Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

nikush
27. sep 2010

@luciferova ta to ti teda neporadim. mne tiez nechcel zaspat v postielke a teraz uz v pohode. ja som ho dojcila este tak, ze som ho mala na nohach polozeneho a ked uz len dudloval, tak som ho este s prsnikom v ustach prelozila do postielky, pri davani do nej som ho vytiahla a spal v pohode dalej. cim bol starsi tym to bolo horsie po leziacky ho na prvy sup prelozit, tak som zvolila toto a teraz som zvolila tuto metodu zaspavania a vydarilo sa.

luciferova
27. sep 2010

A vie mi niekto iny poradit?

sussanah
27. sep 2010

@luciferova u nas to byvalo to same, ale my jsme se rozhodli, ze s nama bude v posteli spat. Jak ale pises, ze mate uzky gauc, tak to nevim, my mame sirokou postel, takze u nas bez problemu. Jestli ale uz s vami spal a bylo vsechno v poho, asi bych he nechala spavat s vama. Uz to neni pidi mimi, kdyz by ho nekdo utiskoval, urco se ozve, ne? Ja jsem taky jednou trochu nalehla na maleho a dostala jsem od neho takovou ranu do obliceje, ze jsem si to priste rozmyslela 😀

mamka_78
29. sep 2010

Ahojky, tak včera trochu večer pobrekával, ale bylo to tím, že jsem ho dala do postýlky moc brzo. Jinak fakt super, vrátila jsem se konečně zpátky do ložnice. 😀 😀 😎
@luciferova: Tímhle vším jsem si taky prošla a můžu říct, že jsem vždycky skončila pod digestoří v kuchyni. Položila jsem ho do postýlky a za chvíli znovu. Pak jsme začali spát spolu v obýváku na gauči, kde se občerstvoval každou hodinu. Dneska už bych zkusila rovnou metodu podle knížky a věřim, že bych si ušetřila 10 měs. nevyspání.
Ale abych to shrnula. Máš 2 možnosti, buď spát tedy na gauči a obložit ho polštáři nebo postupovat podle knížky s tím, že se připrav na pár nocí pláče.
Spánku zdar! 😎 😎 😎

vivien6
29. sep 2010

ahojte. ja neviem sice o aku knizku sa tu jedna.. ale rada by som povedala svoj nazor... my spime zle uz 4 mesiace. ked bola malicka tak som ju uspavala tiez na rukach,ale v piatom som s tym skoncila. .bol to tazky boj. najprv som ju ucila zaspavat u nas a potom prelozit do jej postele..a potom uz v jej postielke..spi tam dobre.. teda dobre jak dobre..mala zaspi okolo 19.00 -20.00 proste ako je unavena..o 21.00 sa zobudi vyspata nechce uz vobec spat... tak je potom hore do pol noci..konecne zaspi a znova sa zobudi naje sa a potom zasa viac ako hodinu ju uspavam v postielke.. na rukach ju nechcem uz uspavat...a k nam ju kazdi den tiez nechcem bravat..nechcem aby sa naucila nato..cez den sa s nou hravam a staram sa o nu najlepsie ako to ide,ale v noci potrebujem tiez pokoj...a nechcem jednoducho ze ju zoberiem ku nam do postele a budem mat pokoj...ma aj strasny spanok..musime byt ticho,nemozme sa ani porozpravat lebo uz je hore.. tak dneska som jej uz prelozila postielku prebalovaci pult do obyvacky a budem ju tam ucit spat..uvidime ako to bude fungovat...

marika13
29. sep 2010

ahojte,my mame tiez problem,ze nevie sam zaspat v postielke,iba na prsniku alebo v autosedacke.potom ho opatrne prelozim do postielky a vydrzi tam ale od pol 8 do 3 do rana.medzitym sa prebudi nieco po pol jednej.
najhorsie je,ze po tej 3hodine nechce moc spat a hongam ho aj 2 hodiny.vie niekto poradit,aby spal dlhsie?
cez den mi tiez moc nespi max 2hod.

