Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

velrybous
5. feb 2014

Mám dotaz, dnes chci začít s učením 13m syna, aby "dobře" spal..usíná u prsa, to začnu odbourávat zítra..bude to asi boj, nakojit počkat a dát do postýlky, ale co si už moc dobře nevybavuji jako u prvního, když za ním půjdu po 3 min, jak dlouho tam můžu cca zůstat, teď jsem tam byla chvilku a za mojí přítomnosti usnul, což je vlastně asi špatně, že?? Děkuji..L.

danulaj
8. feb 2014

@katika1 Ahoj mam tiez ten isty problem s malym,to spanie,mozem ta poprosit ,ci by si aj mne poslala,alebo niekto z vas tu metodu na spanie s tej knizky?Vyskusala by som to lebo nas maly nas zacal skusat,kto z koho,a ja som taka ze povolím,aj ked viem ,ze robím chybu 😖

danulaj
8. feb 2014

Ahojte prosim vas poslite aj mne tu metodu,mam totiz ten isty problem ,mame 18 mes.a maly sa mi budíasi 4 krat,niekedy aj castejsie a to si potrebuje len trosku pomulkat prso,,cumlík nemame tak som sa utisovala tym ze to ma namiesto cumlika ,ale uz je to prílis na mna .potrebujem i aj ja v noci pospat ,tak by som to vyskusala ,dufam ze to zvladneme,no hlavne ja lebo som s tych co polavia ☹ ☹

zuzkat1
8. feb 2014

@danulaj
@velrybous a co vam vadi na uspavani na prsniku? ja Som tak robila takmer 4roky... Mala spi s nami a ani som nevedela ze je hore,len som sa otocila ona sa prisala a spali sme. Do 2rokov sa budila 10x za noc. Nikdy by som ju nenechala plakat.

velrybous
8. feb 2014

@zuzkat1 ani mi tak nevadí usínání u prsa jako noční buzení a vyžadování se prsa..Každý to máme jinak..Já jsem ho nechala, neplakal spíš jen pofňukával a šla jsem tam jen jednou, včera se probudil jednou a spal až do rána a dnes už potřetí usnul sám bez pláče, prostě jsem zazpívala ukolébavku, popřála dobrou noc, a on usnul..

zuzkat1
9. feb 2014

@velrybous tak to si mala este dobre... Mozno mu to uz nechyba...moja prespala noc 1x ked mala 3 a pol roka...

danulaj
9. feb 2014

ni
@zuzkat1 mne nevadi ked zaspava pri nas alebo na prsníku ,ja som rada.len on je uz taky rozumny a uz si rozkazuje kedy a ako to bude,,a pritom sa ani nenapapa ,mam uz malo mlieka tam musime dokrmovat.a to vypile niejakych 220 potom chce este prsník a potom je zle,.boli nas brusko,nafukuje ho a nespíme

zuzkat1
9. feb 2014

@danulaj s dokrmovanim skusenost nemam. Ale mm je tolko aky je dopyt. No je to na tebe,len si myslim ze urobim existuje setrnejsi sposob nez tato kniha.

kikina84
9. feb 2014

my sme sa ziadnou knohou neriadili..malá od 8 mesiacov spi jak hodinky..samozrejme vynimky,ked je chora,ma teplotu,pripadne ma nadchu ze sa jej zle dycha..tak sa budi..ale inak na to ze je hyperaktivne dieta.,som velmi spokojna s jej spankom 🙂

zuzka_bluzka
9. feb 2014

Napisem moju skusenost, mozno niekomu pomozem, vopred poprosim aby sa do mna nikto neobuval, nech si kazdy robi ako chce a kto chce radu, tak nech sa paci 🙂 Ja som dost "rezimovy" a zasadovy typ takze ked sa mi nepaci ako nieco funguje v mojom zivote tak sa to snazim zmenit, zhanam co najviac informacii ako to docielit a potom ked niecomu verim co by mohlo fungovat tak idem do toho naplno.

