Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

potapko
18. máj 2009

Mimka neboj, o mlieko neprichadzas. Betka moze byt v rastovom spurte a potrebuje viacej papkat. Takze castejsie prikladaj a vobec sa nestresuj, ci mliecko mas alebo nemas. Moja mala od zaciatku musi viacej pracovat, aby mliecko vytiahla. Nikdy jej to neide hned. Ja nepoznam, co je to samovolne tecenie mlieka z prsnikov a nikdy som nic neodsala. A vidis, Patka ma 8,5 mesiaca a stale kojim. Hlavne sa nestresuj. Betka si vytiahne, kolko treba. Cim sa viac budes bat, tym to bude horsie - Betka z teba citi tvoju neistotu. Takze - hlavu hore, mliecka mas habadej 😉
Stvura a vlastne aj mirustek - hovori sa, ze deticky, ktore cez den menej jedia, tak to dohanaju v noci. A zlepsit sa to da len tym, ze v noci papat prestanu. Mam taky pocit, ze to bolo v clanku, ktory sem dala goga. Nieco na tom pravdy bude, skuste si to precitat. Stvura, ked mas pocit, ze je alex taky chuducky, tak rob tak, ako to robis doteraz. Vydrz, kym troska priberie. Ale mozno bude taky chuducky stale - mojej svagrinej dcerka mala 7,5 kg ked mala 1 rok 😉 (tiez vela papa, ale je proste taka mala "duracelka") Ale aj tak si myslim, ze v tom ma chaos. Ked sa na to budes citit, tak by bolo najlepsie v noci nekojit. Ale iba ak si budes mysliet, ze je ten spravny cas. Kazde dietatko je ine a potrebuje aj nieco ine. Potom sa to vsetko upravi. Myslim na vas 😉

potapko
18. máj 2009

Janka, tak ty to urcite skus. Nemoze byt tak casto hladna. Je to len zvyk - maminka je predsa najlepsia, no nie? 😀

jajinka27
18. máj 2009

poapko...celou noc spal nezavinut, budil se jen na kojeni a jednou na dudlik, docela jsem zirala, keeeez by to tak zustalo 😅

jajinka27
18. máj 2009

mimka...ahoj, tak přesně tohle jsem měla taky, když malému bylo cca 3,5 měsíce tak začalo zlobení s kojením, plakal mi po něm, při něm se taky občas vztekal, měl dřív hlad atd, já byla zoufalá, už jsem chtěla přestat kojit, dokrmovala jsem UM, protože i málo přibral, byla jsem na převážení...no a pak jsem zkusila babské rady typu nealko pivo, černé pivo, meltu a nakonec homeopatika a najednou se to zlepšilo a kojím, akorát večer dávám UM, pokud mi řekne mudr že přibral dost, tak UM vysadím

potapko
18. máj 2009

Jajinka, to je super. Aj ja ti drzim palce, nech to takto ide dalej. Asi si musi len zvyknut 😉
Inak kazde dietatko je v priberani ine. Moja Patka do pol roka priberala este menej ako podpriemerne - bola strasne chuducka, ale akonahle som zacala prikrmovat, tak to vsetko dobehla a teraz je uplne priemerna. A mne doktorka povedala, ze hlavne je, ze pribera. Nie je dolezite kolko. Pokial je jej psychomotoricky vyvoj v poriadku, tak sa nie je cim zatazovat. A mimochodom, od zufalstva som tiez skusila UM, ale cele mi to vyplula, takze si vybrala, co chce 😀 a odvtedy som sa tym prestala zatazovat.

stvura
18. máj 2009

Potapko...diky, uvidime ako to dnes pojde, zatial mal len jedno kratke prebudenie a po hladkani zaspal...to musim povedat ze mal len jeden spanok doobeda {hodinu a 15 min} a poobede neustale v pohybe - zamestnal mna i kamaratkinu malu ktora s nim hodinu! chodila...on je fakt nezmar, len by stale nieco spekuloval...

