Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

ratatooy
16. jún 2013

@corny01 takto nám malj taky občas spával ale ne na me ale na manželovi protože chtel abych se vyspala

junkfoood
16. jún 2013

@chlpacik my sme mali detto..teraz je klud..amen..a nech si kazdy mysli, co chce.. 😉 😉

el6
16. jún 2013

neviem ako velka je tvoja mala, ale ak ti nezabera celu postel, neviem si predstavit ze je ti to neprijemne....nebude to horsie podla mna...prave ze ked bude starsia jej to vysvetlis potom....

zuzanockamt
16. jún 2013

@evamarcel mlieko pil do roka pol v noci dva aj trikrat ... jednu noc s tym sam prestal, odvtedy nepije ... vynimkou su noci, ked je chory

zuzanockamt
16. jún 2013

@blondynka400 prispevam preto, ze je to verejne forum, treba si spravit sukromnu skupinu a prispievat nebudem ... snazim sa svojimi skusenostami ukazat, ze to ide aj inak ... a nechat vyplakat dieta, aby zaspalo by nemalo byt ani krajnym riesenim

chlpacik
16. jún 2013

@junkfoood a ako dlho to tralo malemu, kym prestal plakat? treba nato fakt pevne nervy 😉

junkfoood
16. jún 2013

@chlpacik prvy den plakal pomerne vela, druhy prespal v noci 8 hodin, treti prespal 9 a 1/2 hodiny..teraz ho polozime do postielky, pomojkame, porozpravame mu nejake somarinky, pohladkame, odchadzame, 10 minut si pokeca a spi..zobudi sa po 8 hodinach, nakojim a spi este 2-3 hodiny..a cez den spi ovela lepsie, doobeda 2,5hodiny a poobede dva take kratsie hodinove spanky +-

corny01
16. jún 2013

Holky, u nas je to zas s placem ☹, ta nase malinka je fakt nezmar. Muzu se zeptat i ostatnich - zejmena uspesnych uspavacek, jak ukladate do postylky? My totiz mame problem, ktereho se neumim zbavit - u prsa mi jakoby schrupne ale u toho pije. Ja ji pak nechci uz budit ukolebavkou (mam zkusenost, ze jsem ji tim jen vic probudila) nebo povidanim, tak ji mzourajici lupnu do postylky, pronesu veticku, ale ona se zas po tech nasich brisnich problemech navykla plakat. Jak psala junkfood, to by se mi libilo, popovidat atd a odejit. Ale mala proste nereaguje na drzeni za ruku, vykladani, rve o to vic, kdyz jsem tam a ona vi, ze ji nechovam. Uspanou do postylky ji dat nemuzu, to vyzaduje, aby byla uplne "tvrda" a i tak to ulozeni musi byt po milimetrech a stejne se vetsinou vzbudi. No zacarovanej kruh.

evamarcel
16. jún 2013

@junkfoood ja mam strasny problem malu na noc uspat aj dnes po hodine a pol a to som robila vsetko mozne kojila hladkala po chrbatiku, kolisala na rukach aj v kociku a po tazkom boji mi zaspala....myslim ze u nas je problem so zaspatim preto lebo nevystihnem dobu unavy a uz je az velmi unavena a nevie sa sama upokojit....prosim ta nevies mi este raz napisat kedy presne vstava maly rano potom kedy ho das na tie 2,5hodky a potom casy kedy pospi po hodine poobede...a na noc davas spat max. po 3hodkach od posledneho zobudenia? Moja uz bola 4hodky hore a zle zaspavala a ked ju dam na treti spanok a dam po dvoch hodkach tiez zle zaspava aj ten treti spanok aj ten nocny ja nechapem kde je chyba

evamarcel
16. jún 2013

@corny01 presne podobny problem mame....myslim ze tam je chyba ze ju davame neskoro uz az velmi unavenu a ma problem zaspat bez upokojenia...cez den v pohode zaspava?

corny01
16. jún 2013

A jeste jeden dotaz, v cem vam deticky spi ted v tech horkach? Ja jsem vymenila tezsi perinku za lehou povlecenou deku, ale tu ona zkope, i kdyz je na jedne strane pridelana ke spruslim postylky, jak se mele, tak ji zas prikryju, ona to zas zkope. Kdyz pak usne, tak se to z pod ni neda rozumne vytahnout, pac bych ji vzbudila. No necim prikryta by byt mela, me se taky spatne spi, kdyz na sobe nic nemam. Spaci pytel byl bezva, ale jsou nam uz male, navic by to uz asi nechtela, .

