam nechat a zachadzat az do extremov napr. ked sa deti povrackaju od placu...
Najskor zaspaval na rukach, ked sa nam ani tak nedarilo polozim ho do vankusa a tak ho nosim 10 minut niekedy 45. Ked zaspi, polozim ho do postielky a po cca hodine sa zobudi, napapa sa mliecka - stale sa kojime- a malokedy zaspi pri papani, vacsinou musime zase do vankusa a na ruky.... o 2 hodky to iste, niekedy aj castejsie a toto je az do rana, cca 7:30.
Cez den tiez nic moc, o 9 na max pol hodinku, o 11., o. 13., potom medzi 16 - 17 ... no proste katastrofa.
Ak sa mu podari spinkat minimalne 45 minut, zobudi sa s usmevom, rozprava si, hra sa no vacsinou sa budi po cca pol hodke s placom. Stale si zmoli ocka lebo je unaveny a ak ho dam spinkat castejsie, straaaaaaaaasne pri tom place. No fakt uz neviem co spravim. Ak niektoru z vas nieco napadne, napiste mi, prosim, budem velmi vdacna.
Vcera som mala naozaj extremny den, reval ako o dusu, nemohol zaspinkat, dala som ho do satky kde vzdy zaspi, isli sme na prechadzku a asi po 20 minutach som s nim prisla domov, nenormalne reval, musela som ho vybrat a zaspal mi po ceste domov na rukach. Po tichucku som ho polozila do postielky, vydrzal asi 5 minut a zase rev... Priznam sa aj som na neho zakrycala, nezvladla som to. Po chvilke sa utisil, zase som si ho dala do satky a spal skoro 2 hodiny len to uz bol vecer 8 hodin, ja som bola unavena ako kon a zase sa opakovalo budenie po 1-2 hodinach.
Fakt uz neviem.... Dakujem vopred, pekny dnik prajem vsetkym.

zuzube
17. mar 2009

baby, mala spinkala teraz po polhodinovom place 20min....myslite, ze to staci, ci som ju mala uspavat dalej? ona nikdy nespala dlho...aj predtym, ked sme spali spolu, tak niekedy len 30min a a max. 2hodky a to uz bol sviatok ked sa tak podarilo.....takze neviem, ci ju mozem uz zobrat ku sebe, ci ju dalej uspavat.....ale ja myslim, ze aj 20min je uspech ked zaspinkala sama

fifinna
17. mar 2009

katkaalex, nejak sa nevyznam v tom ako ti spi cez den, ale mala by si si zaviest rezim tri krat a dost. Rano ho dat spat o tej deviatej ako pises, potom po dvoch - troch hod. od zobudenia a potom okolo tej stvrtej - piatej, bez ohladu na to aku dlhu dobu spi. Mne sa maly budil tiez v noci po 1 - 2 hod. ale mala som vyhodu, ze som ho nakojila a zaspal dalej. Nejdu malemu zubky ? Na taketo zaspavanie, je asi vhodne naucit ho zaspavat podla tej knizky, co tu baby pisu. Ja na taku metodu niesom. Ja som pockala, kym mal maly rok a potom som ho zacala ucit spat, alebo bol uz rozumnejsi, tak to islo lahsie. Kazde babätko dozrieva inak, skusaj stale uspat maleho bez nosenia. Raz sa to musi podarit.

katkaaalex
17. mar 2009

Ahoj fifinna, dakujem za odpoved. Ja som skusala predlzit mu cas medzi spanim cez den ale bol velmi nervozny, uplakany a potom aj horsie zaspaval. Mozem to skusit este raz - predlzovat cas bdenia aspon po par minutach. No to zaspavanie v postielke mi nieje velmi simpaticke, tiez nezastavam nazor "nechat dieta vyplakat". Ked bude Alex vacsi, tak ako si ty tvoje dietatko ucila, budem ho aj ja ucit zaspavat no teraz je este skoro, nejako to musime zvladnut. Hm...

potapko
17. mar 2009

Katkaalex a fifinna, skuste pozriet do temy "kdyz dite nechce spat", je tam siroka diskusia o tom, ako uspavat deticky bez plakania. Tato tema je o niecom inom. Takze tam ti Katkaalex urcite niekto poradi a budes mat konecne spokojne noci. Drzim moc palce!
Zuzube, kludne staci, ze spinkala aj 20 minut. Nemusi spat dlho, ono sa to potom bude predlzovat, uvidis. A Ivka je sikovnica, lebo v noci celkom pekne spinkala. Ak mas silu, tak to vydrz a pridu zelane uspechy. Kedze este v noci kojis, tak necakaj, ze ti po tejto metode prespinka hned celu noc, ale aspon nebude hore kazdu hodinu. Ked bude vacsia, tak sa k tej prespatej noci urcite prepracujes 😉 Urcite informuj, ako pokracujete - rozumne baby 🙂

mataaaaa
17. mar 2009

mi sme sice na UM od narodenia, ale od 2mesiacov nam prespi celu noc..
od malicka som ju uspavala na rukach, no na moje prekvapenie, teraz kedze je uz tazsia, dam ju do postielky a sama pekne zaspinka, niekedy sice potrebuje troska moju pomoc, ale pekne zaspinka, cez den uz len poobede a potom o tej 21tej zaspi a spinka vzdy do 8:00 🙂)