cessy
18. máj 2009

juuj stvura, vy sa takto stale trapite??? ☹
nemyslis ze by si mala s metodou prestat??ved to uz velmi dlho trva....ja by som to uz asi vzdala....alebo by som si stanovila pevne pravidla a neporusovala ich...lebo si myslim, ze maly si vzdy vyplace to co chce... 😢

jajinka27
19. máj 2009

Ahoj,

tak dneska spal opět nezavinut ale vstávání kvůli dudlíku co hodinu 😖

janka_pn
19. máj 2009

ahoj, tak ja podavam hlasenie zo vcerajsej noci 😀 : zaspavanie uplna pohodicka o pol 8, potom sa zobudila o pol 12, to som jej ponukla trosku vodicky, pohladkala a nechala v postielke. plakala cca 40 minut 😔 , tak striedavo, to som jej este raz davala vodu, potom zaspala. nezobudila sa ani na tu strasnu burku co bola u nas, hromy-blesky-vietor a spala az do pol 4, vtedy som si ju uz vzala az do rana k sebe, lebo mi skoro prso vybuchlo. aj som trosku odstrekla, ale nepomohlo to na dlho. tak sa z toho preplneneho prsa napila a totalne nasytena spala do pol 7!!! ja zasnem 😨 😎 😵 teraz doobeda som nakojila, dala do postielky, ona sa na mna este aj usmiala, zavrela ocka a buvaaaaaaaaa.... taky uspech po 4 dnoch 😎, klop klop, este raz si musim zaklopkat na drevo. potapko, goga - genialne 😉

janka_pn
19. máj 2009

ale poviem vam, ze to bolo sakra tazke v noci vedla nej lezat a pocuvat ten plac 😖 😒 , dost zle a previnilo som sa citila. esteze neplakala tak v kuse, ale ze chvilu plakala, chvilu mrnkala, chvilu bola ticho a chvilami si mrkotala 🙂

zuzula20
19. máj 2009

Ahojte kocky,
citam ze sa vam tu celkom dari v uspavani.
Ja by som tiez potrebovala poradit. Mne ella uz zaspavala sama v postielke s cumlom sice, ale sama a bez placu. Ale teraz ako objavila ze sa tam da lozit a postavit, je to hroza kym zaspi, cestuje po postielke, stavia sa tam, a niekedy sa takto snazim ju ulozit aj hodinu a nic z toho. Prosim o nejake rady, typy, triky ako na nu.
Dakujem.

potapko
19. máj 2009

Stvura, ten tvoj maly nezmar je uzasny 😉 Ale vies co, aspon sa v zivote nestrati 😵 Skus si to fakt premysliet a mozno naozaj skusit tuto metodu, ked bude starsi. Rozhodnes sa, ze nebudes v noci kojit a potom uvidis, ako rychlo prespite celu noc 🙂
Jajinka, kedze je Tomasko este taky malicky, tak si asi moc nepomozes. Ale treba verit, ze sa to zlepsi. Lepsie dat iba dudlik, ako kazdu hodinu kojit, no nie? 😉
Janka supeeeeeer 😵 Tak si to zvladla. Uz si raz zacala, takze uz povolit nemozes a tym padom to bude lepsie, uvidis. A po tom kojeni si si ju nechala u seba v posteli? Ak ano, tak si na to trosicka daj pozor, aby sa ti to potom cele nerozpadlo, lebo v tom bude mat malicka chaos. Ale na druhej strane ty najlepsie vies, co tvoja babula potrebuje a co je najlepsie. Takze si pekne klopkaj a urcite to bude dobre 😉 A s tymi prsnikmi je to normalne, predsa len v noci vela tahala a mliecko sa tvorilo. Ale takto sa napapala poriadne a nie len take cuckanie. Ved to sa same upravi.

