Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

amisa
6. sep 2010

@sussanah no aby som to uviedla na pravu mieru. Dudlik sme pred vyse mesiacom zobrali potom sa ale naucila na prsnik(ona nejedla nejak vela ona hlavne dudlala a vzdy do 5 minut spala, spala ale na max hodinku. Zaspavat mi zacala na prsnikua ked zistila ze ej v postielke tak rev cize prsnik dudel a zaspavanie v postielke spolu velmi suviseli. Je to v podstate jeden problem problem dudlania. Noc bola v celku v pohode aj zaspavanie do 15 minut spala a v noci bola o jednej hore a to zaspala do 10minut a potom po 4.00 a to som jeje dala mliecko a to sa normlane najedla(tvori sa mi vela mliecka tak to aj men dobre padlo) . Spala az do siedmej. Oproti minulym nociam je to maly zazrak. Tak isto som zaradila samostatne spanie aj cez den a doobeda zaspala do 15 minut na 1.15 a teraz zapala do 10minut..konecne nespi 3-4krat denne po 15-20 minut. Je to len zaciatok uvidime ako to pojde dalej. Dnes sme boli u leakrky a ta nas velmi pochvalila a podrzala ma , ked som jej povedla o kritike na tuto metodu.

sussanah
6. sep 2010

@amisa tak to je dobre, ze vam to tak jde, Ono kazde mimco je opravdu jine, jednomu staci malo a prizpusobi se no a jine zacne rvat jeste vic (nas kluk 😒 Kazdopadne drzim pesti, at vam jde jde porad tak dobre a brzy se vsichni dobre vyspite 😉

carculca
6. sep 2010

ahojte, u nas je maly general, ktory ma len 2 tyzdne. niekedy sa napapa a spi. inokedy chce visiet na prsniku aj 2 hodiny, cez den, ci cez noc, ak jej nie je vyhovene, dokaze v amoku plakat aj 4 hodiny. a to zanechava stopy na mojich bradavkach, aj na mojej psychike, jednoducho potom nevladzem a chcem jej byt dobrou matkou. zaroven mam strach nechat ju vyplakat. myslite si, ze by som to mala skusit?

berenika39
6. sep 2010

@carculca určitě ne, vydrž, šestinedělí je náročný, pro oba, ale strašně důležitý, miminko si buduje důvěru k mamče a kdepak by ji našlo, kdyby plakalo a plakalo bez možnosti dovolání???????????

bubelko
6. sep 2010

@carculca tvoje babatko je este velmi male, aby mohlo byt generalom. takze urcite v tvojom pripade nenechavat vyplakat. je este moc malicky, aby pochopil, co vlastne od neho chces. okolo pol roka zacinaju deti viac vnimat a zvykat si aj na urcite chovanie rodicov - aspon co som mala moznost vypozorovat u vlastnych deti. 🙂
to, ze tvoje dietatko dokaze dlho plakat, urcite nie je z amoku - ver mi, ten maju deti az neskor a to je uplne iny plac. priam sa da povedat rev. skor place kvoli inemu - nepohodlie, hlad, zima, teplo, boli ho brusko, atd. ak je napapany, prebaleny, mas pocit, ze mu nie je ani teplo ani zima, tak chce byt s vami - skuste ho ponosit, pohojdat v koliske ci pokocikovat vonku. pripadne ak stale place, striedajte sa s manzelom v noseni a tiseni. 😉
neboj, to sa vsetko upravi, chce to len cas. nespavost alebo zle navyky spanku deti sa riesia az neskor - niekto od 4 mesiacov, niekto od pol roka, iny v roku a niekto vobec. 🙂

carculca
6. sep 2010

@bubelko striedame sa pri nej traja, je najedena, prebalena, zima jej nie je, vetry zastavene nema, je zdrava, napriek tomu chyta sialeny plac, hadze rukami, nohami, nosenim sa nic nemeni...

