Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuza.m
20. jan 2009

kkaattkkaa presne stebou suhlasim deti nevyuživaju jednoducho sa citia same tak plaču a ked si odbočila k tej prirode tak mama mačka prve dni ani nelovi ani sa od nich nehne,až po čase a ked tak len na malinku chvilku ked spia.a mačičky ked sa zobudia a mamu necitia tak plaču aj tie.tak že si myslim že je to to iste akurat mačky skor vyrastu a skor nepotrebuju tu mamu mačku..pomotane
😀 .inak tam si sa pytala že ako dlho plaču detičky .moj maly neplakaval nikdy dlhšie ako pol hodiny a to maval obrovske bolesti pretože ma alergiu BKM.on ani neplakal ale hned reval ako by ho rezali ale vždy som našla niečo čo ho upokojilo lebo inak sa zachadzal.može to byt kolikami preto že sme mali minule tiež riadny plač a prešlo to až po masirovani a naslednom vyprdkani a to už ma 5mes.sem tam ich to ešte zabolka si myslim. 😅

mywiel
20. jan 2009

katka jasné ze svoje dietatko lubim, ale vydrzat to uz neslo bola som na nervy nevyspata a odrazalo sa to v mojom vztahu s manzelom, ta kniha mi velmi pomohla, takze kazdy si musi najst sam co je pre neho lepsie, ci vydrzat a cakat kym dietatko z toho vyrastie, alebo sa riadit podla knihy par noci a mat potom pokoj. Kazdy je slobodny sa rozhodnut, ale tie maminy co navstevuju tuto tému si myslim, ze potrebuju pomoc lebo neviedia ako dalej nie...? 😉 🙂

mywiel
20. jan 2009

Ja som nikdy nenapisala, ze dietatko nas vyuziva, len sa nenaucilo zaspat a spat samé, deticky sa rychlo ucia a toto sa tiez vedia naucit, ak rodic samozrejme chce a je rozhodnuty ho to naucit, ved ich budeme cely zivot ucit vela veci a oni su zvedavi a radi sa ucia. 😵

mywiel
20. jan 2009

Ja pisem len moje skusenosti ako to prebiehalo u nas a podarilo sa, mozno to mamickam pomoze a mozno sa v tychto pribehoch najdu, nikomu vsak nevravim ze sa musi riadit 100% podla tej knihy, nemusi sa vobec riadit podla tej metody ked nechce. Nam vsak pomohla a aj mojej malej pomohla to su fakty. 😉 🙂 😵

zuza.m
20. jan 2009

ja som tu bola tiež niekde v predu ked mal maly 6týž.cela zufala a prosila o pomoc. 😅 .ale postupne sa to same lepšilo.ale nie každemu sa to napravy.tak že je kniha na mieste .ved vela mamičkam pomohla aked ne nepomaha treba skusit všetko pre klud v rodine.pevne nervy a plno sily pre všetky mamičky. 😅

mywiel
20. jan 2009

Zuzu prvé mesiace som tiez spavala s malou az teraz som sa citila na tu metodu ked ma 6 mesiacov, ale nie sme macicky ani opice a uz vonkoncom nie kengury lebo by mi odisiel chrbat pri jej 9kg... 😉 😀 V satke som ju nosievala cely den pocas 3 mesiacov ked mala koliky nemala som ani cas sa ist osprchovat ale nevadi pomahalo to trosku, teraz si potrebujem urobit minimum veci doma a nemozem ju vkuse navlacat...to pisem len za seba samozrejme. 😉

mywiel
20. jan 2009

Jasné kazdy si musi najst co vyhovuje jemu pre pokoj mamicky, dietatka a manzelského vztahu. 😉 😵

evita6
20. jan 2009

Ahojte. Síce to u nás ešte nie je aktuálne ale rada by som spomýnanú knihu prečítala. Môžete mi ju niekto poslať na môj email eva.renckova@gmail.com, pretože mi nejako to stiahnutie nefunguje. Ďakujem 🙂

xaverov
20. jan 2009

Ja jsem ochotna to nocni vstavani vydrzet do ty doby nez mala zacne spat celou noc a bude chodit dobrovolne do postele 😅 Jen by me, zeny, zajimalo, v kolika letech ci mesicich spi dite klidne,celickou noc, nechce podat ani dudlik, ani prso, ani vodu, ani si hrat, ale jeho nejvetsim pranim je spat a spat 🙂 ?? Je to treba uz ve dvou letech?

