Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzanat
17. jún 2008

tak to mame este kopec casu, som zvedava ako to bude pokracovat. len on nespi ani cez den, max 2hodinky, inak je stale hore. a v noci neviem co mu je, ked sa stale trepe ☹

filipi
17. jún 2008

Mne Linda nespala ani 2 hodiny akurát polhodinovka. Prečítaj si stranu 39 a zistíš ako sme uspávali my.

filipi
17. jún 2008

Ozaj a to trepanie? U nás to isté. S kamoškou máme rovnako staré deti a keby si ich videla v kočíku. Jej malá tam leží ani sa nepohne a moja Linda v kuse v pohybe. Keď je horúco nemá na nohách nič ale keď je chladnejšie ako dnes musí mať pančuchy, lebo princezná ponožky jednoducho zhodí a to som je kúpila aj sandáliky a bohužiaľ nepomohlo. Aj tie sú vyzuté tak si vieš predstaviť ako sa mece. Keď som sa nato pýtala pediatričky povedala, že Linduška je veľmi živé dieťa. Tak sa už teším keď začne chodiť. Asi si kúpim na ňu vôdzku. 😀

zuzanat
17. jún 2008

uz som si precitala..
no nas maly neplakava ked nemoze spat, len sa trepe, aj to len v noci, cez den je to celkom v pohode, aj v kociku, aj ked nespi, ale neplace.

cica13
17. jún 2008

No Filipi, to snad nemyslis vazne, ze ta mala herecka si dava dole aj tie sandalky? Na co sme ich tolko vyberali? 😠

filipi
17. jún 2008

No, milá Cica13 práve preto, že sme ako také družice krúžili po auparku. 😀 😀 😀

filipi
17. jún 2008

Moja ty ma fakt všade vypátraš.

jahodka11
17. jún 2008

dadkaa, ja som tak maleho tiey uspavala, ale ked som prestala kojit, maly "prezil" a ani nam to dlho netrvalo..mozno niekedy riesime veci este skor, ako sa vobec stanu...mas malicke babo, ja viem, ze si uz pamata, ale ved kojenie je krasne, nech spinka, ked jej je tak dobre pri mamicke 🙂
ozaj, ja som na metodu "zabudla", maly posledne 2 noci prespal, u nas zabera den plny akcii, musim ho co najviac unavit, zabavit...atd...a potom spinka...tak uvidime, co bude tuto noc...
zuzanat-veru suhlasim s filipi,filipko je este velmi malicky, nemoze mat koliky nejake slabucke?

cica13
17. jún 2008

Filipi 🙂 a to nie som ani FBI 😀

lucinkasd
18. jún 2008

luciar79 dakujem, knihu som hned precitala, aby som mohla metodu aplikovat, lebo nemam na co cakat. Teraz sme dva tyzdne u nasich, tak sa to da lepsie zrealizovat - bez manzela. On tazko znasa jej jedovanie.

Zacala som teda vcera vecer, jedovala sa pol hodinu a zaspala (20.05h), zobudila sa o 22.35, spustila krik, ale vydrzala som, malo to uspech. Potom bola hore este 2x, ale len pomrnkala a spala dalej do 7.15h. Dufam, ze to bude postupovat podobne a este lepsie. Teraz o desiatej som ju ulozila a zaspala za 15min intenzivneho jedovania sa... 🙂

Inak bolo mi jasne, ze dieta treba len takto odnaucit od navykov, ale doteraz som vzdy polavila a dala jej co chcela. No ked mam presne instrukcie ako na to, lepsie to ide. 😉

luciar79
18. jún 2008

lucinkasd.Blahoželám.Perfektný úspech.a ani jej to jedovanie dlho netrvalo.čo to je pol hodky.Niektoré mamy tu píšu že aj hodinu.takže celá noc bez kŕmenia.no super.O tom ja ešte môžem snívať bo sme ešte maličký. Len vydrž a dúfaj že keď sa vrátite domov tak jej to zostane a že ti ju milovaný ocino nepokazí 😀 😀

lucinkasd
18. jún 2008

no dakujem ja si budem blahozelat, ked to vydrzi. 🙂 teraz cez den je to horsie, lebo nebola vobec naucena spat v postielke, len v kocari. tak sa jeduje viac. zaspi a za 10-15min je hore a pokracuje.
manzel, ked uz bude vidiet, ze to funguje bude rad, len musim instruovat svokru, aby bola v obraze. teraz totiz byvame u svokrovcov, lebo prerabame dom... 😒
luciar a tvoja dcera ako spavala?

smska1979
18. jún 2008

Ahojte, mozem niekoho poprosit, aby mi poslal tu knihu o zaspavani? Mam dvojtyzdnoveho synceka a tiez ma problem v noci zaspat. Cez den je to celkom v pohode. Tak si aspon precitam, co tam radia a uvidime, co dalej. Dakujem.

smska1979
18. jún 2008

zabudla som email: deni_s@email.cz

janis8
18. jún 2008

podla knihy sa odporuca od 6tyzdnov, ked babatko dosiahne hmotnost aspon 5kg. To je hranica, kedy ma dietatko dostatocne zasoby, aby mohlo spat bez krmenia dlhsi cas..

veverica
18. jún 2008

smska1979 poslala som ti to len opatrne mas velmi male babo na tie metody.

