Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bubelko
12. okt 2010

@amisa 😉

zuzkat1
12. okt 2010

@zelmirka1 fakt ze sa ti chce🙂 stale to iste pisat...🙂 nemyslim si ze ich presvedcis o svojej pravde🙂 ale aj pokus sa rata 😉
@juliakocka ja vstavam kazde 2 hodiny.. a niekdy je hore nonstop hodinu a pol a chce sa hrat a napriek tomu suhlasim s @katkabg ... myslim ze nie kazdy komu dieta vstava chce skusat taketo metody, takze vyhlasenie ze len mama ktorej dieta nevstava moze byt proti tejto metode nie je na mieste🙂
a este kym dojde k omylu ze teda cez den spi...tak spi mozno hodinu a pol ze cely den na 3x🙂

rainee
12. okt 2010

ja myslim ze asi maminky ktore maju tento problem s nespavymi detickami skusia co sa da aby sa to zlepsilo /teda vramci moznosti, urcite nie nechat dieta vyplakavat hodiny aby bolo v este vacsom strese/. len ja si myslim ze aj tym detickam spanok velmi chyba a tym padom su este nervoznejsie, vidim to na nasej malej. 😕 tiez nechapem kde to dieta berie tolko energie, asi ma niekde zalozny zdroj 😀

zelmirka1
12. okt 2010

Nikoho nechcem presviedcat o svojej pravde, to by som si nedovolila. Pisem len svoje nazory a skusenosti ako ostatne maminy, knizku som citala niekolko krat a nieco aj skusala takze mam svoje skusenosti.
Mam prve dieta, unavena som bola prvy rok neskutocne a hladala som pomoc kde sa dalo, dost dlho mi trvalo kym som pochopila ze je to cele trochu inak ako v knizke pisu. Napriklad v knizke je ze ked dieta vstava o 5 rano nie je to v poriadku, zacala som upravovat rezim, ziadne rady nepomohli, bola som vystresovana, pisala si casy kolko spi a kedze to bolo kazdy den inak mala som nervy. Spanky cez den boli kratke a maly bol velmi umrncany. Dnes lutujem ze som prvy rok stale len riesila spanok, rezim..... ale nevedela som si rady a preto je dobre, aby sa tu pisali rozne skusenosti a nazory, kazdy nieco vyskusa, kazdemu nieco ine zafunguje. 😉

Napriklad sameho som naucila maleho zaspinkat ked mal 15 mesiacov, treba odhadnut ten spravny cas, pre kazdeho to moze byt inokedy, ale prvy rok by som to moc neriesila, neskor uz dieta velmi dobre chape a je to o inom. Nemerala som ziadne intervaly, nenechala ho plakat, proste som stale chodila k nemu, pohladila, upokojila a zase odisla, naucil sa to bez vyplakania, dodnes neplace v postielke lebo vie ze ked ma potrebuje tak pridem. Mam pocit ze v prvom roku cim som nieco viac riesila a silila tak som stresovala seba aj jeho a neslo to a ked som to zobrala tak ze to prejde tak sa zrazu vsetko upravilo. Deti su napojene na maminu a vycitia je rozpolozenie preto niektore veci ktore berieme s lahkostou idu lahko a to s cim sa trapime ide neskutocne tazko.
Samozrejme ze kazda mamina chce byt oddychnuta a uzivat si babetko, ale sami niekedy nechtiac v dobrej viere vytvorime zle navyky alebo uz nevladzeme a potom hladame akukolvek pomoc, ale nasilu nieco riesit nie je najlepsie.Prajem pevne nervy maminy.

kaja73
12. okt 2010

@zelmirka1 tak ako si to napisala ,to beriem.Len s tym spravnym časom, teda čakanim nan to može dopadnut aj tak ,ako u nas s prvym dietatom.Prvy rok som spanok moc neriešila,aj ked to bolo podobne ako teraz z druhym babom katastrofalne-10-15 a niekedy aj 20 krat za noc plač.Trvalo to 18 mesiacov,potom este do 3 rokov 3-6 krat za noc a este aj v 6 rokoch sa budil aspon1-2 krat.Od jeho cca15 mesiacov sme začali skušat rozne postupy,ja som už umierala od unavy,ale na maleho nič neplatilo.Proste mal viac vydrže v plači,ako ja v počuvani toho plaču.Max. som vydržala 1 a pol hodiny ho počuvat.a pritom ho nevybrat z postielky-u nas totiž platilo len naručie a uspavanie na rukach,a to pri každom nočnom prebudeni 😠 .No skratim to, vysledok bol že do 2 rokov bol uspavany na rukach a ked mal 3 roky som to vzdala a prestahovala som sa do jeho izby .Inak by som už skončila na psychiatrii. 😝 No a v tej jeho izbe som sa zabyvala na dalšich neuveritelnych 7 rokov!!!!Jednoduch si vždy vybojoval moj navrat naspat.Ze to prežilo naše manželstvo je zazrak.Chcem tym len povedat, že niekedy treba fakt ten plač vydržat a možno je to lepšie vo veku, ked si to to dieta este nezapamata.Teraz mame druheho nespavca a dufam, že to tentoraz zvladneme skor ako za 10 rokov.Takže ja mamičky,čo to skušaju riešit a dari sa im vobec neodsudzujem.

