Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

jitrulka
11. feb 2009

Ahojte holky, krásně jsme se tu sešli se stejně starými miminky. My už usínáme celkem krásně (ťuk ťuk...) ale tak týden se mi začala budit v noci po dvou hodinách i po jedné hodině. Začínám být vyřízená. Nevím jestli je to zoubkama (zatím nic) a nebo jestli to mám zkusit začít nějak řešit. Jak spěj vaše robátka?

u2jana
11. feb 2009

mizu> ta nasa uz zas spinka, teraz neviem ci je to dobre, alebo zle... proste ziaden system... necham ju ale pospinkat, kolko bude chciet(sak hadam nebude chciet spat do vecera) a potom ju necham pred nocnym spanim 4hod hore...

inak baby vy uz prikrmujete? niekde som citala, ze pri zavadzani prikrmov, sa deticky zacinaju viac budit, lebo sa im o tom snivaju divoke sny 😉

jani74: posielam ti tu knihu

jitrulka
11. feb 2009

jani, my právě začali přikrmovat a nato se začala budit. nevím jestli mám postupovat dle knížky, ale mám strach že její buzení má nějaký důvod ☹

macaeliska
11. feb 2009

ahojte
mizulienka, mne sa El budi teraz castejsie. Idu nam zubky.ale zaspava uz sama a v noci,ked sa zobudi, tak place, lebo bolia dasienka. tak ju ucicikam a spi dalej. Mali sme obdobie ako vy, ze sa mi budila o 2 rano a tvarila sa ze je vyspata. tak som ju vybrala z postielky a venovala som sa jej aj 2 hodiny. trvalo to asi 2 tyzdne. Uz je to o.k. Takze klud. s tymi prikrmami to moze byt pravda

jani74
11. feb 2009

Ďakujem za knižku dievčence idem ju už aj vytlačiť a prečítať 🙂 aj vy ste sa niektorý podľa nej riadili a zabralo alebo nie?

macaeliska
11. feb 2009

jani, nám to trvalo neskutočne dlho, ale predsa sa naučila kráááááááásne spinkať. Teraz máme trošku problémy, pretože nám idú zúbky, ale viem, že sa to všetko vráti do starých koľají.

mizulienka
12. feb 2009

u2jana...tak ja som vcera nechala maleho spat, tak dlho ako chcel...rano spal 2 hodinky, potom po obede este hodinu a pol na prechadzke...a potom o 8 vecer isiel spat...uz nam zaspaval tak pekne, bez placu a teraz poslednych par dni to bez placu nejde, tak dufam, ze sa uz neodnaucil zaspavat sam ☹ mal niekto z vas podobnu situaciu? moze sa to dieta oducit spat???

s prikrmami sme este nezacali, rozmyslam, ze buduci tyzden mozno...misko ma 10 kg, takze sa nejak do toho neponahlam, ale asi predsa len zacneme mrkvickou, nech mu nic nechyba :=)

macaeliska
12. feb 2009

mizulienka, to si ma dostala, že 10 kg. No Eliška má 7,8, ale neviem si ju predstaviť, že by v piatich mesiacoch mala 10 kg. No a čo sa týka toho odučenia, tak tiež dúfam, že sa to tak rýchlo nedá. Teraz nám ide 3 zub a tak dúfam, že sa dostaneme do toho kľudného uspávania ako pred nedávnom.

hedyna
12. feb 2009

Ahojky, potrebovala bych radu - budime se pravidelne nad ranem kolem 5 a nedokazeme opet sami zaspat. Sami zaspime krasne v 19:30 kdyz jdeme spinkat, pak i v noci po jidle - to je kolem 2 nebo 3 nebo 4 - jeste nema pravidelnou hodinu v noci. No a pak proste kolem 5 rano v postylce cirkus. Zabere akorat kdyz si maleho vezmu k sobe do postele...a vstavame pravidelne kolem 6:30-7.
Dopoledne je pak unaveny a zabere kolem 9 tak na pul-3/4 hodky.
Dneska mame uknourany den ☹

jitrulka
12. feb 2009

hedyna... my to měli úplně stejné, a taky jsem si ji brávala ráno k sobě. pak si pomalu dobu probouzení posunovala a ted spí v postýlce o něco déle. ale beru si ji ráno k sobě stále pač mi chvíli trvá než se proberu 🙂

zelmirka1
12. feb 2009

hedyna
ja mam teraz par dni to iste...a neviem ako ho naucit este spat...potom je unaveny a nervozny a dnes
mi doobeda zaspal dokonca dvakrat co nikdy nerobi a potom v kociku na prechadzke nespal a mrncal...
to spanie je fakt take tazke sa naucit...vzdy ked uz si myslim ze mame fajn rezim tak sa maly zmeni a je po rezime 😖

