Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzana8
15. feb 2009

ahojte, no vidím, že nie sme s nezaspávaním a prerušovaným spaním v noci sami... zaspáva v postieľke sama. ale s plačom🙂. Nechám ju tak vždy 2min revať na brušku, potom ju otočím a keď nezaspí a reve ďalej, tak ju znova pretočím. Niekedy je to na jedenkrát a niekedy aj na 3x, kým zaspí. Viem, že je to možno drastické, ale už som večer taká unavená, že ju nechcem nosiť. A v noci - no každú 1,5 -2hod je hore. Cucne si a spí ďalej... Už má dolné dva zubky vonku, tak neviem, prečo v noci nespí v kuse...viete mi niekto poradiť, čo s tým??? Ak by som Vás poprosila pošlete aj mne tú knihu - zuzana@jpg.sk. Veľmi pekne Vám ďakujem

dukie
15. feb 2009

Ahoj holky. Já knihu nastudovala, s něčím souhlasím, s něčím ne, ale to je věc jiná. Zašla jsem sem za Vámi pro radu ohledně "posouvání" režimu dne a současně tedy i spánku. Náš den je zhruba následující:

6:30 se probouzí, tlačí, kaká... přebalím ho, nakojím... a pak už neusne, takže vstáváme.
8:15 začíná být protivnej, ospalej, kňourá, mne si očíčka, když ho nechám být, kňourání přejde v řev.
8:30 za mé pomoci usíná (dřív na míči, dneska v postýlce, držím mu ruce, zpívám mu, snažím se mu držet v puse dudlík, protože sám od sebe ho odmítá a vyplivuje... ale k usnínání mu pomáhá, takže se snažím, aby mu v puse zůstal. Fňuká u toho, někdy vysloveně řve, až mi to rve srdce... ale nakonec usne).
9:15 se probouzí.
9:30 nakojíme, hrajeme si.
11:00 začíná být opět protivnej, opakuje se uspávání...
11:45 se probouzí.
12:10 dáváme příkrm.
12:30 dokojíme.
13:30 procházka v kočárku, obvykle ji celou prospí (už při chystání na procházku je opět protivnej, protože je ospalej).
15:30 kojíme.

A dál je to děs. Obvykle je kolem páté už děsně protivnej, kňourá, bez nošení pláče, potřebuje prostě chovat, chce spát. Ale když ho necháme spát (mezi pátou a šestou), tak je pak čilej jak rybička a usíná nám až o jedenácté... 😝 No tak jsme uposlechli rad okolí a (v souladu s touhle "slavnou" knihou") ho večer spávat nenecháváme. Už měsíc. Doufali jsme, že se to upraví. Tj. že když bude psát naposled do 15:30, tak by kolem 19:30 - 20:00 mohl usínat... ale po měsíci akorát tak prd. Protivnej (ospalej) je stále už kolem páté - šesté... a usínán se slavnostně posunulo na 22:15... Spíš mi připadne, že se to zhoršuje, večer dáváme kašičku... a dneska byl už v šest tak vyřízenej, že prostě krmení lžičkou naprosto odmítal... takže krom toho, že to celé působí na naši únavu, tak se teď přidal i problém s baštou... 😝

Poradíte něco? Já uvažuju o tom, že mu dopřejem ještě jeden spánek odpoledne, ale prostě třeba mezi 16:00 a 17:00, ne později. Jenomže nevím, jak toho docílit, když se mu v tuhle dobu prostě spát nechce. 😝

zelmirka1
15. feb 2009

ahoj dukie
my mame podobny rezim, akurat sa snazim aby sme vstavali neskor o 7.00 az 7.30 hod. podla casu kedy vstaneme
mame jeden alebo dva spanky doobeda, len polhodinove a poobede spi v kociku 2-3 hodiny. Mozno by pomohlo keby ste isli na prechadzku neskor alebo by ste boli dlhsie vonku, ja sa snazim behat do 16.00 az 16.30 a potom uz vydrzime do 20.00 kedy ho davam spat. Sme mladsi o mesiac tak neviem ale skusam to takto. Tym ze usina tak neskoro evidentne budes musiet zmenit casy. Ja som napriklad zistila ze ked prepasiem cas kedy je unaveny a chce spat tak uz nezaspi a je mrzuty. Skus zmenit rezim inak, mozno staci posun len o pol hodinku a par dni vydrzat. Rano ho neudrziz napr. do 7.00 keby si ho zobrala ku sebe ? Zvycajne po 2 az 2,5 hodine uz su taketo deticky unavene. Alebo vyskusaj ze ho zobud doobeda vzdy po polhodinke ako zaspi. Neviem tiez hladam co funguje a vzdy ked uz sa mi zda ze to mam tak sa to zmeni. Inak myslim ze 3 spanky ked spolu spinka cez den 3-4 hodiny by mali byt dost.

