Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

micha3
6. jan 2010

Ahoj holky,
malý měl období kdy se budit 10x za noc, teď jsem se trochu radovala, že to přestalo a hle, 2 noci po sobě vstává ve 2:00 čaj, jídlo, nic nepomáhá. Tak si ho vezmu k sobě, ale on nechce spát. Pak usne, ale ne tvrdě a brzo ráno je už vzhůru. Přitom jsme teď vstávali cca 8:30. No, a ke všemu mám horečku, ach jo 😝

didi35
6. jan 2010

Ahojte, mohla by som aj ja poprosit o zaslanie tej knizky? Dakujem! denisa73@hotmail.com

leca
7. jan 2010

Ahojte babenky, rada sa k Vam pridam, ak mozem. Mam ten isty problem so zaspavanim mojho maleho, ktory ma 10,5 mesiaca a zaspava vylucne so mnou a na prsku.
Vyskusala som si precitat knizku, "Každe dieta sa vie naucit spat" a skusala som to na malom, ked mal 7 mesiacov asi 2 tyzdne, ale nezvladli sme to. Tak nadalej zaspavame na prsku, len so mnou, kym zaspime, tak to trva aj hodinu (prsko+hra sa+prsko) a spava s nami v posteli. A to je taky od vtedy, co som ho chcela naucit zaspat podla tej knizky. Strasne, som zvedava, kedy ho to prejde a kedy si opat zvykne na postielku.
Budem rada, ak si vymenime par rad s mamickami,ktorym sa to podarilo tou metodou.

luthien.k
7. jan 2010

holky, kdybyste chtěly juknout mimo Koníka, kde vás snad nebude nikdo přesvědčovat, jak je tato metoda špatná a kde se dočtete zkušenosti těch, kteří ji aplikovali, mrkněte sem: http://maminky.eu/forum/tema/estivillova-metoda...

rimmel
7. jan 2010

luthien ale podla mna je iba fer aby si mamicky vypoculi ako tak pre tak i proti nemyslis? 😉

luthien.k
7. jan 2010

rimmel, ale jo, ale mají mít i šanci o tom slyšet i zkušenosti těch, kteří mají pozitivní zkušenost.

sunea
7. jan 2010

Baby, knizky neknizky, materinsky instinkt a siesty zmysel sa nikde vycitat neda... knizky su dobre na rozsirenie obzorov, ale kazdy clovek je jedinecny, kazde babo je jedinecne a len jeho mama, ktora je s nim najviac, najlepsie vyciti, co je prenho najlepsie.

rimmel
7. jan 2010

sunea mas uplnu pravdu ale niekedy mamicky hladia aj na seba nie iba na babatko a vtedy sa mozu rozhodnut inak ako keby hladeli iba na babatko..... 😉 a velakrat si myslia ze robia dobre a pritom dobre nerobia lebo nemaju dostatok informacii a toto neplati iba pre spanie babatka ale aj pre krmenie ci ine

rimmel
7. jan 2010

co tym chcem povedat je ze myslite si ze kebyze vsetky mamicky vedeli ako pracuje detsky mozocek, keby vedeli daco o detskej psychologi a ich emociach, "ucili " by ich zaspavat same ci nechali by ich trosku vyplakat? urcite nie podla mojho nazoru 🙂 tym ale nehladim na pripadykedy je toto mensie zlo a je to nevyhnutne

dankolucka
7. jan 2010

rimmel, ja s tebou v podstate suhlasim. Padam od unavy na hubu, ale nemam to srdce skusat metodu -cry it out- a pod. Zatial, podotykam. Starsi syn tiez nespal az do roka a pol, ale tie noci boli fakt kludnejsie a ja o 7 rokov mladsia. 😀 Tiez som skor zastanca vztahovej vychovy, ale pravdupovediac chapem mamicky, ktore jednoducho uz nevladzu a potrebuju sa vyspat, ze hladaju vsetky moznosti, ako si trochu oddychnut. Ono je to fakt rozdiel mat len 1 dieta alebo viac. O veku ani nehovorim.

