Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zelmirka1
31. máj 2009

ahojte
ja mam tiez ranostaja, stale vstava o 5 hodine rano, kupila som tmave zavesy aby bola rano v izbe uplna tma
uz stvrty den sme vstali az o 6.30 hod.. Mozno zabrali zavesy, mozno sa nam len meni rezim ale pisem pre dalsie
maminy aby vyskusali ci to nahodou tiez nezaberie. Ja som rano vzdy hotova takze kazda minuta co spime dlhsie
je mi vzacna.

stvura
31. máj 2009

goga, nezapisuje, ale zvacsa su zle 2-3 noci za sebou a potom dobre tiez asi tri. Uz boli tento tyzden tri dobre noci, uvidime co nas caka dnes...xixi
Inac tie zavesy nie je zly naopad zelmirka. Mi mame totizto svetlo fialove, dost priesvitne, fakticky mame v izbe svetlo uz o tej stvrtej=piatej ked je uz i mlady pan hore. Skusim pozriet nejake tmavsie i ked sa nam nebudu hodit do spalne, za ten spanok mi to stoji

katka.carska
31. máj 2009

Goga, z knizky som citala len kusocek, ale zaujalo ma porovnanie mamicky z chudobnej Afriky a mamicky z "moderneho" sveta. Obe mali narocne, uplakane babatka. Africanka nepotrebovala ziadne prirucky ci metody na to, aby vedela utisit svoje dieta. Instinktivne vedela ako na to a zaberalo to. Zatial co mamicka z "nasho sveta" sa problemom svojho stale placuceho narocneho babatka zaoberala cele dni a noci a podla opisu ju to dost nicilo.
Cim to bude? Asi nie tym, ze u nas je viac "problemovych" deti... ale kde je potom chyba, ze zabudame na nase instinkty ?
Goga citala si tu knizku celu ? Ako to skoncilo ? Predlzte dietatku pobyt v maternici a noste ho nepretrzite este dalsieho pol roka ?

janka256
1. jún 2009

ahojte kocky no ja uz neviem co s tou mojou malou je naucila som ju zaspavat samu v postielke par dni to bolo priam ukazkove a teraz uz 3 den ked ju nakojim a dam do postielky hned sa postavi a rozplace sa a place dost dlho vecsinozu este raz musim zopakovat kojenie aby zaspala a dokonca uz aj v noci vymysla ze nechce byt v postielke chcela by som vydrzat a nevracat sa nazad k uspavaniu pri prsniku ale neviem ci sa mi too podari... prosim poradte...

stvura
1. jún 2009

Janka..len vydrz, u nas bezi uz mesiac a pol co sme na metode a stale maly pred zaspanim troska placka. Neskusis malu prestat kojit v noci? Ma uz cez rok a tak to uz urcite nepotrebuje. Ja som uz zredukovala kojenie v noci na 1x a to je maly drobny, takze vylucit kojenie zatial nemozem {mame 7400g a 9.5 mesiaca}

Katka...ja som maleho nosila asi do 4mesiaca v satke a klokanke neustale, velmi to pomahalo. Prakticky len tak si lezkal sam velmi zriedkavo, neustale bol na rukach alebo na mojom chrbte. Ono to zavisi aj od dietatka, ako je citlive, ako vie same zaspinkat, ci potrebuje neustale spolocnost, ci si nevystaci same. Knizka preferuje napriklad i spanie spolu s dietatkom ako v zivocisnej risi, lebo tak dieta citi neustale matku. Velmi dobre je tam popisane zavinovanie a utisovanie - krasne sme ho aplikovali {akurat ze maly pocuval modernu hudbu}.
Nase deti su narocne prave preto ze zijeme v dobe ktorej zijeme, sme neustale v strese...taky domorodec, ktory ma cez den stres jedine z toho co si dat jest a pit ma inu mieru ak vobec ma stres...no nie? Ja by som sa velmi rada vratila na ostrov a zila si zivotom deti z "Dva roky prazdnin" a myslim ze by to prospelo i mojemu drobcovi, ktory by sa urcite tesil {miluje zvierata a prirodu}.

