Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mizulienka
23. mar 2009

ahoj potapko, dakujem za radu...poznam to uz, maleho sme ucili spinkat aj v noci, ale potom do toho prisli zubky a nejak sa to popsulo ☹ nevadi, dnes v noci som ho uz nechala plackat, nebolo to take strasne ako ked sme ho ucili prvy krat, tak snad sa to znova nauci 🙂

potapko
23. mar 2009

Mizulienka, urcite sa to nauci. Deticky velmi rychlo pochopia, ked to maminka mysli vazne 😀. Daj potom vediet, ako si dopadla. Drzim palce.

zuzula20
23. mar 2009

Ahoj Potapko, dakujem za radu,
zaspava prevazne na prsniku, obcas sa jej podari bez a obcas s cumlom, ale vacsinou na prsniku. Ale v noci vie zaspat sama, ked ju nakojim a odlozim do postielky.
Prikrmy zatial nedavame. Uz som aj rozmyslala v noci jej nedat prsnik, len 2x tak ako bola zvyknuta, ale ak mame ozaj ten rastovy spurt, tak ju zas nechcem nechat hladnu. Mam uz zacat s prikrmami?
Inak ja nemam pocit zeby v noci nejak extra jedla, skor sa mi zda, ze si len tak pocuckava.
Ale skusim teda este pockat a uvidime.

potapko
23. mar 2009

Zuzula, s prikrmami este nezacinaj. Ak mala pekne pribera, tak pockaj do ukonceneho 6. mesiaca. Ja som sa len tak pytala, ze ci moze byt hladna. Jedine, co je podla mna teraz mozne urobit je, ze ani v noci jej nedovol z prsnika len tak cuckat. Bud bude papkat, alebo pojde spinkat. Inak sa toho este moc neda. Ale mohla by si skusat, aby ti na prsniku nezaspala. Tak to aspon pisu v knizke. Mozno by ti to pomohlo. Moju malu tiez davam spinkat hned po kojeni (necakam 20 min. do prebratia, ako pisu v knizke), ale nedovolim jej cuckat. Takze si vacsinou lahne taka omamena, ale ma otvorene ocka. Mozno by take nieco pomohlo aj tebe. Ale je tym nasim detickam dobre - pri nas 😉

zuzula20
23. mar 2009

Potapko, ona vacsinou ked papa zacne driemkat a ked jej prsnik vezmem vrieska ako najata, alebo spi dalej. No a vtedy ked vrieska, tak sa ju snazim bezuspesne ukludnit na rukach, potom ju polozim do postielky, ona sa prituli k takemu vankusiku co tam ma na hranie, zacne ho vyhladkuvat (lebo si mysli, ze som to ja 🙂 a potom zaspi. a niekedy ked uz neviem co s nou jej strcim do pusy cumel, ale to musi byt taka omamena ako si ty napisala, aby nespozorovala ze to nie je prsnik. Moc ju nechcem ucit na cumel, ale ked niekedyj u neviem inak utisit.
Myslis ze by som uz mohla pri zaspavani postupovat podla knizky, ked place? Len som si nie ista, ci to zvladnem.

potapko
23. mar 2009

Zuzi (predpokladam, ze sa tak volas 😉, pri zaspavani by si kludne mohla zacat s touto metodou. Mala by zaspavat sama. Ak sa vie s tym vankusikom uspat, tak jej ho davaj vzdy. Dudel nie je zla vec, ale ak sa nauci na dudlik, tak mozno potom jej ho budes musiet davat aj v noci, ked vypadne. Mala som to tak pri starsej dcere a az v 10. mesiacoch som zacala s touto metodou. Ale to uz bola Deniska taka sikovna, ze si vypadnuty dudlik nasla aj sama (mala ich v postielke asi 5 😀). Ak to zatial zvladate bez neho, tak jej ho nedaj. Ale upozornujem ta, ze ak na to oducanie nemas silu, tak nezacinaj. Hovorim to vzdy. Tym, ze nevydrzis, tak dietatko len popleties a potom to bude ovela horsie. Takze si to treba dobre rozmysliet. Ked si si citala tuto diskusiu, tak urcite vies, ze je to pre kazdu maminu velmi tazke 😢 . Musis mat len presvedcenie, ze toto je cesta, ktorou chces ist a nechces malicku uspavat na rukach a ani ju mat v posteli. Musis byt s laskou dosledna. Tak si to pekne premysli a potom postupuj, ako sa rozhodnes. Ak to este zvladas, tak pockaj, ale ak nie a si velmi unavena a prenasa sa to aj na malu, tak ti odporucam to skusit hned. Ella je uz dost velka na to, aby sama zaspinkala, ale aj dost velka na to, aby vydrzala dlho plackat ☹ Ale neboj, nech sa rozhodnes akokolvek, bude to dobre a si dobra mamina.

