Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

cikova
25. júl 2017

@katrin21 akoby si to ty riesila cez den? Nechat to tak kym sa nenauci na 1 spanok alebo s tym prestat a dat ho do postielky a nevadi ked sa v nej zobudi po 30 minutach...potom s nim vydrzat na dalsi spanok?

katrin21
25. júl 2017

@cikova hmm.. tazka otazka.. asi by som ale volila ten kocik.. ja som taka, ze pre mna dlhsi spanok dietata je velka vyhra , mam cas na ine veci, alebo kafco ..

cikova
25. júl 2017

@katrin21 ako by si denny soanok riesila ty? Nechat ho v postielke a aj po 30 min. spanku ho neuspavat v kociku ale vydrzat do dalsieho spanku alebo vyckat kym nebude mat 1 spanok? A vtedy ho ucit len na postielku dakujem

katrin21
25. júl 2017

@cikova ako som pisala..ak prespi v kociku dlhsie tak by som volila ten

krasnasvadba
7. aug 2017

Má niekto stiahnutý súbor KaDe dieťa sa naučí spať? Pri prvom synovi mi to pomohlo, tak by som sa ku knižke potrebovala dostať
Ďakujem

marinka70
7. aug 2017

@krasnasvadba ahoj ja tu knihu mam v pdf daj mail poslem ti

gemelos
7. aug 2017

Ahojte,

chcem sa spýtať jednu vec. Myslíte, že mi pomôže kniha aj v príapade, že sa tam spomína, že ku dieťaťu treba prísť, NEVYBERAŤ HO Z POSTIELKY A UTÍŠIŤ HO, a znova odísť, ak moje malá keď začne plakať v postielke, je jej úplne jedno že znova prídem, proste utíšiť sa nedá, lebo sa tak rozplače a rozhnevá, že nevie prestať plakať a musím s ňou vyjsť do inej izby, na svetlo, ukazovať je kadečo, len aby prestala plakať, lebo sa nevie zastaviť. Neviem teda, či bude možné po 3 minútach prísť a UKĽUDNIŤ JU, lebo toto mi zatiaľ nejde 🙄 Plače vytrvalo so zavretými očami od únavy a neprestane ani keď ju zoberiem na ruky..Až po daľších minútach nosenia, sa postupne ukľudní. Inak má 4 a pol mesiaca.

marinka70
7. aug 2017

@gemelos ja ti poviem ze mam tu knihu citala som ju ale nikdy som ju nedokazala praktizovat...asi som moc makka maleho doteraz usoavam ma 1,5r ale len tak ze si lahnem k nemu a mame pri posteli jeho posyielku. Ake kazde dieta je ine treba vyskusat

gemelos
7. aug 2017

Ja by som sa aj trúfla to vyskúšať a zaťať sa, že to vydržím. Lenže keďže som zatial knihu nečítala, chcela by som vedieť, či sa tam rieši aj to, že nefunguje to, že prídem a dieťa sa ukľudní. Nesmie sa vyberať z postielky... ale mne malá nereaguje na to, že som prišla, proste má záchvat plaču a plače ďalej..🙄

alby2014
7. aug 2017

@gemelos pre kristove rany, ma 4,5 MESIACA, TO CO CHCES OD BABATKA?????????????? Normalne ju uspavaj ako potrebuje a nevymyslaj chobotiny ( a to teda nie som nutne proti tejto metode v krajnom pripade....ale nie u babatok)...syna som 18 mesiacov uspavala na rukach az jedneho dna proste sam zacal zaspavat v postielke, s mladsim mienim prakatizovat rovnako... btw v tej nihe tuto metodu neodporucaju pod vek 6 mesiacov.

gemelos
7. aug 2017

@alby2014 áno... viem, od 6 mesiacov. A ani nepíšem že to už praktizujem. Chcem si ju dovtedy prečítať kým to začnem tak robiť. Iba sa pýtam, či vôbec má zmysel to podľa tej knihy robiť ak dieťa plače naďalej..či to kniha rieši. A inak neviem či si pochopila že má 4,5 mesiaca a nie týždňa, lebo píšeš, že čo chcem od babtka? Ako keby už o mesiac a pol to bábatko nebolo 🙂