zuzkat1
13. okt 2010

@kaja73 moja ma len 9 mesiacov tak nejdem ju davat za priklad...ale kamoska ma syna ktory ma 4,5 roka...nikdy na nom neskusala ziadnu metodu zaspavania...je to spokojny chlapcek ktory sa do 3 rokov budil kazde 2 hodiny v noci (nekojeny..papal UM od narodenia) este aj teraz ako 4,5 rocny sa zobudi 1-2x a ona je spokojna obcas trochu nevyspata,ale neriesila to nikdy🙂

adetka
13. okt 2010

moja mama s nami spavala v jednej izbe do mojich 10 rokov... a manzelstvo mojich rodicov to vydrzalo... ja spavam so svojou dcerkou... a zatial nam to klape 😵 ... dieta je spokojne, ja sa vyspim, manzel tiez... a ked sa chcem pritulit... tak zajdem za nim 🙂

kaja73
13. okt 2010

@zuzkat1 Vieš ,je rozdiel každe 2 hod.-to je cca 5 krat za noc alebo 15-20 krat za noc.My sme s Petkom vtedy behali už aj po doktoroch.Bolo to uzavrete ako draždiva nervova sustava a dopuručili nam normalne tabletky-čo som ja odmietla.A tiež je rozdiel či stači k dietau prist ,pritulit si ho popr.. nakojit,alebo ho 15 min .natriasat v naruči každu pol.až 1 hodinu celu noc a to maly važil v roku 11 kg..Ver, že fyzicky je to takmer nemožne.Manžela maly nikdy v noci nachcel.Inak kojila som ho 2 roky,ale ani to mu v noci nestačilo.Ako sme sa už bavili o tych očkovaniach,tak si myslim ,že aj on na ne blbo zareagoval-ale to si myslim až teraz, vtedy take infošky neboli.Inak, fandim ti v tvojom rozhodnuti nachat všetko plynut tak same od seba-jedlo aj spanok.Možno to fakt zaberie.Ozaj v ktorom centre s autistami pracuješ?

zuzkat1
13. okt 2010

@kaja73 no som pisala ze ona nekojila a ked sa zobudil bol hore aj hodinu potom spal asi pol hodinu- max hodinu a zas bol hore... ale jasne ze kazdy pripad je iny...ja len hovorim ze aj ine deti vstavaju dlho takto casto..neviem ci on mal nejaku diagnozu lebo ona s nim nikam nesla

bubelko
13. okt 2010

@zelmirka1 ja som si tiez pisala casy a podla nich som odsledovala, kolko mi priemerne za den spi. samozrejme boli zo zaciatku tie casy uplne rozne. lenze potom stacilo trocha ponatahovat niektore bdele casy - nosenim, hranim sa a vysleodk bol, ze krasne spal. ziaden stres som pri tom nezazila. ale to je moja skusenost 😉
metodu vyplakania som pouzit nemusela, pretoze som ho davala od narodenia spavat do jeho postielky. nezaspaval ani na prsniku, ani na rukach, ani v satke, ani na fitlopte. cize som ho nemusela od nicoho oducat. mne knizka posluzila skutocne len na upravenie spanku. a fungovala perfektne.
co sa vstavania o piatej tyka - ja som si ju precitala znova - mam nemecky original - ale to, ze ak dieta vstava o piatej, ze je to nenormalne, som tam naozaj nenasla. praveze tam stoji, hned na zaciatku, pri kapitole o tom, ako posuvat nocne jedenie, ze ak vydrzi do piatej-siestej, je to ok. tak neviem...
a tiez je tam taky maly dotaznik, ktory ked zodpovies a vyjde ti na vsetko nie, znamena to, ze si rozhodnuta a spokojna a nemusis nic menit. nikde tam nestoji, ze treba nieco menit, ak su rodicia a deti spokojne. 😉 v knihe ide skor o to, aby rodicia, ktori maju problemy a chcu nieco zmenit, vedeli ako postupovat. 😉

