Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

romcovaklarka
10. nov 2012

@mia___ Díky, to stojí za zkoušku 🙂

boka79
10. nov 2012

@romcovaklarka

ahoj, no je to tazka situacia, ajja mam dve deti, s tym rozdielom, ze vleka mala tri roky, ked sa maly narodil a zaspavala sama, ale....odkedy som bola tehotna, chodila kazdu nc k nam do postele, akoby to citila vsetko... a po porode som uspavala obe deti naraz, nie hned, lebo na zaciatku spal maly v tom case, ked ona sla do postele, tak som ju vychystala, umyla, precitkala a ona zaspala, ale prislo obdobie, ked uz maly tolko nespal cez den a zacal chodit, kolo pol deviatej spat , ako ona. A to chcela spat s nami, tak som mala maleho na prsniku, kym nezaspal, velka slecna si tam medzitym sepkala, naucila sa potom, ze ma rozpravat potichu a potom zaspala... ona sa nerada tuli, stacila jej pritomnost moja, kedze som musela byt koli uspavaniu maleho chrbtom, to jej nevadilo.. Cize vela zavisi od toho, kedy deti chodia spat...
Si stale sama? Alebo je to tak dve tri noci do tyzdna? Moj muz bol doma, takze som mala takeho jokera, keby daco...
Ale ked si s oboma detmi doma sama, tak najlepsie obe do veljkej postele a sup do hajan... Ja by som to asi tak robila, lebo moj pocit bol, ze po narodeni maleho chcela velka tiez s nami spavat a zaspavat, ziarlivost a tak.. Cize si myslim, ze aj ked ho oducis teraz nejakym sposobom, po porode bude chciet byt s vami tak ci tak, cize otazne, ci by to malo vyznam..

1,5 je malo na to, aby pochopil, je to aj vrchol sep. uzkosti, mozno, ked uvidi, ze babatko place a nedovoli mu zaspat, odide sam..

a este som niekde citala, ze ked teda naucit zaspat same tak, ze skusit napr. maly lezka a citate, potom mu povies idem nieco do kuchyne urobit, a vratis sa, potom pojden na zachod a vratis sa a mozno zaspi, ale na to je mozno este maly...ze nepochopi

a este taka metoda, pomale vzdalovanie sa... najprv si pri nom pri postielke, potom si das stolicku a v urc. intervaloch- par dni, tu stolicku posunies, aby vedel, ze sice ho nedrzis, ale si tam.. az dovtedy, kym nebudes sediet za dverami, ale ozves sa..

romcovaklarka
10. nov 2012

@boka79 Tak já to mám tak, že muž je třeba měsíc nebo i dva doma, pak ale zas může klidně na měsíc odjet, ani to kolikrát neví moc dopředu (pracuje jako montážní technik u nějakých nemocničních přístrojů a jezdí je montovat po světě). Syn chodí teďka spát tak po osmé, půl devátá, podle toho, jak se navečeří, jak dlouho se chce koupat apod. Pokud by chtěl po porodu spát s námi, tak by to asi bylo řešení. Já se po pravdě na společné spaní celkem i těšila, ale on na to nějak nikdy nebyl, přišlo mi, že když spíme spolu, nevyspíme se pořádně ani jeden, budil se pak často a tak. Ale poslední měsíce jsem to teda už nezkoušela.

Já ještě musím dodat, že on jinak spinká velmi krásně, už asi 2 měsíce mi většinou prospí celou noc, někdy se vzbudí jednou a to ho nakojím a zas spinká, ani u něj sedět nemusím. A ve dne spí tak hodinku, hodinu a půl. Takže pomimo toho usínání v mé přítomnosti nemám nejmenší "problém" a nebýt nového miminka, tak ani to by mi nevadilo, naopak jsou to hezké chvíle ho pozorovat, jak spokojeně usíná 😵

Ta metoda "odejít na wc" apod. to by asi zatím nezabralo, když ho dám do postýlky a jdu mu třeba ještě natočit vodu do hrnečku, tak mě volá co 5 vteřin a musím stále odpovídat, že už jdu, už jdu 😅