blondynka400
16. jún 2013

@zuzanockamt problém je ale v tom (tedy co jsem tak četla tvé příspěvky), že ty ani pořádně nevíš o čem to přesně je. Nemáš ponětí, jak vlastně spánek funguje. Když se to provede správně a je to správně indikováné, rozhodně to není o vyplakání a v konečném důsledku to pomůže jak mamince tak miminku. Ano je to veřejné forum, ale pro maminky, co chtějí toto zkusit a nebo s tím zkušenosti mají a podávat to, že tvůj způsob je jediný správný a vše ostatní špatné je dost vypovídající. Mně je to v konečném důsledku úplně jedno, bohužel toto je obraz koníka v poslední době, rádoby supermatky v akci 😀

junkfoood
16. jún 2013

@corny01 a ako dlho uz praktikujes tuto metodu..? u nas sa plac zmenil na kecanie asi po 2tyzdnoch..

junkfoood
16. jún 2013

@evamarcel nemam uplne presne casy, zalezi od toho, kedy sa rano zobudi..vacsinou v poslednej dobe vstava okolo 7mej..potom ide spat o 9tej, spi do 11-pol 12.. cez den je hore vzdy 2 hodiny a ide spat, a pred poslednym spankom sa snazim 3 hodiny +- a ide spat okolo 8mej vecer..

corny01
16. jún 2013

@evamarcel jo, pres den tak do ctvrt hodky (tuktuktuk). Ale me nefungovalo ani to davat ji spat vecer treba uz jen po 2 h. bdeni, ani po 3, ani po 4, ona se proste umi probrat po tom vecernim kojeni nezavisle na cemkoliv.

blondynka400
16. jún 2013

@corny01 já mvala 2 peřinky u té první, ale v zimě. V létě to neřeším, naopak některá miminka spí raději odkrytá... Co se týče toho uspávání, když jí dáš do postýlky "umrtvenou" kojením, bohužel to ničemu nepomůže a bude se ti budit dál... Ideální jeprý kojit ccva 20 minut před spaním, to mi ale přijde blbost. Takže já nakojila, řekla jsem pohádku i ukazováním a pak šla do postýlky. Ale nevím jak je tvé miminko staré, já tohle dělala v cca 10m.

evamarcel
16. jún 2013

dievčata tam vam ešte link na tiež podľa mňa dobrú stránku v ktorej sa píše že dieťa nebude zaspavať s plačom keď vystihneme dobu unavy ....samozrejme ze sa najprv bude musiet naucit samostatne zaspat a potom uz nebude plakat kvoli zaspavaniu ked ho ulozime v spravnom case...no len nato prist kedy ja toto neviem , podla tejto stranky ked dieta ulozime spat ked si trie oci uz je neskoro

http://weissbluthmetoda.wordpress.com/2010/08/1...

junkfoood
16. jún 2013

@blondynka400 napriklad ja som nechcela nikdy takuto metodu skusat na svojom milovanom dietati, ani pipnut sme ho nenechali, nieto zaplakat..ale po pol roku nevyspatia, kedy som sa rano budila so zaseknutou sankou a bolavymi zubmi, ako som od nervov v noci zatinala zuby, napuchnute cele dasna, vyzuzlane bradavky, lebo v noci chcel byt pomaly nonstop na prse, zacinala som byt na neho od unavy zla, nebavilo ma to cele..proste sme zaviedli novy rezim, par dni plakal, ale zle to bolo len ten jeden,dva dni, teraz sme cela rodina vyspati, viac sa vladzem cez den dietatu venovat, chodit von, stihat domacnost, varit, piect, hocico..jasne, ze mi to nebolo jedno, aj mne bolo do placu..ale raz by si aj tak poplakal, kedze ho nechcem kojit do aleluja kym sa sam odstavi, takze takto bude mat potom mensi sok..a od septembra budem uz z domu robit a to by sa v takom stave asi tazko dalo..