@kaja73 teda skutocne obdivujem, ze ste to prezili. u nas by to asi skoncilo nedobre 😀

zuzkat1
13. okt 2010

@bubelko vidis ja som moju tiez od zaciatku davala spat do postielky a spala tak asi 2 tyzdne potom uz len na rukach bola ochotna inak plakala a potom uz ani to nestacilo ... kazde dieta je ine... teraz zaspava na prsniku lebo to mi vyslo ako najjednoduchsie🙂

bubelko
13. okt 2010

@zuzkat1 ano kazde dieta je ine, tak ako kazda mamicka. ide o to, ze napriklad dnes ti spanie na prsniku vyhovuje, ale dajme tomu za rok, uz nie. a potom ju budes chciet oducit a uz to bude mensi problem. potom budes mozno aj ty nutena pouzit metodu placu a budes na celu vec pozerat inak.(je to len priklad, nevravim, ze to tak bude). ide skratka o to, ze ak si dieta na nieco zvykne, co nam dnes vyhovuje, moze to byt zajtra uz inak 😉
tiez sme mali obdobia ( a mame aj teraz, ked mu idu zuby), ked sme ho nosili, lebo ho nieco bolelo, ale po 4tom mesiaci
sme ho uz ukladali len do postielky. ono obdobie zvyku je okolo 5-6teho mesiaca. vtedy si deti na urcite postupy zvykaju a potom uz nechcu od nich popustit. u nas je to takto u jonasa so spanim v kociku vonku na balkone. naucil sa to akurat v lete, ked mal pol roka. ale tak mi treba, co som si navarila, to si aj zjem. ale momentalne mi to vyhovuje, lebo ho netreba kocikovat. staci ho tam vylozit a spi. cize to neriesim. ale ak by som ho musela vozit, to uz by bolo o inom. tam by som to napriklad riesit musela. 😉

zuzkat1
13. okt 2010

@bubelko preco vsak by spal na prechadzke🙂 😉 no ja neviem...ja nebudem riesit kym kojim🙂 potom sa uvidi co bude... ale ja to vidim na uspavanie na rukach...vcera sa to prvykrat za 9 mesiacov podarilo manzelovi🙂 zavrel sa s malou a o hodinu uz spala😀

bubelko
13. okt 2010

@zuzkat1 pretoze mam doma este jedno, ktore nie vzdy ma naladu na siahodlhe prechadzky len kvoli tomy, aby sa jeho brat vyspal 😀 😀 😀 a obcas mu treba aj navarit - ako teraz. padim do kuchyne, lebo inak ma zje aj s topankami 😀 😀 😀

kaja73
13. okt 2010

@adetka Ved aj nase manželstvo vydržalo a aj teraz z druhym spim spolu v jednej posteli.O to nejde.Len proste chapem tych,čo to riešia skor ako sa to uplne vymkne z ruk.Mne normalne Peťko už po osamostatneni sa,strašne chybal vedla mna a kym som si zvykla zas na manžela už je tu dalšia "pijavička" 😀

zelmirka1
13. okt 2010

@bubelko ja neviem ja mam len preklad tej knizky a v tej kapitole kde je aj ten protokol o spankoch je uvedene ze aj ked niektore deti su ranostajovi a niektore nocne vtaky netreba sa uspokojit bez namietok s tym ze vstava o piatej rano.
Ja som si tie casy pisala a mna to stresovalo lebo maly fakt spaval kazdy den inak, budil sa inak, vsetky pokusy v knizke u nas nefungovali a cim viac som sa snazila tak som vlastne bola len nervozna a maly tiez. Ked som to nechala tak zrazu sa to zlepsilo ale najviac som citili zlepsienie az okolo roka ked sme presli na jeden spanok denne.