vlastovka385
7. jan 2010

Podívej rimmel, já už měsíc spím jenom hodinu nebo dvě v noci a začalo se mi z únavy ztrácet mléko. A to i přesto, že v noci kojím téměř non stop. Pokud se něco nezmění, tak do 14 dnů jsem bez mléka, a malej mi UM odmítá. Tak co je menší co větší zlo? Já si myslím, že k téhle metodě nikdo nesáhne jen tak, když se mu dítě budí 1krát za noc. A ještě by mě zajímalo, kolik z těch kritiků té metody si tu knížku doopravdy přečetlo.

icejane
7. jan 2010

😀 asi idem tu knizku aspon precitat

rimmel
7. jan 2010

ano dakolucka preto som aj napisala ze su pripady kedy to inak nejde ako napr ked ma zena viac deti a nevladze alebo ked dietatu cecok nestaci a musi ho nosit na rukach po byte aj x krat za noc...ja to mam tak spravene ze ked sa zobudi, iba dam cece a spime dalej, spolu, kebyze mam po kazde vstat, ist k nemu a potom spat do postele no nic moc..ale tonapriklad ze matka dieta nauci na nosenie na rukach v noci je jej chyba nie toho dietata a potom v konecnom dosledku nato aj tak dieta doplati 😔

vlastovka ja som knizku citala..hoci nie celu ale mam ju v emaili. co kebyze skusis ako ja spat s nim? ovela lepsie sa vyspis 😉 viem o com hovorim a ak to nepomoze, ano je to mensie zlo podla mojho nazoru.

a viem, ze po tejto metode clovek nesiahne len tak, no velakrat mam taky pocit ze kebyze mamickam niekto pomohol nejak inak, nie hned touto metodou, bolo by to vsetko inak..a dokonca su aj mamicky ktore jednoducho niesu ochotne v noci vstavat hoc i 3krat...atd atd atd..

luthien.k
7. jan 2010

Já jsem si z té knížky vzala jen to, co se mi zdálo dobré, hlavně je tam zajímavá ta část o spánku jako takovém, jaké má fáze, vysvětlení, proč se děti budí, proč nechtějí v noci usnout bez toho prsa, když jsou na něj zvyklé (tj. když se vzbudí, kontrolují, jestli je vše tak, jako když usínaly a když není, tak je to samozřejmě rozladí)... A podle toho dle vlastního rozumu to "aplikuju" (je to hrozné slovo, ale lepší mě nanapadá) na svoje dítě (a taky jsem si vzala něco z názorů "těch ostatních" tady, z čehož bude mít rimmel jistě radost 😀 😉 ). Díky tomu jsem zastavila pozvolné zkracování intervalů nočního kojení a jsem za to moc ráda.
Takže ani náhodou nestojím za dveřma se stopkama a taky ho nenechám zbytečně brečet. Ale i dětský psycholog potvrdí, že večerní usínání se někdy bez pláče neobejde, protože tím si dětičky uvolňují nahromaděný stres, protože ony to jinak neumí aneb nepůjdou si zarelaxovat do vany a dobrá hudba jím zatím taky moc neříká 😎
Souhlasím s tím, že někdy už je situace tak vyhrocená, že se k tomu radikálnímu kroku maminka odhodlat musí, když jí to ohrožujme na zdraví nebo třeba ztrácí z toho stresu mléko. Všem těmto hodně zdaru!

vlastovka385
7. jan 2010

rimmel, malej spí se mnou v posteli prakticky od narození, to mi nevadí, taťka je v obýváku a zatím je tam spokojenej. Problém je v tom, že Tibor někdy v noci ani to prso nechce, prostě má hysterák, v takových případech ho taťka nosil po bytě, ale v poslední době se ode mě Tibor nechce nechat nosit, ani to už fyzicky nezvládám. Nebo ho chci dát na prso, ale protože je to tu noc třeba už poosmé, tak už tam moc mléka není a neteče mu to, tak další řev....