janka256
1. jún 2009

ja viem uz by som mozno mala prestat kojit mala chce iba v noci a ked ide spinkat a to ani netaha bohvieako mam pocit ze len naschval drzi didu v puske aby som pri nej dlhsie bola lenze ona je dost zavisla na didi tak neviem mozno ze ten naruseny spanok maju na svedomi zubky ide jej totizto stolicka ale cez den je dobra vobec neplace iba ked ju davam do postielky 😒

monika135
1. jún 2009

ahojte
ja mam mesacneho syna a mam podobny problem. v noci sa mi budi parkrat naapanie /kojim/, ale potom mi zaspinka bez problemov. niekedy mi prespi aj 4 hodiny.
ale prblem nastava cez den. zobudi sa doobeda napapa sa, zaspi pri prsniku, dam ho odgrgnut a nemoze zaspat. vidim na nom, ze je unaveby, al nie a nie prespat mredzi kojenim dlhsie ako 15 minut a takto to u nas funguje priblizne az do 21.00 hod. cez den takmer vobec nespi. v nemocnici mi povedali, ze mam byt trpezliva, ze on sa nauci, ale viete mi s tym niekto pomoct. poda mna spi dost malo na to, ze ma len mesiac dakujem.

kiva23
1. jún 2009

Ahojte! Moja mala Viktorka ma 8 dni a prave spi. Spi uz 4-tu hodinu 🙂 Niekedy ale nemoze zaspat. Presne ako pises ty monika135. Dam jej papat - asi tak 10-15 minut z jedneho prsnika a potom z druheho- (nie je to vela?). Dam ju ogrgnut - (niekedy negrga vobec, je to v pohode?) a nemoze zaspat. Kuka na mna tymi svojimi krasnymi plne bdelymi ockami. v porodnici mi povedali, ze jej kludne mam dat cumlik. Neviem . dala som jej ho a bez neho sa jej nechce zaspat. Najhorsie je, ze ked ju dam do kolisky - hlavne v noci samozrejme - musim jej ten cumlik pridrzat, lebo ho este ani nevie drzat v puse a zaroven kolisat. Mozno ze je este velmi malinka. Neviem. Hladame si rezim. Obidve.

Prosim vas ak niekto mate k dispozicii tu knizku "kazde dieta sa vie naucit spat", mohli by ste mi ju poslat na ivana.kivaderova@gmail.com?

Dakujem. Hlavne za vase skusene rady. Som celkom vaklepana z toho co robit...
a este jedna otazka. Kolko ma mat miminko teplotu v izbe? ja Viktorku davam spat do vankusa - paperoveho a este ju prikryvam deckou. ciapocku jej nedavam. Hovorim o tom, ze je doma v izbe. Mame rodinny dom, ale steny su z kamena, takze je tu teraz celkom kosa, ale samozreme kurime elektrickym ohrievacom. Bojim sa aby som ju neprehriala, lebo v porodnici mala z toho teplotku 38,3.

goga03
1. jún 2009

monika, kiva - vy mate este male deticky aby ste ich ucili zaspavat touto metodou.
pisali sme so stvurou o tej knihe, najstastnejsi miminko v okoli, skusila by som tuto. - katka.carska ano, docitala som ju dokonca.a nie je tam pisane aby sa babatko nosilo nepretrzite do pol roka. ale prve 3 mesiace urcite.
ja som tiez instinktvivne nosila olivera v babyvaku, knizku som si kupila a precitala aj hlavne kvoli tomu, ze mojho maleho synovca sme nemohli nikto zobrat na ruky do jeho 4 mesiacov, kedze nam to jeho mama "nedovolila", aby si ze vraj nato nezvykol. potom uz bol velky a tazky a uz ho na rukach nikto dlho mat nechcel :(
oliver sa rad nosil, aj si vo vaku pospinkal, ked bol vacsi kupili sme ergonomicky nosic manducu a v nej sa nosi doteraz. sice uz menej ako ked bol malinky, lebo teraz si stvornozkuje po byte ako dabel, ale ked je to uz na neho vela a potebuje sa ukludnit, tak sa chvilu nosime. tak knizka nie je len o noseni,ale celkovo ako utisit a postarat sa o narocne babatka a babatka s kolikou.
ja som sa o nej rozparavala s mojou pediatrickou, ta si ju potom precitala a odporuca ju dalej. mimochodom, je tam opisany sposob ako dat odgrgnut dieta, ked klasicke sposoby nefunguju. to sme my pouzivali velmi casto 😉