Ale v knizke je viac akoze univerzalnych rad. Naprilad hned v uvode pisu ze : "Najneskor v 6 mesiacoch je normalny 11 hodinovy nocny spanok bez jedenia a tomu jeden dopoludnajsi a jeden popoludnajsi spanok". Mam tu vetu podciarknutu 😉 . Ale to je uplna blbost. Kazdy clovek aj dieta ma inu potrebu spanku. Napriklad moj maly ked mal 6 mesiacov pil v noci mliecko ako o zivot, keby som sa pokusala ho oducit tak mozno by to casom islo ale za cenu naozaj hrozneho placu a boja kto z koho. Tak som kojila dalej, zacali sme prikrmy, nechcel papat az okolo 8-9 mesiaca zacal a zrazu som citila ze v noci menej taha, tak som postupne posuvala nocne kojenie a zrazu to islo bez palcu a postupne vydrzal az do niakej 4-5 hodiny rano. Takisto denne spanky si musi kazdy nastavit podla seba,
kamoskin maly spaval dlho trikrat denne, v roku a pol 2x denne az neskor presli na jeden spanok, proste je spachtos dodnes. Kedze som robila v materskom centre stale sme tam riesili spanky a rozoberali skusenosti aj s knizkou.
Ja nie som proti tomu aby sa babo naucilo na rezim, zaspavat a prespat celu noc, ved aj ja som to chcela.
Len knizka myli maminy lebo dava univerzalne rady, casy, proste nerespektuje individualitu. Aj dospely sme rozny,
niekto je ranostaj, niekto vydrzi dlho do noci, niekto spi denne 6 hodin a je OK, niekomu nestaci ani 9 hodin.
Takisto napriklad u nas budenie na upravu rezimu nefungovalo, maly bol mrzuty este viac. Aj tie intervaly kedy chodit k babu su zvlastne, mam vydrzat a divat sa na hodinky ? Chcela som len napisat ze da sa to aj inak ako kontrolovanym placom.

Co sa tyka zaspavania, ja som nastastie nevedomky urobila dobre ze som nikdy nekojila v spalni ale vzdy v obyvacke a az potom maly isiel spinkat. Takze si nezvykol na zaspavanie na prsniku a fit loptu sme doma nemali.
Takisto maly spinkat od narodenia v postielke, ale boli dni kedy chcel ku mne, neriesila som to a zobrala ho, nebala sa ze si zvykne. Ale tie obdobia sa velmi menia, napriklad teraz ma dva roky, uz davno prespi celu noc ale mame obdobia kedy sa budi, chce sa tulit a potom zase nie.

Ja to vnimam hlavne z pohladu ze dnes ked je vacsi a je vsetko inak sa mi zda zbytocne kolko som venovala casu nastavenia spravneho rezimu a pritom sa to nakoniec dalo postupne upravit bez toho niakych velkych placov.




zuziatko
13. okt 2010

Ahojte

nám knižka veeeľmi pomohla. Kritický bol tretí deň. To som plakala v kuchyni pri umývaní riadov. Ale potom už super. Položíme, pohladkáme, zaspievame a ideme preč. Do 5 minút pekne zaspinká. Plače už len výnimočne. Budí sa max 3x za noc. Dnes len raz 😵 😵

Jej to pomohlo aj v tom, že začala byť trošku samostatnejšia. Nevedela sa sama vôbec zahrať. Stále sme sa hrali spolu a hračky ju prestávali baviť. Teraz sa dokáže pekne aj sama chvíľočku pohrať.

Nám kniha veľmi pomohla a som rada, že sme sa odhodlali 🙂 🙂

bubelko
13. okt 2010

@zelmirka1 kazda knizka dava len univerzalne rady. este som nenasla taku, ktora je zamerana na individualitu 🙂 ale kazda maminka si pozna dieta a vie, co a kedy na neho pouzit. a ak som spravne citala knizku, dava aj radu, ze ak si niekto nie je isty touto metodou, ma to nechat byt. pretoze pokusy mozu dieta len a len zmiast. 🙂 knizka dava navody, ktore si kazda maminka specificky upravi. niekomu vyhovuje, ze jeho dieta spi od osmej do osmej, inemu, ze spi od deviatej do deviatej. niekomu vyhovuje, ak ma dieta 3 denne spanky po 30min inemu nie. knizka je pre tych, ktori nieco na spanku svojich deti zmenit chcu. nie pre tych, ktori su spokojni s tym ako to je 😉
ja som podla nej postupovala aj vtedy, ked sa lukas zacal budit rano o pol siestej. tak sme mu skratili obedny spanok o hodinu a pol a zacal sa budit o siedmej. cele to trvalo 2 tyzdne. samozrejme, ze bol po zobudeni mrzuty, ale potom sa to vyrovnalo a bolo opat dobre. ono ak sa raz do toho niekto pusti, treba byt dosledny, inak to nema zmysel. 😉