majkali
7. jan 2010

Ahoj, tak ty záchvaty vsteku máme občas taky, nechce nosit, nechce prso, nechce nic. Tak ho různě nosím po domě dokud nepřestane. Včera zabrala televize, vím že bych ho na to neměla učit, ale je to jediné, co ho zaujme. Naštěstí to není často. Chtěla jsem poprosit o radu, mám tří a půl měsíčního klučinu, v noci spinká krásně, ale přes den je to horor. Dám ho do postýlky, chvilku pláče a pak usne. Přesně za 20 - 25 minut je zase vzhůru a povídá si. Tak k němu nejdu v naději že usne, ale ono ne, povídá si tak 20 minut a pak řev. V kočárku trochu spí, ale v těhlech mrazech jsme doma. Co s tím? Jak docílit aby spal? Sám je pak odpoledne unavený a protivný.

rimmel
7. jan 2010

luthien moj syn nikdy vecer ked ho uspavam neplace 😉

vlastovka no nemas to lahke, asi by bolo dobre sa poradit s odbornikom alebo co, ja sama neviem co by som robila i ked viem ze metodu by som nepouzila. a toto kazdu noc takto? lebo mojmu ked idu zubky tak je takyto ze aj chce prso ale ani nechce lebo ho to boli ked cuca. mlieka aj ked kojis uz po osme vzdy dostatok mas, lebo za ten cas od posledneho kojenia i ked je to iba hodina sa ti mlieck nahromadi resp je tam..plus mozes dat druhy prsnik, nie ten z kt.si kojila naposledy.
ja si myslim ze ked sa dieta v noci zobudi s hroznym placom, a inak to nezvykne, bude v tom bolest ci prdky ci take daco.

rimmel
7. jan 2010

majkali mozno potrebuje tvoju pomoc pri zaspavani, potrebuje tvoje teplo, ktore ho ukludni ako aj tvoj buchot srdca..ani sa nedivim ze nezaspi ked ho iba tak polozis do postielky, ved je den, tolko vela zaujimavych veci naokolo, jasne ze nepojde spat 😀 musis ho nejak zrelaxovat, ja to robim kojenim a hladkanim. 😉

luthien.k
7. jan 2010

rimmel, tem můj taky ne 😉 Ale je to prý normální, že to některé děti dělají.
majkali, to náš dělá někdy také (a dělal, i když byl menší), jediné, co se snažím, dávat ho do postýlky opravdu unaveného, ale pokud možno nepřetaženého. No a když spí jen půl hoďky, tak prostě spí ještě třeba za dvě hodiny zase půl hodiny (obvykle venku v nosítku) a odpoledne si dá svou hodinu a půl...

rimmel
7. jan 2010

ano ako vravi luthien, treba vystihnut ten spravny cas..darmo mojho idem uspat o 7vecer ked vidim ze sa "Nechyta" ZE este neni cas..o pol hodku idem znova a zalomi za minutu 😀 to iste cez den, vidim ze si sucha ocka, tak ideme do postele ale on nic, hra sa jasi sa, tak ho nenutim, skusim neskor o 15-30min a zaspi hned bez placu ci protestu

vlastovka385
7. jan 2010

V poslední době každou noc, na dnešek jsem spala 2 hodiny. Na včerejšek se vzbudil 5krát a to jsem si pochvalovala, jak jsem vyspaná. Ono se to strašně zhoršilo po zavedení příkrmů, prdí jako kůň, tak se tím asi budí, ale je to zajímavý, spustí vždycky ryk a začne se kroutit, tak já se vyděsím, jak ho to strašně bolí, tak začnu masáž bříška a kapičky, a on jak se úplně probudí, tak pohoda, vysmátej, začne si povídat.... Tak já nevím, co mám dělat, příkrm dát musím, nemám dost mlíka, abych jenom kojila, UM odmítá....