macaeliska
15. feb 2009

no my sme mali v 5 piatom mesiaci následovný režim. My sme ale čiste kojili do 6 mesiacov
ráno 6.15-6.30 budíček, kŕmenie, a koniec spánku
9.00 sme opäť kŕmili a išli sme von v koči. Tam mi dokázala spať aj 1,5 hodiny.
domov sme chodili okolo 11.00. potom som jej dala opäť najesť
potom sme išli spať opäť o 13.30 a spávala niekedy tiež hodinu a niekedy aj viac. Niekedy aj 20 minút
večer som ju opäť brávala na prechádzku medzi 17-18. Tam si zvykla ešte nejakých tých 20 minút potiahnúť
potom o 19.00 kúpeľ a spánok o 20.00.
večerný spánok sme zrušili až teraz. Väčšinou si ho deti odbúrajú samé.
Takže ti odporúčam, aby si mu ho radšej zaviedla a stále ho ukladaj o tej istej hodine.

u2jana
16. feb 2009

ahoj zuzi8, poslala som ti tu knihu, ked ju uz posielam vsetkym...
nam teda nepomohla, akurat ma nad pasazami, ked sa pise, ze rodic si urci, kedy pojde dieta spat a jest neviem, ci mam plakat a ci sa smiat... dnes v noci spala dokopy 9hod cez den bud 3x40min (alebo 2x1hod)... takze ona spi vseho vsudy max 11-12hod... ja neviem, ci potrebuje tak malo spat, alebo je len tak unavena, ze uz proste nevie spat dlhsie.
Snazila som sa je zaviest naky rezim, aj kvoli tom, ze uz papame na obed prikmy a nechcem jej ich davat hala-bala, ale ono sa to proste neda... alebo som taka neschopna matka, alebo uz fakt neviem ☹

u2jana
16. feb 2009

ja by som potrebovala skor poradit, ako zmenit, tie jej mini spanky (teraz len 30min) na dlhsie...nemate naky typ?

mizulienka
16. feb 2009

ahojte, dukie my mame podobny problem, mam pocit, ze nas den je cely o tom, ako vymysliet nieco, aby sme vydrzali byt hore 2-2,5 hodiny a niekedy je to fakt o drzku...misko ma 6 mesiacov a mame nasledovny rezim:
vstava dost skroo medzi 5.30-6.0 (dnes napr., o pol 5 😒 ), dam mu papat a to je uz aj koniec spanku ta 6.00,
okolo 8 do postielky, spi do 8.30
8.50 papanie
10.45 spi do 11.25
12.10 papa
spi 14.00 (14.15) do 15.40 (16.00)
a potom je 4 hodiny pred vecernym spanim hore, ale podla mna je to total horor, ako pre neho tak pre nas...je to velmi narocne udrzat ho 4 hodiny hore, uz okolo 6 je tak unaveny, ze mi sam na rukach zaspi na 5-10 minut...
tiez neviem, co mam robit, ale ked cez den spi dlhsie ako 3 hodinky, nespi poriadne v noci...neviem, do toho mu teraz este aj idu zubky, takze je tazke ho prosto nechat iba tak revat v postielke, lebo ma asi aj dost silne bolesti...no je to fuska 🙂