goga03
1. jún 2009

este k tomu dudliku, my sme dali dudel uz v porodnici, lebo maly by bol prisaty na bradavke non stop. nemalo to ziaden vplyv na kojenie. a oducit od zaspavania s dudlom nam trvalo 3 dni.takze u nas dudel skodu nenarobil, skor pomohol a to dost.
v spominanej knihe je pisane ak o pouzivani dudla, o tom ze babatka ukludnuje sanie a takto male babatka este nemaju schopnost sa inak ukludnut. je tam aj popisany "trik" ako naucit babo na dudel - nie pchat mu ten dudel do ust, ale prave vytahovat z ust, aby si ho same chcelo zobrat.

potapko
1. jún 2009

Monika, kiva - ako pise goga, tato metoda nie je pre vas. Ja osobne dudlik odporucam. Ak ho babatko chce, tak je to fajn. Potrebuje dudkat. Co by som ja za to dala, keby moja mladsia chcela dudlovat. Bohuzial nechcela, tak sme si troska vytrpeli. Od dudlika sa rychlo oducite a mozno na zaciatku moze byt babo zmatene pri kojeni, ale urcite to uz neplati pri mesacnom babatku. To uz citi ten rozdiel. A kiva neboj, za chvilku si bude vediet drzat dudlik sama. Chvilku jej ho podrz, ale potom ten efekt stoji za to. Babatka to velmi ukludnuje. Inak dietatko pri spani ma mat teplotu okolo 20 stupnov. Nepises, kolko stupnov mate vy. Ale pokial je malicka spokojna, nema potnicky, nie je dehydratovana (da sa zistit zmacknutim koze - normalna koza sa rychlo pruzne vyrovna, dehydratovana ostane taka troska pokrcena, dehydratovane dietatko moze byt velmi spave - spi aj 6 hodin vkuse), tak to nijako neries. Nechaj ju pekne spinkat. Knizku si stiahni zo strany 127, ale len si ju precitaj, zatial to nepraktizuj. Este nevies rozpoznat, aka Viktorka je a co potrebuje. Je velmi malicka a musis prist na to, ako place a co tym placom chce povedat. Neboj, to urcite pride - kazda z nas sa to naucila 😉 Co sa tyka kojenia, tak jej kludne druhy prsnik ponukni. Ked uz netaha, tak je najedena. Druhe kojenie zacinaj tym prsnikom, ktorym si skoncila predchadzajuce kojenie. Tak sa budu prsniky nalievat rovnomerne.
Monika, skus naozaj to nosenie, aby zaspinkal. Ale ked je pokojny a neplace, tak ho nechaj, mozno nepotrebuje tolko spanku. Moja druha dcerka tiez toho cez den moc nenaspala. Asi to nepotrebovala. Nie su vsetky deti knizkove 😝

zuzula20
1. jún 2009

Ahojte baby,
tak my sa stale trapime s tym lozenim po postielke. Nic sa to nelepsi, prave naopak je to horsie. Stoji tam a place a place a place....Tak som zacala praktizovat metodu zaspavania tak, ze pridem, ulozim ju, dam jej dudu a odidem. O chvilu zase stoji a tak dokola.
Postupujem dobre? Ako by ste to robili vy baby, co vam deticky uz same zaspavaju?

