Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

valika_val
23. jan 2011

neskutocne... 😔 ☹
berenika, je mi ta luto a viac uz nebudem reagovat, nema to vyznam.

my sme dnes mali velmi narocny den, boli sme na navsteve u svokrovcov, tam dostal obed 😒 inak sa nedalo.
a potom este prisli k nam nasi a prastari rodicia. ideme sa kupkat.
minula noc nic moc 😀 klasika, 00, 02 kojenie, 04 a 5,30 kojenie. mimo kojenia bol dost neutisitelny, dala som mu vodicku, ale zda sa mi, ze sa to stale zhorsuje. tak som zvedava na dnesnu noc.

@ynez75, vy ako?

inkinka
23. jan 2011

@layla84 ano, v tom linku sa pise o priemernej potrebe denneho spanku pre 9 mesacne 2-4 hodiny, ale plati to naozaj pre vsetky deti? ...co napriklad skupina gifted children? Ma tam vyznam ucit dieta spat cez den?

maxii
23. jan 2011

@fem
uspavam tak, ze na prsniku je pokial sa jej nezatvaraju oci, potom dam dudlik a dam do postele. Niekedy sa otoci na bok a spi, a niekedy otvori oci a nespi, bud si rozprava alebo chce odist z postele, ked som tam neplace(keby som odisla tak plac) tak zostavam lezat vedla na mojej posteli a do cca 20 min zaspi. Ma mojkacika, plys.hracka ktoru si tisne na tvaricku, tak zaspava od 3 mesiacov.

mojalili
23. jan 2011

Ahojte dievcata,
ja uz som sem prispela davnejsie, pretoze sme mali velmi velke problemy so zaspavanim a celkovo so spanim, budil sa kazdu hodinu, plakaval, no hroza. LEn natrasanie, vozenie a tak.....

Tak som vyskusala metodu podla knizky Kazde dieta sa nauci spat......a ZABRALO....

Dnes je treti den, na prvy den plakal 25 minut, na druhy den 5 minut a na treti den 3 minuty, budi sa len 4x za noc a za 2 minuty zaspi.....riesim to takto uz aj cez den a super.......naozaj odporucam a treba vydrzat.... 😉 😉 😉 😉 😉

j.cien
23. jan 2011

@valika_val Uplne ti rozumim..bohuzel se tady posledni dny schazeji damy,ktere zaden problem se spanim deti nemaji..takze absolutne netusi,jake to je,tolik mesicu nespat!!!a mit nevyspane,neklidne,chronicky unavene dite....v mem pripade 2deti ☹ Takove kraaaasne recicky,jak se da vse s usmevem zvladat jen laskou a peci,bez jedineho zaplakani a SAMO se vsechno upravi...blabla..to je mi houby platne,kdyz uz 9mesicu spim prumerne 3hodiny!!!Tzn.jsou noci silene,kdy spim max 2hod a to jeste roztrhane...a jsou noci lepsi,kdy spim 4-5h..jenze tech je bohuzel malo 😢 Sve deti miluju a cekala jsem na ne 11let,obe kojim...doposud jsem se ridila ciste instrinktem a utesovala kazde zaknourani,kojila cele noci...stridave jednu,mezitim par minut "spanku" a uz se budila druha...a cely kolotoc nanovo...o tom bohuzel vsechny z vas,ktere mate samozrejme spici deti,nemate ani tuseni...jake to je se rano "budit" a byt zoufale unavena!!!Ne obcas..ale neustale!!!A budte si jiste,ze chodim spat max.2hod pote,co ulozim deti...a to je ta prvni hodina,kterou spim..pokud se to da nazvat spanim..protoze vim,ze budu x krat vstavat a vstavat a x krat ukladat deti do postylek...vstavame v5h,resp.ve 4,40 a pres den spi obe max 2x 40min....
Neumite si vubec predstavit,jak zoufale bych se chtela uz vyspat!!!Ale s pocitem,ze i me deti spi,ze se rano vsichni probudime VYSPANI!!!