Ale tvoje zkušenosti mi daly naději, že snad by se dalo uspávání dvou skloubit i tak, abych nemusela jednoho nebo druhého nechat samotného. Tak to asi zatím nechám (taky abychom se oba uklidnili po tom mém dnešním nešťastném pokusu) a možná, jen možná pak zkusím ještě tu metodu postupného vzdalování, ale jen pokud to půjde bez breku. A po porodu se uvidí, budu to muset nějak dát dohromady. Můj hlavní strach je, že syn bude na miminko žárlit proto, že tento náš rituál usínání se naruší právě příchodem miminka. Proto jsem měla tendenci to řešit teď v předstihu, ale nějak na to nemám žaludek...

radka0610
11. nov 2012

tak ja som sa rozhodla, ze nejdem do tejto temy prispievat ale som sa rozhodla, ze sa podelim so svojimi skusenostami sice len neviem stvrty ci piaty den. Tak najprv vam opisem situaciu ako to u nas vyzeralo pred tym. Vecer mi mala zaspavala vatsinou na prsniku asi tak tristvrte hodinu cuckala a potom som nenapadne vytahovala prsnik a myzla z izby pirvrela dvere a v maximalnej tichosti robila veci co som mala cez den (zehlila, riadila, riady umyvala atd.) pravdaze medzi tym sa zvykla mala na nejaky tichy zvuk zobudit tak som jej rychlo vracala prsnik do ust. ked som isla spat k nej tak sa zobudila ako si knej laham tak zase prsnik potom dve tri hodky spanku (obcas ani to nie) a zase hore a prsnik a potom kazdu hodinku ten isty program. Rano som mala prsia ako psie usi. Ja som sa az tak nevyspato necitila lebo som kojila v podstate v spanku a zvykla som si ale mala bola viditelne nevyspata... plienka mokra a rano vstavala tak o piatej a po hodinke este s mojou pomocou este zaspala na dve hodky (moja pomoc vyzerala tak, ze mala bola na brusku a ja som ju tlapkala po ritke co bolo sprevadzane hadzanim sa na strany nesuhlasnym mrncanim, prip. hysteriskym revom potom si zacala spievat az zaspala) cez den sme do obeda chodili do kocika ale snazila som sa vystihnut situaciu ked je tak akurat aby mi po hodine mrncania zaspala (aj to som mala nervy ked na dedine zabrechal pes alebo presiel traktor lebo bola s placom hore) Ked som nevistihla tak som s kocikom a revom letela domov a uspavat s mojou pomocou (uz rozpisanou). na obed uz unavena tak uspavanie s mojou pomocou (na cicke nezaspala kedze bola najedena z prikrmu tak sa pucila na prsniku) a po obede zaspavanie s mojou pomocou. a cely cas pocas jej denneho spanku som musela byt pri nej a tlapkat ju po ritke lebo sa furt budila a mrcala a ak by som ju netlapkala tak rev. Takze takto to vyzeralo do teraz no bola som riadne ohucana z toho neustaleho revu a ak by som ju nechala hore kym sama nezaspi tak to by bol len rev rev rev. .teraz to u nas asi takto. vecer ked ju ukladam do postielky je unavena ako stolverka doslova ju drzime umelo pri zivote polozim ju a asi pat krat nesuhlasne zamrnci a je ticho lebo odpadne, v noci sa zobudi dva krat na kojenie (odkojim pekne v posteli vobec sa netrapim po sediacky nechce sa mi a na odstavenie od kojenia v noci sa mi zda este malicka a ja potrebujem prsia vyprazdnit takze to neriesim) rano sa zobudim a ja si ju vezmem do postele a asi hodinu sa mazname papkame a hrame potom ju poobliekam a snazim sa ju tri hodky udrzat pri zivote (dakedy je to dost tazke lebo uz po dvoch by spala) potom ideme do kocika a zaspi ani z branicky nestihnem vyjst a spi aj keby zehlicky padali. po hodine a pol sa budime. Potom po obede ideme spat do postielky (tam este obcas vystraja s placom ale do pat desat minut spi) takze uplna zmena je to super. Ja nevravim, ze sa vsetkym riadim na 100pero trosku som si aj podla srdiecka urobila ale je to urcite lepsie.... tak toto je moja zmena a dufam ze to bude lepsie a lepsie