Od narodenia sme si s malou spravili rezim, ze chodila spavat na vecerny spanok uz o 18tej, ona uz bola velmi unavena a nevidela som dovod ju drzat dlhsie hore len preto ze je to pre niekoho skoro (boli take poznamky). Mali sme presne rovnake ritualy (kupanie, dojcenie, spanok) kazdy vecer, presne o 18tej. Podla mna ritualy su pre dieta nesmierne dolezite. Budila sa na dojcenie tak kazde 3 hodiny co bolo uplne v poriadku, od 4teho mesiaca sa intervaly zacali pomaly skracovat a do 6teho mesiaca to nabralo taku intenzitu, ze sa v noci budila kazdu hodinu a pol, vtedy som si povedala, ze takto to dalej nejde a moje dieta urcite nemoze byt tolko hladne, asi to bude o inom. Takze som presne v den jej 6teho mesiaca rozhodla, ze ked sa v noci zobudi tak jej jednoducho prsnik nedam a dala som si ciel ze jej ho dam az o hodinu neskor. Cuduj sa svete, velmi rychlo to pochopila, trosku si pomrnkala, ja som bola pri nej, hladkala som ju a ona zaspala, ked sa zobudila dalsi krat tak som ju normalne nadojcila. Na druhy den sa uz zobudila neskor ako dovtedy zvykla a tak sa to posuvalo az sme sa dostali k tusim dvom dojceniam v noci uplne prirodzene, bez revov ake si mnohe zeny predstavuju po precitani tej knihy. Dojcila som 13 mesiacov.

Pred tyzdnom mala moja dcera 18 mesiacov a prisli sme k dalsiemu milniku co sa tyka nocneho spania. Poslednu dobu zacala dost vymyslat v noci, postielku mala od narodenia pri nas s otvorenou stranou cize mohla k nam hocikedy preliezt a to dost vyuzivala a vselijak sa mrvila a mrncala, hocikedy sa zobudila len tak ze sa ide hrat, alebo proste po nas liezla, no nevyspala sa poriadne ani ona ani my. Takze som si opat povedala, ze treba nieco zmenit a kupili sme jej velku dospelacku postel, my sme sa z izby vystahovali aj s nasou manzelskou postelou. Zaspavanie prvy vecer som riesila tiez podla tej knihy, chodila som za nou v intervaloch a vzdy som ju pohladkala a povedala ze je velke dievca a uz ma sama izbicku a moze s mackom pokojne spat. Pochopila to ovela rychlejsie nez som vobec mohla snivat a zase sa ziadne hystericke revy do modra nekonali. V noci sa par krat zobudila a hladala nas, mam stale zapnutu vysielacku tak to som k nej samozrejme isla a zase ju ubezpecila ze sme len vedla a ze je vsetko v poriadku, to bola prva noc a odvtedy spi ako zabita od 18tej (to nam zostalo od narodenia 😀 ) az do rana, budi sa do ruzova vyspana s usmevom a my rodicia tiez. Ten kto napise, ze moje dieta strasne emocionalne trpi alebo trpelo tak ho mozem ubezpecit, ze svoje dieta poznam urcite najlepsie a viem, ze je uplne spokojna, stastna a konecne vyspata. Podla mna ak sa 18 mesacne dieta casto budi v noci tak to urcite nie je tym ze je hladne, smadne alebo neviem co, jednoducho ho nieco bud rusi zo spanku alebo skusa svojich rodicov co si moze dovolit a co oni povolia.

danulaj
10. feb 2014

@zuzka_bluzka Ano asi mas pravdu,urcite je to aj na rodicoch ako to vysvetli tomu drobcovi 🙂 ja som tiez zistila ze je lepsie dietati urcit rezim spania,to sme zistili,ked siel neskor spat ze je nervozny a nevyspatí,tak si ho tiez snazím uspavat urcitu hodinku ,u nas to je ale neskor o 20 00,skor mi nezaspí lebo spime na obed dlhsie.No ale to s tou detskou postelou by som veru aj ja vyskusala,dufam ze sa nam to podarí ,tak dobre ako aj vam 😉

adawada
10. feb 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Jasné a funguje to paradne. Mrzi ma ze sme neskusili skor ale az ked mala 10 mesiacov. teraz spinka ako hodinky a v noci sa nebudi, zbavili sme sa nocneho kojenia.. Odporucam tento clanok http://www.sikovnamamina.sk/babatko-nechce-spat/ je to sumar tej knihy ak sa niekomu nechce citat. Ja som isla podla toho.