A neni to vubec o tom,ze matky-jako jsem ja-ocekavaji deti roboty,co budou na povel jist a spat a usinat samy...blabla...podotykam,ze jsem od narozeni ukladala sve deti do postylky bdele,usinaji od pocatku samy,bez place...presto se budi,budi se klidne po hodine a verte mi,ze o NEVYSPANI nemate vy,kterym deti "normalne "spi-ani tuseni!!!

ynez75
23. jan 2011

@valika_val no,ale uz sa budil "len" kazde 2 hodiny.no je to o drzku.ja to poznam VELMI dobre.ako som ti uz pisala,nam pomohlo to,ze som bohuzial stratila mlieko a prestala kojit.a chuda sa islo dlho zadrhnut od placu,lebo flasu nechcela ani za svet
u nas,po starom..noc uzasna.zobudila sa az rano o 5 h,ale kym som sa k nej dostala,plac utichol a y postielky som ju vyrehotanu vybrala o 8h....ale tie denne spanky....no nejde nam to.nespi stale nic a NIC nezabera.chapes.NIC ja uz neviem,ako to riesit

ynez75
23. jan 2011

@mojalili a zabrala ti tato metoda aj na denne spanky?ja uz som zufala.mala nespavala do 8 mesiacov absolutne nic...noci uz mame nastastie poriesene,aj vdaka tejto knihe aj vdaka inej metode.ale na dni nam nic nezabera.ani nosenie,ani hojdanie,ani kocikovanie,ani vyplakavanie.je mi malej luto,lebo je chuda strasne nervne a ja vidim,ze iba koli nedostatku spanku...dakujem

mojalili
23. jan 2011

@ynez75 Cez den som ho ulozila do postielky, odisla a do 2 minut spal....takze u nas zabrala tiez aj cez den... 😉

ynez75
23. jan 2011

@mojalili nase dni su beznadejne.ci ju nosim,ci hojdam,ci necham plakat,ci objimam,je to jedno,nezaspi a nezaspi.a potom je cely den uplakana ☹ ale noci mame ukazkove.to zaspi o 17.30 a vstava o 7.00,ale este sa hodinu hra sama v postielke 🙂

valika_val
23. jan 2011

baby, tak co by ste mi poradili na tu noc?
ynez, ty mas taku kocku, co je vysmiata, mrnka si a tak. ten moj nie, on sa zobudi a prcha z postielky 😀 a vobec, on odkedy vie stat, tak by len stal a stal, nonstop. prenho je lezanie trestom a nezmenim to. esteze sa naucil sediet, tak aspon to je fajn (v kociku).
on sa po prebudeni samozjreme postavi, ak stihne. ak nie, tak ho schytim a jemne ulozim. a vtedy sa to zacne: vzpieranie, rycanie, silou mocou sa otaca na brucho, na styri a ide prec, k tyckam, kde sa chce postavit a ist von, na zem, stvornozkovat po byte, k prvej skrinke a postavit sa. co s tym?
ked sa zobudi, co mam robit? plac by sa stupnoval, takze musim k nemu ist. mam bojovat a bojovat, a 100x ho schytit, ulozit, dohovarat? poviem vam pravdu, ze niekedy nemam sil! on je tak silny a ked nieco chce, tak za tym ide az cez mrtvoly. uz mam tak bolave miesta nad prsiami, kde sa opieram o postielku, ze az. ☹
a ked sme spali spolu na posteli, mala som svalovku!!! nie je sranda ho poleziacky zachytit, obratit, strcit cumel do ust, prikryt a este k tomu by som aj ja mala byt ulozena tak, ze nemam holy chrbat, bodol by aj vankus pod hlavou. ked uz musim lezat stale ne jednom boku ako zivy mantinel (z druhej strany kopa perin -aj tak prd platna)...

pomozte mi niekto 😀

adenka
23. jan 2011

@ynez75 ona ti vobec nezaspi cez den, alebo spi len kratko?

maricau
23. jan 2011

@ynez75 plne s tebou suhlasim. citala som aj ja zbezne tie dva dni a ani som nevedela, ci sa vobec zapojit... vela ludi necitalo tu knihu (a layla to tu uplne podrobne nepopisala, o co ide), tak si myslia, ze je to ta metoda vyplakavania, ale to je ina metoda. chapem aj to, ze niekto nas nechape a tak trochu odsudzuje, lebo nevie si to naozaj predstavit ako problem, ak to neprezil a ak zaberali jeho sposoby. to nie je o pohodlnosti matky. aj my sme davali dietatu ochotne to co aj oni, a tiez by sme to chceli riesit bez placu, ale ten plac tu proste bol, bolo ho uz privela tu sme uz citili, ze doterajsie riesenie nema velky vyznam ani pre nas ani pre dieta, neprospieva to ani jemu ani nam. vnimanie zataze je individualne u deti aj u mamiciek. a to sa pise aj v tej knihe, ze ak so situaciou matka nema problem a je ochotna vsetko podstupovat, nemusi nic riesit. ale ak uz nevladze a chcela by to zmenit, tak treba daco skusit...