skrecok
20. jan 2009

Ahojte, velmi rada by som si precitala tu knizku, aj ked este nemame take problemy...len sa neda stiahnut. Pisu tam, ze je neplatny odkaz. Preco? Prosila by som velmi, keby mi niekto poslal na moj email slavomira1@post.sk
Dakujem velmi pekne.

monusska
20. jan 2009

mywiel bola by som rada keby si mi to mohla poslat na mail 😉
monusska@gmail.com. dakujem velmi pekne

monusska
20. jan 2009

ja sa uy tesim ako to budeme riesit s tou knihou, hoci mam strach ci to zvladnem a nebudem revat s malym tiez. ale musim to urobit lebo kedze si pri nom neoddychnem ani cez den a potom konecne vecer ked si lahnem a on sa teprv zobudi tak neraz som po drobcovi v noci nakricala ☹ . co samozrejme hned rano ked sa na mna usmeje olutujem ale uz mi praskaju nervy... 😒

nimi22
20. jan 2009

no maminy, ja knihu odporucam, mame za sebou no c 11 hodin spanku a potom doobeda hod a pol a poobede hodinu presne ako kniha pise , som naozaj rada ze to funguje 🙂

jitrulka
20. jan 2009

my zatím pracujeme na usínání a už mi 2x usnula sama v postýlce a ani nehlesne. Přitom ji tam dávám naprosto bdělou. Já to nechápu 😀 😉

jitrulka
20. jan 2009

nimi22 a kdy mu dáváš jíst naposledy? Budíš ho?

atreides
20. jan 2009

nám se teda Ninča budí 1x na kojení, ze začátku jsem ji chtěla nechat, aby vydržela do toho rána, ale ona se pokouší usnout, ale hlad jí nedá, tak jí nakojím (pije jak duha) a pak chrní až do rána

nimi22
20. jan 2009

jitrulka o 19:15 dneska a o 19:30 ide buvat, nebudim ho uz prespal celych 11 hodin vcera par krat sa pomrvil raz zobudil ale sam zaspal do troch minut placu tak som knemu ani nesla 🙂

nimi22
20. jan 2009

atreides aj moj bol tak druhu alebo tretiu noc pil ako duha ale ked som si precitala tu knihu a zistila som ze nemusi pit tak som to riskla s trojminutovym placom to bolo a uz neporebuje, vyskusaj ak chces 😉

kkaattkkaa
20. jan 2009

Maminy, chcela som len povzbudit tie, co vahaju ci este vydrzat alebo skusit kontrolovany plac.
Ked je niekto uz fyzicky naozaj v koncoch vtedy si myslim, je dobra aj uvedena knizka.
A musim priznat ze jeden vecer som to urobila aj ja, ale nie s tym, ze idem syna odvykat od uspavania, jednoducho som uz nevladala (manzel chodil na tyzdnovky). No syncek plakal , ba priam reval aj po dvoch hodinach, stal v postielke, drzal sa tyciek a reval, ze to bolo pocut az na zahradu. Ked som sa priblizila, bolo to este horsie. Zobrala som ho nakoniec k sebe. Viac krat som sa uz neodvazila na podobne experimenty.

