Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kaja73
18. jún 2013

@zuzkat1
@zuzanockamt
ano,dieta na to dozrie aj same-na samostatny spanok a zaspavanie. 😉
Moj starsi syn napr v 10 rokoch 😝 -a myslim ze o to tu ide-nie kazdy to chce tahat do puberty s dietatom a ono to moze skoncit aj tak ako u nas s prvym synom-nelutujem to,ale dovolit si to moze matka jedneho dietata,keby sa druhy syn narodil skor,tak to proste nejde.
A ani nema kazda zena tak tolerantneho muza. 🙂,alebo chut kazdy vecer zalahnut -vela rokov -s dietatom.
A bez plienok sme s jednym od 18m a s druhym od 16m a bez dakeho nacviku-len som vzala plienku-uplne ani do auta,ci do obchodu som viac nedala,3 dni som ich davala cikat ja kazdych 40minut a bolo. 😉
obaja to pochopili bez trenovanie,vysedavania na nocniku,placu...........
Podla mna ide o to robit veci tak aby bolo dieta,ale aj matka spkojne-a ked niekomu vyhovuje spavat s dietom do 10r-budis,ked od 3m dieta spi same ,bez placu-budis,ak sa vie odplienkovat s miernou pomocou v 15m-budis,ak matka necha plienku kym ju dieta nezhodi same v 3-4 rokoch -budis. 😉 ,ale vyrevanie,natlak,tvrdy trening....-tadial cesta nevedie k stastnemu dietatu a rodicovi. :-

zuzanockamt
18. jún 2013

@kaja73 väcsinou sa kontaktne deti osamostatnia omnoho skor ako v 10 rokoch 🙂 ... spolocny spanok je prinosom do tych 4-5 rokov - potom (ak boli naplnene potreby dietata od narodenia) uplne prirodzene dojde k samostatnemu spaniu, zaspavaniu ... ale stava sa to aj omnoho skor ... ja mam len jedno dieta a tak to aj ostane, cize v tomto problem nie je a manzel suhlasi so spolocnym spankom, nema absolutne ziadne vyhrady 🙂 ... jednoducho nam to vsetkym takto vyhovuje 🙂

zuzkat1
18. jún 2013

@kaja73 ja to vnimam tak ze potreby dietata su prvorade...a tato tema je o vyplakani... Nie som proti tomu naucit dieta kdeco,hoc aj same zaspat ak niekomu vadi ze moze spat s dietatom,ale da sa to vseliako..nemusi to byt placom.3 a viac rocne deti uz chapu ak vysvetlis...ale tu zeny zacinaju uz v niekolkych mesiacoch..to je hrozne skoro. Citala som tu knihu-tolko hovadim pokope som davno nevidela... Je to priama cesta k frustrovanym jedincom.

chlpacik
18. jún 2013

Maly konecne spinka, takze tak okrajovo vas citam, aby som stihla aj maily kuknut 😀 ...
Dnes som ho vzala opat na ruky a nakoniec ukocikovala. Boli ma cely clovek, ale co narobime 🙂... aspon ze tolko nevrieskal ako inokedy. Pockam este par tyzdnov a zacnem znova "ucit" na postielku a zaspavanie v nej. Tieto horucavy su katastrofalne, maly cely spoteny. Ani ho neprikryvam, az rano ;)
KAZDY MA VLASTNY NAZOR CI SA BUDE RIADIT ALEBO NIE TOUTO METÓDOU. NETREBA SA ZATO TU OSOČOVAT SI MYSLIM 😉 ŽI A NECHAJ ŽIŤ.
Mne vraveli, že malý bude kľudné bábo, lebo som celé tehotenstvo bola kľudná. Kto by povedal aký šibal sa z neho vykľuje 🙂
No a idem ja, lebo o dve hodky sa to začne, že každú hodinu a pol budeme vstávať. Kto nezažil nepochopí.