fem
6. sep 2010

@carculca
tieto prve tyzdne su skutocne o zladeni mamicky a dietatka a samozrejme otecka..musis hladat sposoby, ktore ju upokoja, pre dieta je ciastocne sok vstup do tohto sveta z pohodlia tvojho bruska, skus sa do nej vcitit (prilis vela svetla, vela stimulov atd.), moze mat strach, citit sa v nepohode-emocionalnej ci psychickej-ale nie preto, ze nie je prebalena, napapana...to znamena, ze ona moze mat fyzicke potreby uspokojovane, ale moze psychicky potrebovat nejaky sposob utisovania...je to pre teba tiez tazke psychicky pocuvat tento plac...skus s nou lezat, tisit, hladkat..rytmicky hladkat chrbatik, jemne rytmicky buchat po zadocku alebo utisovt rytmickym cs,cs...dietatko take malicke, ak sa sutredi na 2 veci...rytmicke ho urcite zaujmu...tak sa uz nedokaze sustredit na svoj vlastny plac...cize malo by ho to upokojit...nosenie naozaj nemusi nic riesit...lebo dietatko moze len viac drazdit, prilis velky fyzicky podnet...a vysledok je este vacsi neklud... skus rytmicke cs, cs s rytmickym buchanim alebo hladkanim ale, naklon sa k nej blizko , aby ta pocula, do uska, alenie priamo na bubienok..ona ked place ta nepocuje...takze skor sepkat
urcite ju krm...ako casto chce...potrebuje sa dopapat...
nam tieto ryytmicke tisenia pomohli
a mozu sa pri nej striedat aj obaja rodicia

bubelko
7. sep 2010

@carculca tak potom skus to, co ti radi @fem. nam jonas plakal po narodeni 6 tyzdnov vkuse, hlavne cez den - u nas zabralo, ked ho tato nosil na tigrika alebo hojdanie v koliske. to sa mu pacilo. ale kazde dieta je ine. pripadne ju skus zavinut do deky alebo do zavinovacky. my sme mali len deku, tak sme ho zavinovali ako do kukly a to sa mu tiez pacilo. niekedy dietatko dokazu znervoznit vlastne pohyby ruciciek a noziciek.
a to, ze sa pri nej striedate traja, je super. ak mozes, tak ked je pri nej manzel alebo ta tretia osoba, chod si pospat, alebo len tak vybehni von - vyvetrat hlavu. staci na malu 15min prechadzku, alebo ak byvate v dome, staci na zahradu. 😉

carculca
7. sep 2010

@bubelko @fem dakujem za rady baby, lekarka mi povedala, nech jej spravim rezim - 15 minut na prsniku, 2 hodiny spanku, aby mi po kratkych 15-ich minutach zaspala, musela som zacat davat cumel, ale aspon spi a nechyta amok, snad jej to vydrzi, drzte prsty...

lji
7. sep 2010

@carculca no ja ti budem držať silno päste lebo viem o čom hovoriš. tiež mi doktorka nakázala spraviť jej režim-15minút prsník a dve hodiny spať ale to by som sa asi zbláznila.

Nám zatiaľ vyhovuje si trochu poplakať v postielke lebo hned potom zaspi. skor je to niečo ako "do kelu kam mi zmizol ten prsník???" ale ked je to silné a neutíchajúce tak ide na ruky a prechádzame k tíšeniu. ja sa tak teším ked mi malá cez deň plače lebo viem že sa nám zopakuje noc s jedným max dvoma kŕmeniami kedy je ona oddýchnutá aj celá naša rodina... ale som rada že som našla túto tému lebo neviem prečo som si myslela že to moje dieťa je uplakané ale ked to tu čítam tak vidím že je to proste len obyčajné bábätko ktoré si tiež potrebuje "zahučať"

carculca
7. sep 2010

@lji mne by bez toho cumlika preplakala tie 2 hodiny medzi krmenim, takto sa rozplace len ked jej vypadne, kym ma daco v ustach tak je jej dobre a kym to nie je hodinu a pol moja bradavka, tak je dobre zase mne, lebo mam cas si bradavky trochu preliecit, nech pri kazdom kojeni nevidim aj tie hviezdicky, co nie su na nebi

juliakocka
7. sep 2010

@carculca určite nie vyplakať......také malé bábo ťa potrebuje......musíte si zvyknúť........tak o 2 mesiace to bude dobré......aspon u nás to prešlo.........mne to pripadá, že dieťa sa musí prisposobiť životu vonku z bruška a ty to musíš vydržať