ynez75
23. jan 2011

@valika_val inac,aj ja sa toho bojim,co to u nas bude,ked bude mala stat a stvorkovat.ona od narodenia je nazlostena,ked je na bruchu.v zivote mi na bruchu nezaspala,az teraz ju aspon na bok otacam,ked ju ukladam cez den spat,lebo ja neviem preco je taka.chodievame na poradne,dr.vravi,ze je v poriadku,len je malinka,vazi 6200g, a ma rachitidu,meksie kosti,kedze sa jej nevstrebava vapnik,tak ja som zasa z toho smutna,ze je ako novorodenec,len lezi a sedi(zasa ma nechytajte za slovicka,poniektore).to sedi pekne,aj tancuje cele dni,kruti bokmi ani nepadne,rovnovahu udrzi,ale aj do toho sedu jej musim pomoct(zasa ma niektore ukrizuju),ale vidim na tvojom pripade,ze to mozem byt len rada,lebo moja je take zive striebro,obavam sa,ze aj u nas to bude take a tiez ju budem vkuse len ukladat so slovami lahni si....lenze mne mala neplace.teda place,ale len ked je unavena,inac je zlaticko,len si spieva,straaaasne je ukecana,tak dufam,ze aj ked bude stat v postielke,nebude plakat a potom nech si stoji aj do rana.ale to by som vela chcela.mozem ti akurat napisat ako som to riesila so starsou,ale ta bola maximalny kludas,ta neplakala nikdy.ani som nevedela,ze mam dieta.pravy opak vikiny,lebo ta prva len jedla a spala.no,tiez,ked zacala stat,len stala a behala kade tade.a veruze som ju zakazdym ukladala so slovami,ze lazkaj a spinkaj...ale ona sa neda porovnat s tvojim "veducim" ju som polozila a ked bola unavena spala az do rana.rano si vyliezla a hrala sa aj 2 hodiny sama.tak ja neviem,co s takym huncutom,verim ti,ze je to uz na zblaznenie.keby sa uz prestal budit v noci tak casto,hoc by si aj mala spavat s nim,ale uz ti neutecie ☹ a voda vam nezabera stale namiesto kojenia?keby sa uz chcel oducit konecne cucat furt....

maricau
23. jan 2011

@ynez75 ... to pred chvilou som ti odpovedala na tvoj ranajsi prispevok 🙂 , lebo skor som sa sem nedostala

ynez75
23. jan 2011

@adenka nechce spat.musim sa snou vytrapit,aby zaspala.ale zasa nemozem ju nechat,nech nespi,ze si myslim,ze nechce,lebo one je unavena.sucha si oci,mrnci,potom uz aj place,tak s tym musim nieco robit.a ked zaspi,20 minut a koniec.cumel nevezme do ust od narodenia,cajik vypije,ale nepomoze,ani ked si k nej este lahnem,ani ked ju hladim..nic.ona otvori oci a uz ich nezavrie,aj ked place asi 10-15 minut po zobudeni.vyzera to tak,ze sa zobudi unavena 🙂

ynez75
23. jan 2011

☹ tento tam mal byt,nie tento 🙂

adenka
23. jan 2011

@ynez75 a v kociku vonku spava?
lebo my sme mali tento problem a potom nam pomohlo, ze som v spalni pre spanim vyvetrala, vypla radiatory, bola tam fakt dost zima... lahnem si s nou, mojkam ju, spievam, ona uz teraz zaspi tak do 5 minut... a zavriem ju aby jej tam ostalo chladno... a fakt mi zacala spavat tak 1,5 hod. - 2 ... a radila som to aj 2 kamoskam (tu zimu) a pomohlo im to...

ynez75
23. jan 2011

@adenka a naobliekas ju tak,akokeby ste isli vonku?ona mi zaspi v kociku.ale ja mam pocit,ze preto.ze sa nou hojda,trasie.niekedy musim fakt vyberat rozbitu cestu,aby nou triaslo co najviac a spi tiez maximalne polhodinu....ked mala asi4 tyzdne,spala nam prvy a poslednykrat v kociku 3 hodiny a to som ju musela budit,lebo mi vytekalo mlieko cez tricko,,,odvtedy spava aj v kociku maximalne polhodinu ☹

adenka
23. jan 2011

@ynez75 praveze nie...necham ju tak ako je oblecena... tie okna su zavrete a zas co mam na babyphone teplomer tak je tam cca 18 stupnov co nie je zas tak malo... ked sa mi zdala velmi studena, tak som na nu prehodila este paplon...
ide aj o to ze som ju naucila zaspavat pri sebe, lezim pri nej, hladkam ju... ona poobede spi vo velkej posteli a vecer v postielke (uz 3 dni :D )