anrebcz
18. jún 2013

@chlpacik ja te chapu, preju co nejklidnejsi noc 🙂))

zuzkat1
18. jún 2013

@chlpacik moja do 2rokov vstavala 10x za noc

magda89
18. jún 2013

@suz2 dnes som to mala zase tazsie, uz ani pri prsniku sa jej nedalo zaspat, tak si trochu poplakala... bolo to vysilujuce.. mne prave vsetci okolo vravia, ze im deti normalne pekne spia v postielke... ja si stale vravim, ze som mozno urobila chybu niekde na zaciatku... mala som ju nechavat v postielke prve mesiace a nenosit alebo jej ju nejak lepsie vyzdobit alebo neviem...ale ked ona ma strasne silny hlasok a prve tri mesiace mala koliky, ja som to nemohla pocuvat, tak som ju aj hodiny nosila len aby sa jej ulavilo... :( chcem za dva mesiace ked bude mat rok jej to pomalicky vysvetlovat, aj teraz jej hovorim aby spinkala sama a pri postielke s nou rozpravam..nakoniec vzdy vyhra a cuca do spanku a mojho vysilenia...ale postupne to budem skusat... nechcem ju nechavat vyplakat... ale zase chcem aby sa aj dobre vyspala.. mozno pri druhom uz budem mudrejsia, budem to robit naopak. Drzim vam palce alebo teda nam 🙂

xsenova
18. jún 2013

@magda89 @chlpacik ahojte 🙂 mame tiez doma princeznicku ktora zaspava vyhradne na rukach alebo kojenim 🙂 3 mesiace intenzivny plac 😔 nevyspala som sa uz 6 mesiacov a nemyslim si, ze sa to v blizkej dobe zmeni. Mala nam zacala par dni spat sama spat v postielke - ma 6 a pol mesiaca. Ale co nam pomohlo je mantinel od mamas & papas Once Upon a time - pretoze na boku su zvieratka ktore maju realne trciace tlapky a uska tak mala ked spi na boku tak ich hladka alebo taha a to ju ukludnuje. Myslim, ze tym ze ich drzi vie kde je - a nema strach. Dali sme mantinel nizsie tak, aby presne ked sa otoci tak ich nasla rukami ked sa otoci 🙂

junkfoood
19. jún 2013

@xsenova jaaaaaaaaaj to som nemala vidiet..my mame od mamas and papas zajacika millie, to by sa nam velmi hodilo do serie..

suz2
19. jún 2013

@magda89 nuz, podla mna nebola chyba to, ze si malu nosila na rukach, ked jej bolo tazko. si jej mama. si jej bezpecie, si jej cely svet... a uz to tak nebude dlho, cas leti ako voda a o chvilu nas deti nebudu chciet mat pri sebe, tak si to uzivajme, kym mozme :o) ja som si povedala, ze ked bude Misko vacsi, tiez mu skusim vysvetlit, aby buval sam, ale teraz to neriesim... a aj my teraz horsie spinkame..."vdaka" teplu. ale to je normalne. uvidime, ako to bude pri druhom dietatku, ak sa nam zadari...ale nelutujem ani minutku, co som stravila s Miskom, ci uz to bolo pri zaspavani, alebo pri comkolvek inom. je este malinky, potrebuje ma.... a ja potrebujem jeho 😉

evamarcel
19. jún 2013

@junkfoood ahoj stale krasne spinka v noci aj cez den nevykolajili ho tie horucavy...my zaspavame priserne to este som take zaspavanie nemala neskutocne revy ...nech robim cokoolvek unava velka a nie a nie zaspat....ale si pockam kym prejdu tie horucavy a skusim znova

chlpacik
19. jún 2013

@zuzkat1 ani nevrav, resp.nestras ma 😅 , to si rovno mozem hodit potom 😀 😀 😀

@xsenova to je kraaaaaaaaaaasne 😉 , my mame obyčajné a aj to som dala teraz preč, lebo maly mi vkuse ťahal šnurky, nechapem ako to vedel vybrať a všetko, všetko dava do pusy. Hlados jeden 🙂)) moj by to pokusal nejako dat do pusy a kedze by mu to neslo, tak by sa zacal zlostit 😒 ...

zuzkat1
19. jún 2013

@chlpacik ona spi so mnou od pol roka a vlastne ani neviem kedy je hore. Len dam prsnik a spime dalej. Teraz ma 3roky a 5 mesiacov a zobudi sa 1-2x.