juliakocka
7. sep 2010

@carculca vydržať vydržať, nič iné neostáva, ale ver, že to prejde

juliakocka
7. sep 2010

....takže dievčence......knihu každe dieťa sa vie naučiť spať som si pozháňala, prečítala a na praktizovanie sa stále chystám.........ale už to musím realizovať.........naša malá spala od mala nijak dobre, proste mala hociajaké dni, ale spávala málo stále........mám ale dojem že sa to zhoršuje a ja dalej nevládzem........už bude mať 7 mesiacov, 3 týždne papáme príkrmy ale noci sú strašné.........cez den chce spať na velkej posteli, to aj 2 hodiny pospi, pričom v postielke tak 45 minut...... v kočíku jej je tiež dobre, ale musím ju hojdať, to sme tu doteraz nemali......a v noci sa mi budí každú hodinu až 2 hodiny a stale pije mlieko aj z oboch prsnikov........pričom cez den vydrzi.........zobúdza sa s krikom a ja mám chuť ju s tým vankúšom zadusiť, ked kvičí ako besná.........manžel tiež stráca nervy, je nevyspaty a nervozny, tak ako ja......ale ja to aspon cez den doženiem.........už som rozmýšľala, že či ju nerušíme, že ju presťahujem do detskej izby, nech je tam sama...........na druhej strane ju ľutujem, že chúda, možno zúbky ju trápia.............ale je to strašné, ani jednú noc sa nevyspať........už som sa rozmýšľala, že ju prestanem kojiť a či sa to nezlepší.....no som zúfalá.........baby raďte ako začať..........diky

bubelko
7. sep 2010

@juliakocka skus ju prestahovat z izby von, moze to byt, ze ju rusite. a co sa pitia v noci tyka, bola som na tom podobne, akurat s tym rozdielom, ze som si cez den oddychnut nemohla, lebo mam este druhe dieta. ja som postupovala presne podla knihy - nakojila medzi 22-23 vecer a potom, ked sa zobudil, davala caj. az do takej 4tej. za 3 noci sa to upravilo a uz si pit nepytal. potom sa to este upravilo, ze zacal chodit spavat skor, tak znova caj a dnes spi od 20tej do 4-5tej, ako kedy, ale to uz je ok.

denny spanok by som zatial neriesila, lebo nie je dobre riesit vsetko naraz. pokial ti spi dobre v kociku, tak ju nechaj spavat tam. pripadne jej skus dat nieco do ruky, aby sa zabavila a uspala. inak aj nas jonas spi cez den len v kociku 🙂
ak odstavis moze sa to zlepsit, ale nemusi - obzvlast, ak su to zuby.
a tiez, ak su to zuby, skus jej ich natriet mastickou. 😉

amisa
7. sep 2010

@juliakocka mis em zacali v nedelu a hned zostra vecer som zhajaila odvykanie ale poviem an rovinu nechala som to na otecka sama som tam nevkrocila, radsej som spala v obyvacke. Uz v tu noc bola velka zmena..ale kojim ak voli prsiam ju medzi 4-5 nakojim. inak kojenie a hormony do toho ked place tak mi to vhana slzy do oci. Druhu noc som s nou bola ja a teda poviem ze vydierala ma statocne, hore bola len raz ale stalo to za to. Lekarka mi povedala ze len vydrzat. Tak drzim. Dnes cez den zaspavala uz po 5 minutach. Upravilo sa spanie upravilo sa na pocudovanie aj papanie. Ke dju vidim aka ruzova a cula sa budi tak som stastna ale ked zaspava mam pocit ze budem revat s nou aj ked len tych 5 minut.

ferusik
7. sep 2010

prosim vas babenky nevie niekto kde by som mohla si stiahnut knihu kazde dieta sa vie naucit pravidla a ci je to vobec mozne stiahnut na nete...dakujem velmi pekne f.t.

fem
7. sep 2010

@carculca
to je v pohode, niektore deticky maju velmi silny saci reflex...takze cumlik potrebuju 🙂

carculca
7. sep 2010

@ferusik posli mail do IP a poslem ti

dai
7. sep 2010

juliakocka vydrz...
ja sa pochvalim 😀 my konecne prespime noc - teda okolo 5-tej chodime cikat...

