Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

cessy
18. apr 2009

potapko malemu dam cokolvek len nech sa mu ulavi a nema teplotu ☹
teraz plackal, bola som za nim, nakojila som ponosila a polozila do postielky, zatial spinka no uvidim co bude neskor....
o homeo cipkoch som este nepocula...ja som papala homeopatika na podporu tvorby mliecka... 😉

lienka43
19. apr 2009

Cessy, mala ma sedem mesiacov. dovtedy bola spavana na balone, na rukach proste vselico sme skusali. Vzdy ked sme ju dali do postielka tak ta spustila rev ze az modrala takze som sa tej metody strasne bala. Ale posledne tri tyzdne sa slecna budila kazdu hodinku a v noci vstavala s prisernym revom. Precitala som si knizku a zistila som ze to bude mozno zaspavanim. Cez den mi doma nespi dlhsie ako 45 minut, niekedy si da len 20 minutovku. Ako som zacala s touto metodou dockala som sa aj spanku 1,5 hodiny :DDD. Konecne po pol roku. Mala inak trpela na prdiky, koliku sme mali skoro do 5 mesiaca. Celu zimu som bola stale vonku len aby mala spala a aby sme mali doma klud. Zaspavanie bolo pre mna neuveritelne stresujuce, dokonca to sposobovali hadky s manzelom lebo mala vecer stale plakavala. Ja teda dufam ze to malej vydrzi, cakala som na to strasne dlho aby takto zacala zaspavat.
Je ale pravda ze nie na kazde dieta to plati tato metoda.
Chcem len este podotknut (Skrecok pise ze maly plakal hodiny a nic nepomohlo) nasa mala robila pri uplatnovani to iste, povedala by som ze ked som tam po uplynuti 2 minut prisla tak som ju nastvala ze som tam a spustila este vacsi rev, takze som intervaly predlzila a ona zaspala unavou od placu.

potapko
19. apr 2009

Cessy, inak tie homeopatika mozes pouzit aj vtedy, ked sa ti zda byt maly velmi nepokojny a nervozny zo zubkov, nie je to len na teplotu. Tak skus 😉 Inak, aka bola noc? Dufam, ze to malickemu preslo a spinkali ste.
Lienka, moja mala je presne taka ista. Nemohla som k nej prist tak skoro, lebo to bolo ovela horsie. Ale kazde dietatko je ine. Hlavna vec, ze ti malinka uz spinka a ste obe spokojne.

cessy
19. apr 2009

ahoj lienka...ako keby si pisala o mojom malom....len koliky sme mali do 4 mes nie do 5.... 😢

potapko noc bola celkom dobra, vecer som maleho ulozila, spinkal do 23:00, nakojila som ho a opat ulozila do postielky.potom spinkal ale hodinu a potom sa tak nepokojne metal po postielke, ze mi ho bolo luto, tak som ho zobrala k sebe....potom sa upokojil a pekne spinkal...vzdy ked sa prebral, tak som mu davala prsnik, nech nieje dehydrovany.vecer uz teplotu nemal, v noci som nemerala, lebo som ho nechcela preberat a teraz rano o 6:OOmal za 38, dala som cipok a uz ma len 37,2.....

cessy
19. apr 2009

po tych homeopatikach sa urcite pozriem v lekarni, lebo maly byva niekedy taky nervozny, ze niekedy fakt neviem co je s nim.. ☹

teraz co mam robit ked sa mu zas zvysi teplota??nemam ist radsej na pohotovost??

potapko
19. apr 2009

Cessy, na pohotovost ti neodporucam, pokial nema maly 40 stupnove horucky. A aj pritom treba ist na pohotovost len vtedy, ked si naozaj nevies rady a mas strach, alebo nastanu febrilne krce. Na pohotovosti zvycajne daju hned antibiotika, aby boli chraneni (to by mu mohlo len uskodit, ak sa daju zbytocne) a aj tak budes musiet v pondelok k lekarke. Musis si uvedomit jedno, ze pre dietatko je dobre, ked ma horucku - buduje sa mu imunitny system a bojuje proti virusom. Preto sa aj hovori, ze horucka sa zraza az nad 38 stupnov. U deticiek je normalna teplota aj 39-40. Oni totiz inak horuckuju ako dopeli. Takze sa hlavne ukludni a pekne mu ponukaj pit. Moze sa stat, ze ti nebude chciet vobec nic jest. Ale to je normalne, takze sa nezlakni. Mne dcerka pri horuckach nejedla aj tri dni a nic sa nestalo. Musis ho sledovat. Lieky na znizenie teploty sa davaju kazdych 6 hodin. Ak by mu vystupila horucka skor (ale to musi byt az nad 39) tak po 4 hodinach mozes striedat - raz Paralen (alebo pripravok kde je paracetamol) a potom Brufen (alebo pripravky, ktore obsahuju brufen). Neboj, vsetko bude dobre. To zvladnes. Je to mozno prva choroba, ale tych bude vela. Ozaj, vy ste inak presne vo veku, kedy byva ta siesta choroba. Je tu o nej dost pisane, tak si to precitaj. Cela tema sa tak vola. Su to tri dni horucky do 39 a na treti den sa maly cely vyhadze (najskor na brusku) a teplota klesne. Drz sa - dala som ti malu lekarsku poradnu 😀

cessy
19. apr 2009

potapko dakujem....si zlata 😉

teraz som bola merat a maly mal 37,4 po odpocitani 36,9 juuj super sme bez teploty.. 😲
takze cipok netreba davat...