boka79
11. nov 2012

@romcovaklarka

ahoj ved ho mozes po zaspani prelozit do svojej postielky, ked bude tuho spat, ked mas pocit, ze sa nevyspite tak. My sme to tiez tak robili, lebo muz sa echcel vzdat svojho miesta v manzelskej posteli, drzim palce. 🙂

boka79
11. nov 2012

@romcovaklarka

daj potom vediet, ked budes mat cas, ako ste dopadli.

romcovaklarka
11. nov 2012

@boka79 Díky moc, dám (pokud si vzpomenu v tom blázinci 😀), i když to bude ještě za dlouho 😅 Prozatím jsem dopadla tak, že když se muž včera vrátil (byl večer pryč a já jsem měla uspávat podle knížky), tak jsem se mu přiznala, že jsem to neudělala tak byl docela naštvanej... Jenže chlap, on vidí prostě jen výsledek - dítě bude "hezky samo spát", tak je to dobrá metoda. Ale já jsem mu vysvětlila, že to prostě nemůžu dělat a že se to potom nějak vyvrbí. No on s tím moc nesouhlasí (zase chlap - nejradši by měl vše nalajnované a promyšlené předem), ale to je tak jediné co s tím může dělat 😀

boka79
11. nov 2012

@romcovaklarka

ako, co na to povedat, chlap sa nezaprie, nieto nad srdiecko maminky 🙂 moj uz tiez vymysla, ze ho nechame vyrevat, ale som mu povedala, ze mozno v buducom zivote, ale u nas nie je problem, sme dvaja doma. Inak naozaj , ta kniha by sa mala zakazat, skus evtl. tie ine metody..

mimi27712
18. nov 2012

Ahojte maminky. Chcela by som vás poprosiť o pomoc. Môj synček nevie zaspávať sám, nekojím ho, čiže jediné uspávanie u nás je na rukách. Do šiestich týždňov nás trápili večerné koliky, čiže sme sa nosili na rukách asi 3-4 hodiny. Toto obdobie je našťastie preč. Vytvorili sme si večerný rituál, ktorý nám vcelku funguje. O 19:00 kúpanie, papanie a potom uspávanie, väčšinou o 20:00 už spí. Noci sú rôzne, niekedy prespí celú, niekedy je 3:00-4:00 vyspaný, tak sa hráme, potom sa zasa uspíme. Mal obdobie kedy sa mi vkuse v noci budil, donedávna mal obdobie, že chcel spať len so mnou. V podstate nič z toho mi tak strašne nevadí ako to, že vystrája cez deň. On keď je unavený začne plakať, takže ho idem uspávať, keď sa mi to konečne podarí, dám ho do postieľky, hneď sa zobudí, takže ideme nanovo niekoľko krát akokedy. Keď ho dám do postele a teda spí po 30 minútach je hore, tvári sa, že je vyspaný, ale zachvíľu je zasa nervózny, takže zasa uspávanie. Takže celý deň je u nás o uspávaní, ktoré trvá dlhšie ako spánok. Teraz po druho, očkovaní mi začal ešte horšie zaspávať a normálne so mnou bojuje, trepe sa a plače. Dnes som sa zo zúfalstva rozhodla, že ho dám do postieľky a vyskúšam metódu 3, 5, 7. Nezaspal po hodine, tak som ho vybrala z postieľky a zaspal mi pri fľaši na 30 minút, potom asi za dve hodinky som to skúsila znova a celé sa to opakovalo. Teraz nás to čaká večer. Čo by ste mi poradili? Stalo sa to niekomu, že ani na druhý krát dieťa nezaspalo? Stále čítam len o samých úspechoch, tak neviem, či mám byť len trpezlivá, alebo robím niečo zle. Ďakujem.

