Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

suzanne
11. feb 2008

veve dakujem 🙂

veva1
11. feb 2008

pipi mam rovnaky problem,maly dokaze vyzadovat prsnik na spanie celu noc.Pomedzi sa obsluzi a ja potom stresujem kedy grgat a kedy netreba.No medzi nasimi detmi je dost velky vekovy rozdiel a preto by som chcela vediet,kedy by som mala zacat byt tvrdsia a snazit sa ho naucit na nejaky iny rezim.Doteraz sme sa trapili s bruskom a asi pocas toho co nam ho bolo tak luto a nemohol spinkat sme spravili vsetky chyby co sa dali.

veverica
11. feb 2008

pipi treba vydrzat, mala uz ma dost mesiacikov na to, aby to zvladla. Drzim palce. A kolko si vydrzala skusat tu metodu?

zuzka82
11. feb 2008

ahojte maminky..
tak aj ja mam prestodovanu knihu....
nas maly doteraz zaspaval, bud na prsniku, alebo som musela lezat pri nom, ale na nasej posteli...
rozhodla som sa teda, nejako to zmenit...nakolko mi ale neda ho zo dna na den nechat v postielke a nechavat ho plakat, tak idem postupne.. 😅 dankaa78 s fora mi poradila. ze ona nechavalu malu zaspat na posteli, a potom prelozila do psotielky...tak aj my,,,v pohode to slo...
a teraz, prvy rat som urobila to, ze som ho dala rovno do postielky, no neodisla som...pohladkala som ho, dala mu plienku(prekryl si ocka), plakal, mrncal...no po 10 minutach zaspal... 🙂
a spika doteraz...
zajtra to mozno bude menej, a mozno budem moct postupne hned odist....
duuuufam.... 😉

jajuska111
11. feb 2008

prosím kočky aj ja o zaslanie tej mudrej knihy v noci sa mi budí asi 6x už neviem čo mám robiť, môj mail je jajuska111@azet.sk dakujem mooooc

pipi1211
11. feb 2008

veva urcite zacni skor nez zacne "vystrajat" tym myslim to ked este nevie stat v postielke a podobne lebo potom uz je fakt neskoro
zuzka to som skusala aj ja ale mala je take sidlo ze ked je v nasej postely tak sa len jasi fakt som urobila chybu ze som nezacala skor a teraz to lutujem 😒

pipi1211
11. feb 2008

s tymi minutami som zacala najsor 3 potom 5 a nakoniec som chcela tych 8 ale to uz bol horor

lusil2005
11. feb 2008

uf mne mala prspala celu noc. az o siestej rano sa zobudila, napapala a zaspinkala este do osmej.

zuzka82
11. feb 2008

inak, co sa tyka nocneho vstavania, u nas je to niekedy aj 4 krat za noc, a niekedy, ako tuto,razr ci 2 krat...
tak ja neviem,...no dufam, ze aj nam sa nakoniec podari, aby drobec zaspaval sam bez cirkusov...

jajuska111
11. feb 2008

mohla by som ťa zuzka82 poprosiť o tú knihu?

zuzka82
11. feb 2008

posli mi email adres jajuska
🙂

veverica
11. feb 2008

lusil a kolko dni to trvalo, kym prespala celu noc?

lienkamo
11. feb 2008

ahojte, ja som to práve dnes skúsila, a moj drobec odolával celú hodinu a pol. potom som ho z postielky vybrala, lebo už bol čas jest. no a pri prsniku zaspal v priebehu prvej minuúty. snažila som sa ho prebrat, aby vydržal do poobednajšieho spanku, ale nepodarilo sa mi to. tak som ho dala do postielky a bez cumla. teraz spi už dvadsat minút. mam to skúsit aj poobede, alebo ho udržat bdeleho až do večera?

veverica
11. feb 2008

lienka ja si myslim, ze tym, ze ho nedas spat poobede ti lepsie spat v noci nebude. Skor skus ho nenechat spat prilis dlho alebo ho daj spat neskor, aby si pospal trosku a zobudil sa na kupkanie a papanie a radsej ho nechaj o cosi dlhsie hore vecer, aby iba odkvecol.
Vy ste mali s cim problem? Nechcel sam zaspat?