zuzula20
23. mar 2009

Dakujem potapko,
dobre padne pocut povzbudive slova.
Ja este pockam asi tak tyzden a uvidim ako to bude vyzerat s tym spankom.
Ja by som chcela pouzit tu metodu zaspavania, uz som sa aj o to pokusala, ale revala som ako tur. Strasne mi bolo luto, ked som ju pocula tak velmi plakat. Viem ze je to tazke pre kazdu maminu, asi sa na to potrebujem dopredu psych. pripravit. A to som si vzdy o sebe myslela, ze aka ja budem pri vychove pevna a dosledna 😝

potapko
23. mar 2009

To sme si mysleli vsetky 😀 😀 Takze hlavu hore a pekne sa na to psychicky priprav. Neboj, to zvladnes. Ku tejto metode su bohuzial potrebne pevne nervy. A myslim, ze poviem za vsetky maminy tu, ze sa to da zvladnut, ale az potom, co uz vyskusas vsetko mozne a ta unava bude taka silna, ze ta to presvedci, ze inak proste postupovat nemozes. Drzim palceky a povedz Elle, ze jedna teta jej odkazuje, ze ma spinkat, aby sa aj maminka vyspala 😝

zuzula20
23. mar 2009

Si zlata potapko,
dakujem 😉

jananinka
23. mar 2009

Ahojte baby, potrebovala by som radu a povzdbudenie ☹ Moja dcera vzdy, ked cez den zaspava, tak place. Niekedy dlhsie, niekedy kratsie. Pripadam si neschopna, ze neviem co jej je, lebo asi pre nejaku pricinu place a ja neviem pre aku. Rozmyslam, ci ma vobec zmysel postupovat podla tejto knihy, ked ona place ci som pri nej alebo nie. Mali ste niektora takyto isty problem a ako ste ho vyriesili, kedy sa to skonci, zle sa mi pocuva, ked place, to je kazdej urcite jasne. Vecer zaspi bez problemu sama a bez placu. V kociku tiez najskor place a potom zaspi, malokedy neplace.

potapko
23. mar 2009

Jananinka neboj, urcite sa to casom zlepsi. Malinka to asi cez den (ked je svetlo) inak nedokaze. Ja som tu napriklad uz pisala, ze u mojej mladsej dcery tiez nemozem postupovat presne podla knihy. Ja musim nechat dlhsie intervaly, lebo ked za nou idem, tak je to horsie. Urcitie NIE SI neschopna!!! Ona place pravdepodobne preto, ze spinkat nechce ist. Nie, ze by sa jej spat nechcelo, proste je to take vnimave dietatko a ona sa boji, ze by jej nieco uslo, kedze je svetlo a vsetko vidi 😉 Tak sa neboj, urcite to prejde. Len to chce trpezlivost a pevne nervy.

jananinka
23. mar 2009

Potapko dakujem, som potrebovala pocut, ze sa to casom upravi. 🙂

ingulka
23. mar 2009

my v noci nemame problem zaspinkat.. horsie je to cez den.. ale nasla som fintu 😉 dam malej cez ocka plienocku, ale stale sledujem, ze nostek ma vonku a moze kludne dychat 😉 a vtedy mi pospi aj 2hod vkuse cez den... skuste

ale pozorne sledujte, aby sa nezadusilo !!!

potapko
23. mar 2009

Ingulka, mojej Deniske som robila to iste, ale dala som jej cez tvar vreckovku. Ta je lahsia a nemusela som sa bat, ze sa udusi. Ale super to zaberalo. Deniska si na nu tak zvykla, ze este ako dvojrocna chodila von s cumlom a vreckovkou. Ale hned po dvoch rokoch som to zrusila - aspon na von, lebo vyzerala divne. Stale totiz tu vreckovku vonala 😀 😀 Ale niektori ludia ma za to odcudzovali, ze co je to za mores, dietatu prikryvat tvar 😉 Ale nam to pomohlo, tak mi bolo jedno, co si druhi ludia myslia.