lutia
18. nov 2012

@mimi27712 u nas bolo to iste ked bol unaveny plakaval...a tak treba ho davat spat skor ako zacne plakat resp najst tu spravnu chvilu kedy vies ze zacina byt unaveny a dat ho buvat...nam to takto pomohlo a hned lepsie spaval a ked ako pises ze sa zobudi po 30min a vizera ze by este spal - nam sa to stavalo v pripadoch - ulozila som ho do postielky a on zaspal v priebehu par min - takze zaspal hned ho hlbokeho spanku a potom bol po 30 min vyspani -takze som to tiez vyriesila ze som ho dala o par min skor do postielky

gabulka15
24. nov 2012

Ahoj mamicky , mame 9 mes dieta ktore je naucene zaspavat v kociari , cez den spi v kociari a vecer ho uspime a prelezime do postielky , a ked sa zobudi zasa prelozime do kociara a zasa atale tak dookola , . prosim vas poradte mi ako ho naucim zaspavat sameho v postielke . akurat nam idu zubky . mame este jeden problem ze ked ho dam do postielky , tak on sa postavi zacne strasne plakat , bojim sa aby si nahodou neubizil , len najhorsie je to ze on si nelahne hned stoji , prosim o radu , ako uplne zrusit kociar . dakujem

kubkolucy
24. nov 2012

Ahojte maminky, nečítala som celú diskusiu ale dnes som vyskúšala jednu skvelú metódu ako uspať dieťa a som tak prekvapená z toho, že to funguje, že mám potrebu sa o to s niekým podeliť.
Ja som malú (7 mesačná dcéra)niekedy uspávala aj hodinu a dnes mi už trikrát zaspala do 15tich minút sama v postielke.
Prečítajte si www.gleissnerova.cz/o_spanku.pdf
kto chce vedieť rýchlo ako to funguje tak kapitola č.3 ale treba si to prečítať potom aj celé. Je tam veľa príkladov aj starších detí nielen miminká.

radka0610
25. nov 2012

@kubkolucy ja som sa prave tymto clankom riadila a je fakt super...

mimi27712
25. nov 2012

@kubkolucy
@radka0610 kočky, tak to vám gratulujem, ja som presne toto čítala a malý mi nezaspal ani raz. Dvakrát cez deň som ho nechala hodinu a nič a potom večer tiež hodinu a nič, tak som to vzdala. On je asi iný, alebo na to ešte nedozrel. Najviac ma mrzelo to, že sme sa trápili zbytočne.

radka0610
26. nov 2012

@mimi27712 ja mam dokonca pocit, ze mala ma ma omnoho radsej uz nie som pre nu len troska co robi co si slecna rozkaze... normalne som mala pocit, ze mala pri mne ponorku lebo pri inych smiech radost a pri mne len rev (furt chcela cicku) teraz je uzasna smeje sa pri mne v klude sa zahra.... normalne sa nam zlepsil vstah (mozno je to aj mnou lebo uz nemam nervy, ze si bez nej ani prdnut nemozem)

veronicka1901
26. nov 2012

Co mam robit, ked dcerka po ulozeni neplace, ale stale sa hra? Riadim sa knihou, presne dodržiavam intervaly medzi spankami cez den a vecer. V knihe sa pise len o detoch, ktore placu. Ona sa aj 2 hodiny spokojne hra a nie a nie zaspat. Podotykam, ze bola zvyknuta spavat v postielke, nepouzivali sme kocik, ci ruky, atd...

radka0610
26. nov 2012

@veronicka1901 neviem kolko ma mesiacikov ale asi jej staci iaba jeden spanok cez den......