Niekedy jej aj branim lozit tym ze ju drzim, aby lezala, ale to nema zmysel.Len sa zlosti a place.
Ja som ju aj par krat pozorovala, ona aj zaspi, lenze z takeho polospanku sa zacne liepat po postielke, postavi sa, to ju uplne preberie a zacne plakat 😒

hupcza
1. jún 2009

monika ..řekli ti to správně .... já taky měla dojem, že ondří nespí ...a tak jsem byla trpělivá ..nosila v šátku, když byl neklidný hodila do karpa ....nijak jsme to nehrotila (jasně, že jsme se ptala, co s tím, ale když nešlo, nešlo)
no a dnes má ondří 2 a kousek měsíce a spinká v pohodě i přes den ..někdy víc a někdymíň, ale usíná bez problémů ...
pár dní už praktikujeme i samostatné spaní v postýlce - do teď spal výhradně s námi v posteli ...a světe div se - žádný problém ....okoupeme, namasírujeme, napapáme a do hajn ...chvíli si povídá s obrázky na mantinelu a za deset minutek je tuhý ...a spinká
když se v noci probudí s pláčem (stalo se tuto noc, kroutili ho prdíci a plakal a při tom spinkal), klidně jsem ho vytáhla a vzala do postele pod křídlo ...myslím, že bude usínat líp, když bude vědět, že když mu bude opravdu ouvej, máma tam bude ..třeba se peltu ...ale tahle jistota, kterou jsme mu dala i v jiných věcech ho hodně zklidnila ...takže nepředpokládám, že by se mi to mohlo nějak vymstít ...a už vůbec ne u tak malého miminka

potapko
1. jún 2009

Zuzi a nebolo by lepsie, keby si ju proste nechala tak? Tak ako ti pisala este predtym goga, proste nech si lahne sama. Mozno by to stalo za pokus. Ona mozno vie, ze ked sa postavi, tak ty urcite prides. Samozrejme, ze prides aj tak, ale mozno by bolo fajn predist tomu, aby si to takto spojila. S tymto ma najlepsie skusenosti goga. Ja som to pri starsej mala, ja som za nou chodila, ale nepokladala som ju naspat do postielky. Proste som ju len pohladkala, povedala, ze musi spinkat a isla prec. Ona sa potom ulozila sama.
Janka256, nemyslim si, ze to je kvoli zubkom. Je to skor o tom, ze ta proste chce citit. Ak sa nechces vratit ku zaspavaniu pri kojeni, tak proste musis pokracovat v tejto metode. Ak ale o tom nie si presvedcena, tak ju koj az dovtedy, pokial to bude vyhovovat vam obom. Dida ju proste upokojuje. Da sa zvladnut aj kojenie bez zaspavania pri prsniku, ale to najskor musis chciet a byt o tom presvedcena. Inak to nema vyznam. Skus o tom porozmyslat, co ti najviac vyhovuje a rozhodnut sa. Toto je len na tebe, nikto toto rozhodnutie za teba neurobi, lebo ty sama musis citit najlepsie, ako by to malo byt. Neboj, akokolvek sa rozhodnes, tak to bude spravne rozhodnutie 😉

zuzula20
1. jún 2009

Potapko ked ona sa sama neulozi, bude tam stat a plakat a navyse, vzdy si niekde zapatrsi dudel, bez ktoreho nezaspi. Ale skusim to tak ako si pisala, pridem, pomojkam a odidem a uvidime ako dlho jej to bude trvat kym pochopi, ze si ma lahnut.
No, prave prisiel manzel zo spalne, ze uz spi. Chvilku ju hladkal a ona zaspala, tak teraz neviem, ci sa mam tesit alebo nie. Ale uvidime ci o chvilku uz nebude zase stat.
Potapko a ty si pri Deniske chvilu pobudla a odisla a ona potom cuskala, alebo aj plakala? A kedy si potom za nou isla znova?