luciar79
19. jún 2008

Lucinka sd - dcéra keď bola malá spávala super a vtedy sme žiadnu knihu nemali. Bola na UM. Teraz tento môj drobček kojený je furt hladný.zatiaľ aspoň to zaspávanie nám ide.Posúvať kŕmenie začnem až po 6 mes. Ale to asi pôjdem tiež k otcovi lebo môj muž by to nevydržal.aj dnes mi malý v noci zaplakal a hneď ho vyberal. som sa nahnevala a poslala ho spať do obývačky.Strašné s tými chlapmi 😀

smska1979
19. jún 2008

veverica, trosku som zacala citat a mas pravdu, pise tam, ze sa tie metody maju aplikovat na trosku starsie deticky. Ale co s takymi malymi drobcami? ☹ Co na nich zabera? Manzel je v noci nervozny, nemoze spat, v robote mu to tak nemysli, ... No hroza.

bublinkajasminka
19. jún 2008

smska - my sme našu od 6 týždov režimovali podľa knihy

smska1979
19. jún 2008

a dovtedy ste mali tiez rusne noci? ako ste dovtedy riesili zaspavanie?

veverica
19. jún 2008

babyyyyy je tu nejaka co vyradila nocne krmenie? Nam sa celkom dari mu nedat v noci jest, ale zacal sa strasne casto budit. CCa kazdu 1/2 hod az hodinu je hore a place, nie dlho ale je to ovela castejsie ako ked mal jedlo aj v noci. Ak to nejaka citate dajte vediet ci ste mali aj vy taky problem a ako dlho trval. My to prektizujeme 6 noc ☹

zuzannas
19. jún 2008

ahojky veverica, a nemoze to byt z kase?? (teda ak davate) ja som raz malemu urobila dooost hustu kasu a tiez sa budil kazdu pol hodku v noci ☹ ho urco bolelo brusko...odteraz si uz davam bacha a robim mu ich redsie a ked uz nechce tak mu nedavam nasilu (zvysok prelejem do flasky a dam mu ho ked sa v noci prebudi) Inac sa mi budi tak max.2-3 za noc, kojim iba raz okolo 5tej a niekedy ani to nie 🙂

cathrin
19. jún 2008

veverica, ja som skúšala asi týždeň, vynechávala som kojenie o 22:00 a postupne som chcela aj o polnoci, celkom sa mi darilo, ale len tak zaspala, že som ju vytiahla z postielky a uspala som ju na rukách - bez prsa a kojenia....len ona sa mi naďalej budila o tej desiatej, takže som nevidela žiadny efekt 😒 tak som to vzdala a chcem sa dať teraz na úplné odstavenie, malá čím ďalej tým viac "závisláči" na prse 😠

veverica
19. jún 2008

zuzannnas: kasu mu davam na noc a to preto, aby ho viac zasytila. Davala som mu ju aj predtym a nebudil sa tak casto. Mame zmenene mlieko a od vtedy ma aj problemy zo stolicou ma ju dost tuhu. Asi si pozriem detailne co to mlieko obsahuje a skusim mu dat jest neskor ked sa na to sam zobudi, resp. ked ten plac bude trvat dlhsie. Lebo teraz sice place kratko, ale casto aj kazdu pol hodinu hodinu ☹

cathrin tak drzim palce, aky postup ides zvolit? Nedat a basta?

martina46
19. jún 2008

Ja neviem, rozmýšľala som, ako je to s tými kašami u malých detí. Totižto u mňa (a nie len u mňa) platí to, že čím viac večer jem, tým som skôr ráno hladná. Nemôže to byť takto aj u bábätiek? Ale to len tak rozmýšľam 🙂

veverica
19. jún 2008

skusim iba mlieckovat 😉 a vy ste ako na tom martina46 boli ste uz v nemocke?

yesno22
19. jún 2008

veverica...kedze nekojis (ak som spravne pochopila) uz by si mu nemusela davat v noci papat...ale....ja som svojho zlobrika kojila rok, ked mal asi 10m zacali sme s "vychovou " podla knihy pretoze nase noci vyzerali otrasne - bol hore skoro kazdu hodinu....dalsie dva mesiace som mu povolila 2 nocne kojenia, postupne len jedno-nadranom...potom som ho odstavila a presli sme na UM...mame 15m a celu noc prespal asi 3x...inak sa vzdy budi okolo piatej na mliecko....obcas sa zobudi aj skor, ale to si len pomrnci a spi dalej...zatial to neriesim, pretoze ak mu papat nedam, vstavame okolo siestej, ak dostane flasu pospi do 7-8....takze vitazi moja pohodlnost a lenivost 😀 ..chcela som len povedat, ze nie kazde dieta dokaze prespat celu noc, ci uz je alebo nie je kojenie...mam na mysli deticky starsie ako 6mesiacov....mamickam mladsich deticiek sa cudujem ze vyzaduju od tak malych babatiek aby spali celu noc...a u 1-2 mesacnych uz vobec nie 😉

martina46
19. jún 2008

Veverica, teraz sme v nemocnici. Píšem z mobil. internetu 🙂
Robia nám kadejaké testy, zajtra máme laktózový. Musím ísť, dieťa mrnčí 😀

luciar79
20. jún 2008

yesno- spať do 5 to je super.podľa mňa už to je celá noc.mne by to teda nevadilo žeby jedol ešte o 5. sa teším až to aj my dokážeme. Moja dcéra 8 ročná cez víkend vstáva o 6 niekedy aj o 5.Sa chce dívať na rozprávky v telke. našťastie už má vlastnú telku tak nás nebudí.Deti majú svojský režím..... 🙂

darty13
20. jún 2008

Ahojte,včera som skúsila prvý krát malého nechať uspať samého.......no nevydržala som to....Samko od narodenia skoro vôbec neplače, skôr sa iba zlostí a mrnčí.....ked som ho položila do tej postiielky,tak sa pekne hrajkal a trošku mrnkal,po pár minútach začal tak revať ako nikdy predtým....bol úplne červený a triasol sa....radšej som ho vzala a uspala na rukách.....nemôžem mu tým nejako ublížit?