kacenkaharris
19. jún 2013

@evamarcel Kamaratka, kt. ma dve deti, to riesi tak, ze sa starsiemu (2r.) venuje, kym ma miminko v nositku, kde casto i spi a da sa jej i upratat.
Zvladnut kojenie poleziacky je zaklad kvalitneho spania s miminkom. Mne pride jednoduchsie kojit opreta na lakti, ak mam vela mlieka, a poleziacky s dvoma vankusmi pod hlavou a jednym za chrbtom, ked uz je mlieka menej, vtedy si dcerka lepsie chyti prsnik.
Vdaka za nazor.

kacenkaharris
19. jún 2013

@bubelko Ja pridem na daky zlepsovak aspon raz za mesiac- ked mi byvala zima na odhalene plece alebo prsnik, zacala som si ho zakryvat detskou deckou, kt. su mala pod vankusom. Alebo sa len posuniem nizsie tak, ze ak sa zakryjem perinou po krk, neprikryjem tym i mimino.

evamarcel
20. jún 2013

@kacenkaharris je to super ze takto zvlada kamaratka no ale nie kazde dieta je take ako ma kamoska, moja mala nepospi v nositku vadi jej hluk a vobec to ze rozpravame je zaplakana chce mat svoj klud...uz som to skusala a ked z velkej unavy zaspala bolo to na 15min ,.max.30min co si myslim ze je to velmi malo....a kojenie po leziacky mne fakt nejde mala doslova odmieta sa prisat place nechce ona len v tej klasickej polohe ona mi ani vonku papat nechce nikto mi neuveri kym nevidi ze idem ju prilozit a proste vsetko ju rusi je na vsetko zvedava a nepije ...a ked pridem z vonku do spalne hned sa prisaje a pije ostosest takze hladna bola aj vonku ale tam nechcela....no su deti a deti a ja mam zrejme zivsie ...a myslim ze vacsinou maminky ktore to v pohode znasaju nocne budenie a tak maju skor pokojne babatka nerevajuce az tak ...tak im je to lahsie ale take co su skor zive temperamentne tak tie potrebuju rezim inac je to tazke pre dieta nevie sa zorientovat nevie sa tak odstrihnut od vonkajsich vnemov a kludne jest a spinkat a pre matku je to hotove trapenie ked si rezim s dietatom nevytvori

junkfoood
20. jún 2013

@evamarcel no nie je uplne vo svojej kozi, ale spi..ked sa zobudil dali sme mu dudlik alebo vodicku a kojenie az nad ranom, to si ho uz beriem k sebe do postele..

chlpacik
20. jún 2013

@zuzkat1 no esteze mas mliecko 🙂))) zatial spime uplne tak isto, ale vstava aj 6x v noci a hoada prsnik ...

chlpacik
21. jún 2013

Neviem ako prinutit maleho, aby mi vydrzal byt hore 3hodky cez den, a pred vecernym spanim 4hod. Lebo on uz po 2,5hod. je taky nervozny, ze je problem ho uspat. Skusala som ho nechavat hore dlhsie, ale nemalo to vyznam, aj tak mi spal len 30min.cez den, a vecer sa vreskot este zhorsil, takze ho davam kedy mi dava signaly, ze je unaveny, ale aj tak ho niekedy kocikujem aj hodinu. No hotova pohroma 🙂 . Fakt neviem, co mam este vyskusat,aby mi spal lepsie aj cez den a aj v noci. Este dobre, ze byvame v dome, lebo ta hanba, ze vkuse murci a vrieska. Dnes som ho kvoli horucave dvakrat umyvala, mame aj potnicky, tak natieram sudokremom, snad pomoze ;)

monika2712
21. jún 2013

@chlpacik este je maly, mne maly dodnes a to ma 9 mesiacov chodi niekedy spat uz po 2 hodinach co je hore.. ku veceru vydrzi dlhsie hore, niekedy aj 5 hodin potiahne, ale cez den dlho mal tak ze kazde 2 hodky spat. este donedavna. teraz sa to troska predlzilo a vydrzi 3-4. ale hlavne doobeda ide spat uz po 2, niekedy aj menej. a noci mame take ze je hore kazde 4 hodiny,nad ranom uz je hore aj po 3, a potom sa uz dost mrvi.
Nam sa inak teda tato metoda dako neosvedcila, asi sme zacali v zlom case, ked mu zrovna isiel jeden zub, par dni bolo super, potom utalo a uz mi jednoducho nezaspal, po tyzdni sme skusili znova, ale reval vyse pol hodiny, potom sme to vacsinou vzdali. teraz sice zaspava v postielke, co je uspech, ale tak ze pri nom lezim alebo sedim a hladkam ho.uvidim ci sa niekedy k tomu vratime este.