veronicka1901
27. nov 2012

@radka0610 Pred tyzdnom mala rok. Vcera vecer aj dnes si uz zaspinkala sama, trochu pomrnkala. Celkom pekne spala aj v noci, 2x sice pila, ale uz som jej znizila davku. Dakujem vsetkym, co tu davaju prispevky, hrozne ste mi pomohli 🙂

mirka1308
27. nov 2012

@kubkolucy ja som si to prečítala, 2x som skúšala keď muž nebol doma, lebo on by nezniesol keby malý plače ale u nás žiadny výsledok 😠 Vždy som to po dákej pol hodke vzdala, lebo sa tak rozreval, že sa až zachádzal a som ho ďalšiu pol hodku potom uspávala. On má ten problém, že zaspí len v kočíku keď sa mu hlava trasie alebo vonku keď neustále chodím. 😒 Kávička na prechádzke nehrozí 😀 Aj je unavený, žmolí očká ale nevie sa uložiť!! 😨 Ako keby si nevie nájsť dobrú polohu. 😔 Ako dlho si to skúšala ty so svojim krpčekom??

mirka1308
27. nov 2012

@mimi27712 Ani my sme nemali úspech, tak neviem kde robím chybu 😖
Keď sme ležali v nemocnici a doktor videl ako dokázal malý so svojím okolím bojovať, tak povedal, že takého vytrvalca ešte nevidel, že to bude silná osobnosť 😕 No Keď malý nespí, nespíme ani my, sme ako zombie na druhý deň, tak by som brala nech nie je až taká osobnosť 😀 😅

radka0610
27. nov 2012

@mirka1308 my sme mali podobny problem mala nezaspala pokym som ju netrieskala po ritke az ju muselo nadhadzovat.... kocik to zaspala ale ani auto nemohlo prejst lebo ju zobudilo a uz bolo po spanku a to iste doma ani slovo som nemohla povedat lebo bola hned hore ze co sa deje.... a teraz som teraz tu lebo mala spi mozem aj vrtat pri nej nezobudi sa a viem ze hodku, hodku a pol mam pre seba myslim, ze ani neni dolezity sposob uspavania ale rituali kedy ide spat lebo ked ho zmenim hned je probem. My zaspavame stale s placom, lenze moja drndulka je velky placko.... ale vyzlosti sa pat minut a je pokoj a ked neplace tak viem, ze je problem lebo nebude dobre spat... ona sa asi tak uvolnuje alebo co..... no idem riadit kym spi 😉

marketkapraha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamarcel
28. nov 2012

ahojte dievčatá píše sa v knihe že od akého veku je možné túto metódu aplikovať? Mne sa zdá že moje drobčiatko už ma podmienený reflex a to cumeľ dnes sa mi celý deň po pol hodke až hodke budila a stačilo dať cumeľ a spinkala ďalej a teraz večer čo včera v takom čase prespala tri hodky sa zas zobudila na cumeľ a spinka ďalej tak čakám či to zas o hodinu bude pýtať a potom neviem či celú noc budem dávať cumeľ či čo. Našla som na nete takýto článok a zdá sa mi že je veľmi pravdivý..... 😒

Bezsenné noci nie sú nutné! Neučte deti rituálom.