dzio2
13. okt 2010

ja sa chcem pochvalit konecne hajuskame v postielke a zaspavame uplne sami, lilinka uz hajuska sama , hrozne sa stoho tesim a dakujem maminkam co mi poradili a vedeli pochopit dakujem

zelmirka1
13. okt 2010

@bubelko, ja viem ale nemusi to u kazdeho fungovat, napriklad nam budenie nepomohlo aj ked som bola dosledna, ja napriklad som typ ktory rano vstava zle a spala by som dlho, maly je ranostaj doteraz ako jeho tatino 😉
V lete ked bolo dlho vidno tak som mu posunula vecerne zaspavanie na niake tri mesiace a aj tak sa budil velmi skoro. V knizke urcuju kolko by malo dieta spat, to sa fakt neda takto urcit. Ja si myslim ze zo zaciatku kazda mamina si nie je ista tou metodou, vacsinou sa odhodla az ked uz nevladze, ale po skusenostiach mojich aj inych mamin si proste myslim ze vela veci je tam pomylenych. Intervaly, kontrolovany plac, da sa to aj inak zvladnut. Jedine co je mozno dobre, ze ked si ju clovek precita kym sa babo narodi tak sa moze vyvarovat zlych navykov, lebo to sa naozaj potom tazko oduca. Preberali sme to aj na prednaske s psychologickou a ta veru nebola z knizky nadsena prave kvoli tomu co to moze zanechat na psychike lebo je rozdiel par mesacne babo ucit zaspavat alebo rocne a viac, malinke babetko naozaj moze plakat kvoli mnohym pricinam a neda sa vzdy 100% urcit preco, ci je mu len smutno, ci ho nieco boli,je smadne, ci sa boji alebo malo rusny den a nedokaze spracovat tie podnety....je to zlozite lebo si to pamata len podvedomie a to v nas ostava. Aj nocne papanie je zlozita vec ale tiez sa da odburat, len nie vyplakanim, to babo rezignuje. Co sa tyka rezimu som za aby sa dodrziaval, je v nom istota. 😉

bubelko
13. okt 2010

@zelmirka1 ono je to skutocne na dlho, rozoberat celu knizku, podla mna zalezi v tomto pripade aj na preklade. pretoze to co ty popisujes, som v originaly vobec nenasla. teda nasla, ale neznie to vobec tak striktne, ako si to ty napisala z toho prekladu. je tam napisane, ze 11 hodinovy spanok je normalny a da sa naucit. ale tiez je tam uvedene, ze normalne je aj plus-minus 2 hodiny a to mas z 11 hodinoveho hned 9 hodinovy. podla mna tu knihu naozaj netreba brat tak presne 🙂
a tiez je tam napisane, ze 3mesacne dieta nema zmysel ucit spat, taktiez ak po 2 tyzdnoch u vacsich deti nenastane zlepsenie - tiez nie. cize ono je tam vsetko to, co kritizujete napisane, ze ak to nejde, netreba to lamat. len treba poriadne citat 🙂
tiez s tebou suhlasim, ze ak by sa dopredu varovalo v tom, ze kam mozu zlozvyky pri zaspavani viest, menej mamiciek by mozno bolo nutenych pouzit metodu kontrolovaneho placu. pretoze aj to je rozdiel - su totiz dve - aj to je v tej knihe. metoda vyplakania (ktoru autori kritizuju a neodpoucaju) a metoda kontrolovaneho placu (ta co pouzivaju).
no a s tym rezimom tiez s tebou plne suhlasim🙂

zuzkat1
14. okt 2010

@rainee ja nerobim nic preto aby sa to zlepsilo🙂 mala spi kedy a kolko chce a v noci je xkrat hore (tuto noc kazdu hodinu) a cez den je v pohode... myslim ze deti ktorych mamicky riesia ze preco deti nespia nie su nervozne z nedostatku spanku,ale citia nervozitu z mamickiek....