sense
10. feb 2014

@zuzka_bluzka a do kolkej ti rano spala? a ako a kolko ti spavala poobede po tych 6 mesiacoch.....lebo nie kazde dieta potrebuje v noci spanok od 18-7.00 napr. nechap zle nenavazam sa len sa pytam mi mame tiez rezim ale keby ju dam spat uz 18.00 tak je zarucene o 04.00 hore...

zuzka_bluzka
10. feb 2014

@sense jasne, kazde dieta ma uplne ine potreby, moja napr cez den vzdy spala menej, skor viac krat, ale malo, napr 3 krat po pol hodine, cize ona potrebovala ist skor spat vecer a spala aj rano dlhsie, uz si presne nepamatam kedy vtedy vstavala, ale viem ze to nebolo skoro. Co poznam deti vo svojom okoli tak praveze mavaju cez den dlhy spanok, alebo napr aj dva dlhsie spanky cez den, ale potom idu samozrejme aj neskor spat. Urcite to treba prisposobit potrebam dietata, ale je velmi dolezite aby ten vecerny ritual bol vzdy o tej istej hodine.

sense
10. feb 2014

@zuzka_bluzka no my sme raz robili aj plan spanku a nasa v 9 mesiacoch nenaspi viac dokopy ako 12 hodin....a vecer sme jej posunuli z 19.00 na 19.30 aby rano spala aspon do 06.00-06.30 .....cez den nam spava len rano a poobede asi po hodine inak by sme s nou nevydrzali....inak za rezim som aj ja....aj ho mame pravidelny , len zo zvedavosti ma zaujimalo ze do kolkej ti spavala kedze sami 18.00 zdalo skoro, ale ako vravis kazde dieta je ine....

zuzka_bluzka
10. feb 2014

@sense hmm, tak moja spi aj teraz v 18tich mes dokopy 14 hodin, neviem co je normal, ale ved to je uplne jedno, ono tu ani nejde o to kolko drobci spia, ide len o to aby mali kludny neprerusovany spanok a v tom ta kniha urcite pomoze. Lebo ako tam je spomenute, deti jednoducho v takom veku uz nemaju byt v noci tak hladne aby sa trebars budili kazde dve hodiny, to je normal u novorodenca ale nie u starsieho dietata.
A dalsia kapitola je zaspavanie, ked pocuvam ze niekto uspava napr hodinu/dve vecer, vselijakym kolisanim a neviem cim este....ved to dieta musi byt z toho logicky uplne mimo, ze vidi matku ako s nim dve hodiny tancuje po izbe na rukach a potom ked zaspi od unavy a nahodou sa o dve hodiny zobudi same v postielke tak musi byt vydesene do spiku kosti, ze kde je ta tancujuca mama a preco lezim v postielke....jasne ze sa potom budia s placom a vystresovane

sense
10. feb 2014

no tgak moja je v pohode po tych dennych hod. ma sice 9 mesiacov a jedava este raz v noci okolo pol noci, lebo trpi refluxom a cez den jedava len po troche, ako nahle sme skusali zvysit davky cez den aby sa nebudila v noci tak nam zvracavala...tak mi mame ritual spolocne zaspavanie ale ziadne hodina dve nosenie na rukach pred spanim sa chvilu este pohrame potom si oprie o mna hlavku chi0ytm do narucia a za 10minut spi...toto nam ostalo po separacnej uzkosti a popravde ja.
si tuto blizkost vychutnavam lebo ona sa strasne nerada nosila na rukach a zaspavala stale sama, zaspavanie sa jej pohorsilo az v tom obdobi ako bola chora
a mala uzkost, ale v noci ked sa zobudi zaspi bez problemov aj po krmeni v noci , dostane flasu kym vypije ju prebalim , necham odgrgnut polozim a spinka....

inak tu knihu som citala, niekt. rady su v pohode ako napr. docielit aby dieta spalo menej cez den a viac v noci ale s vyplakanim sa nestotoznujem, ale ani neodsudzujem zeny kt. tuto metodu pouziju...

lalaboo
14. feb 2014

u nas to nefunguje,po 7 dnoch to vzdavam, nevidim ziadne zlepsenie, prave naopak... uz som skusila vsetko...

janasim
14. feb 2014

Tak pouzitie tejto metody dievcata dodnes lutujem:(

svetlanat
15. feb 2014

@janasim mozes byt konkretnejsia preco to lutujes?