Btw, 18 mesiacov uspávať na rukách nepovažujem za správne 😉

gemelos
7. aug 2017

...a chcem ešte dodať, mne nejde o to naučiť ju zaspávať samu zo sebeckých dôvodov, aby ja som mala kľud. Chcem pomôcť zaspať jej..lebo teraz to funguje tak, že 2 hodiny večer pred spaním plače od únavy a nie a nie zaspať...skúšame všetko..raz kočík, raz ruky, spievať, hojdať..je mi jej ľúto ako plače od únavy a nevie si pomôcť a nevie sa uložiť, Chcem, aby sa naučila zaspávať pre jej dobro hlavne. Takto nám vždy doslova odpadne od únavy a od vyčerpania.

veronika_april
7. aug 2017

@gemelos Nie je mozne, ze ju davate spat prilis neskoro, kedze ako pises, je taka unavena, ze nevie zaspat. Co tak porozmyslat, ze mozno potrebuje iny rezim. Lebo aj dospely clovek ma obcas problem zaspat, ked je unaveny, nie este male dieta.

gemelos
7. aug 2017

@veronika_april donedávna vydržala byť hore max. 1,5 hodiny až 2 a znova išla spať. Už asi mesiac si ale predlžuje pauzy medzi spánkami cez deň a je pravda, že večer je to aj 3 - 4 hodiny kým zaspí. Keď ju aj dám po 1,5 hodine spať, proste nechce. Prevaľuje sa, točí, usmieva, je čulá.. nechce mi už tak skoro spať. Ale je pravda, že čím bližšie k večeru, tým horšie sa ukladá.

veronika_april
7. aug 2017

@gemelos treba porozmyslat nad tym, ze mozno potrebuje nejaky ukladaci ritual. Je jasne, ze cim bude väcsia, tym budu pauzy kratsie. Nehovorim, ze uspavat na rukach (to som ja robila asi len mesiac so starou, aj to jej sli zuby), ale co tak si lahnut k nej, spievat, citat, alebo si pustit nejaku relaxacnu hudbu (mozno to uz mate vsetko vyskusane)

alby2014
7. aug 2017

@gemelos pre mna je to naozaj babatko, mne aj moj dvojrocny pride obcas este ako babatko.btw do mesiaca je to novorodenec a potom dojca. Kus ukladat skor, ja mam 3 mesacneho a chodi spat o 18tej, starsi dvojrocny o 19:30 ...ona moze revat, lebo je pretazena, mladsi to robi ak rpesvihnem dlzku kupania a celkvo vecerneho ritualu.

A skus si najst iny sposob uspavania, ja na rukach som uspavala preto, lebo starsi syn je drobec, a aj preto, ze som lenivy rodic a nebudem pozerat ako 30 minut rotuje po postielke, ked na rukach bol za 10 minut tuhy a spal celu noc.

vviktoriaa
22. aug 2017

Ahojte,
ponúkam názory odborníkov na vyplakávanie dieťaťa:
http ://www.prosimspinkej.cz/jsou-vyplakaci-metody-skut...
Stačí otvorená myseľ a ochota prečítajte si a konečne sa zamyslieť 😉

vviktoriaa
22. aug 2017

... a k tomu procesu uspávania:
http://www.prosimspinkej.cz/jsme-otroci-uspavani/
Tak nám prajem veľa síl a radosti z uspávania našich dietok 🙂

tana85
22. aug 2017

@vviktoriaa a ked su doma aj ine deti? ci sa ma rodic rozkrajat a do nemoty este aj 5-rocneho hodinu uspavat, pripadne na rukach? ten clanok je dost mimo

vviktoriaa
22. aug 2017

Nemyslím si... čím viac sa dieťaťu venuje, kým je malé, tým skôr dozreje a bude vedieť byť samostatné... aj v zaspávaní. Len sa netreba báť 😉

elzika
4. sep 2017

@marinka70 mohla by som ta tiez poprosit knihu?
Ja som uz miestami z nasej krpane zufala. Ma 9m a zaspat vie len na cecku. Moze byt najedena, ale len kym je na cecku vie zaspat. A aj kred niekedy zaspi na mne, polozim ju do postielky a je hore. Takto to ide dokola niekedy aj 2hod. Ked ju tam necham, tak sa postavi a reve a reve na celu dedinu a ukludnit ju viem len ja. Mm ju vecer nedokaze ukludnit. Chce len mna :/

marinka70
4. sep 2017

@elzika posli mail a poslem 🙂

nikinkals
4. sep 2017

@marinka70 pekny dnik,prosim posles aj mne na nika22@centrum.sk?Krasne dakujem

ada0207
5. sep 2017

Dobrý večer, prosím nepredáva niekto tuto knihu??? ďakujem !