lopezka
14. okt 2010

ahojte 😅
tuto temu tu vidim 1.krat, ale aj my sme sa naucili krasne zaspavat ....myslim, ze vdaka tej knizke 😉 ( aj ked ja som nemala v rukach knizku, ale precitala som si to v compe 😀 ) ..... no hlavne je to, ze som si precitala, ako by to asi malo vyzerat a potom som sa uz riadila vlastnymi instinktami a spravanim nasej Timi 😅
ked bola uplne malinka, zaspavala bud so mnou na velkej posteli, alebo vo svojej a ja som ju drzala za rucicku 🙂 zo zaciatku som to robila rada, pripadalo mi to krasne, intimne a vobec mi to nerobilo problem 😉 .... neskor som si vsak uvedomila, ze pre dieta je lepsie, ked sa nauci zaspinkavat samo ....predsa len, keby sa nedajboze nieco stalo a ja som nemohla byt pri nej, tak by nezaspala ??? 😒 😖 takze som to skusila, ze som ju ulozila, pohladkala, pobozkala, povedala som jej, ze ju lubim 😅 a odisla som 🙂 ....samozrejme prvy vecer to bol plac .....ale nie nejaky rev, len take smutne kvilenie ☹ .....absolutne som nestopovala, za kolko minut vkrocim do izby 😠 proste som chvilku pockala a opat som isla urobit rovnaky postup ( pusa, pohladenie atd 😀 ) .....nakoniec zaspala, mozno aj unavou 😅 na dalsi a dalsi vecer, to uz nebol plac, to bolo len take kricanie - upozornovanie na seba, ze "halooo, tu som" 😀 ....na taketo som nereagovala ...ked len vykrikovala 😀 ....takze v podstate povedane, nam sa to chvalabohu podarilo .....vdaka tejto knizke, teda zopar informaciam v nej ......ale absolutne nema vyznam brat to doslova .....treba sa vcitit do vlastneho dietata, kazde to preziva inak 😉 .....priznam sa, ze keby moja nejak hrozne a srdcervuco plakala, kaslem na to 😀 ale zvladli sme to 😉 podla mna je aj dobre, ked sa nauci zaspavat s niecim, co si moze k sebe pritulit ....bud plienocku, alebo tie mojkatka, ktore teraz predavaju 😉 .... ja som mojej Timi vlozila do ruk plysoveho psa, ktoreho si hned oblubila a pravidelne s nim zaspinkava 🙂 .... avsak pouzivame ho len na spanok, nie na hranie, aby nemala z toho chaos 😅
to je od nas vsetko 🙂 drzim palce, aby vam to vsetkym islo aspon tak hladko ako nam 😅

stanica
14. okt 2010

@zuzkat1 Nemusis sa snazit vsetkych presviedcat, ze ty si lepsia matka ako my!
Si najlepsia len pre svoje dieta...

zuzkat1
14. okt 2010

@stanica 🙂 nikoho o nicom nepresviedcam... neviem kde si to videla... len pisem svoj nazor... 😉

stanica
14. okt 2010

@zuzkat1 tato tema vznikla, aby si mamicky vymenili skusenosti s praktizovanim rad v knihe! Teda ak ty to neriesis a si spokojna s vasim rezimom spania, nechaj tu priestor tym, co sa bavia o teme...

zuzkat1
14. okt 2010

@stanica ved nemusis citat co pisem.. ked si ty spokojna s knihou tak blahozelam🙂 fajn ze vam to funguje...ja sem pisem lebo sem chodia aj maminy co nie su rozhodnute a myslim ze im neublizujem ak si precitaju aj opacny nazor...

martinka17
14. okt 2010

@zuzkat1 neviem si predstaviť, že skoro 9 mesačné dieťa nepozná režim ale skáče mame po hlave,. Ja by som sa teda tým veľmi nechválila ☹

zelmirka1
14. okt 2010

@martinka17 ved nevies aky maju rezim tak nehodnot a vyraz skakat po hlave pre 9 mesacne dieta neviem neviem ci je spravny ked este ani nechodi 😀
Moje dieta napriklad ma rezim cca od roka, zaspava sam, spinka v postielke, nezaspaval na prsniku ani na fit lopte, aj teraz uz krasne spi a ja mozem vypisovat na MK 😉 , ale to vsetko sa da dosiahnut bez placu, nemyslim tym ze sa chvalim kdeze, tiez som prve mesiace bola uplne hotova a myslela ze to nevydrzim od unavy.
Skusme radsej ked ma mamina problemy s rezimom ci spankami hladat pricinu, casto sa mamim pytam nech napisu viac ako funguju, da sa vselico upravit aj bez toho aby sa musela odhodlavat ci vydrzi plac svojho dietatka.

martinka17
14. okt 2010

@zelmirka1 ja viem, ty si strááášne proti tejto metóde a stále maminkám vysvetľuješ aká je hrooozne nesprávna . Už sa neozvem, škoda sa hádať, každý má právo na názor, ale vy ho aj tak neakceptujete a argumentujete tým istým.
A stojím si za svojim, ak dieťa v 9 mesiacich robí čo che, tak ak neskáče, tak lozí matke po hlave, napíš ako chceš, je to isté 😀 😀 😀