lusil2005
11. feb 2008

veverica ja som ju to nejako extra neodnaucala. ona zvykla papat o takej pol druhej a potom o takej stvrtej. a potom az rano. raz som od tej druhej zdrzovala zdrzovala, aj sa mi riadne rozplakala tak som ju na rukach utisila a tak az do pol stvrtej. potom sa napapala. a druhe papanie mala o siestej. druhy den sa zobudila o pol stvrtej, zas som ju trosku pozdrzovala a dala jej papat ale uz neplakala. skor som ju ussssskala na desat minut, potom zas atd. a takto az do stvrtej. a druhy krat zas o siestej. no a dnes sa zas zacala prevalovat okolo pol stvrtej, som ju prikryla, usssskala a ona zaspinkala az do siestej. mozno bola len znicena z toho poobednajsieho zaspinkavania 😀
no uvidime ako to bude dalej. ale ked si spomeniem ze predtym ako som citala tuto temu zaspinkavala vylucne v kociku za staleho hojdania a aj to nervozna, placliva a o pol jedenastej a za noc sa zobudila aj tri krat. teraz uz mesiac zaspinkava sama v postielke uplne bez placu, a budi sa dva krat za noc (mozno uz ani nie 😀 ) no je to strasidelna ulava.

lienkamo
11. feb 2008

veverica, my mame taky problem, že drobec mi vždy večer zaspal pri prsniku a potom som ho preložila do postielky. potom sa budil len na hlad, zase sa pekne napapal, odgrgol, položila som ho do postielky a pekne spal. no v poslednom čase sa v noci bude ovela častejšie, a myslim, že už nie na hlad, lebo ked si ho priložim, tak len trošku pocmúlka a musim ho trošku na rukách pohojdat, aby zaspal. niekedy sa to zopakovalo aj 5 - 6 krát. keby bol len hladný tak je to ok, ale on len chce byt chvilu pri mne. preto som sa to rozhodla skúsit. ja sa nikdy velmi nevyspim, lebo také jedno nočné prebudenie trvá najmenej peknú pol hodinku.

katka76
11. feb 2008

ahoj dievcata, tak my uz vieme pekne zaspavat sami, hoci niekedy si ju este prilozim k prsniku - hlavne vecer, ale este bdelu - polobdelu ju dam do postielky, necham male svetielko a pootvorene dvere a dieta zaspi. no noc este neprespime a zial, nemam odvahu jej nedat jest, lebo to zacne hned zurit a skriekat - keby byvame na samote, pustim sa do toho, lenze my sme obyvatelmi bytovky 😅
takze noci mame rozne 2 az 4 prebudenia ☹
inac, sama sa naucila natiahnut hraciu hviezdu, tak sme sa s manzelom minule o 3 zobudili na hudbu 🙂

mischell7
11. feb 2008

Ahoj junovka máš stým skúsenosť čo to može byť

mischell7
11. feb 2008

Ahoj veverica chcem sa opýtať či to mal tvoj malý hned po očkovaní alebo neskor, moj to má po pár mesiacoch

veverica
11. feb 2008

mischell po par mesiacoch asi tak ked mal 3 mesiace

vavka33
11. feb 2008

Lusil dakujeme.budeme sa trapit aj dalej.Vcera tak strasne plakala a kricala mamaaa,akoby som ju opustala-chuda male.Par krat som ju sla ulozit,nakoniec zaspinkala,ale taka dorevana.
Snad si casom zvykne.

dadis
11. feb 2008

Jeej takze sprava po par dnoch skusania: po precitani knizky som sa rozhodla, ze tie 3 tyzdne co nam este zostavaju do pol rocika vyuzijeme na upravu rezimu, pretoze podla nej spavame cez den uz privela...avsak v ten vecer sa zobudil u o jedenastej a nie a nie sa utisit, len papat a papat, tak uz ,nebola cesta spat, plakal od 23.00 do 23.50....chodenie za nim podla planu...hruza..vzdy ho to este viac rozhnevalo...ale odhodlanie pokracovat bolo velke, vzala som si sluzbu aj na noc...o druhej sme papali (este som nemala ambiciu uplne odstranit nocne krmenie)...hned o pol stvrtej bol hore (odrggnut nechcel, prebaleny bol, hladny tiez nemohol byt), tak som si vzala do postele budik, odhodlana stravit minimalne hodinku sledovanim minut, avsak dieta sa asi po 20 sekundach otocilo nabok, pritiahlo si plienocku k tvaricke a zaspalo 😵 ...este raz to spravil asi o piatej...no a dnesnu noc vstal o polnoci, opat trosilinku pomrnkal, otocil sa a spal dalej a zobudil sa az o piatej...to dostal papat...len chcem este jednu radu...o tri tyzdne sa chystame zacat s prikrmami a to by som bola rada, odstranit aj to 1 nocne krmenie, lenze neviem ako to spravit s krmeniami...cez den totiz papa o 8.00, 12.00, 16.00 a 20.00 + to jedno nocne krmenie....mam mu davat cez den castejsie papat? Zatial o to zaujem nema...Alebo ako ste to spravili vy, ked vam deti prespali celu noc?

