Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

frola
3. jún 2010

ahojte, tak hlasim ze uspavanie bez fitlopty, zacalo super fungovat. po par dnoch to uz netrvalo ani tak dlho. lahla som si k malej do postielky, pritulila sa ku mne a za 20 minut spala. velmi som sa tesila, az do vcera. dostala horucky po MMR ockovani takze sme sa zase museli vratit k fitlopte. normalne mam svalovicu na lavom ramene. ach jaj, chuda moje male... nevadi ked bude ok zacneme odznova

martinka17
3. jún 2010

ak ťa to poteší, nie si sama 😉
nám zase zuby pokazili už celkom pekné obedné zaspávanie, síce zaspával na rukách,a le behom 3 minút spal a dokonca bez cicnky. Teraz len plače, kým ju nedostane, nevie zaspať, dnes spal len necelú hoďku 😅

kackaaaa
8. jún 2010

Ahojte - nemáte některá z vás tuto knížku v elektronické podobě?

lamarika
8. jún 2010

kackaaa napiš mi do IP svůj mail a já ti ji pošlu 😉

tixi
8. jún 2010

ahojte, mam doma 6t drobca, ktory ma problem spat pocas dna 😒 vacsinou sa mu podari zaspat, ale max. na pol hodiny
Kedze je nevyspaty potom mrnci a je dost nervozny a uplakany aj hned po jedle.Trva to uz asi dva tyzdne a neviem ako to zmenit ☹ cely den sa mu potom musim prakticky venovat, nemozem doma spravit ziadne domace prace.Nepomaha ani kocikovanie po vonku, lezi sice ticho, niekedy aj zatvori ocka, ale po chvili ich uz opat otvori.V noci toho naspi niekdy viac, niekedy menej, ale vacsinou sa uz budi okolo tej piatej a potom ho aj hodinu uspavam, aby aspon este dalsiu jednu pospal.
Mate nejaku radu ako nastolit takemu malemu babatku denny rezim?Alebo je to este velmi skoro?

frola
8. jún 2010

tixi: su na to dva pohlady. jeden tvrdi ze rezim sa da nastolit uz aj takto skoro. ten druhy, ktory zdielam aj ja je, ze je to prilis skoro. zalistuj par stranok dozadu. uz sa tu toho vela popisalo.
ja som prezivala to iste ako ty, az na to ze u nas nezaberalo ani kocikovanie, mala hrozne plakala, chcela sa len nosit...
nic som nevyriesila, nedalo sa. casom sa to spravilo same.

martinka17
8. jún 2010

@tixi
ja som vždy malého uspala v tomto čase už len v kočiariku...ale napadá ma, že niekedy zvykne zabrať, keď prikryješ očká plienočkou a trošku ho necháš poplakať, keď bude protestovať. Jeden čas som bez plienky na očiach malého ani neuspala...potom zistil, že si ju vie strhnúť a bolo po metóde 😀

macilaci
8. jún 2010

ahoj. ja zas mám problém, že odkedy sa naučili stáť tak v postielke bojujeme ako o dušu. stále sa chcú len postaviť a celú hodinu nerobím nič iné len ich ukladám naspäť. chrbát mám už vykončený. ako ste to riešili?

pralinkaaa
8. jún 2010

ahojte, je normálne ked 7mes bábo prespí cez deň skoro nič - dnes mi spala malá 10min, čo konečne naobed zaspala, ale zobudilo ju auto a potom už nič..naveľa pred večerom som ju dala do šatky, kde pospala min....nejak mi nechce zrazu spávať cez deň.
dakujem za rady, nečítala som si vašu debatku iba túto stránku, lebo je toho veľaaaaaaaaa

martinka17
8. jún 2010

@macilaci
asi ten boj nevyhráš 😲 , neviem ale poradiť, donedávna zaspával len na rukách, teraz na mojej posteli 😀

