Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

trixi
18. nov 2007

Tak a uz sme aj my v klube tazkych zaspavacov. Uz tyzden bojujeme so zaspavanim. Matko zaspi pri kojeni, ako ho prekladam do postielky, zobudi sa a spusti. Mozete mi niektora poslat tu zazracnu knizku na clifotrixi@yahoo.com, prosim? Vopred dakujem. A vsetkym maminam zelam pevne nervy.

koliesko
18. nov 2007

My sme tu uplne prvy krat, takze este nevieme ako to tu bezi....moja adresa je paulina.lorincova@post.sk Chcela by som povedat, ze citanie tychto stranok mi sprijemnovalo cele rizikove tehotenstvo, ale zapojila som sa az dnes, ked Adamko ma ukoncenych sedem mesiacov 😀

elise
18. nov 2007

ideme podla knižky a už druhú noc mi malý prespal v postielke sám, plakal ale zvládli sme to naozaj to funguje čo je v tej knihe 😉

ivana7
18. nov 2007

ahojte.
ak mozem otravovat, tiež by som poprosila niekoho o zaslanie knižky.
mail: ivana7@szm.sk

vopred dakujem

susik77
19. nov 2007

caute, praktizujeme uz 3.den a spali sme 8 hodin v kuse+po kojeni este 2 hodinky 😉

loren
19. nov 2007

ked nam idu zubky ma to zmysel praktizovat?

katrin
19. nov 2007

baby, tak my už to praktizujeme týždeň, zaspávanie je jedna katastrofa, noc ešte neprespia... Tie tri minúty sú pre mňa ako nekonečný príbeh, niekedy to neviem vydržať, keď mi vreštia obidvaja. ☹ ☹ .. Ale držím, zatiaľ po polhodine vždy zaspali....

katrin
19. nov 2007

Loren, v knihe sa píše, že metóda sa nemá praktizovať iba vtedy, ak má dieťa teplotu, alebo je nejak vážne choré... Takže myslím, že zuby bez teploty nie sú dôvodom... To by si nikdy nezačala, resp. kým by vyšlo tých 20zubov, tak budeš dieťa stále uspávať svojim obvyklým spôsobom

rebeca10
19. nov 2007

ahojte,mozte mi niekto poslat prosim ti knihu?mohla by mi pomoct,ked uz nic ine nepomaha 😉 dakujem

katrin
19. nov 2007

baby, ak to chcete poslať, pošlite mi mail do IP, odošlem

koliesko
19. nov 2007

velmi pekne dakujem za poslatu knizku, mame prvy plac za sebou. Adam jacal , vrestal,trepal...v detskej izbe, ja som plakala za dverami, ale nepopustila som. Nakoniec bol z toho trojhodinovy spanok 😅 , uvidime co prinesie noc. A co susedia ? Ake mate skusenosti?

trixi
19. nov 2007

Dakujem, ze ste mi poslali knizku. Zacitala som sa, ale nie na dlho, cez den pri malom nemam vela casu, tak uz sa tesim, ze vecer maly v klude zaspi 😉 a ja budem mat chvilu pre "studium".

lucik77
19. nov 2007

Ozaj baby, a nevie to niektorá z Vás, čo to už aj odskúšala tak v skrátkosti popísať? Ja sa k tej knižke akosi neviem dostať. Už asi 10 krát som vždy na 5 strane, čo mi do toho vždy niečo príde.ďakujem.
určite to poteší aj ostatné

susik77
20. nov 2007

lucik: my to uz uspesne praktizujeme 🙂 hlavna je 4.kapitola.
Je to o tom, ze spokojne, okupane, napapane mimco das do postielky, das mu pusu na dobru nocku, pohladis ho a nechas ho v postielke 🙂
kede ti zacne plakat, chodis k nemu v intervaloch: najprv 3 minuty, dalsi krat po 5 min. apotom vsetky ost. intervaly po 7 minutach, az kym nezaspi. mala by si k nemu prist, utisit ho, pohladit, ale nevyberat z postielky nehupat-nenosit na rukach-proste, aby sa naucilo samo zaspavat.
Nedoporucuje sa uspavat ho na flasi, ani kojenim, pretoze ked sa zobudi a nebude mat pri sebe prso, ani flasu, al. cumlik, zlakne sa a bude plakat.lepsie je, ked si cumle palcek 😉

susik77
20. nov 2007

baby, u nas bol najhorsi prvy den-prva noc bola v pohode, teraz mi v noci prespi aj 10 hodin-co je uspech oproti 5 hodinam predtym 😎
ale cez den spi len v kociku na prechadzke 😎