potapko
1. jún 2009

Zuzi, kedze Deniska bude mat pomaly 9 rokov, tak vtedy som o tejto metode nepocula. Robila som to instinktivne a chodila som za nou kazdych 10 min (povedala som si, ze 10 min. placu zvladne ona a aj ja 😉 ) Samozrejme, ze ked som odisla, tak zacala plakat. Na zaciatku som za nou takto chodila aj hodinu ☹ Ale hned na druhy den to pochopila - sikulka moja a isla som k nej len tri krat a na treti den uz iba raz a potom bol pokoj. Aj moja mala dudel - dokonca 4. Vsetky mala v postielke ulozene, aby ked jej jeden spadol na zem, aby si mohla najst druhy 😝 Ak pomohlo, ze bol pri nej manzel a bol len chvilku, tak to kludne takto praktizujte, je to vyborny kompromis. Muzicka to nezatazi a tvoja malicka nebude plackat 😉 Ozaj, vies o tom, ze existuje aj nejaky fosforovy dudlik, ktory v tme svieti? Takze ho deticky lahsie najdu. Skoda, ze take nebolo pred 8 rokmi. Teraz mi je to na nic, kedze Patka nedudluje.

goga03
1. jún 2009

ahojte, my mame fosforeskujuci dudel a nevedel si ho v noci najst. a niekedy ani ja,ked bol blbo otoceny 😠
tak ked sme zacali s touto metodou, tak sme skusili zaspavanie bez dudla a islo to. inak aj v tej knihe je to tak pisane,ze nemaju zaspavat s dudlom, lebo potom sa budia nato, ze dudel nemaju v ustach

skrecok
1. jún 2009

Ahojte,
nam sa zaspavanie po velmi neprijemnej chorobe (rotavirusy) zhorsilo. Museli sme ho zobrat k nam do postele. Teraz je uz takmer zdravy, so zaspavanim a spanim mame obrovske problemy. Ked ho ulozim do postielky tak strasne place, postavi sa a pokracuje v plakani, takze zakazdym ho musime ulozit a tak dokolecka. Skusala som pustat uspavanky, citat mu rozpravky, hladkat ho, spievat a nic nepomohlo. Uz som bola aj zufala, ze som mu ponukla prsnik a uz aj odmietol 😕 . Zaspava od totalnej unavy, ale ked sa zobudi v noci na papanie tak sa to opakuje. Co mame robit? Trva to uz pomaly 2 tyzdne a my sme uz totalne vycerpani. 😔

ollako
1. jún 2009

ahojte no ja som tiez skusala nechat plakat , ale nie vo velkej miere ono to nejak aspon cez den islo bez placu,takze cez den (asi tak tyzden) ako tak zaspi sam, ale vecer a v noci vobec, to je bez prsnika reeev, a nemam silu ho pocuvat hulakat este , ked mu aj zuby idu, tak mi to pripada dost brutal, ked viem, ze ho trapia, tak skusim to tak , ze ho necham spat so mnou, pokial bude on spat, tak hadam sa aj ja naucim spat aj ked je vedla, lebo zatial sa nemozem dostat do fazy tvrdeho spanku, lebo sa stale kontrolujem, ci ho neprilahnem, tak si nechavam aj svietit, ked je vedla mna, aby ked sa preberiem som vedela, ze ho mam pri mne, ked je zhasnute, tak viem, ze je v psotielke 😀 , uvidim ak budeme obaja dobre spavat, mam vyhrate 😉

mia114
1. jún 2009

ahojte
idem napisat aj ja o nasom zaspavani ☹
mojaala bude mat 7mesiacov a nevie nijak aspan len pri cucani ☹ ci nieje ta najhorsia vec u nas, ale akonahle ju dam prec od prnika zane revat a nie prestat, skusim ju dat znova chvilku je klud a po chvili spusti rev. potom nechce nic, ani na rukach ani na prsku, nikde len reve ☹ posledne dve nici a dni skoro vobec nespala, uz som totalne unavena a to mam este druheho drobca 22mesacneho ☹ ktory potom tiez nechce spat ked pocuje malu plakat.
skusala somju nechat vyplakat no ona dokazala plakat aj hodinu vkuse, ked som ju zobrala na ruky tak zase plac, dala som jej prsko, nachvilku sa ukludnila a potom zase plac.Neviem ci to je teraz tym, ze uz dva dni skoro vobec nespala alebo niecim inym.
zuby jej nejdu.