potapko
19. máj 2009

Janka a este jedna vec, neobvinuj sa v ziadnom pripade. Ved nerobis nic zle. Chces len malej upravit spankovy rezim. Viem, ze sa to zle pocuva. Nemas teraz moznost, aby si sa prestahovala docasne do inej miestnosti? Ja som spala v obyvacke, ked to bolo zle 😉
Zuzula a ked ju tam len nechas, nech si lozi, tak ona sama nezaspinka? Vies, nemusela by si ju ukladat, ved ona si lahne sama ked bude unavena. Potom ked zaspinka, tak ju len pretocis do normalnej spacej polohy. To ja robim kazdy vecer 🙂

miaa19
19. máj 2009

Tak my nemame problem so spinkaním,skoro od 5 mes. papa z flasky,nie je kojeni,teraz ma 11m,vecer o 19h spapá kašičku a okolo 19:45 sám zaspinká v postieľke,najskôr sa pohrá a o 15min búva,v noci sa nebudí a spinká do tej 6:30h 🙂 a takto to u náas funguje už 3mesiace. 🙂 🙂 Ja si myslím,že keď bábo len trošku zaplače,tak netreba k nemu hneď utekať,lebo si na to rýchlo zvykne ☹

janka_pn
19. máj 2009

miaa, prepac, ale co je to "troska zaplace" ? my ti istotne vsetky zavidime a snazime sa dosiahnut to iste, ale ked sa babatko bohuzial nauci zaspavat pri kojeni, tak sa aj tazsie oduca. a najma my prvorodicky co od zaciatku kojime na take "rizika" ani len nepomyslime.... mam viacero kamosiek, ktore flaskuju a tiez tento "problem" so spanim v postielke nepoznaju.

potapko
19. máj 2009

Miaa, mas sice pravdu, ale zabudas na fakt, ze niektore deticky su od narodenia velmi drazdive a naozaj dost placu. Niekedy vydrzia plakat vkuse aj 40 min, musia sa nosit alebo kojit a niektore maminky (hlavne prvorodicky) sa proste boja, ze babatku nieco je. Az neskor sa naucia rozpoznavat typ placu a neskacu hned, ako babatko zaplace. Aj ked ono nas placom vola, lebo nic ine nevie. Bud rada, ze tvoj malicky je taka sikulka a pekne spinka. Ako pise janka - tisko ti zavidime.
Janka - to, ze si kojila na poziadanie a malicka zaspavala pri prsniku, nie je ziadne riziko. Ja som druhorodicka a tiez som to na zaciatku robila. Az neskor, ked som vedela, ze malicka uz moze troska plackat, tak som tak ku nej neskakala. Kazde dietatko je ine a aj ine potrebuje. Myslim, ze si urobila to najspravnejsie, co si mohla. A vidis, teraz nastal cas a vy to obe krasne zvladate! 😉

stvura
19. máj 2009

Mno, tak musim doreferovat vcerajsok...ta unava ho nakoniec zmorila. Mali sme len tri kojenia. Jedno o dvanastej, o tretej a o siestej. Takze fajn, celkom som bola spokojna, s tym viem krasne vyzit, to je vyborne.
Dnes uvidime...spal doobeda pol hodinu a teraz prave spi - v kociku ked stoji nikdy nespi dlhsie ako pol hodku, takze o chvilku je urcite hore {zaspal mi pred domom ako sme isli z ihriska}.
On je fakt nezmar, ma to po mne {nespala som v skolke}, takze sa nemozem ani na neho hnevat...
Velmi metodu nechcem odkladat, lebo uz si na nu ako-tak zvykol a ma uz devat mesiacov...inac vahu mame 7400g, to nas dnes vazili, takze este vraj nemam vylucit nocne kojenie...

potapko
19. máj 2009

Stvura, takze nic nemen na tom, ako to robis. Trocha ho cvic na tu metodu a ked bude pekne papkat a priberat, tak vylucis nocne kojenie a budete spat celu noc. Ved do puberty ho v noci kojit nebudes 😀 😝 A ak ten spanok ma po tebe, tak sa fakt na neho hnevat nemozes 😉 Ja som spachtos od narodenia, takze ja sa hnevat mozem 😅