mywiel,
ja som si tak isto myslela, ze viac nez 10 kil neunosim. Ale ako kilecka pribudali, nejak mi svaly naberali a teraz sa to este stale da(syncek ma okolo 13 kil). A musim povedat, ze take svaly som nemala ani na VŠ, ked som robila kanoistiku.
U nas je to ale trosku ine v tom, ze byvame "od ruky" na kopci a satka je "dopravny prostriedok", takze trening mame s manzelom pravidelny.

atreides
20. jan 2009

nimi já ji nechala plakat 20 minut a pak jí nakonec dala, ono u nás účel splnilo - usne sama a nebudí se milionkrát

mywiel
20. jan 2009

xaverov to je jasné ze pride k nam do postele ked bude mat nocné mory a tak to mne nebude vadit, len som chcela naucit svoje dietatko spat kedze uz v noci nepapa, ja som takto tiez vyspata a mam viac energie sa jej venovat cez den. Aj tak sa casto budila ked spala s nami v posteli, stacilo, ze sme sa otocili a plac takze pomohla som aj jej. Dudlik este musim za noc 2x dat, ale to mi nevadi lebo okamzite zaspi, neskor ked bude vacsia si ho bude vediet najst a dat do pusy sama. 😉

mywiel
20. jan 2009

Su mamicky ktorym vyhovuje dat deti do ich postielok od narodenia a ja to neodsudzujem, ja som s nou spavala doteraz a uz mi to jednoducho nevyhovuje, nevidim nic zlého ich naucit samostatnosti trosku, ved som nie daleko spim v jej izbe len v svojej postieli kazda. Este sa naspi s nami dost, ked bude chora, ked ju zobudi zly sen, alebo len tak rano ked si k nam vlezie do postele, ja sa na to tesim. Ale tato metoda nam uplne vyhovuje momentalne mozno preto ze u nas zafungovala v podstate rychlo a zaspinka teraz za par sekund ako ju polozim, co predtym sme ju nosili na rukach aj hodiny, spievali a ako nahle sme ju polozili do postele podotykam nasej postele sa prebrala a rev! Takze je to takto lepsie pre nas vsetkych. 😉 😵

mywiel
20. jan 2009

monusska vidis dospiet k tomu ze kricime na deti je skoda, ked je takato moznost a sanca to zmenit nie? 😉 😵
Nebojte sa aj ked to nie je lahké nic ich neboli a v tych casovych intervaloch k nim pridete a ukazete ze sa nic nedeje ze ste stale tu. Ako vravim, prvu noc mi mala vrieskala vyslovene 4 hodiny, lebo bola zvyknuta, ze mama hned bezi a zrazu sa nieco zmenilo a ona nedostavala okamzite co chcela ako bola zvyknuta, ale je to len zvyk a ide zmenit, ak je rodic pevne rozhodnuty a vie, ze takto je to ok a veri, ze dieta je schopné sa to naucit aj dieta to vyciti a pochopi, ze mama, oco su nablizku a nema sa coho bat. Som rada, ze som naucila moju dcérku sa nebat, samozrejme s podporou a pomocou manzela. Ked som ja pochybovala po prvej noci on ma podporil a povedal mi ze ked som sa raz rozhodla tak to potiahneme tie tri noci, on je taky typ, ze co zacne aj dokonci nastastie. 😀 A dobre sme spravili. Predtym sme ju museli ukladat do nasej postele pomalinky aby sa neprebrala a vytratit sa po spickach z izby, a pred telkou sme sepkali ani sme sa nemohli s manzelom rozpravat aby sa nahodou nezobudila a nemuseli ju zas hodinu uspavat nosenim po byte.
Az po precitani tejto knihy som si uvedomila, ako sa rodicia z lasky k detom obetuju ale az do takej miery ze oni trpia a pritom je to zaspavanie také jednoduché po tych par dnoch je dam do postielky bdelu a ona uz vie, ze ide spinkat a neprotestuje, lebo vie, ze mama je doma a je na blizku, a ziadne komplikované ritualy ako predtym a chodenie po spickach. Teraz pekne si 10 min. v klude pozerame knizku, rozpravame, ulozim do postielky, dam dudlik, macika, pusinku na cielko a v tom momente spi. Je taka krasna ako anjelik ked takto kludne a bez placu zaspinka. 😵 😵

