Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zelmirka1
14. okt 2010

tak uz sa neozyvaj ked nechces, ved kazdy ma pravo pisat aj nie 😉 , ved ja som za to aby dieta mi neskakalo po hlave alebo nelozilo, uplne suhlasim tak kde je problem ?

benne
14. okt 2010

@zuzkat1 ... myslim ze deti ktorych mamicky riesia ze preco deti nespia nie su nervozne z nedostatku spanku,ale citia nervozitu z mamickiek... úplne s tebou súhlasím, ale je to tak pri všetkom, aj ked veľmi priberaju, ked málo priberajú, ked nesedia/nelozia/nechodia 😀 ale aj tak sa snažím moje deti viesť k samostatnému zaspávaniu. Je to presne ako @lopezka píše, treba si to prispôsobiť, ale budem sa opakovať, tak je to zas so všetkým. Dôverovať svojmu inštinktu je tá najdôležitejšia vec, ktorú som sa ako matka naučila, škoda síce, že to už mala moja malá skoro 18 mesiacov, ale net sme vtedy nemali 😉 Nuž a na tú knižku nedám dopustiť, veľmi pekne napísaná a neobviňuje matky, ktoré podľa nej nechcú ísť, je len plná rád ako pomôcť matkám zúfalým, stačí si prečítať 😉

sorciera24
14. okt 2010

@benne uplny suhlas 😉

bubelko
14. okt 2010

@benne pridavam sa k @sorciera24 😉

zuzkat1
14. okt 2010

@martinka17 a ja som niekde pisala ze si robi co chce? 🙂 rezim ma taky aky si ona vytvorila..ale ked vtedy kedy zvycajne spava nechce spat tak ju neklincujem k postielke ale hram sa s nou a uspim ju o hodinu neskor...alebo vobec ked nechce...ved ju nemozem nutit...ja tiez nespim na povel🙂 a to ze sa v noci xkrat budi na tom nevidim nic zle... kazde dieta je ine...jedno sa budi 10x a ine ani raz🙂
a nechvalim sa🙂 keby som sa chcela tak si najdem nieco ine🙂 lebo ona je velmi sikovna😀 😉

zuzkat1
14. okt 2010

@zelmirka1 😀

zuzkat1
14. okt 2010

@benne ved ano je to tak so vsetkym co maminy zbytocne riesia...ja som spanok nikdy neriesila ale riesila som vahu, papnie atd... a mala bola zo mna na nervy...tak si myslim ze aj so spankom je to tak... ved kazdy sme individualita a ani my nespime na povel... preto malu necham nech spi kedy chce...ked je unavena aj tak mi to da najavo.... a necha sa uspat...ano uspavam🙂 ale mne to nevadi

roberta123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vytrvalec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carodejnica
19. okt 2010

@zuzkat1 som tu nakukla a akoby si písala o mojej malej.. včera mala zase svoj večer... po klasickom riutáli o ôsmej nie a nie spať.. tak som sa na to vykašľala, zobrala ju do obývačky, a ona sa v kľude spokojná hrala s hračkami, ja som spokojná pozerala dvd a tým pádom sme boli obe spokojné, o pol jedenástej nakoniec zaspala ako drevo a spala pekne do rána do ôsmej ... keby som ju nútila spať a priklincovala k posteli a nechala vyplakať, boli by sme obe nervózne, presne o to ide, treba sa občas tomu dieťaťu prispôsobiť... 🙂

zuzkat1
19. okt 2010

@carodejnica u nas nie je problem vecer zaspat🙂 od 7mej do 8mej urcite zaspi... myslim v tom intervale... ja ju kojim a ku koncu zvacsa zaspi, zavisi od toho ako velmi je unavena..niekedy 5 minut inokedy aj hodina... ale v noci sa mi bude velakrat... ked su to len 4 zobudenia tak je to super noc... taky bezny priemer je 6x a stane sa aj 8x...

cherryblossomgirl
21. okt 2010

Ahojte 🙂 nemam velmi cas precitat si cele toto forum - ale fakt sa vie naucit spat kazde dieta podla tejto knihy?