@pralinkaaa
si nepísala ako spí v noci, lebo ak spí celú noc, trebárs takých 14 hodín, tak jej to na deň stačí a preto nevie spať 😅

pralinkaaa
8. jún 2010

no hej v noci spala hod. zaspí najneskôr o tej osmej večer, okolo štvrtej nad ránom raz papá - asi 20-30min a potom spí do pol osmej ráno.../vstávala skôr, ale v posl. dobe si to predlžila/

pralinkaaa
8. jún 2010

ale vidím na nej, že si šúcha oči, napr. dnes poobede, zíva...ale spať ani za boha 😅

frola
8. jún 2010

macilaci tak to si neviem predstavit ako by sa to dalo vyriesit. olivka este nikdy nedokazala zaspat len tak sama v postielke. donedavna som uspavala na rukach na fitlopte a teraz pomaly prechadzame na system ze lezim vedla nej v postielke (bez mrezi 😀 )

pralinkaa: martinka ma pravdu nepises ake mate noci, aj ked zas keby tie noci neboli najlepsie, ako by si to chcela riesit? proste ked nechce tak nechce, myslim v toto si dieta vie vyregulovat same. moja olivka tiez tak malo spavala. "dobre" zacala spavat az ked zacala chodit. tak drzim palce a heslo: "vydrzat"

frola
8. jún 2010

aha pisem neskoro 😕

no tak to mate super noci. presne aj olivka spavala v tej dobe kludne aj od 6 tej do 8 rano, sice asi s 5 - 8mimi prestavkami na kojenie. teraz sa budi plus minus o siestej a ide spat o 8smej. a cez den spi ako kedy cca 2 hodiny s preruseniami na pomojkanie.

martinka17
8. jún 2010

@frola
jééj, tak spíme aj my, len to pomojkanie nemáme, on sa zase po zobudení na obed aj 20 minút váľa v postielke a nechce von 😀

alami
8. jún 2010

macilaci - ja som sem nakukla po dlhej dbe, neviem súvislosti, ale dieťa som si naučila spávať podľa tejto metódy, trvalo nám to 2 večeri, tretí už zaspával sám, ak sa ti postavia, neviem prečo by si to mala riešiť, veď tam podľa tejto metódy nemáš byť 😅 nechaj, nech si postoja - raz si ľahnú 😅

mne nastal tento problém, keď malý začal vyskakovať z postieľky, bála som sa úrazu, tak som ho dala na veľkú posteľ - ale to si mohol odísť z izby, tak - znie to surovo, ale som mu zamkla dvere - skúsil raz - dvakrát a pochopil, ľahol a spal. Po chvíľke som odomkla, skontrolovala a spinkal ako anjelik - inak sa to poriešiť nedalo

táto metóda nám riadne pomohla, náš problém bol, že malý sa mi 2x zabudol nadýchnuť - monitor začal pískať a potom mal obdobie, že spal pri mne - čo bolo ok, ale keď začal spávať na brušku, bála som sa a monitor mať v mojej posteli nemohol, tak som ho nejak musela naučiť naspäť do postieľky.

pralinkaaa
8. jún 2010

jasne, viem že sú deti čo spia omnoho horšie - nesťažujem sa. len sa bojim, lebo donedavna mala svoj režim, doobeda hodinka, poobede aj tri. takto nam to fungovalo od 3mes, sama si ho spravila....len pred par dnami najprv začala skracovať poobedny spanok, potom zle zaspvala poobede, sem-tam vobec, teraz už aj doobedu. tak preto sa pytam, že tak zrazu vypustiť, nemôže to byť tym teplom? že ju to zmiatlo alebo čo..hadam si nejaky režim teda zasa spravi.

hena55
8. jún 2010

ja mam zas jeden postreh. 🙂 Malu som od narodenia uspavala na fitlopte a rukach. Myslela som ze to neskonci a nevydrzim.Az potom som precitala vela knih a nastudovala kopec metod a zacala to brat pozitivne. Proste si to uzivat. Chodim cvicit na chrbat a nejak sa to zvladnut da. Vecer som to prezila bez TV alebo internetu. Nuz a dnes sme si sadli s muzom a zistili ze mame doma velku babu ktora ma 15 mesiacov a ktora uz na ruky pri zaspavani nechce. Uz zaspinka aj sama. A viete co?Chyba mi to ked som si ju pritulila a hojdala sa s nou a ked mi v naruci zaspinkala spokojna a usmiata. Aj ked to trvalo niekedy hodinu. Ale bol to najkrajsie straveny cas. Fakt to trva len rok. Vacsinou. tak si to nekazte metodami a tym ze vam deti revu a vy sa snazite vydrzat. Nestoji to za to. Budme rady ze mame zdrave deticky, ktore nas proste potrebuju pri zaspavani. Lebo same sa to este nedokazu naucit. Az neskor ked sa im upevni nervovy system a ked si zvyknu na tento svet do ktoreho sa narodili a v ktorom sa ich snazime trenovat od prveho momentu ☹