lenka.dv
7. jan 2010

Ahoj holky. U nás není vůbec problém usínání přes den ani večer, dám ho prostě do postýlky, chvilku si pohraje s plyšákem a za chvilku spí. U nás je spíš problém noční buzení a řev. Není to sice každou hodinu, ale párkrát za noc. Uklidnilo ho akorát prso a jak jsem četla, tak už by děti vnoci mít hlad neměly. Týden jsem to zkusila podle té knížky, nechala jsem malého plakat nebo spíš pokňourávat, ale vydržel to hodinu, někdy i víc, chodila jsem za ním, mluvila na něj, hladila, ale nekojila. Pak teda sám usnul.Po tom týdnu mi jednu noc spal v kuse, jen na dudel se jednou vzbudil, tak jsem se zaradovala, jenže druhou noc to bylo zas - buzení, pláč... Tak už jsem to nevydržela, dala prso, pocucal si, dala jsem ho spát a byl klid. Asi jsem udělala chybu, nevím, ale popravdě už jsem neměla sílu ho tak dlouho nechat plakat, navíc takhle jsme byli unavení oba ještě víc. Mlíko už pomalu ztrácím, přes den ho nekojím vůbec, večer mu dávám UM, myslela jsem si, že by se tím víc zasytil a nebudil se. Ale bohužel... Nevím, jak ho naučit spát celou noc 😒

dankolucka
7. jan 2010

majkali, toto sme mali aj my v tom obdobi a pomohol jedine babyvak, ona totiz vtedy razne odmietala aj kocik. V babyvaku sa naucila uvolnit pred spankom a znovu zaspat aj pri mensom vyruseni. Skus ak sa da. Vrelo odporucam.

rimmel
7. jan 2010

lenka jedine v com je chyba je ze si myslis ze dat dietatu prso je chyba.

vlastovka no ja neviem, asi sa treba poradit s odbornikom aj co sa tych prdkov tyka a potom sa zamerat nato aby si mliecko nestratila, darmo ti poviem ze treba prikladat a prikladat, ked maly ti to nechce 😒 mozno odsavanie by pomohlo? vies cim viac sa odsaje tym viac sa ti vytvori..

luthien.k
7. jan 2010

vlastovka, možná ho to tak strašně nebolí, je jen citlivější povaha třebas... Takže asi není dobré ho přemírou péče probudit, já bych mu dala ty kapky, to je hned, zacvičila s nožičkama, to nám na vyprdění hodně pomáhá, ale nevytahovala ho u toho z postele ani nesvlékala na masáž bříška. Z příkrmů bych vyřadila brokolici a další nadýmavější věci (nevím, co dáváte...) a uvidíš.
lenka.dv, pokud to není víc jak třikrát, čtyřikrát, což se nechá vydržet, tak bych mu to prso klidně dala.

vlastovka385
7. jan 2010

No nic, ještě musím vydržet do zítřka, to se vrátí manžel, malýho pohlídá, já se trošku vyspím a uvidíme, co dál...

Odsávat jsem zkoušela včera, ale nic nevyteklo ☹.

majkali
7. jan 2010

No dávám ho spinkat, když je unavenej a mne si očička, není problém v usínání ale v tom, že dlouho spát nevydrží. spinká s dudlíčkem, takže je klidnej, nevím, jestli muj to opravdu stačí. Na babyvak jsem myslela, jestli se to brzy nesrovná, tak zkusím i to.

rimmel
7. jan 2010

noo ani ja som nikdy nedokazala odsat nic ..drzim palce

luthien.k
7. jan 2010

majkali, možná mu to i stačí... Kolik hodin spí v noci a celkem přes den?
vlastovka, fakt každá rada drahá 😒

majkali
7. jan 2010

no přes noc tak 12 s pausama na krmení, 10čistého času.
Chodíte v tomhle počasí ven?