lienkamo
11. feb 2008

ahojte, takže nas prvy den bol fakt o plači. matúško odolával doobedu 1,5 hodiny, poobede tiež, no ani tak nezaspal. teraz večer sme bojovali tiež celú hodinku, kym konečne zaspal. prebral sa však po polhodine, no už len na desat minút a znovu zaspinkal. neviem, ci bol len taky vycerpany, alebo sa konečne vzdal?

dadis, ja som dnes tiež začala hned aj prikrmovat. dala som cez obed mrkvičku, dokrmila mliečkom, ale nemyslim, že ho to nejako velmi zasytilo. tiež neplánujem drasticky seknút s nočnym krmenim, myslim, že jedno by mu však malo stačit.

dadis
11. feb 2008

Lienkamo, tiez som si myslela, ze bez nocneho krmenia nevydrzi, pretoze este pre 3 tyzdnami jedol 4x cez noc 😲 , ale po tej dnesnej noci, ale ked vydrzal od 19.00 do 5.00, tak uz tomu verim, a to nie je ziadne "fifiperko", ma 7,5kg. Ale asi s tym seknem, az ked mu budem davat na desiatu ovocie a budem mu davat uz aj masko...tiez si nemyslim, ze ta zeleninka, je nejako extra vydatna a najma na zaciatku, ked ju iba bude "ocuchavat". My sme to mali asi jednoduchsie, my so zaspavanim cez den sme problem nemali, vraj spime az-az...len zatial sa nam to velmi nedari obmedzit, bez 2 popoludnajsich spankov je vecer strasne mrzuty ☹ ...

lusil2005
12. feb 2008

krasne ranko sa praje! tak dnes sme prespali celu noc v kuse! nezobudila sa ani o tej siestej. od stvrt na devat vecer do pol osmej rano. aj o tej pol osmej sa len tak prehadzovala v postielke ale uz som ju zobudila ja lebo by mala zas cely den posunute jedlo... 😅

veverica
12. feb 2008

no tak uz ma dobre stvete s tymi vasimi pokrokmi!!! Hihihi, ale samozrejme, ze to myslim zo srandy a v dobrom vam zavidim.
My sme mali zasa hroznu noc a to som mu na odporucanie dr dala homeopaticky cipok "vraj" na ukludnenie. Zobudil sa zasa 2x resp. o 1:30 plac taky, ze pomohlo len jedlo na utisenie (ale to by som mu dala aj tak lebo ho zrejme potrebuje, casom mu to budem znizovat a odstranim to jedlo uplne) a potom od takej siestej sa mrvil, mrncal v kuse som mu podavala cumel a o 6:30 sme zasa papali.
Pocujte neni uz trochu velky na to, ze by ho trapili vetry? Uz som mu aj prestala davat moje mlieko ci to nema z toho, ale po 2 dnoch ma priznaky tie iste budi sa na krce a potom tak strasne nahlas a tazko prdka az vzdy zakrici, alebo zaplace. To je dovod preco este cakam s tou metodou.
Dnes som si vybavila prehliadku u inej lekarky nech sa na neho komplet pozrie.

andy.a
12. feb 2008

veverica,Viburcol čípok ?? 😕
našej malej tiež absolútne nepomohol.. 😖
spáva stále rovnako zle,a niekedy už ani kojenie v noci nepomôže,aby zaspala 😖

veverica
12. feb 2008

andy presne ten cipok... a to som mu dala tak ze jeden vecer o 20 minut sa pokakal tak som mu dala druhy takze ten prvy mozno uz aj mohol zaucinkovat. On bol mozno malinko kludnejsi, ale rev nakoniec spustil aj tak a prdiky ho tak ci tak budili ☹

jahodka11
12. feb 2008

veverica, mne sa zda, ze by ho brusko trapit nemalo....ale kazde dieta je ine...nas trapilo od 3 tyzdna a ako mal 2 mesiace, akoby utal....prdi stale, ale neplace ani nic podobne....veru, daj ho vysetrit, mozno to nic nie je...ale nech sa zbytocne netrapi :(

jajuska111
12. feb 2008

veverica prosim ťa pošli mi tu knihu ja som už zúfala mne sa v noci malý budí asi 5x už sme hrozne vyčerpaní prosím už som poslala moju emailovu adresu a ešte žiadna mi ju neposlala veľmi pekne vopred dakujem.jajuska111@azet.sk 🙂