ingulka
23. mar 2009

potapko, presne tak... ked to pomaha 😉 skusim nabuduce vreckovku 🙂 ... dik za radu

kamilka12
23. mar 2009

jananinka - my sme mali opačný problém...cez deň zaspával malý v pohode a večer len plakal a plakal...tiež sa to nedalo počúvať a kedže bol už večer, tak aj susedia si užili...Najskor som si myslela, že sme začali s metódou skoro (malý mal vtedy 4 mesiace) ale nakoniec sa naučil zaspať aj večer bez toho, aby tak plakal. Ale! Trvalo to trochu dlhšie ako je písané v knihe, u nás to bolo cca 2 týždne. Niekedy už neplakal a mysleli sme si, že už to funguje, ale na druhý deň opať velký plač. Takže....naozaj sa to časom zlepší, len treba vydržať. Inak, ja ked dávam malého spat cez deň, musím spravit v izbe tmu a dávam ho spať vtedy, ked je už fakt úplne unavený, inak by mi nezaspal.

jananinka
23. mar 2009

dufam, ze sa to teda zlepsi, lebo ona akoby sa jedovala, ze nevie zaspat za 2 sekundy. A to potom zacne trucovat tym sposobom, ze vypluje cumel a ja jej ho nemozem dat naspat do ust, lebo ona place tak ze neotvori pusu, ze BU BU BU 😀

jananinka
23. mar 2009

kamilka a teraz uz maly vecer neplace?

kamanka
23. mar 2009

Ahojky 🙂

Potapko...hlásim, že už jsem v polovině knížky! Jde to pomalu, teď jsme po týdenní nemoci a ještě pořád z toho nejsme venku, jak já, tak i Kvido☹ No, ale dnes jsem tam četla o tom, jak nakojit a dát spát až za půl hoďky (vy to náhodou tady zrovna řešíte), tak jsem to tak udělala, nebyla to půl hoďka, bylo to míň, ale šlo to celkem hladce. Akorát je teď bobeš takovej umrčenej, no, je to síla s těma nemocma! Celou zimu se držíme a týden před jarem to chytneme☹ Holt smůla! papa

zuzula20
23. mar 2009

Ahoj potapko a ostatne baby,
tak som nabrala odvahu a zacala uspavat touto metodou, po polhodinovom place a pravidelnom kontrolovani som jej nakoniec dala cumel a bola hned tvrda. Tak si teraz vycitam ze som ju nechala tak dlho plakat a mohla som jej ten cumel dat hned. Som z toho tak trochu smutna, bojim sa ze si bude mysliet ze ju uz nelubim ☹ Ale velmi by som chcela vydrzat a naucit ju zaspavat samu.

jananinka
23. mar 2009

Ahoj zuzula, mame rovnako "stare" dievcatka. Neboj, urcite vie, ze ju lubis.

zuzula20
23. mar 2009

No to dufam Jananinka, plakala tak velmi, ach jaj...

Aj vy zaspavate touto metodou? Ako sa vam dari?

jananinka
23. mar 2009

Zatial nie, vecer mi zaspi sama, aj v noci. Horsie to je cez den, vzdy place pri zaspavani, ci som pri nej alebo nie, niekedy menej, niekedy viac. Neviem ci by tato metoda zabrala.

zuzula20
23. mar 2009

Aha, no aj my sme zaspavali uplne krasne, sama v postielke bez placu, aj cez den. Ale daco sa jej porobilo s dennym spankom, nemohla zaspat a tym padom bola vecer tak odvalena, ze zaspala par krat na prsniku a uz to bolo.
No ale ja uz pojdem spat, prajem dobru nocku.