o tej siestej chorobe sim veru necitala, ked mi maly zaspinka tak to tam pozriem.

a teraz ked maly spinkal somnou v posteli, tak som pokazila celu metodu spania, pravda....teraz musime ist zas od zaciatku??myslim tie casove intervali??alebo podla toho ako bude plackat???
dnes ho este urcite necham spinkat pri mne, ale potom by som bola rada, keby opat spinkal v postielke

lienka43
19. apr 2009

Cessy tak to hej musite zacat od zaciatku ale ten navrat je vraj rychlejsi, aspon v knizke pisu. Nam sa to v sobotu trosku pokazilo, bola som vonku a zaspala mi v kocarku a potom nechcela spat doma a dnes desat minut pred spanim plakala.
Ja teda na knizky moc nedam, robim si to podla seba ale pri tom zaspavani som uz bola zufala a knizka veru pomohla.
Casove intervaly urcite dodrzuj, ja by som to tak robila. Ja myslim ze to nebude dlho trvat a budete zaspavat znova sami. Ja tak zavidim maminkam co toto nemusia riesit, kde dieta polozia tam im zaspi alebo sa hra a z nicoho nic zaspi. To ja nepoznam...

tinka08
19. apr 2009

ahojte baby, potrebujem podporu, malého som včera začala odúčať od uspávania a som na konci s nervami. 😢 včera na obed aj večer sa ako tak dalo ale teraz som ho naobed dala spať a plače už dve hodiny. ja už nevládzem. nehovoriac o tom, že babka len chodí a brble, že ho trápim. musím ju vyháňať z domu na záhradu, lebo chce ho zobrať z postieľky. som veľmi nešťastná.... 😢 😢 😢

monikaoli
19. apr 2009

Ahoj Tinka.Neboj to bude,my sme mali to same.Od kedy som dostala knizku kazde dieta sa vie naucit spat tak je to ok.Dame ho spinkat poplace 10 min a zaspinka.Posli mi svoj mail a ja ti poslem tu knizku ak chces precitaj a uvidis ale ja som na to tiez neverila a le pomaha to tak zatial.ozvi sa pa

dianka08
19. apr 2009

Ahoj tinka,
keby mne plakalo dieta dve hodiny, tak som tiez nestastna ☹ moja dcera, ked zacne velmi plakat po chvili kasle a napina ju na zvracanie, takze ziadne vyplakanie u nas nehrozi...nepomohlo by, keby si pri nom chvilu zostala, nieco mu zaspievala alebo ho len hladkala po chrbatiku, nech sa upokoji? ak je unaveny urcite zaspi aj bez placu...ja som tuto "mudru" knihu necitala a zaspavat sa nam dari aj bez placu...drzim palce

cessy
19. apr 2009

tinka u nas zabera, ked dam maleho na bok, hladim ho po chrbatiku a do uska mu potichu nieco hovorim.....to ho upokoji, ale ako nahle som odchadzala tak sa zas rozplackal.. 😢

potapko
19. apr 2009

Tinka, viem, ze som asi uz "s krizkem po funuse", ale ak uz dve hodinky place cez den, tak ho vyber z postielky a vynechaj spanok. To je uz velmi dlho a je to zbytocne. Vecer zaspat musi, ale cez den nie. Neboj, ked sa nauci pekne sam zaspinkat, tak uz taketo nezazijes. On je uz dost velky, takze vydrzi dlhsie plakat. On potom bude vediet, ze na obed sa spinka a nic mu nepomoze. Musis vyskusat, co zaberie. U nas chodenie kazde tri minutky ani hladkanie nezabera. Ja tam proste musim prist tak po 10 min. (ona zase az tak intenzivne neplace) a byt tam tak 20 sekund 😒, dlhsie nemozem, lebo zacne plakat ovela viacej. Skusaj vselijake metody, ale riad sa sebou a svojimi instinktami - nie babickou. Tie to nikdy nezvladnu 😉
Dianka, bud stastna, ze sa ti dari takto zaspavat - niektore maminy bohuzial nemaju to stastie a natrapia sa ☹
Cessy, neboj sa vobec navratu. Bude to ovela jednoduchsie. Teraz potrebuje citit tvoju blizkost a ked bude zdravucky, tak supky hupky do postielky 😉