goga03
19. máj 2009

ahojte,
janka super vam to ide. ta obdivujem inak, ze si tam tych 40 minut vydrzala. my sme sa s manzelom pocas "odvykacky" odstahovali do druhej izby, lebo maly ked vedel ze sme v izbe, tak sa proste nedal utisit. no a po 3 dnoch sme sa vratili naspat do spalne 🙂
zuzula nechaj ju nech si lozi, oliver tak zaspava kazdy vecer, ze si este lozi a stavia sa (v spacom vaku), ono ho to po chvili prestane bavit, unavi sa a zaspinka.samozrejme vzdy na opacnej strane postielky. ja ho uz ale ako potapko neprekladam, lebo by sa zobudil.
miaa - ani nevies kolko mamiciek ti tisko zavidi
stvura, ja by som som s tym este pockala az do casu, kedy nebude potrebovat nocne kojenie. aby nebol zbytocne zmateny, ze raz zaplace a nakojis ho, raz place aj pol hodinu a nic, niekedy spi v manzelskej posteli, niekedy v postielke. ale to je len moj nazor, ty alexandra najlepsie poznas 🙂

miaa19
19. máj 2009

možno je to tým,že on je naučený od malička na fľašku,tak aj keď mal napr. 4 mes. tak vypil flašu mliečka o 20h,potom okolo 3h v noci a spinkal do rana do 7h 😉 A od 6 mes. prespinká celú noc,tak to je výhoda.
jasne,že deti vydržia dlho plačkať,viem,že je to človeku ľúto,ale keď budete za ním stále chodiť a ho nosiť na rúčkach,tak si na to zvykne a stále bude naučené,ahhaaaa-mama príde 🙂
Ale nebojte,príde aj na to,že vaše maliké bába budú búvať celú noc 🙂 🙂

zuzula20
19. máj 2009

Ahojte baby,
ked ona je schopna si tam lozit a stverat sa aj kludne aj hodinu. A ked uz dlhsie stoji, nevie si naspat lahnut alebo sadnut, tak len stoji a mrnci a caka kym pridem. Ja ju zas ulozim a hned v tej sekunde je na bruchu, na styroch a uz zas lozi.
Ach, kde su tie casy, ked sa zvrtla len na bok, objala vankusik a spala 😒

lienka43
19. máj 2009

Ahoj Zuzula20,

momentalne mame ten isty problem. Uplatnovali sme tuto metodu ale teraz ked sa vie postavit tak stoji v postielke a caka a spanok neprichadza a neprichadza. Teraz ma aj nejake obdobie mazlenia stale chce byt s nami. Kapitulovala som takze mala zaspava tak ze je s nami pri telke, sedi mi na kolenach a ked vidim ze uz jej pada hlave ide do postele. Uz som kapitulovala nad riesenim jej spania lebo mam pocit ze sa z toho idem uz scvoknut. Dufam ze ked bude starsia tak jej to clovek vysvetli a bude lepsie 🙂

potapko
20. máj 2009

Mia, mas pravdu v tom, co hovoris, ale prave tato debata je cela o tom, ze dieta nenaucis na nosenie na rukach a podobne ine metody uspavania. Takze ku ziadnemu zvyku nepride, skor sa oduci od inych zlych navykov. To je vsetko, co k tomu chcem dodat 😉
Zuzula, goga tu uz pred asi dvoma stranami pisala o tomto chodeni po postielke. Je pravda, ze ked sa via malicka pekne postavit, musi sa naucit aj sama sadnut. Skus ju nechat. Sice sa mozno buchne, ale nabuduce si da pozor a nebude to tak, ze zaplacem a maminka ma pride posadit. Skus to trenovat cez cen. Stoj pri nej, ale nepomahaj jej, maj ruky tak, aby ked bude padat, tak sa neudrie. Neboj, ona sa to nauci a potom ju v tej postielke mozes nechat aj hodinku behat. Ved sa unavi 😉. A neboj, zase pridu casy, kedy sa zvrtne, chyti vankusik a bude spinkat 😉

stvura
20. máj 2009

No znova sme na dobrej ceste...vcera bolo jedno krmenie o pol druhej a zobudil sa az o pol siedmej rano {siel spat o osmej}. Denny spanok ale pol a pol hodiny.

