Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

pandaa
12. mar 2008

Ahojte maminy, som tu prvy krat. Mam 6 mesacnu dceru. Velmi ma zaujala tato tema, mam podobny problem, mala vobec nechce zaspavat sama. Skusala som nechat ju, ale vzdy sa velmi rozkrici a je po spanku uplne. Nasiel by sa tu niekto, kto by mi poslal tu knihu na pandaa@centrum.sk ?

andy.a
12. mar 2008

Panda,poslané 😝 😉

pandaa
12. mar 2008

andy.a Dakujem!!!!!!! Mrknem sa na to. 😉

zucha
12. mar 2008

federica, iba ho uloz a odid. Mozno, ze ho tym citynim iba rozrusujes a tak presvihne tu dobu spania. MOZNO. Skus ho nechat sameho.aj v tej knihe sa pise, ze pred spankom sa ma dieta intenzivne venovat hre, ale potom ked je v postielke, ma mat uz klud. Skus to tak

prasiatko30
12. mar 2008

suhlasim so zuchou - vyskusaj to robit tak ze mu precitas rozpravku este pred ulozenim do postielky - u nas je na to obyvacka a ked sa docita rozpravka tak ideme do postielky pustim dcere hviezdicku s hudbou a to hej zaspava este s flaskou a uz lenprivriem dvere a necham ju tam samu. 😉

nelami
13. mar 2008

ahojte,

som tu dnes prvýkrát. práve som sa pokúšala zohnať na internete nejaké rady ohľadom zaspávania bábetiek..., pretože máme takisto problém so zaspávaním s dcérkou. nedokáže absolutne sama zaspať, len pri kojení... a to ešte pred pár týždňami dokázala sama zaspať aspoň v kočíku, príp. doobeda sama zaspinkala, ale to už je len minulosť. chcela by som Vás poprosiť, či by mi niekto mohol poslať spomínanú knižku na adresu:

nelami@azet.sk

veľmi pekne ďakujem

andy.a
13. mar 2008

nelami,poslané 😉 😝

federica
13. mar 2008

Hhmm, to nie je tym, kde mu citam knizku, uz sme citali aj pred tym, ako isiel do postielky, len ked ho polozim, hned vstane, tak som mu skusala trosku citat, tak sa otoci na bok a zostane lezat. No akonahle opustim izbu reeeev. Vcera vecer krical 1,5 hod, kym sa mu podarilo zaspat. Drzal na silu otvorene ocka, aby videl, ci som neodisla. A potom tie dlhe minuty, kym som mohla ist zase k nenu ☹ . No a v noci ma zobudil 5 krat, lebo bol velmi vystresovany a kontroval, ci som pri nom. Myslim, ze na nas to ma opacny efekt.

nelami
13. mar 2008

andy.a

ďakujem 🙂

katka76
13. mar 2008

frederika, nie vsetky deti mozu striktne napredovat podla knizky - ona poskytuje radu, ako ist na vec, ale sam autor pise, ze treba metodu prisposobit na dieta a nie ho zbytocne stresovat.
ani u nas to tak nie je. ked zacne plakat a nechce sa hned utisit poleziacky, zoberiem ju na ruky a pomojkam v naruci, zaspievam a znova ulozim. este stale ju pred ulozenim kojim, je to taky ritual a nemame s tym v noci problemy, ze by sa casto budila. (1-2x) skusala som ju podla knihy v noci cicikat a nenakojit, no po hodine sme boli obe uplne prebrate, terezka zaspala asi po pol hodinke opat, no ja som buntosila este 2 hod. no a nocne kojenie nam trva do 10 min a spime hned dalej.

andy.a
13. mar 2008

presne tak,knižka len radí a poskytuje inšpirácie pre spánkový režim 😝 🙂
ale každé dieťa je iné,na každé treba inakším spôsobom 😅 😕

my spíme stále zle,ale malá sa už na kojenie budí cca len 3 razy za noc/predtým aj po hodine/..ale myslím,že to je vekom,lebo knihy sa zatiaľ moc nedržím..a uspávame v kočíku stále-nemôžem ju nechať večer plakať v postieľke kvôli tomu,že pri silnom plači sa zvykne dovracať ☹

nika_ke
14. mar 2008

ahojte, mozete mi prosim poslat knizku aj s tabulkami na mail
bajajka@azet.sk
dakujem

andy.a
15. mar 2008

nika,tuším ti to ešte nikto neposlal..tak idem na to 😝 😉 🙂

nika_ke
15. mar 2008

andy, dakujem 😉

august076
15. mar 2008

Ahojte, prosim mozete mi poslat tu knizku na mail dunak@szm.sk.
Dakujem. 🙂 🙂

martinaema
15. mar 2008

august, už to letí

august076
16. mar 2008

Martinaema, dakujem velmi pekne za poslanie. 😉

j.a.k.a
17. mar 2008

ja by som tiez porosila tu knizku
adresa: gabika@r3.roburnet.sk
dakujem 😵

andy.a
17. mar 2008

jaka,idem ti to poslať 😉
a ukáž sa ešte v Júnočatkách 😝

medka29
17. mar 2008

Ahojte,
som na fóre prvýkrat mám pomaly ročného syna a máme problém s častým budením v noci /5-6krát/, chcela by som Vás poprosiť o zaslanie knihy "každé dieťa sa naučí spať" na mail rchlebovicova@yahoo.com.
Ďakujem