yellowbanna
29. sep 2010

nas Tonik vecer usina uplne sam v postylce, ale v noci, kdyz se probudi (a ted poslednich par dni se budi klidne i co hodinu a pul), sam neusne, jedine u prsa...kdyz se ho snazim uklidnit jen v postylce nebo treba i v naruci, plac se stupnuje....kdyz ho prilozim, trochu si potahne a do 10 minut spi...na dalsi hodku 😖 jedine, co mu prodlouzi spani je, kdyz si ho nad ranem vezmu k nam do postele, to pak spi, jako by ho do vody hodil...tak nevim, jestli ho tam nebrat driv, treba bychom se vsichni lip vyspali...vim, ze tohle jde proti radam z knizky, ale kdyz jsem jednou zkusila nebrat ho z postylky a snazit se ho uklidnit v ni, rozbrecel se tak, az se zalykal...a ja si proste nemyslim, ze je v poradku, aby miminko hystericky brecelo vic nez 15 minut.... 😕

marika13
29. sep 2010

baby a ako ste prehovorili manzelov,aby suhlasili s tou metodou ako sa pise v knizke?ten moj o tom nechce ani pocut.vraj je to psychicke tyranie dietata a bude z neho nervak.

sorciera24
29. sep 2010

@marika13 moj prehovoril mna...tym padom mi s tym pomohol a podporil ma... 😉

stvura
29. sep 2010

@marika13 no kedze sme obaja nespali velmi dlhu dobu sme sa na to dali, chvilku plakala mamina, chvilku tatino....Alex asi najmenej..

marika13
29. sep 2010

no tak to musim este chvilku pockat nemalo by to trvat dlho 😀

yellowbanna
29. sep 2010

muj muz to taky moc nedava...ten vecer, kdy jsme malyho nechali brecet to nakonec byl on, kdo ho vzal, uspal pak malyho v naruci - ten se prakticky uvzlykal do spanku...to bylo moc i na me, od te doby jsme to uz nezkouseli... 😨

mcko
29. sep 2010

ahojte, prečítala som si príspevky tak zbežne a rada prispejem aj ja. Mám práve 24mesačné dievčatko a je to taká malá škôlkarka. Musím však povedať, že prešli sme rôznymi fázami, čo vás asi nepoteším.Začalo to nočným vstávaním 3-4krát ca do 6 mesiaca, uspávala som ju prevažne večer na rukách a v noci v obývačke na prsníku, pretože mi vyhovovalo kojiť posediačky, pretože som po cisárskom.(alebo som ju jednoducho držala pritúlenú a nechala som, aby sa tešila slabým svetielkom). Odmietala cumlík , no priznám sa občas som jej dala práškový cukor a tak sa naučila na cumeľ, piť aj z fľaše odsaté mliečko od asi 4.mesiaca.Cez deň spinkala po prechádzke vo vaničke od kočíka v miestnosti s otvoreným oknom. Proste som to nesilila a naučila sa mi tak na pravidelný režim bez plaču a v pohode aj v noci, vždy som sa snažila sledovať, čo jej vyhovuje a nerobila z toho vedu keď to nefungovalo tak ako malo. Dala som ju spať o 20.00, musela som sa tváriť že spím , alebo spievať a vstala raz, dvakrát podľa potreby. To som ju vzala z postieľky a dala ku nám, zaspala na prsníku po 10min. kojenia a úplne v pohode. Neskôr od 11mesiaca, pomáhala fľaša aj s čistou vodou, napila sa a spala. Keď sa občas niečo pritrafilo, tak sme si aj spievali. No a teraz sa ju snažím unaviť rôznymi aktivitami, aby spinkala hlavne v noci.
A spávame celú noc. Keď nechce cez deň, nerobím z toho vedu.V noci má pri postieľke pohár čistej vody a napije sa, nebudí nás, pretože vidí že spíme, tak si ľahne a spinká.
Ja si hlavne myslím ,že každé dieťatko je jedinečné a určite sa čoskoro milé maminky naučíte ako mu to spanie vyhovuje. A je to celkom v pohode, že to nie je podľa učebnice. 😉

mcko
29. sep 2010

My sme toto uspávanie skúšali na silu v postieľke len raz a už nikdy viac.Jačala ako o život.

mamka_78
29. sep 2010

@marika13 : Tak u nás to trvalo dlouho předlouho. První pokus kol. 7 měs. jsem vzdala právě kvůli MM. No, ale když už viděl, jak jsem z toho všeho vyřízená, tak nakonec souhlasil. Taky mu samosebou vadilo, že spím v obýváku. 😕
Nakonec jsme se domluvili, že začnu sama, když bude mít noční a on se pak podřídí.
Ale zkusila bych třeba s tím, že pro malého/malou není zrovna nejzdravější si zatěžovat organismus i v noci atd. Chlapi většinou letí spíš na ty vědecký výzkumy, ne? 😀 😀 😀 A nervák z něj nebude, kámošky malej je naprosto vzorový zdravý a spokojený 4 letý dítě. Také tu knížku přece napsala dětská psycholožka.