sunea
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunea
23. jan 2011

@mojalili Napis za mesiac, ci ti "metoda" pomohla. Lebo vo valnej vacsine pripadov je to tak, ze to kratkodobo zaberie a potom je cely kolotoc naspat...Kazdopadne drzim palce.
@j.cien prispievaju sem aj maminy, co maju starsie deti a viac skusenosti, nemaj im, prosim, za zle, ze chcu poradit, aj ked su uz davno "nad vecou". Ked ma clovek prve dieta, v mnohom tape a necha sa zmanipulovat pseudomudrymi knihami a premrstou informacii namiesto toho, aby sa spoliehal na instinkt, preto je dobre, ked to tu niekto pripomenie.
Na druhej strane je tu x-mamin, ktore sa stazuju, ake su unavene, ze nic nestihaju apod. a na konikovi maju aspon 10 prispevkov denne...ale to je zase na inu diskusiu.

ynez75
23. jan 2011

@adenka tak ja to teda vyskusam hned zajtra.dakujem za tip.uvidime,co to spravi....moja spavala tiez so mnou na posteli,ale kedze mame vyvysenu postel,kvoli malemu bytu a vyuzivame vsetky volne priestory,tiez som ju ucila spat v postielke a uz vyse tyzdne tam spava uplne bez problemov,aj vdaka layle 🙂 zaspi o 17.30,to sme posunuli ten spanok a spinka uplne celu noc,bez zobudenia do 7.00.uplne nadhera.a to sa mi aj v noci budila 20 krat.len tie dni nie a nie poriesit.aj v postielke som ju uspavala aj na posteli,ale nefunguje...lenze ked ju ukladam na posteli,to musim s nou lezat cely jej spanok,lebo ju samu na vyvysenej posteli nenecham.a to sa mi nie vzdy da.mam aj starsiu dceru,musim varit,upratovat a tak.ja si nemozem dovolit s nou dvakrat za den"spat "po hodine,ci dvoch hodinach.chapes?dufam,ze to zaberie,aj ked bude v postielke

mojalili
23. jan 2011

@sunea Stat sa moze cokolvek, ta metoda nemusi o mesiac fungovat, to mas pravdu. Budem ale rada, ked ti sem o mesiac napisem, ze "metoda" funguje 😉 😉 😉

adenka
23. jan 2011

@ynez75 nam tak vseobecne chlad velmi pomohol na spanok... ona mi nespala skoro do pol roka... cez den nic, v noci super... lenze ja som ju na zaklade mudrych rad mamky a svokry babusila a ona sa potila... v kociku revala jak tur... a potom som skusila toto a zrazu spala... aj v kociku som ju zacala menej obliekat a spala...
a nevies ju dat spat na dcerinu postel alebo niekde na gauc kde ju mas pod kontrolou a nemusis byt pri nej?

zuzanockamt
23. jan 2011

prave som docitala tuto knihu a musim povedat, ze sa mi to zda riadne brutalne a s väcsinou veci absolutne nesuhlasim a na vlastnom dietati by som to nepouzila ... myslela som si, ze to bude cosi ine 🙄

ynez75
23. jan 2011

@mojalili a ja sa pridam.lebo mam kamaratky,ktorych deti uz maju vyse roka a tiez ich ucili zaspavat podla tejto metody,ked mali zhruba 7 mesiacov a funguje im to stale doteraz...jasne,chorobou,dovolenkou sa to prechodne aj u nich pokazilo,ale trvalo uplne kratko,nez nabehli opat na normalny spanok...tolko z vlastnych skusenosti

ynez75
23. jan 2011

@adenka ved to.ze my nemame iny gauc.nic,co je dole.dcera doteraz spavala na gauci,ale ten ide prec,lebo sme jej kupili tiez vyvysenu postel so skrinami a pisacim stolikom pod nou...ale aj tak to vyskusam.ako tip je to dobre.dam ti vediet,ako to dopadne 🙂

adenka
23. jan 2011

@ynez75 drzim palce 🙂

storm07
23. jan 2011

My jsme do 6. měsíce spaly v pohodě. Pak začaly noční můry - pláč, kňourání ze spánku, probouzení se s děsem v očích apod. A přes den se taky objevují stejné problémy.
Před tím jsem si říkala, jak jsme ji pěkně naučili spát v postýlce a že skončily noční hysterie.
Ale ouha 😢
O lásce a něze to opravdu není. Těžko říct, co se drobečkovi v jeho hlavičce děje

ynez75
23. jan 2011

@adenka dakujem 🙂