mywiel
20. jan 2009

katka tak fajn, ze ti to nevadi nosit 13kg synceka, mne by odisiel chrbat, bohuzial si to dovolit nemozem, chodim aj k osteopatovi aj cvicim jogu obcas plavat ale na ten chrbat musim davat bacha lebo rychlo sa mi zasekne. ☹

Sice prvu noc revala ako tur a 4 hodiny je riadna vydrz no ma byt po kom 😀 (ocko) ake ked som prisla tak sa normalne na mna usmievala, takze v 6 mesiacoch mozem povedat, ze je riadne prefikana, alebo inteligentna 😵 vtedy som pochopila, ze ju nic neboli a nie je to taka trauma ked sa dokaze usmiat aj po 4 hodinach revu a kriku, len jednoducho uz okolo nej neskacem ako od narodenia a teraz pekne chvilku pocka aj cez den napr. ked je hladna kym pridem domov vie este pockat 30 minut, predtym by mi vrieskala na cely obchod lebo bola zvyknuta dostavat vsetko okamzite, no je to nas zlaty maznacik, ale takto je to lepsie, to neznamena ze sa s nou uz nemazname. Je to nase slniecko, rozumné co sa rychlo uci. 😀 😀 😀 😵 😵 😉

mywiel
20. jan 2009

Som na nu hrda, ale aj na seba aj na manzela, ze ma podporil. 😵

mywiel
20. jan 2009

Aj tento prispevok potvrdzuje, ze rozhoduje rodic nie dieta, sme tu na to aby sme s citom vychovavali a nastolili mu urcity rytmus, rutinu, hranice dieta to potrebuje v zivota na zdravy vyvoj a formovanie svojho charakteru, neskor v zivote sa stretne s pravidlami v profesionalnom zivote, v spolocnosti, takze to bude prenho lahsie, dufam, ze budem spravne pochopena co som tym chcela povedat, to nehovorim, ze ma byt zase doma armada to nie ale zlata stredna cesta, nenechat so sebou cvicit. Ukazat kto je doma sef, ale s citom a s velkou laskou samozrejme. 😀 😉 😵

Tu je ten prispevok jednej mamicky... 😖

marhulka88 • 1d • Dnes o 13:52

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš je aj vase dieta take nervne ako nase? su take vsetky????
nase dieta ma 9mes. ale casto mam pocit ze mame doma novorodenca...odkedy sa narodil tak je cela nasa rodina postavena na hlavu...ked sme prisli z porodky tak sme si ho jeden den uzivali a pozerali na neho ako krasne spinka...a druhy den to zacalo .. celodenny plac koliky kazdu hodinu kojenie celodenne nespanie ked sme vysli vonku ja cela upachtena po 30min som cela upachtena letela domov samozrejme s revom vonku s revom domov..ale aspon v noci sme sa vyspali budil sa len 3x
vsetci nam hovorili pockaj ked bude mat 3mes. zlepsi sa to....zmenilo sa akurat to ze nam presli koliky a zapacilo sa nam ako tak v kociari takze sme uz mohli byt aj 10min. vzdialeni od domu
zato v noci sa nam odnechcelo spat a kazdu hodinu sme sa zacali kojit a cez den vkuse mrncat..kazdy to hodnotil tak ze take zamrncanie dieta este nevidel..vraj si mam dat stuple do usi
ale zase len vraveli neboj sa pride 6mes. bude uz aj sediet aj najedeny bude viac to prejde....nezmenilo sa vobec nic....cez den len mrnci spi tak max. hodinu a pol a poobede pol hodiny ale aj za to sme vdacni ... konecne sme sa dostali 15min. od domu aj to s revom letime domov
v noci spime max. 2hodiny vkuse najcastejsie vsak kojime kazdu hodinu stale sa nosime na rukach ja sa dostanem na wc len tak ze dieta place lebo ma nevidi ale zazili sme uz aj take ze sme sa museli na wc kojit lebo sme dostali taky zachvat placu ze koniec vecer nedokazeme zaspat a nepomohla ani vecerna kasa...vkuse len mrncime becime hadzeme sa vzpierame sa protestujeme nechceme sa obliekat prebalovat nic.....jedina zachrana je cd s detskymi pesnickami
....tak sa pytam su aj vase deti take? lebo co ja pozeram a pocuvam tak mam pocit ze len nase...
ja som sa od nasho miminka dostala cca raz ku kadernicke aj to na 20min aby ma ostrihala aj to som mala nervy kedy mi rodicia zavolaju ze sa zobudil a beci...takze uz si pripadam ako bezdomovec neupravena vecne upachtena chronicky unavena ... cista psychiatria
ked vidim vonku upravene nalicene maminky ako si kludne kocikuju svoje babetka tak len so zavistou pozeram ...