evamarcel
16. jún 2013

@corny01 inac mne mala dnes velmi unavena bola nijako som ju nevedela uspat az sa to podarilo tak ze som jej drzala rucky hnevala sa poplakala a nakoniec sa upokojila a zaspala a to bolo len par minut co sa pozlostila...oni ked su velmi unavene a nevedia sa upkojit sermuju ruckami nozkami a uplna nervozita tak asi jedine take zviazanie alebo drzanie ruciciek aj ked nasilu a vyzera to blbo ale to ich upokoji nio aspon u nas to platilo

blondynka400
16. jún 2013

@junkfoood mně v životě taky nenapadlo, že bych to mohla u první dcery použít. Na začátku spala krásně, ale od 4m se to zhoršovalo a od půl roka to byl totální boj. Ani ne uložení k spánku, ale v noci se budila i 20x, jediné co zabralo bylo prso. Zkusila jsem kde co, ale nic nepomohlo, v noci jsem jí odstavila bez jediného breknutí, ale stejně se budila. Takže jsem začala spánek "studovat" hodně komplexně a u nás to bylo jasné, neuměla přecházet mezi spánkovými fázemi, prostě patřila mezi ty citlivá miminka a s tím nic neuděláš ani při třeba při společném spaní, to to naopak zhoršovalo.
To co píšeš je přesné, já bych to sice na půlroční dítě neaplikovala, myslím si, že je na to ještě brzy a neumí to pořádně v hlavičce zpracovat co a proč po nich chceš, ale zase na druhou stranu, to že jste oba spokojení je důležitější. A není nic horšího, než být hnusná na svoje dítě a to je bohužel z vyčeprání časté... Já jsem zvědavá jak to bude s druhou, sice usíná sama, ale spánek je taky nic moc, ale u ní se to dost mění, tak čekám, co se z toho vyvrbí 😅

zuzanockamt
16. jún 2013

@blondynka400 viem ako spanok funguje, mam vedomosti o tom, ako spolocny spanok pomaha detom - staci si precitat skusenosti pediatra W.Searsa alebo skusenosti etnopediatrov ... ved nech si kazdy uspava ako chce - nasledky a vysledky pociti kazdy, ci uz teraz alebo neskor , osvetu robit budem stale 🙂

lorreine
16. jún 2013

@evamarcel Jasne, spravny cas je dolezity. Ale ak je proste zavedeny urcity rezim, tak na 90% je dieta unavene vtedy, ked ho ukladas. U nas to teraz vyzera tak, ze Dianku nakojim. Vezmem ju ja alebo manzel do jej izby a ona sa uz normalne sama "sape" do postielky...Ulozime, dame pusinku, poprajeme dobru noc a ona je normalne cela kludna a natesena, ze bude spat. Este s usmevom sleduje, ako odchadzam a potom sa chvilu hra s usinackem a zaspava sama. Uplne bez placu a v pohode. Toho sme chceli docielit. Napriklad minulu noc trhla rekord. Spala skoro 12 hodin vkuse bez par minut.

junkfoood
16. jún 2013

@blondynka400 ja si myslim, ze kazdy sa snazi spravit najlepsie pre svoju rodinu..a hadat sa bude stale niekto, ved sa pozri na diskusie, hadaju sa ockujuci s neockujucimi, kojace s nekojacimi, prirodzeny porod vs. medicinsky, a takto az do aleluja..proste zeny..

corny01
16. jún 2013

@evamarcel Jo, na nas driv taky platilo zavinovani, sem ji smotala do deky, pak uspala na rameni a kdyz byla smotana, tak se pak snaz dala strcit do postylky, aniz by si vsimla zmeny teploty a spala dal, mozna by to slo zkusit, ale zas se mi nechce uplne michat ty postupy, dam ji jeste tyden, kdyz to nebude lepsi, zkusim ji drzet rucky a vydrzet, jak se vzteka. A vidis v tom nejaky progres? Nebo je to spis jednorazove uspani?
@blondynka400 No a zakryvani bych neresila, ale ma vzdy rano studene ruce a nozky, probere se vetsinou tim, ze je pokakana, kope si nozkama a pak jak zacne brebentit, tak se k ni pomalu dohrabu a jen za tu chvili je studena, pokud teda nespi odkopana uz pred tim :-/, ale davat si budika uprostred noci abych ji sla znova zkontrolovat, to asi ne, navic by to vzbudilo v prve rade ji.
Jo a za tu dobu, co si tu vypisuju, tak usnula - uplne odkopana, nozickou prilehla perinku, tak jsem si pripadala, jak kdyz se hraje s kartama zachod - nesmi se pohnout s zadnou vrchni kartou 😉, ale prus.. je, ze usnula na brisku - poprve, a myslim si ze se kvuli tomu vzbudi, ze tak nevydrzi lezet, pac na to neni zvykla a neumi se otocit zpet na zada. Nechali byste ji tak?