baby, moje dieta bol asi najhorsi nespac na svete, po par drastickych pokusov na zaklade rad ktore dostavate v tejto teme som to vzdala a nechala na malu... trvalo to dlho, ale spat sa naucila ( juliakocka, moja mala vo veku tvojej spavala v noci asi 20 minut v kuse, potom hore s revom asi 30 minut, a tak dokoliecka ☹ rozumiem o com pises, tiez som mala vseliake myslienky 😔 )
deti ale neplacu aby nas trapili, skor nieco potrebuju - obycajne len nas a nejake to mojkanie 🙄 vydrz to, tieto narocne deti to vratia ked budu starsie. Adelka je krasny mojkaci sebavedomi ukecani a urehotani drobcek momentalne 🙂 nemenila by som ju za ziadne spinkacie supermiminko 😵
na webe aj tu najdete vela superrad - kazde dieta je ale individualne, a vy najlepsie viete, ze tieto rady tu, vasmu dietatku dobre nerobia ☹

akvaals
7. sep 2010

prosim mozete aj mne poslat knizku na mail? m.brezianska@gmail.com

maurizia
7. sep 2010

ahojte ladies, taak davno som nebola v tejto teme...len kratko na povzbudenie, casom dieta prespi noc..my sme zaspavali stale s revom a naozaj nic nepomahalo a teraz sa mi dokonca stane, ze mala si zoberie plysaka a poberie sa sama do postele, ked pride jej cas 😉

@carculca ak mas pocit, ze tvojej malickej nic nechyba a aj tak stale place, mm na to vyvinul teoriu, ze dospely si nadbytok energie vybeha a novorodenec si ju vyplace...moja mala plakavala dost, co som sa ju nanosila na rukach..ked bola vacsia a nevedela sa este pretacat, tak lezala na chrbte a kopala nohami vo vzduchu...teraz lieta po dvore a je to ovela lepsie, takze nieco na tejto teorii asi bude 😀

zelam vam vela trpezlivosti ale opakujem, toto trapenie nebude trvat vecne..drzte sa.

kuspitka
8. sep 2010

ahojte dievcata.kedy ste zacali deti ucit spat v noci.nasa mala je narocne dieta a ona nezabuva sam ani cez den.a v noci je aj 3krat hore aj viacej a to len papat.

amisa
8. sep 2010

@maurizia dakujeme za povzbudenie.

bubelko
8. sep 2010

@kuspitka zacala som, ked som videla, ze malo spanku mi nerobi dobre a som zla na starsieho syna. u nas to bolo v 4,5 mesiaci 😉

kuspitka
8. sep 2010

@bubelko a pomohlo vam to?kolko krat v noci ste plakali,ked ste zacali uspavat dieta

perla200
8. sep 2010

@kuspitka ja som ti už písala - my v 11 mesiacoch ale to som už nevládala stale juhompalat na fitlopte.....ale teraz ma nejaké divné obdobie tiež nechce sama zaspávat v postielke tak ju n enecham tamrevat a trosku sme presli na fitloptu zase ale dúfam že sa to skončí lebo ajked sme boli na dovolenke zaspávala na fitlopte prisli sme domov chvílu trvalokým si zvykla na postielku ale nezabudla to....kuspitka ak nevládzes tak to vyskúsaj neboj my s MM sme si mysleli že sa nam to nikdy nepodarí a podaril osa hoci to stalo úsili aa nervov ale výsledok bol skvelý...

bubelko
8. sep 2010

@kuspitka pomohlo. bol hore kazde 2 hodiny. zaplakal, pocucal a spal. este kym bol manzel tu a vecer sa postaral o deti, tak sa to dalo, ale potom isiel na sluzobku na 2 tyzdne prec. po par dnoch som padala od unavy. zhodou okolnosti som sla na 4mesacnu kontrolu a ked sme to s pediatrom preberali, tak mi povedal, ze nech mu davam caj alebo vodu, miesto prsa. a on si fakt zvykol a ked zakazdym len ten caj dostal, tak zrazu sa prestal budit. trvalo to asi 3-4 noci, ani nie. tiez nam pomohlo zavedenie jedenia v plus-minus tie iste casy, plus prikrmy. cize cez den sa lepsie najedol a v noci potom uz tolko nepotreboval. 😉

bubelko
8. sep 2010

@kuspitka a cez den spi jonas len v kociku. ale to je momentalne ok, skratka potrebuje spat na cerstvom vzduchu - to zdedil po tatinkovi, ten tak spaval, ked bol maly 🙂

carculca
8. sep 2010

@maurizia boli sme na poradni, schudla, musime zacat prikrmovat, inak nemocnica ☹