olitka
20. jan 2009

Ahojte všetky, teraz poraďte mne.
Moja Rebeka má 9mesiacov, stále ju kojím, cez deň spí3x po 30min. aj to zaspáva pri kojení a keď nezaspí, kočík a hojdanie to istia.(Keď ju vozím, spí aj vyše hodiny) Večer zaspí až okolo 22hod pri kojení (od posled.spania po 4hod),kým nezaspí poriadne natvrdo, budí sa hádam každú pol hodinu a to jej musím dať cicu aby zaspala. Samozrejme spí so mnou, lebo to inak nezvládam. Aj v noci sa budí cca 4 až 5x.
Keď mala asi 5 mesiacov, skúšala som túto metódu, ale malá revala aj 3 hodiny a nakoniec zaspala aj tak len pri kojení. Skúšala som to pár dní, aj to vyzeralo nádejne ale nakoniec sme šli na niekoľko dní ku svokrovcom, a tam sa to nedalo.
Teraz však neobleží ani sekundu a vždy, keď ju položím ľahnúť behom sekundy je na nohách a stojí a reve a reve. Keď to skúšam cez deň, nespí vôbec a poobede musím po druhú dcéru do škôlky, tak zaspí v kočíku. Je unavená ale ona nevie vôbec vypnúť a chvíľu kľudne poležať. A ja zas chcem aby dieťa pravidelne spalo. Je unavená, šúcha si oči a akonáhle sa prisaje trochu poťahá a väčšinou zaspí pri saní.
Ako ju naučiť zaspať a vôbec ležať v postieľke. Je veľmi vytrvalá a dokáže revať niekoľko hodín v kuse. ☹
Poraďte mi prosím. 😨

aajjaaa
21. jan 2009

olitka .... tak to je jako přes kopírák, naprosto stejný jako u nás 😝

zelmirka1
21. jan 2009

ahoj mywiel
ked si oducala v noci papat tak si vobec nedala hned prvu noc alebo si isla postupne tak ze prvu noc si posunula papa nie o niaky cas, dalsiu este viac az nakoniec vobec ? Dala si cajik alebo vodu ci nic? Mne maly zaspava pekne sam v postielke od zaciatku tak sme ho davali lebo nemame moc velku postel a nikdy mi neplakal, ak tak zamrncal 5 minut. Prespat celu noc ho urcite budem chciet naucit v 6M a uz teraz sa bojim ako to zvladneme.

nimi22
21. jan 2009

maminy, tak mi mame za sebou dalsiu noc a poviem vam dnes prespal celu noc bez toho aby som k nemu sla alebo aby ma zobudil a to som si myslela ze to nebude ano o rok ta kniha je super