zelmirka1
8. jún 2010

hena55 tlieskam ti za prispevok 😉 , to je zakladna vec ktoru som tiez dlho nechapala ze cim viac som to chcela riesit a bojovat s tym, zavadzat rezim tak to nikam neviedlo a bola som nervozna, unavena, akonahle som prestala stale o tom premyslat a za kazdu cenu to riesit, ale proste som prijala fakt ze niaky cas to bude narocne, tak sa to vsetko zrazu zlepsilo same a rezim sa postupne upravil, napriklad mali sme obdobie kedy maly vstaval o 5 rano a myslela som ze to nevydrzim, ziadna rada z knizky nepomohla, proste nedokazal uz rano spat a nemalo cenu stresovat jeho aj seba, nakoniec sa to po par tyzdnoch zmenilo 😉 inak tiez som maleho naucila zaspavat samotneho ako ty v 15 mesiacoch, bez placu a stresov, proste som vycitila ze je ta spravna chvila, zaspava sam, doteraz nikdy neplace v postielke lebo vie ze ked ma potrebuje pridem.
Vacsinou to riesia hlavne maminky ktore maju velmi male babetko a su velmi unavene, co chapem, ale napriek tomu ze som knizku kedysi velmi obhajovala tak dnes si myslim ze je to nezmysel, treba prirodzene pocuvat potreby babetka, lebo prave metoda kontrolovaneho placu nie je najstasnejsia a moze zanechat viac negativnych nasledkov. Dakujem ti za prispevok, dufam ze maminky pochopial. 😎

martinka17
8. jún 2010

aj ja sa pridávam, bývam unavená, nevyspatá a hlavne ubolená na chrbtici, ale zaspávanie na rukách malý zrušil sám od seba, síce zaspáva na mojej posteli, niekedy ešte aj 20 minút strážim posteľ s ním...ale nemám silu bojovať. Raz som pred 2 týždňami skúsila nech plače...katastrofa...bolo to posledný raz. 😀
Ale tiež som si vždy vravela, o rok sa tomu budem smiať..a podotýkam, že prvý pol rok som večer hodinu malého "kojila" pokiaľ bol ochotný spať bez cicinky (odmietal cumeľ) 😅 a vnoci samozrejme to isté 😲 😀 prebolelo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Adnes len na to pekné, ako sa túlil spomínam 😀

gabika_83
8. jún 2010

Hena55: velmi pekne napisane 🙂 Nas krpec ma 6 a pol mesiaca a tiez verim ze sa to casom upravi. Niekedy zavidim kamoskam, kt. maju dokonca mladsie deti a kt. si vycvicili tak, ze ich vecer smaria do postielky, zavru dvere a "rev si babo kolko chces, nic ti nie je, len vymyslas", ale na druhej strane, aj ked je nas maly narocny na uspavanie, mame s nim uzasny vztah a vychutnavam si kazdu chvilku, ved rastie tak rychlo 😖 Nas krpo este hadam nikdy nezaspal sam v postielke (ak neratam uplne prvych par dni po porode) - skusali zme mozne aj nemozne, zabralo len hojdanie na rukach (aj to s revom) alebo u nas na manzelskej posteli prituleny ku mne (no beda aby som sa potom od neho pohla 😀 ). Ale dnes sa to PODARILO. Zabrala nam premietacka, neviem ci to poznate, pripevni sa to na postielku, hra uspavanky a premieta maciky a spol. na plafon. SIce najprv ked som mu to pustila, tak si nevsimal tu projekciu na plafone ale pustil sa do lyncovania premietacky 😀 ale do 10 minut krasne spinkal bez jedineho zaplakania a uz spinka skoro 2 hodiny. Normalne zrazu neviem co s volnym vecerom 😀 Tak neviem ci to bola nahoda, vyskusame aj zajtra a uvidime, drzte palce 😎

frola
8. jún 2010

hena, zelmirka ahojte znova po dlhom case. 😉

co viac dodat k vasim presnym, prijemnym a mudrym prispevkom... 🙂
pekny vecer

martinka17
8. jún 2010

ináč si mi gabi pripomenula......už dva krát sa cez deň skoro vzbudil a nevedel nijak zaspať, ani na rukách, ani s cicinkou...., dala som ho na gauč, pustila mu dámsky magazín a okamžite zaspal 😀

alami
8. jún 2010

áno, pokiaľ nie je potrebné dieťa takto uspávať, aj ja som za - je to krásny čas, ja napr teraz spávam asi na 20cm postele a vstávam stŕpnutá, lebo spíme s malým na jednej posteli, hoci sme spolu na manželskej a za nami kus voľného miesta, ale on sa nalepí na mňa a ja som celá šťastná, že ho mám tak blízko 😵