Bezsenná noc plná plaču dieťaťa a následného zúfalstva a vyčerpania matky. Sú však prípady, kedy si za toto trápenie môžu mamičky samy. Na to, že bábätko môže niekedy v noci plakať, je asi pripravená každá mamička, s tým, že by sa nevyspala niekoľko mesiacov, či rokov, asi nepočíta žiadna. Napriek tomu sa to môže stať.
Najčastejšou príčinou detskej nespavosti je vznik podmieneného reflexu sprevádzajúceho zaspávanie. Tento reflex máva podobu najrôznejších uspávacích rituálov. Niektoré matky dieťa naučia zaspávať vo svojom náručí pri dojčení, niektoré v kočíku za stáleho húpania, za svetla lampičky a tichej hudby, alebo napríklad za stáleho masírovania bruška.
Pokiaľ matka takto dieťa uspí, položí ho do postieľky, lenže dieťa sa počas chvíle prebudí a začne sa dožadovať opakovania činnosti svojim plačom. Tým sa uzaviera kruh, kedy matka neustále posilňuje podmienený reflex opakovaním rituálu a dieťa sa domáha onoho uspávania zakaždým, ako mozog v spánku pri krátkych nočných prebudeniach zaznamená, že činnosť sprevádzajúca jeho zaspávanie chýba.
Pokiaľ si mamička nechce zbytočne komplikovať život, je najlepšie dieťa neučiť žiadnemu zložitému uspávaniu. Pre väčšinu bábätiek je najlepšou cestou k nerušenému spánku nastavenie pevného denného režimu. To znamená, že dieťa by malo byť k spánku ukladané zhruba v rovnakú dobu, malo by mať svoju postieľku, ktorá je na pokojnom mieste, malo by byť ukladané nakŕmené, prebalené a v pokojnej atmosfére.
Najrýchlejšou metódou, ako všetko riešiť, je nechať dieťa vyplakať. Napriek tomu, že sa mnohým rodičom zdá táto metóda drastická, býva vo viacerých prípadoch účinná a veľmi rýchla. U niektorých detí pomôže aj to, keď dieťa začne k spánku ukladať druhý z rodičov. Ďalšou možnosťou je postupné odbúravanie vypestovaného návyku. To je možné napríklad skracovaním činnosti, ktorá uspávanie sprevádzala a pomalým odchodom matky od postieľky dieťaťa. V tomto prípade, ale môže zmena uspávania trvať aj niekoľko mesiacov.

simca06022011
28. nov 2012

@evamarcel u nas bol tento cumlovy problem tiez chvilu, ale malu to preslo.. uz ked jej vypadne viac sa nezobudi... tiez som sa toho bala, ze takto bude so mnou cvicit 🙂) ja som malu okrem cumla na nic ine nenaucila, dam ju spat a idem prec a zaspi hned... a teraz cim je vacsia tym je to horsie, teraz uz by som cumel vyhodila maximalne po 1 roku... bez dudla nechce spat, ked je nervozna hlada ho aj cez den... :( inak byvaju cumle skryte ale ked nahodou ho niekde zabudnem v kuchyni a tak .. vreskot ako v zoo.... 🙂

romcovaklarka
28. nov 2012

@evamarcel Ano píše se v ní, že to je pro děti od 6 měsíců a jen pro opravdu ale opravdu zoufalé rodiče 😕 Takhle malinké miminko chce jen být s maminkou a dudlík je náhražka...

evamarcel
29. nov 2012

@simca06022011 no povedz nijako nedobre bez cumla reve s cumlom tiez tazko , takze nebude sa mi stale budit na cumel? Tak to ma potesilo lebo vcera sme davali kazdu pol hodinu a tak spala.

simca06022011
29. nov 2012

@evamarcel no stale nie... nauci sa ho najst sama 🙂))

regi27
29. nov 2012

ahojte, som tu medzi vami nová, vyskúšala som tú metódu, podľa tej knižky, začala som včera, malý má 9 mesiačkov a zaspával mi iba na prsníku, cez deň spával v kočári ale keď som ho nevozila tak mi spal len takú pol hodinku, večer zaspával pri mne a zostával tam aj v noci, pretože sa dosť často budil a ukludnil sa iba prsníkom. Nič iné som nerobila len som ho kojila, ale on nepotreboval jesť ale len trošku pocuckať a potom zasa zaspal, za hodinku sa to opakovalo zase. Tak včera som to skúsila, doobeda mi zaspal bez prostestu v postielke a spal tam takú hodinku, zobudil sa vysmiaty všetko bolo o.k, poobede som ho ukladala za 3 hod o 15.30 to už bolo s plačom. Plakal takých 15 min a potom zaspal, ale spal len 40 min a zobudil sa s plačom, večer som ho uzložila 20.30 zaspávanie mu trvalo hodinu, o 21.30 spinkal. Počula som ho okolo 23.00 ale to som k nemu nešla pretože hneď prestal, o 1.00 som zaregistrovala, že sa zobudil ale vôbec neplakal a sám zaspinkal a zobudil sa o 3.00 a to som si ho zobrala k sebe do postele. Nakojila som ho a potom zaspal, urobila som chybu, že som ho nedala do postielky lebo potom bol 2 x hore a dožadoval sa prsníka. Ale musím povedať, že to bola zatiaľ najdlhšia noc zo všetkých čo bol vo svojej postielke. Dneska som pokračovala, ráno som ho zobudila o 8.00, potom som ho ukladala o 11.00 trošku pomrnčal a do 10 min spinkal, zobudil sa o 12.00, poobede som ho dala o 15.00 plačkal tak do 15 min a potom zaspal ale spal len 30 min, takže neviem či ho teraz mám dávať o pár minút skôr alebo sa to ešte zlepší? Uvidím ako to dopadne v noci, zatial to nieje také strašné, dúfam, že to bude len lepšie a lepšie. Tak toto je moja skúsenosť, ale je mi jasné, že každé dieťa je iné tak držím palčeky. Regína 🙂