cessy
19. apr 2009

no mi uz spinkame....nakojilasom ho,este sme sa trosku ponosili. popri tom mi zaspinkalna pleci, tak sup do postielky, ale ak bude v noci plackat, tak ho hned zoberiem k sebe...teplotu cez den mal 37,2 a teraz uz asi pomaly stupa po kupani mal 37,6

mifka82
19. apr 2009

ahoj maminky, také máme problém s uspáváním v postýlce. Bylo by možné mi tuto knihu zaslat na email? nevím si už rady, malá v náruči usne , když ji položím do postýlky pláče a pláče, najezená je i přebalená. . . předem děkuji 😅

tinka08
19. apr 2009

ďakujem za podporu všetkým maminkám.

skúšame všetko možné, zdá sa, že problém máme iba s obedňajším spánkom lebo večer mi zaspinká hneď. dnes večer som sa s ním pomojkala, zaspievala kukulienku, dala dobrú noc a odišla. plačkal tak som za ním išla po 5-tich min. a zase sme sa pomojkali a kým som znova dospievala kukulienku tak mi zaspinkal kým som bola pri ňom.
najhoršie je na tom, že mám pocit že som zlá mama ale nemám iné východisko, lebo potrebujem Samina uložiť spinkať a čaká ma ďalšie mimi.

najhoršie na tom je, že si za to môžem sama, lebo Samino bol zvyknutý spinkať v postieľke ale keď sa v noci zobudil, tak mi bolo ťažko zohýbať sa s tehu bruškom tak som si ho brávala do našej postele a tam s nami spával až do včera.

cessy
19. apr 2009

mifka82 tato knizka je vhodna pre deti od 6 mesiacov, tvoje dietatko je na tuto metodu moc malicke

daj mi do IP mail,poslem ti ju 😉

jitrulka
19. apr 2009

Tak já jsem k malé dnes taky chodila po 5 min a pokládala jsem svého stojícho a řvoucího broučka. Řev to byl hrozný ale dřív jak po 5 min jssem tam nešla. vydržela to 20 min (což jde) ale usnula celá mokrá a zpocená. Chuděrka moje... achjo, bude to ještě boj. Je mi jí tak líto ☹

cessy
19. apr 2009

jitrulka drzim palceky.....ja mam to iste....

potapko
20. apr 2009

Mifka, ako ti pise cessy, tak tvoja malicka je naozaj mala. Ale spinkat v postielke by sa naucit mohla. Ale musis to robit ovela jemnejsie. Mozno by si ju na urcity cas mohla mat u seba v posteli, ak by to zaberalo. U nas som zistila, ze musi spat na brusku. Akonahle som ju dala na brusko, tak sa ukludnila a spinkala pekne. Sice som sa bala, lebo sa to neodporuca, ale co som mala robit, ked iba takto zaspala? Mala som monitor dychu, tak som bola pokojnejsia. A ked ju polozis do postielky a troska hladkas? Chvilku moze aj takto male babatko plakat, ale urcite nie dve hodiny. Ten princip chodenia za babatkom je taky isty, cize kazde 3-5 min. Drzim palce, nech sa to zlepsi. Ale naozaj pri takto malom babatku to treba robit veeeelmi opatrne.
Cessy, aka bola noc? Uz nehoruckujete?
Tinka, prec s takymi recami, ze nie si dobra mama. No urobila si troska chybu, ale co myslis, ze my sme nerobili? Kazda jedna z nas urobila a este urobi kopec chyb, ved sme ludia. Ale dolezite je, sa z tych chyb poucit. Takze hlavu hore a neboj, samko to urcite zvladne. Je uz velky a ty mu musis urcit hranice. Ked budes postupovat s laskou ale s doslednostou, tak bude raz dva vediet, ze si stojis za svojim a on nakoniec pochopi, ze je to tak najlepsie. Tinka, ved uz mas tri deticky a si skusena maminka, takze urcite vies, ze sa vsetko da zvladnut a tie deticky rychlo zabudnu na troska placu. Ved ked su male, tak placu stale 😝 Drzim palce

cessy
20. apr 2009

potapko, uz od vcera vecera je celkom dobre, teraz rano mal 37 teplotku, takze uz fain...
noc bola tiez nad ocakavanie,este o 23:00 som ho nakojila,polozila do postielky a spinkal, ale od 2:00 do 4:00 sa mladencovi nechcelo spinkat tak sme boli hore....potom som ho opat ulozila do postielky, spinkal do 6:30 a potom som ho zobrala k sebe... 😉

skrecok
20. apr 2009

Dobre ranko,
vecerne uspavanie uz bolo ovela lepsie. Cez den zaspinkal v kociku. Vecer som bola s nim v izbe, spievala som mu pesnicky, hladkala som ho a do 10 tich minut zaspinkal. Plackal cca 5 min. Ale noc bola hrozna, tak ako predtym, aspon 5x sme boli hore, stale plakal 😔 . Sme uz vycerpani a unaveni. Neviem co mame robit, uz od vycerpania ho uspavam na prsniku.