j.a.k.a
17. mar 2008

andy ukazem sa, len som mala toho teraz dost, mala nakoniec chytila tie kiahne od maleho,takze 😝 🙄 ☹
v noci sa mi strasne casto budi niekedy sme aj 1 az 2 hod hore, vacsinou zabera to, ze ju opakovane dojcim, ale kedze mam zdravotne problemy a musim zacat uzivat lieky, ktore sa vylucuju do materskeho mlieka, tak ju budem musiet odstavit 😢 aneviem, co bubem potom robit v noci, ked sa mi zobudi, tak chcem vyskusat tu knihu

j.a.k.a
17. mar 2008

andy dakujem za meil 😉

tomik5
17. mar 2008

Ahojte. Tiež sme skúšali túto metodu, ked mal Tomáško 5 mesiacov. Zabralo to čomu som bola strašne rada 🙂 . No teraz už týžden cez den nespáva. Vždy spal dve hodiny do obeda a ešte hodku po obede. No teraz dám ho do postielky a spustí rev. Dokáže tam plakať celú večnosť. V noci ale spinká pekne. Len cez den nedokáže zaspať a potom je stráááášne mrzutý ☹ . Čo myslíte, mám chvíľu počkať a znovu začať s celým tým procesom???? Zobudený je od pol siedmej ráno do ôsmej večer. 🙄

fenrirka
17. mar 2008

ahojte maminx poprosila by som tiez o zaslanie tej knizky na fenrirka88@azet.sk velmi by ste mi tym pomohly
neviem co je s mojim malym ma dva mesiace a tyzden a skoro stale je cez den hore..potom mi zaspi o tekej osmej a zvxkne spat do takej druhej tretej rano ale ked sa zobudi tak potom uz nechce spat a to je najhorsie lebo ja by som spala a priatel tiez vstava do prece a naas maly je vlastne vyspinkany a vyzaduje pozornost...nekojim davam mu umele mlieko dakujem

la100vicka
17. mar 2008

Ahojte maminy...aj my mame problem so spanim nasej malej Karolinky. Chcela by som vas aj ja velmi pekne poprosit o zaslanie knihy, o ktorej som tu toho dobreho precitala uz dost, takze by som chcela vami odporucanu metodu vyskusat aj ja. S malou mame problem od narodenia...nikdy nebola extra dobry spac. Teraz ma 8 mesiacov...mali sme sice obdobie, ked prespala vacsinu noci a zobudila sa na dojcenie 2, maximalne 3-krat, ale teraz, ked jej idu vrchne jednotky a naucila sa vstavat v postielke a stvornozkovat, je to zase zle...Stale si ziada, aby sme ju mali pri sebe a ked ju po dojceni prelozim do postielky, vzdy sa po polhodine zobudi, diva sa na nas a hlasnym placom "prehovara", aby sme ju vzali k sebe...poradte a ak mozete, zaslite knihu na la100vicka@gmail.com. DAKUJEM

evita4
17. mar 2008

Ahojte fenrirka a lastovicka uz Vam to posielam, dufam ze Vam knizka pomoze 😉

cilka167
17. mar 2008

ahojte baby, stalo sa niektorj z vas, ze bola metoda uspesna a potom dieta nechce zaspat znova same bez pomoci? nam sa to doteraz darilo ale asi uz 3 tyzdne to dajak nezabera, treba s tou metodou zacat zasa po 3 minutach?
dakuje za rady

martinaema
17. mar 2008

medka - posielam
cilka aj u nás sa to na chvíľu pokazilo, ale myslím že to trvalo max. 2 týždne. Ja som nešla znovu od 3 min., ale od 7- a za 3 dni mi potom zasa sama zaspávala

medka29
18. mar 2008

martinaema...ďakujem
Možno si ma zachránila pred osudom netopiera 😀

anemo
18. mar 2008

🙂 ahoj sjuze. ked uz sme pri knihach, skus tuto: koncept kontinua, joan liedloffova.
nedaj sa odradit nazvom ani tym, ze je pisana trochu inym stylom ako knihy bezne byvaju. je o tom ako vychovat stastne dieta. zaklad je dat mu pocit nezpecia (sama pises ze "chodit ho pozerat aby nebolo osamele") ...dieta je dieta a chodit pozerat ho nestaci na to aby malo pocit istoty a bezpecia = zdravy zaklad sebavedomia a sebaucty. jedine ked je milovane a dostane pozornost nadobudne pocit ze stoji za nieco. je to tiez zaklad pre to, aby bolo dieta neskor to comu hovorime "poslusne" = zdravo sebavedome, respektujuce ine autority.
neviem kto vymyslel ze dieta sa musi od miminka ucit byt "samostatne" tym, ze bude same a mne sa to zda minimalne nelogicke. dieta, ktore nechas vyrevat sa v skutocnosti vzda! jednoducho zisti ze mama nepride a tiez nadobudne pocit ze asi mu za to nestoji. tiez ho naucis ze ked s tebou komunikuje, netreba odpovedat...
dieta ma svoje emocionalne potreby ktore musia byt uspokojene prave v prvych mesiacoch a rokoch a potom z neho vyrastie samostatne a zdravy dospley... cim viac ho budes mat pri sebe tym skor sa od teba bude chciet same odlucit. tym, ze deti nutime byt same vychovavame generaciu ludi s pokrivenymi citmi a sebavnimanim. mali by sme ako zeny jednat ovela viac podla nasho instinktu, mat dieta tam, kde je spokojne - v naruci. mne trvalo asi mesiac kym som pochopila ze ked mi dieta nechce spat same tak bude spat pri mne a sme obe spokojne aj vyspate.
clovek cely zivot zufalo hlada to co nedostal v detstve - daj dietatku pocit ze je milovane a ze ma v tebe oporu - jedine tak si ju zvnutorni a bude vnutorne silne.