mallorry
16. feb 2009

ahojky, my to mame podobne jako mizulienka, vetsinou ho od ctyr, od peti drzim do pul osme bdele do koupani...on neusina, ale uz si od sesti nevydrzi hrat sam a musim ho nosit...ale jakmile ho dam do vany, tak je cilej a veselej...problem je v tom,ze mi pak usina pri kojeni, tak ho musim jakoby lehce vzbudit, aby byl teda bdely, kdyz de do postylky...ale je fakt, ze vecer usina krasne sam...pres den ma obcas jeste problem...ale vzdy usne , chce to vychytat tu spravnou dobu, kdy je fakt tak unaveny tak akorat, ani ne malo ani ne moc 😀

mizulienka
16. feb 2009

mallory 🙂 presne to iste 🙂)) zaspi chudatko pri papani a potom ho musime este rozptylit aby vydrzal este aspon pol hodku do spania a aby isiel do postielky bdely 🙂) presne s tym vychytanim to je niekedy tazke...ale snad sa to nauciime super 😉)) pekny den

mallorry
16. feb 2009

mizu ja teda maleho po kojeni uplne neproberu a nenechavam ho pul hodinky vzhuru, to by uz nezvladl...ja ho jen proberu na krknuti, chvilku pochovam a polozim...jen ho chci davat do postylky s otevrenyma ocima...na to staci ho jen trosku probudit na krknuti...
pul hodinky se mi zda uz moc, kdyz uz na nem vidim, jak je uplne hotovej... 😲 😖

mizulienka
16. feb 2009

ja musim miska prebrat uplne, pretoze ked spi nevie si odgrgnut...takze tak ☹ a tu polhodinku uz iba tak tichucko ponosime na rukach a davame do postielky, ale to je fakt uz hotovy chudatko male ☹

mallorry
16. feb 2009

mizu to je fakt, nas malej si taky brkne, jen kdyz se probere...ja ho jako proberu uplne, ze je vzhuru, ale pak ho hned pokladam do postylky, aby se neprobral uplne a nebyl protivka vis...jako proberu ho uplne, on si brkne a de do postylky 😉

tesorino
16. feb 2009

ahojte, baby aj ja mam problem, snazim sa maleho davat spinkat podla knihy, ale on mi plakava, aj cez den tiez mane taky rezim ze spime asi 45 min a zobudeni sme asi hodku, hodku a pol a potom je taky nervozny ze musi spat, ale aj tak place, niekedy menej a niekedy strasne reve, davam mu dudlik a drzim rucicky a to mu pomaha, a na vecer okolo piatej je umenie ho uspat, vtedy je to uplne strasne, neviem ci to podla tej knihy funguje, ved mi v postielke zaspavame aj cez den aj na noc uz asi 2 mesiace ☹ stane sa ze zaspi po 5 minut ale to je iba obcas 😒

monusska
16. feb 2009

tesorino ja si myslim ze ste este malicky aby vsetko fungovalo idealne. my sme tiez v tom case nevydrzali byt hore viac ako hod. a pol. 😒 . my budeme mat devat mes. a cez den spime len v kociku pretoze ked som ho dala dopostielky tak reval hodku a neprestaval.... 😠 takze som rezignovala a povedala si ze pockam kym bude mat jeden spanok a potom nech si place az kym nezaspi... 😉 ...... ale inac my tu metodu skusame na noc dva tyzdne a prespi celu noc (vstavame medzi 6.00-8.00) ale zaspavanie mame vacsinou s koncertom niekedy aj desatmin. 😲

mizulienka
16. feb 2009

monusska...maly ti spi celu noc uplne bez prebudenia? lebo moj maly sa budi okolo tej 2, ma taky lahunky spanok a musim ho pretocit na brusko a to spi do nejakej 5-6...ale keby som ho asi nechala na chrbatiku, tak by sa zobudil uplne...mozem pocitat, ze akoze prespi celu noc??? 😉)))

tesorino
16. feb 2009

monuska my prespime noc od zaciatku, s tym problem nemame 🙂 teda papame kazde dve hodky, ale to sa ani nezobudi, napapame a spime dalej, ale to je este malinky aby v noci nepapal, teda ked si pyta tak mu dam mliecko.ide spat okolo pol osmej, osmej a rano o 5,30, alebo 6,00 sme hore.nevadi mi ze cez den vydrzi iba hodinku zobudeny, ale to uplakane zaspavanie ☹ chcela by som aby zaspaval v klude bez placu, ale to by som asi chcela vela, vsak?? 😒