corny01
23. jún 2013

@chlpacik Nam na to "prinutit byt dele vzhuru trochu pomohlo zmenit napln, tj, kdyz jsem ji lupla do nositka a sla s ni nakoupit, tak byla zvedava a neusnula, nebo kdyz jsem s ni sla na zahradu, zpivat, zmenit hracku za nejakou pro ni zajimavou vec - tuba od kremu, varecka, krabicka, miluje kolicky na pradlo, nebo navsteva ji udrzi dele vzhuru apod. Ale taky nam nevydrzi rano dele nez 2 h vzhuru, pak tak 3 a po odpolednim spanku se ji snazim ty 3- 4 h nechat vzhuru, no jak kdy ma naladu.
Potnicky mame taky - uplne hrozne, radili nam na to obklady ze sacku z cerneho caje, trochu to pomaha, nebo bepanthen.
A taky se s ni 2x denne sprchuju 😉, libi se ji to, tak proc ne, jinak je hrozne ulepena, upocena.
A se spanim si nic nedelej, na nas to zatim nezabralo tez.Ale zjistila jsem, ze nekdy mam pocit, ze je vzhuru a nemuzu ji odlozit, kdyz ji chovam, ale pak zjistim, ze kdyz ji dam do postylky, tak 2x brekne a spi, nekdy to neni od veci vyzkouset. Kolik Ti ted spi pres den celkem?

chlpacik
24. jún 2013

@corny01 to akoby si pisala o nas 🙂)) my s malym furt nieco musime robit, aby bol MLADY PAN SPOKOJNÝ 🙂 😀 aj po zobudení je ešte v nalade iba 30min. a potom sa uz musi nieco diat. Na potnicky zabral sudocream a kupanie, prezliekam mu spotene tricko, a snazim sa ho udrziavat v suchom, ked sa da 🙂.
Vecer zacina byt nervozny okolo18-18:30, o 19tej ho kupeme, potom papame a 19:30sa snazime o spanok. Takze hojdanie na fit lopte a pevne zovretie, niekedy to trva aj cez hod.a pol. Kedze ho po "zaspatí" dam do postielky a on sa mi preberie, lebo zisti, ze uz nie je v naruci, alebo na prsniku. A ked uz stratim nervy, tak po tom 3pokuse ide nakoniec na postel a prsnik, a vtedy je uz spokojny. Potom sa mi zobudi o 2-2,5hod. cize okolo22:30-23:00hod., a potom kedy ako,ale vacsinou kazdu hod.a pol.hlada prsnik, a nedajboze ze ho odpojim skor, lebo on len dunda a dunda a dunda, a ja zaspata,vycerpana s krížami v koncoch robím ako si rozkáže ☹ .
Potom už medzi 4tou,5tou sa mi budí každú chvíľu, nakoniec mu opat dam prsník a kočikujem. Ale to je uz len driemkanie, o tej 6:30-7mej ho už nechavam a zaciname den, no on mi tak o hodinu uz zacina byt nervozny, ze chce spat. Niekedy vydrzi aj dlhsie, cize ide do kocika a spi ako inak 30MIN.! a o dalsie dve hodky zase 30min. raz cez den, poobede potiahne dlhsie aj hodinu-hodinu a pol, ale aj to sa po 30min.preberie ale da sa ukocikovat, a potom mi pospi. No zistila som, že je jedno, ci vstaneo 16tej, 16:30,17:30, aj tak po 19tej uz zlosti. No mame to narocne, ale co uz, ked je tak ĽUBENÝ od každého. Len dúfam, že sa zmení čím skôr, lebo do 3rokov to určite nezvládnem 🙂

