Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dari
7. jún 2008

ahojte, u mna sa tiez osvedcil ritual:
1. dieta - kupat, papat, odgrgnut, ulozit, cakanie kym zaspi (so mnou) - co vlastne musime robit dodnes 😠
a uz poucena ....
2. dieta - kupat, papat, odgrgnut, ulozit, cumlik a odchadzam 🙂 niekedy jej to trva dlhsie, tak len pridem dam cumlik, odidem a pekne zaspinka sama. A takto spinkava aj cez den. Zatial to funguje 🙂

cathrin
8. jún 2008

rumka, môžeš si ju stiahnuť zo strany 40 😉
loulou, takže ti malá plakala iba jednu noc? 😕

dari, tak pri druhom už tiež budem vedieť, čo a ako......si dám veľký pozor, aby sme nedopadli tak ako teraz 😉

ttina
8. jún 2008

ahojte, tak u nas to vcera dopadlo asi tak...ked uz konecne po placi zaspala...tak sa budila asi po 5 az 10 min. s velkym placom, neviem ci sa jej o tom sniva..alebo co ☹ ...nemala som tu knihu az vcera som ju zhonala..nevedela som ze je na str. 40 tak asi musim postudovat co a ako...

a ako cathrin napisala..pri druhom uz snad budem vediet 😔

pheva
8. jún 2008

tak metoda 5... 10 sa odklada pretoze maly horuckuje v noci mal 39 C rano 38,1C neviem ci to mozu byt zubky alebo sme ochoreli 😔 ☹

rumka
8. jún 2008

ďakujem catrin stiahnuté 🙂

cathrin
8. jún 2008

ttina a v noci ti potom ako spala? lepšie ako predtým?

monikaaerik
8. jún 2008

Ahojte baby, tak som zase zmenila sposob uspavania. Tie 3 hodiny cez den dodrzujem,sa mi to osvedcilo, spinka tak dlhsie, dnes potiahla aj 1,5 hodinky.(predtym 30 min.) A teraz vecer som to urobila tak,ze som si pritiahla postielku celkom k manzelskej posteli a nechala ju tak. trosku plakala, stavala sa na 4, ale potom nejako zaspala, tak som zvedava ako bude spinkat, necham tak postielku celu noc. a ked sa ozve napapanie,tak jej skusim dat vodicku,( kupili sme novu flasku,tak dufam,ze si podudle).no som sama zvedava, ci ju okabatim. odporucali mi dat do vody aj krupicku,aby ju to nasytilo,ale co ja viem 😒

miriamkac
8. jún 2008

dari u nas to funguje presne ako u teba s cislom 2 🙂 , este pridavam pusu na dobru noc 🙂 ....
Neviem o akej knihe tu pisete, ale mne sa osvedcill u vsetkych detoch rezim....a o 20:00...spia bez problemov a sami (aj ked je nieco ine, ked nechate v izbe jedo dieta alebo tri 😉 )

dari
8. jún 2008

miriamkac, jasne s pusou... 🙂
inac mozno by som aj pri druhom pokracovala ako pri prvom, prisla som na to jednoducho.....kym som malu okupala, dala papat a ulozit spinkat s tym ze sa vratim.....musela som ist zas k malemu, no a nasa mala medzitym zaspala 😀 tak som si vlastne uvedomila ze si vystaci aj sama.

ttina
8. jún 2008

cathrin...no zaspala a po asi hod. sa zobudila s placom opat (co predtym nerobila), tak som jej dala prsnik ☹ a zaspala pri mne v posteli...prelozila som ju spat a potom sa opat zobudila a ostala uz pri nas ☹

a dnes zaspala ked som ju ste chcela nakojit...ty si citala tu knihu?

vilmuska
9. jún 2008

Ahojte mamicky!

Po nekonecnom patrani sa mi podarilo dostat sa ku knihe ktorá sa spomína v knihe o zaspavani a na ktorú sa už niektore z Vas pýtali.
Ma to vsak hacik !?
Kniha: Každé dieťa sa vie naučiť pravidlá - je v nemcine
Tak by som chcela spustit akciu - Mamicky mamickam.
Je treba prelozit cca 50A4. Ja po nemecky neviem ani ceknut - Ale tým z vás ktoré by sa chceli na preklade podielat rada knihu poslem. Kniha ma 6 kapitol - momentalne sa mi prihlasili dievcata na preklad kapitol 1- 4. Knihu sam im samozrejme uz poslala. Komplet prelozenu knihu by som dala potom dokopy a samozrejme potom aj na tieto stranky.

Tie z Vas ktore by mali zaujem pomoct s prekladanim dalsich kapitol (vo Worde) ozvite sa mi prosim
cez internu postu tejto stranky alebo na vilmuska01@centrum.sk .