potapko
20. máj 2009

Stvura, tak mozno su to zuby 😀 Hlavne, ze si sa dnes vyspala a dobila troska baterky. Takze hor sa do dalsich noci 😉

janka_pn
20. máj 2009

babulky, takze u nas zaspavanie asi pat minutove mrkotanie a spala az do pol 5 rana 😕 😎 , ale som sa vcera rozhodla, ze ju prestahujem do extra izby, aby mala pokoj 😉 . cakala som vecerny aj nocny plac, ale opak bol pravdou 😉 , takze som vyriesila dve muchy jednou ranou, aj zaspavanie v postielke, aj samostatnu izbu. sa tesiiiiiiiiiiiiim. teraz doobeda, presne ako hodinky, po pat minutovom mrnkani zaspala 😵 a ani prsia sa mi uz tak extremne nenaliali... zvykli si 😅. inak nasu keby som nechala zaspavat bez spacieho vaku, tiez by sa asi otacala po postielke, takto sa jej to moc neda 🙂

potapko
20. máj 2009

Janka, tak to som prekvapena, ako ste to super zvladli. A samostatna izba je dobra vec. My bohuzial nemame izbu nazvys (a ku starsej dcere ju nechcem dat), inak by som hned Patulu prestahovala, lebo ju podla mna vyrusujeme. Vzdy sa zacne mrvit, ked ideme spat. Janka pockaj, za chvilu sa ti bude mrvit aj v spacom vaku, moja v nom v pohode lezie a goga pisala, ze sa jej maly v tom aj postavi 😉 Drzim moc palce, nech sa to nepokazi a vy pekne spinkate.

goga03
20. máj 2009

janka neuveritelne veci dokazala stella za tych par dni. ja tiez chcem olivera prestahovat do jeho izbicky,ale teraz je u nas moja mama a ta si mysli, ze je moc maly nato. podla mna ho vyrusujeme, ked ideme my spat, takisto rano ked manzel vstava, tak aj maly je hned hore. v nedelu ale babka odide a oliver si vyskusa spanie vo svojej izbe. uvidime ako sa mu bude pacit a potom sa rozhodneme,ci tam ostane, alebo sa vrati spat do spalne
janka oliver sa postavi aj v spacom vaku 🙂
zuzula - to su tie zaciatky s lozenim a stavanim sa. to trenuje co sa naucila. casom toho bude menej. ked sa oliver naucil stvornozkovat a stavat, tak sa zobudil aj o druhej v noci a staval sa hodinu v kuse. vtedy som kapitulovala a nechala ho nech si trenuje. som mala pocit ako keby si potreboval opakovat a uistit sa, ze to co sa cez den naucil, tak to nezabudol 😅
teraz uz tolko po postelke nelozi, uz si da len par "koleciek" a zalomi. takze vydz, teraz je to pre nu nove, tak to bude skusat stale.

goga03
20. máj 2009

tu je ten spominany clanok o padani - http://www.rodina.cz/clanek6960.htm, tento isty, ale v slovencine bol tusim v aprilovom mama a ja.

janka_pn
21. máj 2009

dobre ranko 🙂, nasa noc bola zas ukazkova, zalahla o cca pol 8, ako vzdy, a spinkala do cca pol 6 !!! 😎 bez jedla 😕 to ze dostala vlastnu izbu nam velmi pomohlo, nikto a nic ju nerusi a moze si spinkat 😵 takze hlasim uz druhu prespatu noc 🙂 , sa tesim hrozne moc a dufam, ze nam to tak zostane.

nas to lozenie po postielke este len caka, takze snad bude uz dovtedy uplne navyknuta pekne zaspavat a nebude prilis vymyslat.

potapko je skoda, ze nemate pre malu extra izbicku a je uplne pochopitelne, ze ju nechces davat k starsej, ved tym by sa pre nu vlastne nic nezmenilo, len by ti asi vyrusovala aj druhu babulku.

goga, tak drzim palce pri stahovani 😉

stvura, ty mas teda riadneho nezmara 😀