monika135
2. jún 2009

ahoj, potapko
este ma napadlo, ci to nemoze byt sposobene, ze tyzden som bola s Patkom v nemocnici kvoli mojim vysokym teplotam a tam ho krmili z flase umelou vyzivou, ziaden problem tam snim nebol, napapal sa, odgrgol a hned zaspal aj cez den aj v noci, . pred tym ako sme isli do nemocnice sme mali uz ako taky rezim. od tej 8.00 do 11. 00 - 13.00 bol medzi kojeniami hore, ale neplakal, potom mi uz bez problemov spinkal az do rana, sice parkrat som ho musela uspat nosenim na rukach
ale ked sme sa vratili v sobotu doma, tak je to vsetko ine
on mi medzi tymi kojeniami stale place, pomoze len to,ze ho stale drzim na rukach, vtedy spinka takym lahkym spankom, ale ked ho polozim, zacne plakat. priznam sa , ze zacinma byt z toho dost unavena. on ma teraz este horsi rezim, ako ked sme prisli z porodnice a to mal vtedy len par dni...
skor som sa ozvat nemohla, lebo mi stale plakal

monika135
2. jún 2009

kiva, tu knizku najdes na strane 127, je tam link na jej stiahnutie.
ahoj

potapko
2. jún 2009

Monika a to cely tyzden maleho krmili z flase? Ak ano, tak moze byt troska iny problem. Si si ista, ze malicky si dost od teba vytiahne? Skusala si ho po napapani prevazit? Tebe sa moze zdat, ze papa, ale nemusi a potom moze byt hladny. Skus to spravit. Krmenie z flase tak malinkeho babatka moze sposobit, ze dietatko prestane poriadne tahat z prsnika - ide to totiz ovela tazsie a je to ina technika sania. Takze si najskor musis byt ista, ze nie je hladny. Preto mozno pred nemocnicou medzi kojeniami neplakal - nebol hladny a teraz hladny moze byt. Skusila by som najskor to vazenie. Alebo vyskusat po kojeni dokrmit striekackou a uvidis, ci sa neukludni. Mozno bude tam pes zakopany 😉
Skrecok, kedze sa neukludni v ziadnej polohe, dokonca ani pri prsniku, nemoze mat este nejake ine zdravotne problemy? Napriklad s uskom alebo pod.? V tomto pripade ti asi tato metoda moc nepomoze ☹ Podla mna by si mala skumat, co mu je. Nezda sa mi, ze by to bolo len nejake vymyslanie.
Ollako - v podstate si si dala na svoj problem riesenie sama 😀 Ak vam bude vyhovovat spolocne spanie, tak je to super a naozaj mas vyhrate. Drzim moc palce.
Mia a nebolo by pre teba riesenim, keby si malu nosila v satke? Mozno by ste potrebovali (obe), troska sa ukludnit. Viem si predstavit, aky strasny stres musis mat, ked ti tam pobehuje este iny maly drobcek. Aj ten si pyta pozornost, to je jasne. Je tazko takto povedat presne, co malickej je, ked chce byt stale prisata - niekedy deticky vedia vymyslat a pytat si takto pozornost, ale toto vie s urcitostou povedat len mamina, lebo ta pozna svoje deti najlepsie. Takze toto je asi na tebe. A nema ti aspon na chvilku niekto pomoct? Zobrat synceka na cely den ku sebe a ty by si mohla zistit, ci mala vymysla, alebo ma nejake bolesti, alebo je to len tym, ze ta chce stale citit pri sebe (to by potom mozno vyriesila ta satka).

luci79
2. jún 2009

Ahojte,
pridavam sa do tejto temy...My sme mali spinkanie do troch mesaciov uuuuuzasne 😵 ...Jakub sa budil iba na papanie, mozno dva-tri krat za noc...Ani sme nevedli, ze ho mame 😅, spali sme vazne vyborne...
Teraz papame o 20.00 vecer a potom az rano okolo 6.00, ale noc je strasna.. 🙄 ...prebudza sa velmi casto, a to iba na podanie cumlika do pusinky, ale otacenie na druhu stranu /hoci sa otocit vie sam/...Neviem v com to je, ci len nas potrebuje citit, ze sme tam alebo...... 😕
Ked sa v noci prebudi, sem-tam mu dam aj cajik na dobru noc, ale akosi nam nezabera...A lekarka nam odporucila vyskysat este homeopatika Sedatif PC, ale ten tiez akosi nezabera 🙄