potapko
24. mar 2009

Dobre rano baby - Kamanka ahoooj - to mi je luto, ze ste chori. Takze teraz tu metodu moc nepraktizuj, teraz sa treba tulit a vyliecit chorobu. A co sa tyka toho kojenia a spania po pol hodke. Tak to ti gratulujem, ze si ho takto udrzala. Ja tu sice radim, ale moja mala toto nezvlada. Ja ked ju nakojim, tak ju davam spat. Ale ked sa mi to zaspavanie pokazi - tak rychlo rychlo pojdem na tento sposob 😀 Ked vyzdraviete, tak si myslim, ze je Kvido na najlepsej ceste k tomu, aby ste metodu zacali a skoncili - samozrejme s uspechom!! 😉 Takze pekne citaj - je to zaujimave citanie 😝
Zuzula, tak to ani nehovor, ze ona si mysli, ze ju nelubis!!!! To nie je pravda. Lubis ju nadovsetko na svete, ako vsetky maminy tu. Takze prec s takymito myslienkami. Nezabudni, ze Ella je sikovne a vnimave dietatko a tvoje pochybnosti okamzite vyciti. Takze pekne s laskou jej treba dat najavo, ze ju lubis, ale ona musi spinkat. Hlavu hore, vsetko bude dobre. Ak si sa na to uz dala, tak to pekne vydrz. Ak si sa rozhodla pre cumel, tak jej ho daj hned. Ak jej ho dat nechces, tak jej ho nedavaj vobec - teda podla mojho nazoru. Vies, aby z toho nemala chaos. Dufam, ze ste mali dobru nocku.
My sme zase boli v noci hore 2x a aj som jej dohovorila, ze raz staci, ale nejako ma nepocuvala 😀 😀 Mam totiz stale obavu, ze sa to zhorsi, ako pri mojej prvej princeznej. Vidite, toto je postihnutie mamin, ktore maju dve a viac deti - neda ti to, aby si neporovnavala 😝

mirustek1
24. mar 2009

zuzula,mne potapko tiez velmi radila a pomahala a po 2tyzdnoch,mame uspech,uz zaspava len sama,niekedy bez placu,niekedy s placom.Kazdy den som chcela skoncit,ale vydrzala som.Tak neboj,zvladnete to,drzim palce.
potapko,diky,Emka sa budi 1x v noci,dnes 2x,ale co je to oproti tomu,co bolo predtym.A pomohlo nam to aj pri cestovani,predtym revala v aute aj hodku,nevedela zaspat bez cicika alebo kociara,teraz polozi hlavicku o sedacku,ja ju po trosku hladkam,poviem haja-haja a ona zabuva,je to az neuveritelne.Ale zacala rano vstavat o 5-5.30,ale to uz by som asi vela chcela,tak suuuuuper.A s tym porovnavanim mas pravdu,aj ked nechcem stale ju porovnavam so starsou,a pri tom kazde dieta je ine.

mirustek1
24. mar 2009

jananinka,mne malinka plakavala pred kazdym spanim aj hodinu,nosila som ju,ale nic nepomohlo,jedine ist s nou von kocikovat,potom si zvykla zas na cicik a zaspavala s nim,cmulala ho aj pol hodinu a nechcela pustit,ked sa mi ho podarilo vybrat hned revala,tak to bolo cele dni a noci,hrooooza,preto som isla na tuto metodu,a pomohlo,tak drzim palce.

jananinka
24. mar 2009

mirustek a kolko ti spi doma? Lebo mne aj ked teda zaspi, tak spi max. pol hodku, upravi sa to? dnes mi zaspala do 10 min., tak uvidime, co bude dalej, da sa tymto docielit, aby spala dlhsie alebo jej to proste staci?

mirustek1
24. mar 2009

jananinka,aj mne spavala,ked nahodou doma zaspala,len tak malicko,lebo hned zistila ze nama cicik,a plakala,tychlo som jej ho dala a buvala dalsich 15min,a tak dokola.Ale zmenilo sa to,teraz vstava skor,okolo 5.30.a dobeda spi aj 2hodky,aj pobede asi 1,5-2hod.No ako kedy.Ale tvoja je mensia,ked mala moja 5mesiacov,to bola hroza so spanim,ako som pisala,az po 7mesiacoch sa to zmenilo trochu a potom tou metodou,tak len pevne nervy a musis vydrzat,oni su zlatucke a polepsia sa......

jananinka
24. mar 2009

mirustek dakujem za povzbudenie, aspon viem, ze to nebude takto donekonecna, lebo pocuvat ju chudatko ako pol hodinu place a potom pol hodinu spi je na zufanie. tak len musime vydrzat. co by sme nespravili pre tie nase deticky 🙂