žiaľ, keď bol maličký musel spávať sám pre ten monitor. Metóda sa mi fakt osvedčila, plakal len tie 2 dni ...

frola
8. jún 2010

gabika nemusis zavidiet tvojim kamoskam. ty to robis dobre. a drzim palce aby to fungovalo aj zajtra

lila794
8. jún 2010

@hena55 a @zelmirka1, len tak som sem po asi roku nakukla, lebo nie som zastanca tejto metody. Synceka uspavam doteraz, nie je pre nas nic lepsie, ako si k nemu lahnut, on sa ku mne alebo MM privinie a spokojne zaspinka. A je to rovnako krasne pre nas ako rodinu, ak ho uspavame obaja 🙂 A takisto, ak to bude vyzadovat budeme uspavat aj dcerku. Chceme si ich uzit, kym su malickí. Lebo cas straaaasne leti.
Ale to je kazdeho vec, nech sa kazda mamicka riadi podla svojho instinktu 😉

lila794
8. jún 2010

@alami, ja som tak spavala 2roky a aj s velkym bruchom 😀 😀 😀 zvykla som si 😉

zelmirka1
8. jún 2010

@lila794 samozrejme ze najlepsie je riadit sa svojim instinktom, ale prave ta knizka uci maminy riadit sa niakymi pravidlami ktore niekto vymyslel, ked napisu ze od 6 mesiacov nema dieta v noci papat tak neskusena mamina si povie aha tak musi aj moje dieta prestat papat v noci a chce ho to za kazdu cenu naucit, ja sem prispievam prave preto ze ked sa maly narodil tak som knizku precitala a dokonca viackrat, pocitala dni dokedy bude mat 6 mesiacov aby som ho naucila rezim a stale doma vysvetlovala ake to bude pre vsetkych uzasne 😕 az vlastna skusenost ma naucila ze to nebolo spravne a ze najlepsie je uplne prirodzene sa riadit potrebami babetka, ze nechat ho plakat je boj ktory sa neda vyhrat, lebo sa to moze neskor vratit.
Uplne chapem maminy ktore sem pisu lebo su unavene a hladaju niaku pomoc pre seba aj dietatko a zabudaju pritom na prirodzene instinkty. 😉 Takze tiez dakujem za prispevok.

lila794
8. jún 2010

@zelmirka1, viem, o com hovoris. Maly maval koliky do jeho 7mesiacov, 8mesiacov odmietal akekolvek prikrmy, takze som kojila skoro non-stop, den ci noc, pretoze bol velky, v polroku mal 10kg, takze potreboval papat. Bolo to velmi tazke. Tiez som bola zufala, strasne unavena. Tiez som knihu citala, ale hned sa mi to nezdalo a bolo mi to proti srsti 😝 Aj ked som myslela, ze to nezvladnem, zvladla som, posunulo mi to hranice 😉

martinka17
9. jún 2010

teeeda, ja som to tu objavila len nedávno, ale je to o inom ako som myslela,. Ja som si totiž myslela, že ma tu ukameňujú, lebo túto metódu nemusím. Viem, sú deti, u ktorých to funguje, u nás ani náhodou. Kámoška naopak malého naučila zaspať samého, ale zase sa dllllho budili a prestali len minule, lebo sa malý odstavil v 15 mesiacoch zo dňa na deň...akurát aj dnes sa v noci napije čaj...tak asi sa dieťa v noci musí budiť, aj keď kniha vraví niečo iné. Ja teraz už zase kojím každé tri hodiny a to už niekoľko mesaicov spával v pohode celú noc, ale nikdy som ho nič neučila, ani neodvykala, všetko robí ako chce. Len som unavená, trpím nespavosťou, večer zle zaspávam, v noci zle zaspávam...takže som dosť grogy. 😀