corny01
16. jún 2013

@lorreine Jak a kdy se vam to povedlo? Treba muj synovecek si uz od dvou let taky rekne, ze chce jit spinkat 😉 - to zboznuju 🙂) (jinak je to peknej raubir, ale tohle me vzdycky dostane), ale on pekne spinkal od malinka a rezim pres den mu segra udelala dvema dvouhodinovyma prochazkama, ale to si nemuzem dovolit, bo mala me nenecha byt v kuchyni a varit, kdyz je ona vzhuru, chce hodne pozornost, to bych zdechla hlady - no nemela jsem od toho daleko 😉

blondynka400
16. jún 2013

@corny01 a jak je stará? Já bych n bříšku asi nenechávala...
Studené nožičky a ručičky nevadí, takhle v létě určitě ne.... Tak zkus overálek a máš to, jsou různé teplé... Já k tu starší chodím přikrývat ještě teď. Vždycky, když jsem vzhůru, jdu jí zkontrolovat 😅
A to že si řekne že chce spinak, to máme u té starší taky, cca od roku. Probíhalo to dost podobně jak píše lorreine...
@junkfoood to máš bohužel pravdu. Nechápu, že to některé baví 😝 😀
@zuzanockamt hm, tak tohle je zrovna fakt ten správný 😝 To samé další autoři z anglických zení, kde dítě v půl roce "odloží" na celé dny a pak si myslí, že to společným spaním doženou 😝 Máš pravdu, každý ať si dělá co chce já si následky ráda ponesu, s tím fakt nemám problém, protože kdžy je vše správně provedeno, jsou jedině kladné. Že ti ale někdo neudělal osvětu ohledně kojení, když jsi měla dítě na UM 😝 😀

corny01
16. jún 2013

@junkfoood jo a delali jsme to 14 dni, pak 2 dny se zdalo, ze se to markantne lepsi a pak zmena rezimu a prikrmy a slo to do kytek, ted to budou 3 tydny. Hrozim se zavedeni dalsich potravin do jidelnicku, bude to to same.

bejbinka
16. jún 2013

Som zvedava, co budu mamicky, ktore si myslia, ze su lepsie ako my ostatne len preto, lebo nemali to srdce tuto metodu vyskusat...robit, ked ich dietatko sa nebude chciet odstavit same od prsnika a bude plakat? To ho budu kojit až kym nebude mat xy rokov? Ked nebude chciet tuhu stravu a bude plakat, tak im budu mixovat jedlo az do aleluje? Ked nebude chciet chodit na nocnik a bude plakat, tak bude s pamperskou na zadku este na ZŠ? Jasne, ze nadsadzujem, ale nemyslim si, ze som horsia matka, ked som tuto metodu vyskusala...a mimochodom, u nas fungovala za tri dni spolahlivo az doteraz. A hovorit o nasledkoch a vysledkoch, si myslim, ze je predsa len trochu predcasne. Ked z nasich malych deticiek vyrastu pubertaci, povieme mozno len jednu vetu, nieco im zatrhneme a budu nas neznasat. Nic netreba prehanat. Potom su tu zalozene temy...ma dva roky a nechce spat, nechce jest tuhu stravu, ako ho naucit na nocnik...mam ovisnute prsia (a mamicka kojila vyse dvoch rokov). Chapem, ze kazde dietatko je ine, aj mamicka a je na nej ako sa rozhodne. Ja svoju dcerku milujem najviac na svete a tuto metodu som vyskusala. Hawk!

corny01
16. jún 2013

@blondynka400 Ma pul roku, no ma hlavicku pekne na bok, zadnej polstar, tak nevim, ale otocit ji a dalsi hodinu cekat na uspani ? ☹ Treba muj manzel od mimina nespal nikdy jinak nez na brise (teda doted mu to vydrzelo 🙂)

blondynka400
16. jún 2013

@corny01 tak jí nech. Třeba tak bude spinkat lépe a má to po tatínkovy... 😀 Ono sice ohledně sids to není ideální poloha, ale půlroční dítě je něco jiného než dvou měsíční prcek...