mya001
30. sep 2017

Ahoj marinka70 môžeš poslať knihu aj mne na mail? Ďakujem 🙂 rerkova.marta@gmail.com

saty.predaj
8. okt 2017

Ahojte maminy, chcem sa spytat tie co ste tuto metodu skusili spali vam deticky troska dlhsie? U nas je ten problem, ze nielen spi zle celu noc ale od tretej je hore kazdu chvilku. Niekedy ked nema silu ho tisit, tak vstavame aj o 4. Dakujem

levrietka
10. okt 2017

@marinka70 ahoj prosím dala by sa mi poslať knižka na mail ? Dakujem pekne za ochotu svestkova@gmail.com

anavi5
12. okt 2017

dievcata, moja osobna skusenost. od narodenia sme mali problem s papanim. mala zaspavala pri kazdom kojeni. v kratkosti, naucila sa papat ale aj zaspavat na prsniku. neriesila som, lebo cumel nechce a spavala celu noc. okolo 4 mesiaca sa zaspavaci ritual na prsniku predlzil postupne z 0.5 hod na 2 hod. potom sa zacala budievat, prestavala zaspavat na prsniku, zacali sme s muzom uspavat na rukach a vsetko sa zhorsovalo. najprv sme mysleli s manzelom, ze idu zubky, ale nie... stav sa zhorsoval, uz som sa pri nocnom budeni ucila menit postoj. "vsak si to uzivaj, to su neopakovatelne chvile. skus to vnimat pozitivne... je uzasne mat malinku v naruci a vediet, ze sa tam citi bezpecne a dobre sa jej spinka." uz som ju nechavala aj s nami v posteli a to sme s muzom nikdy nechceli robit.
urcite tu najdem mamicky, co povedia, ze je to ok, ale z mojho pohladu nie. ocividne sa stav zhorsoval a nemalo to zjavnu pricinu. jedine vysvetlenie je, ze niekde robime chybu. pokial niekto uspi na rukach dieta pravidelne za casovy interval, ktory sa nepredlzuje a je rozumny, ok. pokial chce niekto spat s dietatom v posteli, tiez ok. z mojho pohladu, ked spi sama, budi sa a s muzom sa budime s nou. ked spi s nami, nevyspim sa len ja. citala som, ze prisla chvila, ked dieta sa samo prestavilo na vlastnu postel. ale poznam zeny, ktore spia s 5rocnym dietatom namiesto toho, aby spali s muzom.
vcera som zacala estevillovu metodu. necitala som knihu, len clanky na nete. 2 krat sa zobudila a od 1.00 spala do rana. konecne som sa dobre vyspala a mohla som sa rano rozpisat v prispevku na modrom konikovi. zajtra skusim robit nieco ine, ale ak to bude takto fungovat, tak sa tesim. a ze dieta bude mat nejaku citovu ujmu, ked nereagujete na plac? ak to robite spravne, date dietatu vediet, ze ste pri nom a ze ho mate radi len ho neberiete na ruky... a dieta v polroku si vie veci vynucovat placom, nemusi to znamenat, ze ho nieco vylozene trapi.
a posledna poznamka. kazda sme ina, nema zmysel niekoho odsudzovat za jeho rozhodnutia. ked sa dieta na nieco nauci, je postupne tazsieho ho od toho oducit, takze ak citite, ze niekde robite chybu, zmente to cim skor 🙂 pekny dnik

elzika
12. okt 2017

@anavi5 super. Drzim palce, aby vam to odhodlanie vydrzalo a zajtra daj vediet opat, zd ako polracujete ;)

saty.predaj
12. okt 2017

@anavi5 ahoj my trenujeme od minuleho piatku. Podla mna sa to zlepsilo ale zazrak celej prespatej noci sa nestal. Mne celkom rychlo zaspaval ale v noci sa budil aj 20x a od 3 uz kazdu chvilku. Urcite to odporucam vycerpanym mamickam.