bufi
16. feb 2009

Ahoj holky, já nějak nestíhala se tu dlouho objevit, bojovaly jsme s dopol. spaním a já byla úplně vyřízená. Do toho ještě šestiměsíční spurt (i když teď je to úplná pohoda, ve 3 měs. jsem kojila i co hodinu ☹ ) a nevím, jestli to taky nejsou zuby. Když není vyspaná, tak se kroutí mezi kojením jako kdyby ji bolelo bříško, ale to se jen tak vzteká (a já si asi 14 dní lámala hlavu s tím, co jí je a chtěla jsem jít dokonce k dokt.)- je po mamince... 😒 My máme režim asi takový:
Poslední 3dny v 6h kojíme a pak už většinou nespí, jen si žbrblá a mlaská, zato já vyspávám 🙂
kol. 7h vstáváme, přebalování
8h kojení
9 spí sama v postýlce (spíš řve) - dneska jen půl hod., a asi půl hod. spala
10-10,30 přebalujem, hrajem si, pak kojení
11.30 je zas protivná
11.30-12h ji dávám spát do kočáru v ložnici před balkonové dveře (ale dneska jsem dala kočár na balkon a nemusím ani odpol. ven - spí sama) - abyste rozuměly, kočár neprojde dveřma, tak ho manžel musí složit a přenést, jenže když prší, kočár navlhne atd...
1-1.30 se probudí
kol. 14-14.30 jdeme ven
nejpozději v 17h kojení
18h koupání
18,30 kojení
19h spí
a poslední dobou už se budí ve 22, v1-2h, 4-4.30 a v 6h.
už se mi zdá trochu velká na to noční kojení, doufám, že to přejde, až začneme dávat příkrmy 🙂 , páč už bych se taky ráda vyspala ☹

bufi
16. feb 2009

Jo, ještě, když jsem ji učila dávat spát v 9h dopol., tak první dva dny jsem zavřela dveře a bylo úplné ticho hodinu a půl!!! - jenže když jsem pak přišla (už jsem to nevydržela, byla vzhůru a spustila takový řev a oči měla úplně nevyspané, že tam asi celou hodinu cucala palec 😠 takže výsledek - byla šíleně protivná do dalšího spaní 😨 třetí den už plakala skoro hodinu, spala snad 15min., neměla jsem to srdce už ji tam déle nechat. Dnes plakala jen 30 min. s docela dlouhými pauzami- tak 5min., a spala asi půl hod.

tesorino
16. feb 2009

bufi a aku staru nas dcerku? mala by si si to v nadstaveniach zmenit 😉

aktak
16. feb 2009

bufi moja je o 2 tyzdne starsia ako tvoja a vobec si nemyslim ze je uz velka na nocne kojenie, praveze u mojej je teraz budenie trosku castejsie, lebo sa chce stale tulit ku mne a ja si to uzivam, vecer ked som úri nej ked zaspava sa uz tesim ked k nej budem moct neskor vliest a pritulit si ju 😵

s obidvoma mojimi drobcami zaspavam, starsieho drzim za ruku alebo mu spievam, malu hladkam alebo sa ma len drzi, nikdy by som ich nenechala plakat 😒 (ked by na to nebol dovod)

potapko
17. feb 2009

Ahojte dievcata. Uz dlho citam tuto diskusiu a velmi sa mi pozdava. Mam uz druhe dietatko a tiez je to taky maly nespavec ako to prve. Strasne by som vas chcela poprosit, ci by ste mi niektora z vas neposlali tu knizku. Moj mail je zuzana.schonova@gmail.com. Dakujem.

alsou
17. feb 2009

Prosím vás děvčata pošlete mi také prosím tuto knihu. Jesli se podle ní budu řídit tak vám pak napíšu jak jsme dopadli. Muj devítí měsíční syn si už jednou učení uspávání užil. Po jednom nekonečném uspávání jsem si řekla a dost a nechala ho plakat v postýlce trvalo to 50 minut. Bylo mi s toho špatně a celý další den mě pronásledovaly výčitky. Druhý den plakal 20 minut a už to nebyl tak hrozný řev. A pak to bylo tak čtyři další dny po 5 minutách a další den už bez pláče. To jseme se radovali, ale bohužel jen na týden. Začli nám bolet zuby (zatím žádný nemá) a k tomu viróza s horečkou tak jsem nosila a chlácholila a bylo po spánku. Teď mám strach s tím zase začít, aby se nám to neopakovalo. Poslední tři dny jsem Toníčka tedy uspala a dala do postýlky a spinkal až do 5 hodin. Takže to je prima až na to uspávání. Děkuji předem za poslání knihy.