PS: Chcem podakovat vsetkym ludom ktori takto prelozili knihu "Kazde dieta sa vie naucit spat". Len v daka ich ochote zverejnit ju "pre vsetkych" sme sa pri nasej malej konecne normalne vyspali.

veja79
9. jún 2008

Ćaute maminy, no potrebujem poradiť čo naozaj zabralo na vašich drobcov aby nepýtali v noci jesť. Náš Pali nemá problém večer zaspať sám vo svojej postieľke ale každé 2-3 hodiny sa budí na kojenie 😒 Všetci mi hovoria že je hladný, že to za to že normálne jedlo má len na obed. Ja si však myslím, že je to asi zvyk lebo cez deň je v poho spokojný...Dudlík nezaberá.Čo vy na to? Môže byť hladný? Ak nie poradte nejakú fintu aby sme aspoň nejak tie nočné jedenia zredukovali.

ttina
9. jún 2008

veja a kedy mu davas posledny krat papkat?...nasa sice este nespi "sama" ale vecer jej davam este kasicku a potom mliecko - prsnik...hm?

cathrin
9. jún 2008

ttina.....čítala som ju 😉 asi pred 6 mesiacmi som napísala v téme septembrovky, aká je to hrozná metóda a že nechápem maminy, ktoré sa na to dajú, že je to kruté a sme tu predsa na to, aby sme sa deťom venovali a keď nás potrebujú cítiť aj v noci, tak aj vtedy 😉 no a už teraz tie maminy chápem 😀
ja som tú metódu aj skúšala zhruba pred mesiacom, ale som vydržala počúvať ten plač iba 5 min. 😝 a malá sa mi skoro zadusila pod mantinelom, tak som si zas povedala, že nikdy viac a že radšej budem k nej vstávať aj 100x za noc 😎 no a zas som zmenila názor a vymýšľam, ako tú moju dcéru naučiť konečne pekne spať.....aj keď stále sa chcem vyhnúť tomu vyplakávaniu 😒 .......tak som začala skúšať tú metódu postupného vynechávania nočného kojenia - výsledkom tiež má byť, že dieťa prespí celú noc.......ale nejako to nefunguje...síce sa mi darilo vynechávať týždeň kojenie o cca 22:00, ale malá sa mi stále v tom čase budí naďalej....
ale dnes som zaznamenala obrovský pokrok - malá mi aj cez deň zaspávala bez prsa, iba som pri nej ležala a teraz večer som už pri nej ani neležala, len som sedela na kraji postele (ale ona si ma ani moc nevšímala, prezerala si prsty 🙂 ) a do 10 min. zalomila - sama a bez plaču.....zajtra vyskúšam nesedieť na posteli, ale sa postavím ku dverám a keď jej nebude vadiť ani to, tak sa na ďalší deň skúsim z izby vytratiť 😵

veja, vôbec to nemusí byť hladom....ja som si tiež myslela, že keď začneme s príkrmami a večernou kašou, tak sa mi nebude tak často v noci budiť, ale neplatí to.......

filipi
9. jún 2008

Ahojte maminy, zas som tu po čase opäť. U nás metóda podľa knižky absolútne nezaberá. Dnes malá cez deň dokázala 70 minút plakať a to aj napriek tomu keď som k nej prišla aj som pri nej ležala nič nezaberalo po tých 70 minútach konečne zaspala no po 30 minútach bola opäť hore. Teraz sa v izbe trápi asi 10 minút a myslím, že to neskončí tak idem radšej k nej kým niektorému susedovi neprasknú nervy a nezavolá políciu. Skúšame to už štvrtý deň a nič môžem vám povedať, že za tie 4 dni som schudla 3 kilá.

babula90
9. jún 2008

filipi, vydrž!!! Môžem Ti pivedať, že tá kniha funguje stopro! Aj mne tiekli nervy, ale vydržali sme a po 3-4 dňoch spí cez deň ukážkovo. Večer a v noci sme nikdy nemali problémy.
Celú zimu mi spala na balkone v kočíku, ale keď začala sedieť a stáť, už sa to nedalo, vypadla by a uspávanie bola nočná mora, taks me skusili dať ju do postieľky, ale nebola tam zvyknutá, takže revala, prvý den asi hodinu som k nej chodila, zaspala od únavy v smiešnej polohe a o 5 minút bola vyspatá.Nevadí, išli sme ďalej, poobedňajší spánok už bol dlhší. čo som sa nachodila hore.dole schodami cumlík jej dať, pohladkať, ale vážne vydržte, stojí to za to. Ona sa teraz sama "pýta" z náručia do postieľky! Nakojím, potom ju dám odgrgnúť a ona už chce "skočiť " do postele za mackom 😀 , sama si zvolila macka, s ktorým hajá a cumlíky má pre istotu 2, lebo ich vyhadzuje. Neviem si to vynachváliť, lebo veľa stihnem, namiesto uspávania! A ked sa zobudí, neplače, hrá sa s hračkami.