babulka123
21. okt 2010

@cherryblossomgirl ahoj.. ano da sa to..
nam to trvalo asi 2 tt, ale len prve dni boli zle.. a zacala som to riesit asi tak vo veku tvojej dcery..
prvy den to bolo zle.. plakala skoro hod a pol, teda pekne som tam chodila kazdu chvilku { nedodrziavala som 3.5.7...} ale isla som aj skor, pohladkala polozila a tak dookola..
na druhy den to uz bola len pol hod, a potom v pohode..
vacsinou ked ju dam teraz do postielky tak sa tam este chvilku hra, keca si a tak do 5 min spi.. aj naobed..
drzim palce.. vela trpezlivosti a hlavne kup si cokoladu na nervy .. hehehe

cherryblossomgirl
21. okt 2010

@babulka123 dakujem.. ja mam len trosku obavy z toho, ze mala je taky trosku samonasieraci typ a ked place, vytaca sa az do nepricetna.. cela sflakatie a ocervenie, proste cele zle. Sama som zvedava, ci to zvladneme. Je tu nejaka mamina, ktora mala podobne babatko?

monikapalo
21. okt 2010

@cherryblossomgirl Ahoj, aj ja vaham, ci sa mam vobec zaoberat knihou o spanku, moj syn napr. dnes cez den spal iba 1 hodinu doobeda, poobede uz odmietal spat v postielke, pretoze bol zvyknuty zaspat v kociari na prechadzke, tak som ho pekne z postielky uplakaneho vybrala von, nemam rada jeho plac, trha mi to srdce ☹ . Takze nespal poobede, co bezne zvykne tiez taku hodinku, ale isiel spat uz o 19:15 hod. Ale, kazdu hodinu ho chodim utisovat, nespi dobre. Takze ked som asi tak v jeho veku 6 mesiacov knihu akosi nepotrebovala, teraz ju asi budem musiet znova prejst.

martinka17
21. okt 2010

@cherryblossomgirl na môjho malého to nezabralo, ten sa skoro zadusil od plaču...skrátka sme to nezvládli podľa knihy a musela som čakať, kým sa rozhodne sám. Ale neodrádzam, naopak, ja túto metódu beriem,len aby si vedela, že ja som to proste nemohla praktikovať, fakt sa až dusil od plaču, to už je extrém a tak som to ja vzdala. Verím, že u vás to zaberie 😀

petronelas
21. okt 2010

Ahoj holky!
můžu se k vám přidat?Už jsem úplně zoufalá.Malý spal 9.měsíců úplně v pohodě sám od 20hod do 8 do rána.
Ted se to tak strašně změnilo,že to je hrůza.Jsme vyčerpaná,unavená a hlavně už nevím jak to mám dělat.Metodu chození jsme dělala a brečel ještě víc když mně viděl.Nevím co už mám dělat.Vydrží třeba do té doby nnnež jdeme spat s ním.A to je 22hod.
Jenomže on už by v 20hod spal,ale jenině s maminkou u prsíčka.Co mi poradíte? 😒

cherryblossomgirl
21. okt 2010

@martinka17 dakujem.. ja ju nebudem trapit, ked uvidim, ze to nejde.. ona sa tiez dusi a plakat prestane az ked ju zoberiem na ruky a utisim a to jej tiez trva strasne dlho. Preto vaham, ci je to pre nas vhodna metoda

martinka17
21. okt 2010

@cherryblossomgirl je malinký, Krpček mal už 15 mesaicov, keď som to skúšala naposledy, ani vtedy nič...skôr som nemohla, mal pruh a operovaný bol na pol roka....potom som to ani neskúšala. SKrátka vrieskal, prestal sám od seba na 18mesiacov. Zo dňa na deň uťalo 😉

amisa
22. okt 2010

Divcata @petronelas a @cherryblossomgirl treba vyskusat najprv si vsak dobre prestudovat aby ste ju hned nezahodili ale dobre precitalia pochopili.. a fakt funguje ale zas nie na vsetkych.. a hlavne sa musite prevychovat vy sami ako rodicia, Aspon u mna to tak bolo. Treba si to prisposobit ako vam a dietatu vyhovuje a potom vydrzat. Spanku zdar.