macaeliska
12. feb 2009

hedyna, my sme to v dvoch mesiacoch mali tiež, ale neboj sa, ono to prejde. Odporúčam ti to večerné spanie posunúť aspoň na 20.00. Aj to urobí veľa. Len nie hneď na druhý deň 😀 . Ono je normálne, že si dieťa potom doháňa to, čo v noci zameškal, takže sa nečuduj, že si ešte zdriemne. My sme tiež vstávali o 6 a o 9 opäť spala. Potom okolo 13,30 a potom ešte večer okolo 17.Ale v 2 mesiacoch tuším spávala aj niekedy medzi, ale už si nepamätám

hedyna
13. feb 2009

macaeliska, klidne bych spani posunula, ale prcek je vetsinou v 19:30 tak utahany, ze zaspava uz na prebalovaku. urcite by bylo lepsi, kdyby sel spat malinko pozdej, ale zatim to nejde☹ jo a dneska v noci uz byl vzhuru v 1:15 a mozna se me to zdalo, ale prislo me ze ani nemel moc hlad - spis koukal a smal se... no samozrejme ze kdyz dostasl mlicko tak to spapal 😉 a behem par minut spinkal

mizulienka
13. feb 2009

macaeliska, smiem sa spytat...ked sa uz mala naucila spinkat a potom jej zacali ist zubky, nemala problem zaspavat? lebo moj misko, vedel uz pekne zaspinkat sam ale teraz, ked mu idu zubky (jeden spodny uz ma von) nevie za nic zaspat sam, velmi place...a mam pocit, ako keby sme sa vratili znova do toho ucenia ☹
je mozne, aby dieta zabudlo, ze sa uz vlastne naucilo spat 😒

macaeliska
13. feb 2009

pokiaľ nám vychádzal prvý zub, tak to bola katastrofa. Okrem toho, že ju to neskutočne bolelo, tak ani spať nechcela sama.Keď vyšiel, tak som bohu ďakovala, že je pokoj a aj spánok sa nám znormalizoval. Aj zaspávať začala opäť sama. Potom jej išiel ďalší, ale to ju už tak moc nebolelo. Tak zaspávala tiež sama. Teraz jej ide prvý horný a je to zase o hubu. Nechce sama zaspať ani za nič a aby nestačilo, tak je podchvíľou hore. Je vidno, že ju to veľmi boli. Ale zaspáva sama v postieľke. Musíme ale byť pri nej a naozaj ju "ukecať". Niekedy jej musím dať ešte cucnúť z prsníka, aby si to premasírovala a ona sa unaví a zaspí. Tiež dúfam, že to už pri tomto zube nezabudne, že má zaspávať sama. Zatiaľ si na to vždy spomenula

zuzajdica
13. feb 2009

ahojte...tak ja ked som mala prve babo,tak mala pri nas spavala v posteli do jedneho mesiaca a potom som ju davala do postielky a fungovalo to dobre.ale ked uz bola vacsia a vedela sa v postielke postavit,bol tu problem.mala sa v noci postavila a stala aj trikrat za noc.Tak sme si ju dali znova ku nam a spavala po celej noci.No a teraz som mamickou druhykrat a maly ma 6 mesiacov a v postielke este nespal,lebo to je pre mna vyhodnejsie ked ho kojim.Ked sa zobudi,tak ho nakojim a kopec razy zaspime aj spolu a mne sa ho uz nechce prekladat.....

mizulienka
14. feb 2009

ahoj zuzajdica, aj my sme to takto robili, ale maly ma strasne nepokojny spanok, on ked spal pri mne tak bol hore aj 10x za noc, neviem, cim to bolo, ci tym, ze citil mliecko alebo co 😅 mozno to bolo aj tym, ze sa zobudil a nevedel naspat sam zaspinkat, tak sme ho ucili spat v postielke a zatial to klopem, funguje...prespi celu noc, zobudi sa raz v noci, to ho iba pretocim na brusko a spi dalej :-0 aj ked to teraz mame trocha porouchani, lebo idu zubkky ale inac pohoda...aj ked mi je niekedy smutno, ze uz nespi s nami, mam ho aspon pri sebe v postielke 😵

cupi
14. feb 2009

Ahojky holky, mohly byste mi poslat též knížku na mail: cupalova.r@seznam.cz? Moc moc děkuju. Náš malý bude mít brzy 4 měsíce a už měsíc se chystám, že ho začnu učit, aby si usínal sám a ne v náručí, ale vždycky mi to něco překazí (očkování, zácpa, prdíky,..), takže stále chováme a houpeme a až pak ukládáme do postýlky... ☹