janasim
16. feb 2014

@svetlanat pretoze som sa hnevala na maleho ze nechce spavat,cele noci hore na prsniku,bola som vycerpana, a potom som ho trapila touto metodou,to nebol plac ,to bol rev a nakoniec sa ukazalo ze sa u neho jedna o postihnutie,ma nezrely mozog,uplnu bezrecnost,tazku dysfaziu po vyluceni autizmu,trapi ma svedomie ze som ho nechavala vyplakat podla toho navodu,i ked pravda je taka ze spavat sa naucil,spava sam od vtedy postielke vo svojej izbicke,ale neraz som rozmyslala ci som mu toto nesposobila touto metodou

svetlanat
16. feb 2014

@janasim chapem ta...

zuzkat1
17. feb 2014

@janasim ja som v plnej miere proti tejto metode-podla mna detom skodi,ale ty sa netrap-nezrely mozog urcite nezavinila... Nemala si to odkial vediet,ze maly ma problem,v takom malom veku to nemas ako zistit. Neobvinuj sa.

janasim
17. feb 2014

@zuzkat1 Boli tam dobre rady ak si spravne spominam ohladom spankoveho rezimu,ako to poposuvat,ako si dietatko zamiena vecerny spanok s poobednym,ked sa ten vynecha,ale už by som sa bala do toho ist,keby som vtedy tusila ze mam dieta s postihnutim radsej by som to vydrzala vsetko este znasat

zuzkat1
17. feb 2014

@janasim chapem... V Tomto pripade moj nazor na tu knihu nie je dolezity...
Neviem si to predstavit,ale iste nie si na vine...

midori123
18. feb 2014

@luvika ja mám 3 mesačnú dcérku a už mi z tých prebdených nocí pekne vyhráva!!! Aj teraz sedím v obývačke a ona sa veselo hrá na deke.A spať ani bohovi! Režim dodržiavame vždy ten istý už od narodenia, no je nám to prd platné :( Každý večer ju okúpem v ten istý čas, dám jej papať, uložím do postele ( do postieľky ju dať nemôžem, pretože by sa od nervov asi zašla) pospí si cca. 30. minút a skončili sme! Je hore aj do 02.00 až 04.20 hod. Medzitým si zdriemne pár krát po 10 - 20 minút☹((
Už som z toho zúfalá a tiež neviem čo s tým...

luvika
18. feb 2014

@midori123 ja už to postupne prestávam vnímať...už sa síce nebudí každú hodinu, ale budí...do polnoci spí ako tak, niekedy zamrnčí len na cumel a spí ďalej, inokedy pekne spí, ale od polnoci aj 3x sa zobudí a papať chce. Teraz sme mali soplíky, resp. máme, tak je o zábavu postarané, odsať, kvapkať nos, úplne sa prebudí a potom sedím na posteli a na rukách ho kolíšem aj hodinu, kým nezaspí...ale poviem ti pravdu, ja už ani neviem, aké to je prespať celú noc a som minule čítala diskusiu mamičiek, ktorým detičky tak prespia, a že cez deň majú také pol hodinové šlofíky po 3x. Tak som si vtedy povedala, že čo ja chcem, aby on spal, keď on spí hodinu doobedu, tri hodiny na obed a hodinu poobede, príp. si hodí ešte pol hodku okolo šiestej :D no bežím, už sa ohlásil...držím prstíky.

zuzkat1
18. feb 2014

@luvika to nesuvisitym s ty

zuzkat1
18. feb 2014

@luvika to nesuvisitym s tym ako spi cez den...moja 3x pol hodka a do 2 rokov v noci 10x hore... Treba vydrzat...🙂
@midori123 Ved ma len 3mes... Co by si chcela? Tam sa jej rezim meni kazdy mesiac... Moja do 3mes od 1nej do 3tej v noci doslova ziapala...v 3mes to preslo a budila sa uz len na papanie... Asi od 7-8mes.sme mali o 5tej rano asi rok... Su to deti nie stroje... Menia sa a vyvijaju...

adka0987
18. feb 2014

Moj syncek ma uz 15 mesiacou a stale sa prebudi aby som mu dala mliecko asi 2 /3 x ☹