marika13
29. sep 2010

@mamka_78 ja by som to rada skusila,ale ked nemam podporu mm,tak je to o nicom.pokusy boli a vzdy sme sa pritom pohadali a to plakal len chvilocku 😝 nema rad ked maly len troska zaplace ☹
potom sme cely den obaja unaveni a rozbiti.

martinka17
29. sep 2010

@marika13 nechaj aspoň jeden deň mm s malým samého a večer sa opýtaj, či nezmenil názor, nedá sa?

marika13
29. sep 2010

@martinka17 on pracuje iba rano a ked pride,tak sa s nim zahra len ked je ok a ked zacne mrnkat,tak ma hned vola,ze mama kde si?
ale keby ho mal cely den,tak by hned navrhol nejaku metodu

martinka17
29. sep 2010

@marika13 neviem, ja m nemám, ale ja by som nešla. Nech si to skúsi ako je to byť zúfalá 😖

vivien6
29. sep 2010

@marika13 ani moj nechce o tom ani pocut..to vzdy ked mala zaplace uz povie zober ju k nam 😀 takze to bude tazkeee..

marika13
29. sep 2010

@martinka17 mam nevyhodu,ze byvame u rodicov,takze keby som nesla ja,tak by isla babka...ale za par dni uz budeme sami,tak vtedy zacnem skusat metodu a aj s m sa pokusim normalne porozpravat.

marika13
29. sep 2010

@vivien6 presne mam to iste a ked v noci drobec nevie nijako zaspat a place,tak zase mi hovori ze rob s nim predsa nieco. ☹

martinka17
29. sep 2010

strašné, toto sú drobnosti, keď som normálne že som sama a že mám "normálnych" rodičov 😀

nikush
29. sep 2010

tak by som prosila, aby sa mi mm nepostaral o maleho aj ked zaplace, alebo by mi povedal, ze mam s nim nieco robit. ta by som jemu urobila...by som mu taku urvala, ze by mu stena dala druhu a z fleku by on zaspal...nic v zlom, ale takych oteckov ja fakt nemusim...naco si potom tie deti urobili? prepacte mi, no musela som

berenika39
29. sep 2010

není to tak, že ti chlapi líp než vy vycítí, že prcek neco potřebuje, proto pláče? je jasný, že komentáře typu "udělej s ním něco" nejsou moc vtipný, ale princip je jasnej: nechat dítě vybrečet je nesmysl, i ti chlapi to poznají......

amisa
29. sep 2010

@marika13 drzim palceky prve dva tri dni budu narocne.. a ak si niekto mysli ze je to o "nechani sa vyplakat" tak to nieje prvada.Ale je pravda ze dieta a obcas aj rodicia si pritom poplacu. Mi fungujeme uz mesiac a sama bez placu zaspava v postielek. Teraz bojujeme zo zubkamia to ked sa budi od bolesti tak ju ukludnim dam paralen a ked sa jej ulavi dam do postielky kde sama znova zaspi. Bohuzial u nas je kazdy zubok 3-4 noci placu. Toho tvojho chlapa by som fakt asi nechla v izbe s malym cez noc sameho, nech vie co je to za bezmocnost a zufalstvo. Do toho musia ist dvaja a obaja vydrzat. Ale su pravdaze aj ine metody ak sa na tejto nezhodnete. (napriklad nechat manzelovy flasku a maleho v postielke)

janka
29. sep 2010

@berenika39 jenom jsem sem nahlidla a uz jsem se lekla, ze jsem Te nasla v teto anti-rabr diskuzi. Pak jsem si precetla Tvuj prispevek 😉 Kdysi jsem to taky planovala, nastesti zvitezil cit a zdravy rozum.

@marika13 doporucujem preciat "No cry sleep solution" od dr. Sears, A uplne sushlasim s Tvojim manzelom. Snaz sa dieta pochopit a nie bojovat s nim 😉

marika13
30. sep 2010

ja nechcem bojovat s dietatom.milujem ho najviac na svete,ale tie prebdene noci a vycerpanost su silnejsie.priznam sa,ze ma niekedy po takej noci nepotesi ani jeho usmev.
nie som ani sebecka,jednoducho ten spanok chyba...

martinka17
30. sep 2010

@marika13 nie, nie si sebecká, ten kto to njapísal nikdy nebol v tvojej situácii. Alebo svoje dieťa príliš rozmaznáva. Nie, ak sa ty rouhodneš tak alebo onak, je to správne rozhodnutie a tie rečičiky ako máš počúvať dieťa, podriadiť sa mu...to hoďza hlavu, lebo ťa láska k dieťaťu môže dohnať až do nemosnice aleo na invalidný vozík, vyčerpanosť je niečo strašné a kto nezažil, zbytočne mu to vysvetľovať ☹