Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

fem
6. aug 2010

@marielik78 🙂 a to naozaj vo vsetkom

bubelko
6. aug 2010

@marielik78 skusala si ju dat spat na brucho? to fungovalo u nas, ked sa jonas nevedel ulozit.

marielik78
6. aug 2010

@fem 🙂

Idem uz, zase sa mrvi, tak onedhlo bude uz aj tak cucat a potom zalahnem i ja 🙂

Krasnu nocku... 😵

marielik78
6. aug 2010

@bubelko ano, zobudi sa ☹

kkoperni
6. aug 2010

ahojte žienky,

potrebovala by som radu, moja malinka ma 6, 5 mesiacov pred dvoma tyž dnami sme prestali s nocnym krmenim spi od osmej zobudi sa o piatej na papanie ale už nezaspi a to ma zabija už som skusila asi vsetko nema niektora nejaky typ ako to zmenit????

bubelko
6. aug 2010

@marielik78 hm, tak potom neviem, snad niekto na nieco pride. drzim palce. dobru noc 😉

fem
6. aug 2010

@kkoperni
asi sa to zmeni samo, alebo dalsia alternativa, najskor, ze jej papat nedas a skusis ju uspat obvyklym sposobom, ak nezaberie tak, len napapat...lebo ona sa budi, ze vie, ze bude papat....ale to si musis byt ista, ze naozaj nie je hladna, alebo pockaj ako sa to vyvinie, niektore stadia su skutocne velmi prechodne, ako prisli tak aj odisli...zacne papat viac cez den 5 jedla atd...bude viac aktivna....tak bude spat dlhsie v noci a aj vekovo na to dozreje...aj tak spinka krasne 🙂

fem
6. aug 2010

@marielik78 tak sa drz, nech zaspinka opat

zelmirka1
7. aug 2010

@kkoperni moj maly mal taketo obdobie tiez, trvalo skoro 4 mesiace, bola som uplne hotova lebo tiez uz nezaspal, ale cokolvek som vyskusala z knizky nezabralo, nakoniec sa to zlepsilo az ked som to prestala riesit, nedalo sa s tym nic robit, asi z neho nebude spachtos ako ja, dnes vstava o 6.30 hod. a to som cela stastna ze sa vyspim. Ak mate dobry rezim a spinka pekne od osmej tak to asi nezmenis, len vydrzat chvilu, spanie sa zase zmeni ako bude rast a bude mat menej spankov cez den. Neboj casom sa to urcite posunie to ranne vstavanie.

marielik78
7. aug 2010

@kkoperni Asi s to zmeni 🙂 Moja mala tak vstavala cca. tri mesiace a potom si to posunula na siestu az pol siedmu 🙂 A teraz vie pospat (niekedy) aj do pol osmej... Hoci "pospat" je prehnany vyraz na jej ranne prehadzovanie a mrnkanie nepretrzite v polospanku (aj dve hodiny)...

badzova
11. aug 2010

ahojte

chcela by som sa poradit. moja mala ma 10 mesiacov..a spinkanie....
doobeda a poobede ju uspavam na velkej posteli, pekne zaspi, ale ked odidem v momente je hore, tak sa musim vratit a znova ju uspat....takze cez den spi 32x a ja musim s nou...a vecer ju davame spat cca o 19.30 a na posteli zaspi do 10 minut, prelozime do postielky, vydrzi s 2-5 zobudeniami do cca pol noci, potom sa zobudi, pochoduje po postielke place, tak dostane mlieko....a problem, dalsi ze bud vobec po tom mlieku nezaspi, a dam ju ku nam do postele a tiez nespi, alebo zaspi a zobudi sa okolo 03.00 rano a plac, vykrikuje, bucha...ja som uz taka unavena ze ju dam kui nam do postele ale ona je hore hodinu, 2......asi to robim cele zle..... ☹
prosim nejaku dobru radu....
predvcerom som ju skusala dat vecer bdelu do postielky a pomojkat odist - podla tej knihy...a mala plakala, takym placom ktory som u enj este ani nepocula, tak som tam isla a ona sa cela triasla, bola spotena, a este 40 minut som ju upokojovala.....
joj.....fakt neviem, chcem to urcite zmenit, lebo takto sa fungovat neda, ale neviem ako 😕 😕 😕
budem vdacna za hocijaky napad.... 😀
dakujem...
marielik ahooojjj 😵

sussanah
11. aug 2010

@badzova tak to jsme na tom momentalne naprosto ale naprosto stejne 🙄 Mate to tak dlouho? U nas to je takove tak posledni 2tydny, takze ja se zatim uklidnuju tim, ze to je proste obdobi, ktere snad jednou prejde. ALe je to na hlavu 😖 Vyzkousela jsem uz kdeco, jedine co zabira je proste to nechat byt a prezivat noc za noci 😔

mmacko
11. aug 2010

@badzova no my sme tiez dlho zaspavali len vo velkej postely, ale po par mesiacoch som sa rozhodla, ze od jedneho pondelka ju dam zaspat do postielky, aj za cenu, ze bude plakat. A nasa princezna nas milo prekvapila, ze uz v nedelu tak sama zaspala bez sekundy placu. A odvtedy (su to asi 2 tyzdne) tak uz zaspava kazdy vecer a aj poobede (predtym mi cez den nechcela spat v postielke).
Takze, babo sa musi rozhodnut samo, aj ked trosku pohrozenie nezaskodi...nas asi mala pocula, co planujeme, tak nas milo prekvapila 😉
Drzim palce