Poradte mi nejake 'recepty' na dobry nocny spanok 😵

dakujem

monika135
2. jún 2009

potapka
ano krmili mi ho z flase nejake 3 dni umelou vyzivou. mas pravdu bude to asi tym, ze je hladny. pred nemocnicou som ho kojila cca 30-40min, ale terz je to malo, leboon mi pri tom zaspi, papat uz nechce a cca do 30 min je hore a zase hladny. /mlieka by som mala mat dost/
ako to mam vyskusat s tou striekackou/aku treba/. to mu mam dat odstriekane mlieko zo striekacky? ako mam pouzit tu striekacku? zatial dakujem

potapko
2. jún 2009

Monika, napisem ti do IP - v hornej casti obrazovky ti bude svietit cervena nova sprava.

kiva23
2. jún 2009

Dakujem monika. a od kolko mesiacov sa moze s touto metodou zacat?

potapko
2. jún 2009

Kiva, s touto metodou sa zacina najskor od pol roka. Takze vy mate este dost casu 😉 Ale precitat si tu knizku mozes. Aspon to budes vediet do buducnosti 😉

zuzula20
2. jún 2009

Ahoj Potapko, viem ze o tej metode nebolo ani chyru ani slychu ked bola Deniska mala. Preto ta obdivujem ze si sa na to vtedy dala a super ze to Deniska tak skoro pochopila, sikovne dievcatko.
No vcera vecer uz ella krasne spala, takze sme nic neriesili.
Ja viem ze by sa mala tato metoda realizovat bez cumla, ale potapko vie (sme to pred casom spolu riesili), ze ten cumel bol taky kompromis pre malu, aj pre mna. A teraz sme mali par takych dobrych noci, ze sa ella zobudila len 2x na kojenie a cumel sme vobec nemuseli v noci riesit. Ona ho potrebuje hlavne na zaspatie. A ked dobre spinka tak jej neva, ze jej vypadne, spi dalej, len ked ma zly spanok, tak ho furt musim nastrkavat.
Manzel siel dnes do nocnej, tak to nejako musime zvladnut same. Snad mi nerupnu nervy.

blandik
2. jún 2009

My se jí taky řídímě. Po narození jsem dotala radu, abych malého nebrala z postýlky, jakmile ho uložím ke spánku, že si na to zvykne. Docela to fungovalo. Malý nebyl zvyklý na uspávaní na rukou, maximálně na natřásaní zadečku v postýlce, když byl úplné novorozeně. Do dneška 8M sám usíná. Měli jsme asi 4 krize, kdy se dožadoval naší přítomnosti. Naštěstí před první takovou krizí v 6M, jsem si přečetla onu knížku a moc mi pomohla. Posílila náš dobrý pocit, že to děláme správně a že mu spíše pomůžeme než ublížíme, když ho pár nocí necháme trošku pok'nučet a nezůstaneme u jeho postele než usne. Myslím, že na nás pasuje to, že když člověk zůstane u postýlky a čeká až mimčo usne, pak to dítě se snaží neusnout, aby rodiž po usnutí neodešel. Nám toto začal prcek dělat asi v tom půl roce - začal usínat ale pořád se probíral a kontroloval, jestli tam ještě jsem a udělat to snad 10x a v podstatě nemohl usnout, i když byl utahaný jako kotě /byl tenkrát nemocný, měl rýmu a začal si vymrčovat přítomnost u usínání - nemohla jsem ho nechat rozeřvat, to by se pak hodiny nemohl nadechnout nosíkem a efekt by byl totátně opačný). Mystlím, že ale člověk musí být opravdu důsledný a nepovolit, příště dítě řve o poznání délé. Ale každé dítě je individualita. JO, a co tam píšou o režímu dne - to naprosto souhlasí.