filipi
9. jún 2008

babula90, ďakujem za podporu si zlatá, no akurát naša Linda nechce ani len ten dudel ja vydržím len fakt neviem čo susedia. Už je koľko hodín teraz som od nej odišla a orchester pokračuje ďalej. Keď ju hladkám chvíľu je ticho znovu začne aj napriek, tomu že ju hladkám tíško sa jej prihováram a nič ja fakt neviem čo robiť nespí noc, deň takisto sa nevie cez deň sama zabaviť stále musím byť pri nej keby si ma videla ako varím mám ju v autosedačke položenú na linke. Hotový blázninec no nič idem zas k nej. ☹

babula90
9. jún 2008

Filipi, pozri IP.

eja28
9. jún 2008

ahojte , prosim vas co za knihu to je? je niekde v elektronickej podobe? moja ma 14 mesiacov a chodime spat o 23tej a neskor, vstava o 7mej rano alebo 8, 8:30...cez den spi 2x cca dokopy 3,5-4 hodiny....kde robim chybu? muz sa uz pomaly so mnou rozvadza....

babula90
9. jún 2008

eja, je v el. podobe, moja má 11 mesiacov a chodí spať podla toho, akso dlho spí cez den, ale vacsinou medzi 19-20h.
Tebe skor nezaspí? V čom je problém?

filipi
9. jún 2008

Hurá, Linda spí!!! 🙂 🙂 🙂

natak
9. jún 2008

ahojte maminy,
necitala som to cele, len poslednu stranu, ale aj my sme postupovali pri uspavani synceka podla knihy - Kazde dieta sa vie naucit spat. U nas to zabralo, aj ked zo zaciatku mi trhalo srdiecko...... ☹
citala som, ze mate len nemecku verziu. Ja mam aj slovensku verziu knihy v elektronickej podobe, ak by niekto mal zaujme, dajte mi vediet.
vilmuska a ostatne mamicky, mozno vam usetrim cas s prekladanim a mozte sa venovat detickam 😉

vilmuska
10. jún 2008

Pre natak

Si zlata ale my sa snazime prelozit knihu Každé dieťa sa vie naučiť previdlá - tj tú ktorá sa spomína v knihe o zaspávaní. Dúfam že bude rovnako dobrá a účinná.

filipi
10. jún 2008

Ahoj babula90, skutočne ti ďakujem za podporu. Linda zaspala o 22.05 do 22.50. Nakŕmila som ju potom spala od 23.00 do 00.45. Upokojil ju len prsník 1.00 - 2.50 a potom až do 7.30 bola každú hodinu hore, ale aspoň nevrieskala. Takže mi drž palce dnes pokračujeme ďalej. 🙂

filipi
10. jún 2008

Ahoj eja28,neboj sa muž sa s tebou určite nerozvedie. Prečítaj si stranu 39 tam opisujem ako spí naša Linda. A nakoniec aj včera som sa trošku posťažovala. Mne Linda nespí ani v noci ani cez deň a energie má na rozdávanie. Ak ti knižka pomôže bude to super u nás to zatiaľ moc nefunguje, ale ja sa nevzdávam. 🙂 Naša Linda je najlepšia antikoncepcia. 😀 Keby si u nás videla tie večery s mužom na seba vôbec nemáme čas. ☹ Niekedy si myslím, že som len stroj. Prebaliť, nakŕmiť, uspávať a to sústavne kol dokola. ☹

ttina
10. jún 2008

ahojte, tak mi zaciname opat od zaciatku, a uz mi mala place 55min. je to hrozne ☹ ☹ ...obdivujem mamky, ktore to zvladli... 😢

ttina
10. jún 2008

tak uz je pri mne ☹ zlyhala som ☹ ....keby teraz zaspala tak vecer by isla kto vie kedy.... 😢

jahodka11
10. jún 2008

ahojte, tak ja som sa chvalila pred par mesiacmi, ako krasne spinkame a poslednu dobu nie a nie zapsat..aj sa v noci budi, ja viem, idu mu zubky, ale ide ma porazit.....uz hodinu zaspava, papal uz 2x, no teraz place v postielke, idem tam az o tych 5 min....uz ma zatvorene ocka a len vykrikuje, unaveny je a nie a nie spat....ja tiez obdivujem maminy, co nechaju plakat a vydrzia, ja to moc nedokazem... 😒

babula90
10. jún 2008

filipi, to budú zuby 😒
neobdivujte ma 😀 , ja som vydržala len preto, lebo som z uspávania na balkone mala také nervy, keď vymýšľala, že som si povedala, teraz alebo nikdy a vyšlo to! Niekedy stačí nesústrediť sa len na ten plač dieťaťa, pustiť si rádio alebo čítať, ja som sa pristihla, že nemyslím na to, či zaspí a vtedy najlepšie zaspala.
Keď som za %ňou chodila v 10min. intervaloch, už sa jej nechcelo toľko plakať a vzdala to. 😀

jahodka11
10. jún 2008

babula-tak ako som pisala prispevok, plac pomaly ustaval a zaspal, uz som len prisla sa pozriet a drzal macika a spal...uvidime, ci az do rana.....
veru, mas pravdu, ked mi je jedno, ci a kedy zaspi, ide spat aj o 8-mej a ked chcem, aby uz spal a moc sa na to sustredim, tak tu vyvadza do 11-tej... 🙂