lienka43
20. apr 2009

Ahoj Skrecok, my sme mali doma uplne to iste, tri tyzdne sa mala budila kazdu hodinu v noci, bola som unavena vystresovana a vycerpana, teraz je to lepsie zobudi sa par krat ale nie aspon kazdu hodinu. Pises ze si uspavala maleho hladkanim, uspala si ho uplne tym hladkanim alebo si odisla z izby a on zaspal sam? Ak si ho uspinkala hladkanim tak moze to byt tym ze ked ma lahku fazu spanku zobudi a zisti ze ho nehladkas a zacne plakat. Tak je to vysvetlovane v tej knizke. Viem ze sa nemoze uplne podla toho brat, ale ja som sa chytala kazdej nadeje aby mala konecne spala. Metodu ze polozim a odchadzam praktikujem od minuleho stvrtku, mala vzdy protestuje chce na ruky, 5 minut ma vola placom, ja jej skocim dat dudlik a ona to vzda, uz sa stalo ze to na mna skusala pol hodinu, na zaciatku samozrejme dlhsie ale aj teraz sa obcas stane ze tam protestuje dlho-zatial som sa nedala. Uvidime ako dlho nam to vydrzi.
A davam jej na noc homeopatiku Chamomilla. Pouziva sa to na zubky ale je to aj na ukludnenie. Kupujem koncentraciu CH 9. Nasa mala je nervak jak slak takze mam doma aj Fenistilove kvapky co mi doktorka predpisala tiez na ukludnenie. Tie homeopatika mam pocit ze zaberaju vyskusaj za to nic nedas.

zorina
20. apr 2009

ahoj, v té knížce se píše i odnaučení od nočního kojení máte s tím někdo zkušenosti ?

jitrulka
20. apr 2009

zorina: já ji nejdřív naučila na pití čaje, pak vody a ta se pak lépe odbourává. tedy podle naší zkušenosti. jinask ted malá už v moci pít nechce ale budí se takže postupujeme dle knížky.

radkar
20. apr 2009

zorina,tak já odnaučovala takto: Asi od 8-9 měsíce jsem postupně odbourávala jedno noční kojení-př.: místo 4x za noc 3x-jeden týden, další týden či 14 dní(podle toho jak to děcko snáší) 2x za noc. Až jsme měli jen jedno kojení za noc-to nám vydrželo asi do 10 měsíce. Pak už se ke mě z postýlky natahovala i bež kojení, tak jsem jí šoupla do svého pokojíčku a pak už to poslední kojení nějak postupně vymizelo-to už si spíš odnaučila sama. Pak jsme do roka kojili jen přes den-tak 3x a teď už jí pomalu odstavuju. Tak snad jsem to napsala srozumitelně a třeba ti to pomůže.

cessy
20. apr 2009

zorina ja som maleho dala na tuto metodu hlavne preto,lebo v noci by bol na mne prisaty najradsej stale, posledne 2 tyzdne bol hore skoro kazdu hodinu...a cuckal 😠
teraz sa budi o 23:OO a o 4:OO. vyhovuje mi to a zatial si myslim ze ma este narok na nocne kojenie, aj ked v knizke je pisane, ze uz v noci papat nepotrebuje, ja sa trosku riadim aj svojim instinktom, knizku beriem tak na 6O%. inak aj intervali si upravujem ako kedy treba... 🙂

holly1
20. apr 2009

Ahoj, prosím napíše mi někdo, jak přesně se jmenuje knížka, podle kterého se jmenuje tato diskuze? Plus autora a zda vyšla v češtině? díky, H.

cessy
20. apr 2009

holly1 napis mi do IP tvoj mail ja ti ju poslem 😉 😉 😉

tinka08
20. apr 2009

potapko ďakujem za podporu. mám síce 3 deťúrence ale to prvé som mala ako mladá babenka a hlavne bol vlastne doteraz jedináčik. so Saminom sa teraz trápim ale Tamarku začnem samostatnému zaspávaniu učiť hneď ako to pôjde. 😅
včera večer zaspal tak rýchlo, že som ani nestihla odísť. zato dnes naobed sme ani nespali, lebo plakal hodinu a teda som ho zobrala z postieľky. samozrejme, že som za ním chodila tak ako sa má ale nie a nie 😢 vydržal bdelý až do večera ale zaspal mi po kúpaní pri večeri a doteraz spí ako dudok. som zvedavá čo bude v noci....