...len v noci spi v postielke tak do 2-3 tej s cca 4 zobudeniami na caj apotom uz po caji nezaspi, tak ju musim dat k nam. Snad aj toto sa poriesi...

badzova
11. aug 2010

@sussanah mame to tak asi 10 dni..cca,,,
tiez si vravim ze je to len obdobie, predtym sme mali vsetko tak isto, az na to zobudenie v noci a nespanie..predtym mi to tak nevadilo, lebo som sa ako tak vyspala, ale teraz ked mam nadranom najlepsi spanok tak ona je hore... 😠

badzova
11. aug 2010

@mmacko dakuje, ja som si povedala ze skusim este nieco do konca tyzdna a ked nic nezaberie, tak v pondelok skusim tu postielku 😕

mmacko
11. aug 2010

@badzova skus jej to normal vysvetlit ako velkemu cloveku, ja som tak tiez malej hovorila po kupani ako som ju utierala, ze uz je velka kocka, da si mliecko a pekne zaspinka v postielke, ze my sme vedla a aj dvere su pootvorene. A to jej hovorim kazdy vecer 😉
Drzim palce

marielik78
11. aug 2010

@badzova Ahoj moja 🙂 Drzim moc palceky, a som rada, ze si sem dobehla 🙂

bubelko
11. aug 2010

@badzova a kolko casu ti prespi cez den? lebo u nas bolo tak, ze ak lukas spal vela cez den, o to spal menej v noci. ked som mu skratila denny spanok, zacal spavat v noci dlhsie. 😉

jenn44
11. aug 2010

baby vraciam sa tu 🙂 rezim sa nam tak rychlo meni, ze to nestiham ani zaznamenavat.... takze len taka mala otazocka, ako vase mimca spinkaju? moja totiz fakt ako sa jej zachce, ziaden rezim sa mi nedari... proste... neviem... kolko ma take 9mes. babo spat cez den? ako najmenej ma byt hore? dnes totiz spala od 10 do 1 a do 8 nic... absolutne... takze naozaj neviem ako ju mam ucit rezimu... uz ju nedonutim :(

jenn44
11. aug 2010

@badzova Znie to divne, ale moja znama mala ten problem a vies co? spala s malou v postielke... normalne sa vopchala do postielky, ( je pravda, ze tak 60 kilo ma... 🙂 ale vyriesila to... mala jej spi uz v pohode v postielke

babulka123
11. aug 2010

@jenn44 ahooj .. my sme mali rovnaky problem.. a vyriesilo sa to tak ze mi mala spava uz len 1 x za den..
rano vstava okolo 8, cca o 12 zapsi a spi tie 2 - 2.5 hod, a potom az do vecera je hore.. a to v 9 mesiacoch uz chodila takze cely den v pohybe, beha, lieta, a vecer okolo pol 9 zaspi... a celkom to tak funguje..

mala take medziobdobie ked spavala 2 x, doobeda pol hod, a poobede od 2- 4 ale potom sme straaanse bojovali s vecernym zapavanim , akonahle sme presli na 1 spanok tak sa to kraasne upravilo.. skus aj ty ..

jenn44
11. aug 2010

@babulka123 no ona sice dnes spala tak dlho, ale so mnou... bezo mna spi asi pol hodinku :( mam byt s nou alebo co? joj zmatena som z nej, ako moze take male mimi tak dlho vydrzat...?

babulka123
11. aug 2010

@jenn44 nechaj ju spat tu pol hod samu a potom si k nej lahni.. u nas to tiez tak ficalo a po case sa to upravilo..
uvidis ze sa to zlepsi.. ja som tiez nechapala ze tak dhlo vydrzi.. a teraz ked sa jej nahodou stane ze si zdriemne co aj 10 min }{ napr v aute} tak koniec.. pred 11 nejde spat..
a co sa tyka spania cez obed.. najprv spavala na velkej posteli , ale ked zacala chodit uz som ju davala do postielky a krasne si zvykjla.. skus.. neviem ako spavate v noci ale skus postielku alebo kocik.. mozno potiahne viac aj sama.. chce to len cas.. nebooj upravi sa to ..
lozi ? alebo chodi? sedi ? cim viac sa bude hybat ked bude starsia tak sa viac unavi a pekne ti zaspi .. neboooj

babulka123
11. aug 2010

@jenn44 a priznajme si .. nieje nic lepsie ani pre nas } maminky} ked si tak dobre pospime ze?
pockaj este budeme radi ked budu mat 3-4 roky ze ako nam bolo dobre ze cez obed spali .. hehehe

jenn44
11. aug 2010

@babulka123 No ja sa cudujem, ze nechodi, lozi, sedi uz dobre dva tri mesiace... nezastavi sa ani na minutu, stale nieco robi so sebou, ked bola mensia, normalne som ju uspavala, ze som ju v postielke drzala, lebo trepala stale so sebou... aj teraz obcas to tak riesime, a spinka v noci vylucne v postielke, niekedy so mnou cez den v posteli... vie zaspat, ale musim stale byt pri nej, ci pri postielke sediet alebo v posteli pri nej lezat...