corny01
25. jún 2013

@chlpacik Tak to je teda brutální. To bych už asi nežila. Jak je prcek starý? Zkoušela jsi ty intervaly, kdy je vzhůru nějak protáhnout? Je fakt, že nám sice moc nefunguje vyřvávání, ale trošku ji to do latě postavilo, už se dá za mnohem kratší dobu uklidnit v náručí a pak sama usne v postýlce, když nemůže spát, tak to nelámu přes koleno, třeba včera dlouho spala přes den, tak halt pak v noci ne. No navíc byla taková bouřka, že jsem nemohla spát ani já. Skutečně doporučuju přihlásit do plavání kojenců 🙂, to ji dnes unavilo tak, že spala 2,5 h kolem poledne a pak ještě půl h. odpo v kočárku a teď mi usla po třech ukolébavkách po položení do postýlky a chvilince pobrekávání. Akorát mi zas blbě jí, bo jsem začla jíst mléčné výrobky, tak se kroutí a nechce se zas kojit. Leč usla i navzdory tomu, uf, su zvědavá, co v noci, určitě se vzbudí, že bude mít hlad.

chlpacik
26. jún 2013

@corny01 maly ma dnes 6mesiacov. Si myslim keby mali maminky take šidlá ako ja, tak neviem ci by to kazda ustála. vecer som ho mala hodinu a pol na rukach, lebo akonahle som ho dala do postielky tak zacne vrieskat. Nechapem to. Keby nebolo tak teplo, tak ho zacnem davat do spacieho vaku, aby mal pocit ze je pritisnuty v rukach 🙂. V noci sa mi budi kazdu chvilku, nakoniec aj tak musi byt ten prsnik, a dunda a dunda kym nezaspi na max.hodinku a kolotoc pokracuje. Zubky mu este nejdu, takze neviem preco sa to nezlepsuje. U nas nepomaha ani ked ho cez den necham dlhsie hore, len je viac nekludny, uplakany. Nastastie s papanim nema problem, najradsej ma banan, ten supne aj cely 😀 , ale UM no tak to potiahne asi len do 40ml, co je dost malo, no nechce to. A to sme presli na Nutrilon. Pokial mam mliecko, tak O.K. ale potom si nejako bude musiet zvyknut aj na umele 😝 . Plavanie je super vec, ale mi tu v blizkosti nemame nic take pre male deticky :(( skoooooooda. A kolko ma Tvoja mala? neviem ci je to pravda, ale mne vravia, ze chlapci byvaju taky "zly" 🙂) a ukludnuju ma, ze po 3rokoch to prejde 😀 😀 😀 . Mam akurat jedno stastie, ze raz za cas pride svokra, a trochu mi ho cez den pobavi, lebo inak by ma porazilo 🙂

moni244
26. jún 2013

ahojte potrebujem sa poradiť, moja malá má 5,5 mesiaca a zaspáva len na prsníku, od jej narodenia kojím po ležiačky. Naučila sa tak preto, lebo od narodenia bola viac hore ako spala, tak keď som ju išla nakojiť, zaspala som s ňou a teraz ju ináč neuspím, počas dňa spí málo, uvediem príklad: zobudí sa o ôsmej, naje sa, potom sa naje o jedenástej, o jednej si vypýta znova, vtedy väčšinou zaspí, zobudí sa tak o dve hodiny, o štvrtej papá, o siedmej, to podriemka 20 minút a potom sa naje o desiatej a to už spí v noci sa budí max. 2 krát. Problém je, že večer zaspí až vtedy, keď si idem ľahnúť s ňou. Potrebovala by som jej ten čas spania posunúť aspoň na ôsmu hodinu a aby spala bezo mňa. Hlavný problém vidím v tom, že nechce CUMEĽ, preto má prso ako náhradu. A nie je typ na ruky, ona skôr ležať na brušku a všetko vidieť, to je aj problém v poslednej dobe, že sa naučila otáčať a aj v spánku sa otočí a väčšinou sa na to zobudí a nechce už zaspať, dokým nedám prso. Vopred ďakujem za rady

tinki
26. jún 2013

@moni244 Asi ti neporadím ako by si chcela..Ale my sme tak zaspávali vyše roka..A aj teraz musím byť v izbe, aby zaspala..Veď je malinká len teraz, potom vyrastie a už ťa nebude chcieť..Užívaj si to, kým môžeš..Čas môžeš posnunúť tým, že ju poobede skôr zobudíš, alebo natiahneš čas medzi spaním..
Aj moja spala len na brušku a na cumeľ sme ju naučili keď mala 6 mesiacov.. Dosť to pomohlo..A keď mala 20 mesiacov, tak sa od cumlíka odučila.. Jednoducho sme jej povedali, že už je veľká a už ho nepotrebuje a ona povedala dobve a viac ho nechcela.. Žiadny stres a ani plač..