maria11
14. feb 2009

Ahoj, cupi, posielam knihu mailom.
Aj my bojujeme zo zaspavanim. Odhodlavam sa zacat s aplikaciou metody, kym nedoberieme lieky... Nase noci su v poslednej dobe desne... Kedysi sme sa budili raz za noc - tak do 3 mesiaca. Teraz sa budime aj kazde 2 hodiny. Hladna nie je, lebo si len cucne z prsa a spi dalej... Obcas si ju necham aj v posteli, ale ked tam je, vobec sa nevyspim 😒 Nasa pediatricka vravela, ze je to OK, lebo drobec potrebuje uistenie, ze mama je pri nej... Ale ja si nemyslim, ze je to OK. Ja som uz uplne na srot a ona sa predsa tiez moc nevyspi, ked je stale hore. Zaspavanie je tiez des. Cez den v kociari a vecer len na prse - vydrzi sa tam uspavat aj 2 hodiny 😅
Tak dufam, ze sa coskoro odhodlame aplikovat nieco ucinne...

u2jana
15. feb 2009

ahojte, u nas to so spanim horsie a horsie... ak nezaspi pri flasi, tak ju musim uspavat tak, ze ju mam polozenu na vankusi na kolenach a poskakujem na posteli... je to des, uz mam taku svalovicu, akoby so bezala maraton... o zaspavani v kociku mozem uz len snivat, lebo odkedy sa naucila pretacat, tak je za sekundu na brusku a ruci ako tur... v noci vstavame aj4x, potom ju polhod uspavam a polhod spi... a takto az do 5-6hod, potom to vzdam a vstavame, aj dnes sme od 5hod hore 😠
cez den spi max 2.5hod (aj to je strasny uspech), ja nechapem, ci ona nepotrebuje tolko spat alebo co...
keby spala aspon pri nas v posteli, ale ona si tam lozi od jedneho k druhemu a potom si to zvrtne k nasim noham a hajde z postele 😖
budeme s tym uz musiet nieco urobit, lebo som z toho uplne na nervy a ked to pojde takto dalej, skoncim rozvedena v cvokhause...
v tej knihe pisu, ze sa to ma robit od 6mes, takze vydzim - dufam... 😖

laluchova
15. feb 2009

babenky pošlite mi niekto tú knihu dík zanetaharkotova@azet.sk

u2jana
15. feb 2009

ok, posielam

mizulienka
15. feb 2009

u2jana, ja si myslim, ze mozes kludne zacat aj teraz...mojmu malemu tiez chybalo par tyzdnov do pol roka a zacali sme ho ucit...tak si nemyslim, zeby to bol taky problem 😉 skus, niekedy deticky este nie su na to zrele, takze tak s tym treba pockat...ale musis vyskusat, uvidis, ako to bude pokracovat, tak drzim paste 🙂

cupi
15. feb 2009

Holky moc moc díky za knížku. Jste zlatíčka. 😉
My jsme si dnes v noci zase "užili". Neustále jsme dávali dudlík (v tom lepším případě) a v horším případě chovali. ☹ . Přes den Kubík spinká pěkně - cca 2h dopoledne, 2h odpoledne a v podvečer ještě 1-2h, ale uspat ho musím v náručí. V kočárku se mu teď moc nelíbí,takže procházka je sázka do loterie - někdy usne, někdy řve. Po večerním krmení většinou ožije, směje se na nás a vůbec nechce spát. Když zjistí, že se fakt jde spát, tak spustí a my houpeme a houpeme a houpeme. V noci je to jak kdy - někdy prospí celou noc, ani na krmení se nevzbudí, někdy ho v noci chováme každou hodinu.
Teď mě docela překvapilo, že nespinká v autosedačce. Měla jsem za to, že v autě spí snad všechna miminka. Cestovali jsme cca 3h k rodičům, tak jsem si říkala, že se alespoň pěkně prospí a on spinkal hodinku, pak spustil záchvat pláče, takže jsme museli zastavit, odepnout, pochovat, uklidnit a jelo se dál. Vám prcci v autě spí?

mauzos
15. feb 2009

ahojte dievcata, ja sice este len cakam, ale zato dvoch naraz 🙂 a tak mam uz teraz strach ako to bude so spanim. Mohla by ste mi niektora poslat tu knihu, aby som si ju zatial trosku nasudovala? Dakujem Vam krasne. Moj mail je mauzos@gmail.com

fanys
15. feb 2009

ahoj holky
prosím,pěkne prosím ručičky spínám pošlete mi nejaká dobrá duše knížku na mail fanynasim@seznam.cz
já mám holky dve dvouměsiční jedna andel druhá drak,jedna sova druhá skřivan.díky moc předem. 😅

u2jana
15. feb 2009

ahojte baby, posielam tu knihu

mauzos
15. feb 2009

u2jana dakujem velmi pekne, mailik mi dosiel 🙂 mozem studovat 😝

u2jana
15. feb 2009

mooozes, hadam ti to aj pomoze a vela stastia 😉

fanys
15. feb 2009

u2jana ješte jednou moc dík 😅