kubkolucy
29. nov 2012

@mirka1308 tak to budeš mať asi trochu ťažšie, no aj tak by som to na tvojom mieste ešte skúsila. Mne sa to podarilo hneď v prvý deň ale doteraz zaspáva s plačom. Nevadí. Hlavne, že zaspí.
Keď už veľmi plače tak ku nej prídem a šuchám ju po chrbátiku. Zvykne ju to upokojiť. Prihováram sa jej potíšku ale tak rázne aby cítila, že to myslím vážne, že musí spinkať sama. Vždy ku nej prídem až po 6. minútach. Skôr nie. Potom zase odídem a ona sa zase rozplače. Ale nakoniec vždy prestane.
Stalo sa mi, že plakala veľmi dlho a vtedy som ju zobrala z postielky. Pomojkali sme sa ale tak aby nezaspala a potom som ju znova uložila a už sa to podarilo. Niekedy ju aj zoberiem a nakojím aby sa upokojila ale znova ju potom uložím do postielky bdelú. Musí zaspať tam, inak sa potom stále budí. Ešte to skús. Pri najhoršom to môže trvať maximálne 2 týždne kým si dieťa zvykne.
Večer ju ukladám o 19.30 a do 20.30 spí. V noci ju nakojím ked plače aby nebudila susedov. Dúfam, že v noci sa to upraví samé. Ale budí sa menej často v noci ako predtým.

mirka1308
30. nov 2012

@kubkolucy Tak včera sme sa skúsili uspať sami, ale bol to horor. Najprv som sa s ním v posteli mojkala, ale ostal mrzutý, tak som skúsila kočík-my sa tak uspávame. 😒 Ale nepomohlo ani na ruky, ani do kočíka, on bol chudáčik tak unavený, že sa nevedel uložiť, ako keby si nevedel nájsť svoje miesto či čo?? 😕 😔 Potom som ho preložila do postieľky, chudáčik plakal ale bol to plač od jedu! 😖 hádzal sa, jemu nepomôže keď ho hladkám po chrbátiku, na rukách sa chvílku ukludnil, opäť som ho dala do postielky a každých 5minút som išla k nemu sa ukázať, aby vedel že maminka je pri ňom. Asi po 15minútach ten plač začal slabnúť, už si len pre seba tak hmkal ale kíval hlavičkou zprava doľava(tak v poslednej dobe zaspáva). Nakoniec zaspal, ale poviem ti, aj mi slzy tiekli, keď sa tak jedošil v tej postielke 😢 😔 Moje chúdiatko malé, som zvedavá ako bude zaspávať dnes 😨 Chcem sa spýtať:čo hovoríš malinkej keď plače aby sa ukľudnila?? Ja mu vravím, že maminka je pri ňom, že ho ľúbi, všetky zvieratká už spinkajú aj hračky, že aj on musí spinkať, poviem dobrú noc ale niekedy mám pocit, že cez ten plač ani nepočuje čo mu vravím 😒