moni244
26. jún 2013

@tinki ako jediný cumlík ktorý chce je latexový ale s tým sa jedine hrá a keď ju zobudím, tak je zlá ako sto čertov, ja sa len bojím, ako mi bude zaspávať počas dňa, keď jej začnem nahrádzať mliečko stravou. Ale ďakujem za rady, som rada, že nie som jediná s takýmto problémom

kacenkaharris
26. jún 2013

@moni244 Ahoj, moja dcerka ma vyse 4 mesiacov a tiez zaspava len s prsnikom, ak neratam v nositku na prechadzke. Ale naucila som sa to brat ako vyhodu - nemusim ju hodinu a pol hojdat a nosit a kocikovat a pod., niekedy je tuha za 15 minut, niekedy za pol hodiny, prilezitostne dlhsie. A BEZ JEDINEJ SLZY. Na noc kojim poleziacky, ked zaspi (v nasej posteli), citam si tak polhodinu a potom sa vytratim z postele. Najprv to neslo vobec, mohla som cakat i hodinu a pol, aby zaspala tvrdsie (vraj miminka upadnu do hlbokeho spanku po cca 20 minutach), mala ocka otvorene, este som sa neodplizila ani k dveram spalne 😀 Postupne ostala spinkat castejsie a castejsie po vytrateni sa z izby. Obcas sa sice zobudi po 5 minutach, ale vtedy len dokojim a zase pockam a potom uz spinka. ale vacsinou vydrzi bezomna 30-120 minut. Potom sa len pomrvi, pomrnci, alebo zacne rozpravat, vratim sa do izby ju nakojit a hned ako ma vidi, ma usmev od ucha k uchu, stastna 😵 Proste sa naucila, ze pridem, ked ma zavola, ze nemusi zadonit placom a morom slz. Verim, ze sa to bude postupne zlepsovat a bude spavat sama v izbe dlhsie a dlhsie. Taketo male deticky ako moje a tvoje si neziadaju prsnik len kvoli potrave, ale i kvoli uspokojeniu inych potrieb - znovunadviazanie kontaktu s matkou, saciu potrebu, odburanie stresu ci dokonca "nudy".

corny01
27. jún 2013

@chlpacik Ma pul roku a neco.Jinak nam tahle metoda rozhodopadne prospela, pres den spi mnohem lip, pres den je schopna si pred spanim povidat, ja nejsem v mistnosti a ona klidne usne. Jak se probudi, jdu k ni, se sirokym usmevem aby vedela, ze jsem tam pro ni. No a vecer jak kdy, ale rozhodne se ty intervaly zkratily a necha se uspat, 3 ukolebavky ji staci, nekdy usne u toho a necha se ulozit, nekdy treba pul hodky place, ale uz to proste nejsou 2 3 hodky jak to byvalo, uspi se, i kdyz ji boli brisko. Jak se na to budes citit, tak to zkus a vydrz!!!, i kdyz to nemusi zabrat na sto procent,tak nejakej uzitek z toho bude. Ale pocitej s tim, ze tyhle nase deticky moc dobre vedi, jak si mamku omotat kolem prstu a mozna Ti to budet trvat 14 dni i dele, jak nam. Ale prospejes tim obema.

nikusik
27. jún 2013

sjuze prosím pošli mi tú knihu aj mne na mail. nika.kneznikova@gmail.com. My tiež bojujeme so zaspávaním. a chcem sa spýtať: Ked sa v noci zobudí, čo mám robiť? dať jej prsník alebo len zase pokracovať v uspávaní? DAKUJEM veľmi pekne