sny
23. okt 2010

Ahojte mamičky,ja by som tiež poprosila o rada.Naša malá má 2roky+2mesiace,stále spí v spálni s nami vo svojej postielke.Keď sa narodila,som ju párkrát uspala na rukách,ale inak spávala bez problémov,nikdy nie v našej posteli.V noci sa dodnes budí3-6krát,vždy sa chcela napiť vodičku,ale teraz sme ju odučili,lebo to bol len zvyk,budí sa aj tak a hľadá dudlík.Čiže od jej narodenia nebola noc čo by som prespala celú:(Našťastie stále mala svoj režim spánku.Teraz to vyzerá takto:Večer ide spať medzi 19:00-19:30,už vyše roka je to tak,dlhšie nevydrží.Vypije si kakao a hneď spí.Len ak máme návštevu tak vystrája,ale pohoda.Ráno spí asi do 7-7:30,v noci sa budíme kedy ako.Potom doobeda ide spinkať asi o 10:00,tiež nerobí problémy-viacmenej hned zaspí a psí hodku alebo viac,poobede ju potom nedávam,nenútim,keďže večer skoro zaspí.Chceli sme to zmeniť-ten večer,ale nebudeme jej rusiť rituál,aj v lete spala ešte za svetla🙂
Problém je však tu:s mm plánujeme druhé dieťa.Dcérka má svoju izbyčku na hranie,plánujeme jej na vianoce kúpiť peknú novú posteľ a ísť ju tam učiť spať.Izba je však cez kuchyňu a naša spálňa pred kuchyňou,takže budem iste nútená viackrát za noc vstať a ísť ju utísíť,keď bude mrnčať.Myslíte,že sa to naučí?Zatiaľ jej tam dáme postielku,od nového roka posteľ,tak neviem.Jeden známy mi povedal-majú ročného syna-že ju tam mám nechať 3-4noci aj vyplakať a nevšimať,vraj si zvykne ako ich malý a bude fajn.
Poprosila by som o rôzne rady ako ju čo najšetrnejšie učiť spat v jej izbičke,aby som si aj ja pred druhým bábom trochu oddýchla.Ďakujem pekne za všetky odpovede.

zuzkat1
23. okt 2010

@sny nechat ju vyplakat ako ti radi znamy iste nie je riesenie... jasne ze sa nauci...ale nie spinkat ...nauci sa len to ze ked jej je smutno tak nikto nepride a nemyslim si ze to chces.... mozno pomoze uz len to ze bude spat inde v jej veku nebude vas pocut a nebudete ju budit🙂

sny
23. okt 2010

@zuzkat1 Určite s tebou súhlasím,nakoľko keď sa muž prevalí v posteli celá vŕzga 🙂 Budem sa snažiť,aby bolo dobre jej aj nám.Musím ešte počkať 2týždne,príde mi švagor,zatiaľ tam spáva on ked je na návšteve a potom to už bude izba len našej princezničky

zuzkat1
23. okt 2010

@sny ved kym sa este len snazite a potom este budes tehu to je kopa casu na to aby sa naucila tam spavat🙂 vek na to ma takze pohoda🙂 inak presne viem co je to budenie sa...moja tiez 6x ale ja este kojim takze asi aj preto🙂 drzim palce... 🙂

sny
23. okt 2010

@zuzkat1 Ja som ju kojila do 7mesiacov a vlani v lete sme boli na dovolenke,v noci bolo teplo,preto sa naučila na vodu pitie v noci,keď som nedala,tak by kričala celú noc.Tak sme mysleli,že keď sa odučí piť vodu bude aj spať.Povedala som jej,že ujo zobral flaštičku a ráno ju vráti 🙂 Zmierila sa s tým,ale budí sa naďalej.Aspoňže spí v postielke,nie medzi nami.Pokúsime sa a uvidíme,čo bude stvárať 😒

perla200
23. okt 2010

@zuzkat1 ty si tú knihu čítala?

zuzkat1
23. okt 2010

@perla200 "nechat ju vyplakat ako ti radi znamy iste nie je riesenie... jasne ze sa nauci...ale nie spinkat ...nauci sa len to ze ked jej je smutno tak nikto nepride a nemyslim si ze to chces" predpokladam ze reagujes na toto... ja som to pisala na to ze jej radil znamy nechat malu vyplakat hoci aj tri 4 noci...
inak nie necitala ale viem v principe o com je a citala som na nu dost kritik v inych knihach... a sice tato moja reakcia nebola na metodu popisanu v tejto knihe, na tuto metodu mam podobny nazor 😉

zuzkat1
23. okt 2010

@sny moja este nepije vodu aj som skusala ale nechce... 😔

perla200
23. okt 2010

@zuzkat1 tak si ju prečítaj a potom pís nazory ok? tu sa debatuje o knihe.... a viditelne si unavená takže namiesto písania na MK si chod radsej oddýchnut..... bude ti určite lepsie a ostatných nechaj debatovat o knihe...

zuzkat1
23. okt 2010

@perla200 ty neries ci som unavena alebo nie som...myslela som si ze toto je diskusia a nie uzavreta debata... kazdy ma pravo napisat svoj nazor.. a aj negativny nazor je nazor... nemusis ho akceptovat a nemusis ho ani citat...