zelmirka1
11. aug 2010

@badzova urcite je to len obdobie, pisu ze okolo 8 mesiaca je obdobie separacnej uzkosti ale vela mamin ma skusenosti prave okolo 10 mesiaca ze zrazu babo stale chce maminu, aj moj bol taky, musela som pri nom lezat kym nezaspal a pritom kedysi zaspaval sam.
Urcite to prejde neboj, ale co sa tyka toho prekladania do postielky aj postele hore dole asi nie je dobre. Urci ty ako bude zaspinkavat niaky ritual a to kde bude spinkat a dodrzuj. Moze to byt kludne vo velkej posteli ak si myslis zeby tam spala lepsie a potom uz ju neprekladaj. Dolezite je ten rovnaky ritual, papanie, mojkanie, pusinka, niaka oblubena plienka alebo hracka do rucicky, cokolvek na co ste zvyknuty a potom spinkat. Mozes kludne pri nej ostat lebo asi nie je vhodne obdobie aby zaspala sama, neboj to sa potom da naucit aj bez placu. Hlavne neskusat stale nieco ine, viem ze si asi zufala z toho ale uvidis ze sa to zmeni. Inak tiez som mala problem s malym v tom veku, hrozne zle spaval aj cez den a ked sme okolo roka presli na jeden spanok tak sa vsetko zazracne zlepsilo. 😉

babulka123
11. aug 2010

@jenn44 heheh ako keby som o ninke citala..
u nas je znak toho ze nevie zaspat a mece sebou ze je uz moc unavena.. skus si to odsledovat..
vyzera to tak ze bude tak ziva ako to nase.. mne pomohlo { a doteraz to tak robime} ze sme velmi vela vonku .. aj doobeda aj poobede.. a unavi sa ..

to spanie cez den ako pisem sa zmeni neboooj , a kludne si s nou teraz lahni , aj sa som to tak robila a nic sa nestalo , ani svet sa nezrutil ani sa nezacal tocit naopak , zato ze som nemala upratane.. takze pohodaaa..

bubelko
11. aug 2010

@babulka123 suhlasim s tebou, ze ked budu mat 3, budete spominat s laskou na obedne spanky 🙂
@jenn44 no nas maly spi cez den rozne, ale v priemere asi tak 2,5 hodiny. v noci spi od pol deviatej do cca. pol piatej a potom este vacsinou do osmej. a ak mozes, tak si ten obedny spanok s nou vychutnaj, preco by si nemohla. ja som si kolkokrat lahla s lukasom spat, kym este spal. a potom, ked som to potrebovala, lebo uz som bola vysoko tehotna, tak mi prestal na obed spavat a bolo po spani. a teraz uz si lahnut nemozem, pretoze ked jonas spi, tak lukas zarucene nespi 😉

zelmirka1
11. aug 2010

@jen44 netrap sa, nie kazde dieta dokaze mat super rezim, ano niektore deti sa dokazu pekne nacasovat a potom sa maminky chvalia ako ich to super naucili, ale to je velmi individualne a zavisi do babetka. Ja som si tie casy pisala a bolo to zbytocne, len som sa stresovala lebo maly spal kazdy den inak napriek tomu ze som ho davala spat vecer aj cez den v rovnakom case. Aj dospely nespi vzdy rovnako dlho a rovnako dobre. Uvidis ze casom sa to zlepsi a najdete si svoj rezim ktory bude vyhovovat. Skoro kazda mamina mi potvrdila ze ked presli na jeden spanok denne tak sa rezim dost zlepsil aj spanok. Ale su aj velmi aktivne deti ktore nepotrebuju spat vela, ja napriklad som bola dieta ktore od roka cez den nespalo, mamina si to pamata ze v noci som spala super ale inak som vydrzala cely den co jej nikto nechcel verit a co by dala za to keby som aspon chvilku cez den pospala. 😀

jenn44
11. aug 2010

@babulka123 dakujem 🙂 skusim 🙂 take zive su tie nase stvorenia nadherne a ano, mate pravdu, preco by som si s nou nelahla... 🙂 len cez skolsky rok bude tazky... inziniera koncim, budem sa musiet ucit... :( tak uvdime, dovtedy sa snad nauci pekne spinkat 🙂
@bubelko ano, lahneeeeeem si s nou, mas pravdu 🙂

dakujem baby 🙂