baileysa
20. nov 2007

caute, myslim, ale ze babatko musi byt trosku vacsie... my sme to napr. skusali asi pred 6 tyzdnami a to vobec nefungovalo, uz teraz skor, ked pocujem, ze je to len taky vymyselnicky plac... 😉

jedina30
20. nov 2007

ahojte 🙂 precitala som si celu tuto temu a aj mna nadchla...moze mi niekto poslat tuto knihu,chcela by som si ju precitat...dakujem vopred za poslanie 😎 moj e-mail...janka_ropjakova@hotmail.com

jaaty
20. nov 2007

Ahojte, ja som začala s uspávaním podľa knihy k piatok cez deň a v nedeľu večer mi už Hanka prespala celú noc 😀 . Predtým mi cez deň zaspala len vonku v kočíku, doma tak maximálne na 1/2 hod a aj to tak po hodine zaspávania a večer hoci zaspala do 15 minút, budila sa však na papanie tak 2-4 krát. Teraz cez deň spí doma aj 2 hodiny a musím ju budiť, večer zaspí do 5 minút a v noci sa síce preberie a začne sa mrviť, ale keď je dám dudulku do 5 minút päť spí. Takže všetkým radím hor sa do učenia 😵 , treba vydržať. My sme v noci plačkali v piatok asi 15 minút a v sobotu asi 10 minút a od nedele spíme celú noc.

soyka
20. nov 2007

hmmmm,
to asi len my sme taky nesikovny....alebo prespekulovany....
len co ho pustim z narucia, place....
a to nielen v noci, ale aj cez den, ked chcem, aby spal,
lahnem si s nim a dam mu prsik...
len co sa trosku odtiahnem, lebo ma uz neskutocne boli chrbat,
uz je hore a este so zalepenymi ocami ruci a pyta didu 😖
tak sa len poslusne prevalim nabok a pokracujeme....
ma ma na povel, vymyselnik maly....

vsetko je oka, aj sa tesim, ze sa este stale kojime, ale uz som neuveritelne unavena a to nehovorim o chrbte - uz sa mi raz stalo, ze som musela zobudit manzela a dala som mu krikluna do ruk a sla som spat k malej do detskej, lebo som mala neskutocnu bolest chrbta a vystrelovalo mi to do hlavy.....uz boli asi 4 a ja som oka nezazmurila.....

tak gratulujem vsetkym maminam, ktore maju "vychovane" deturence 😀

susik77
21. nov 2007

soyka: no, ved ta knizka je prave o tom: ako deti odnaucit zaspavat pri kojeni, na flaske, alebo nosenim, hupanim...

ivusa82
21. nov 2007

susik77,, tak to ti fakt zavidim, ze 10 hodin,, no dufam ze aj moj krpcek sa to nauci a vyspime sa obaja 😉

mohli by ste aj mne poslat tu zazracnu knizku... ivaaa@zoznam.sk
budem velmi vdacna 🙂 🙂

trixi
21. nov 2007

Ta knizka funguje! Teda navod ako naucit deticky spinkat. Este sa v noci budime na papanie, ale len raz, este som nezvladla zobudit maleho ked idem spat a nakojit ho vtedy. Maly sa budi okolo 2 v noci a potom az rano okolo 7. Do obeda uz zaspava sam.

susik77
21. nov 2007

caute, prave mi mala zaspala 1.krat sama aj cez den v postielke 😉 asi sa unavila na hracej deke

katika1
21. nov 2007

trixi aj mne je lúto ho zobudiť na papanie ke´d idem ja spať 😔

adkag
21. nov 2007

mozem vas poprosit poslat tu knizku na mail? adkag@yahoo.com - dakujem 🙂

katika1
21. nov 2007

adi pošlem ti to

adkag
21. nov 2007

dakujem ti moc

ajus
21. nov 2007

mozete ju poslat aj mne na ajus@centrum.sk? dakujem 🙂

sakura77
21. nov 2007

baby,nemam cas od zaciatku vas citat ale je tam v tej knizke aj o spani cez den?inak vecer to mam tak naucene od 2mesiaca mam svaty pokoj vecer ale cez den ani za nic.

padix
21. nov 2007

ahojte, neviem, ktore baby ste tu knizku uz dostali, ale poslala som to vsetkym, ktore na tejto strane uviedli svoju mailovu adresu. Ak by ju este niekto chcel, poslite mi IP.