alsou
17. feb 2009

Ještě přidávám email: alenasou@seznam.cz

laluchova
17. feb 2009

dík za poslanie knihy
budem študovať

missymici
17. feb 2009

Ahoj holky, ted tady sedím a přemýšlim co mám s tím mým malým mrnouskem dělat, aby v noci spal líp, a hlavně déle.Včera jsem se snažila změnit celý koloběh dne včetně rituálu. Když byl menší tak nám koupáníčo vyhovovalo až donedávna kolem 9 večer, protože spal třeba až do 6 rána, mezitím samozřejmě krmení. Ale poslední týden se začal šíleně budit, už ve 4 ráno. To se vzbudil na jídlo a pak už nespíal až kolem oběda. tak jsem si říkala, že skusím posunout koupací rituál mezi 6-7hod a v 8 spaníčko.Usnul až kolem 9 večer, v 11 se vzbudil na jídlo a pak ve 2 ráno, to se zas nejedl a už nechtěl spát, usnul až kolem 9 ráno. Já posunula koupání a malej si posunul ranní vstávaní.Jsem z toho šíleně vyčerpaná, protože mi chybí spánek.Nervím co má m dělat aby spal alsepon do 6-7 rána. V noci porstě po druhém krmení už spát nechce. Přes den je to paráda, je hodnej, mezi krmením spí většinou 45-60minut.Někdy i hodku apůl.Ale přes noc bych byla raději kdyby se to zlepšilo.Mám pokračovat v tom novém rituálu, myslíte že si časem zvykne a přestane se budit už ve 2 hod.?Dělám vše proto aby usnul, chovám ho, houpu ho, rozbalím ho, nechám ho půl hodky vykecat,...aby se unavil trošku ale nic nezabíra. Hned po krmeni je živej a nic ho neunaví.

luckka
17. feb 2009

ahoj kocky, my mame ten problem, ze nasa nevie zaspat, ale ked uz zaspi, tak spi celu noc - ale medzi nami, vo svojej postielke nechce vobec spinkat, ked ju tam dame, tak place, len ona dokaze plakat aj tri hodiny ...
a nahorsie je, ze zaspavame tak, ze jej davam papat a ked sa odtiahnem, tak je hned hore, tak jej ju musim strcit znova az kym nezaspim aj ja ... baby dajte nejake rady a prosim vas, posle niekto aj mne tu knizku, dakujem

majasa
17. feb 2009

AHOJTE JA MAM SYNOV DVOCH A OBAJA SA V NOCI BUDILI TERAZ TEM MLADSI 2-3 KRAT... LEN PAR KRAT SA STALO ZE PRESPALI CELU NOC. MLADSI ŠIMON SA NAPIJE A SPI DALEJ ALE DAKEDY TO NEPOMOZE A NASLEDUJE MLIEKO. NO A ABY NEBOL V NOCI HURHAJ TAK MU HO DAM

bufi
17. feb 2009

Missymici- myslím, že máš ještě moc malé miminko na to, abys ho nechala samotného. Ale vydrž, první tři měsíce jsou nejhorší ☹ Mě se osvědčilo v noci nesvítit a nemluvit, ta moje treperenda taky někdy kňučí, když ji po kojení položím, ale já to ignoruju, v duchu ji prosím, že se musíme obě vyspat. Samo, že když začne hodně plakat, tak ji vemu a ještě přiložím, ale když si povídá (což je každou noc tak kol. 2h), tak ji nechám, ona za 15min. usne.

bufi
17. feb 2009

Nastavení nefunguje ☹ Naše Barunka má 5měsíců 2 týdny.

zuzube
19. feb 2009

ahojte, nemate niektora link, kde sa ta kniha da pozriet na nete? pripadne kupit cez internet? dakujem