Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

jaaty
27. jan 2010

Mufin, ja by som to neriešila všetko naraz. Začala by som s odnaúčaním od prsníka aj vašej postele, ale ten dudel by osm mu ešte nechala. Určite to pôjde ľahšie, ak bude môcť aspoň dudlať. To potom zvládneš neskôr.
(Hanka sa od neho odnaučila v 1,5 r- mala ho len na spanie, s tým, že sme ho stratili. Týždeň sme"ho chodili kupovať do obchodu" a potom si na neho ani nespomenula).
K dnešku -to ti hodinu plakal? to je príliš.

mufin
27. jan 2010

ano hodinu plakal, úplne mokré vlásky mal. No ale bol aj bez dudla. No mala som čo robiť, aby som ho nevzala na ruky. No uvidíme čo bude večer. To tiež neviem presne zatiaľ čo urobí, keď sa prvý krát zobudí v noci.Či kojiť, koľko krát atď. No okúpeme sa, najeme, dám mu cucnúť, potom ak náhodou medzitým nezaspí, kukneme nejakú knižku a potom začne proces...í

lucijja
27. jan 2010

mufin: presne tak, dudlik mu nechaj. Deti to upokojuje. A nesmie plakat hodinu v kuse. Ked za nim prides tak ho musis utisit a odist. Ked odchadzas mal by byt utiseny...

mufin
27. jan 2010

no veď problém je, že ho aj utíšim, ale to pokiaľ stojí a dotýka sa ma. AKonáhle urobím pohyb smerom do ľahu začína protestovať. A keď zatváram dvere už stojí a plače v postieľke. Večer som to šla skúsiť, a hneď panický plač. Tak som to vzdala, lebo ani mužovi sa to nepáčilo. Tak neviem či je táto metóda pre každé dieťa, ešte raz si to celé prečítam a zvážim to. Ďakujem za rady, baby, fakt

wanda007
27. jan 2010

mufin, o tomto je spolocne spanie:
http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/204632/Bude...

ja lutujem tie dva dni, ked som zavadzala "disciplinu" a som stastna, ze som moj najvacsi pokladik nenechala napospas samej sebe. To, ze vie, ze som nablizku a som tu pre nu, je pre mna alfa omega.

zelmirka1
27. jan 2010

mufin neda sa vsetko riesit naraz,tiez si myslim ze ti baby dobre radia, dudel nechat a tiez neviem ci ho naucis hned aj denny aj vecerny spanok. Ked si sa rozhodla oducit od zaspavania na prsniku najprv ries to a mozno by nebolo zle najprv skusit jeden spanok mozno vecerny lebo vtedy by mal byt dost unaveny, Takze ziadne zaspanie na prsniku, pomojkat, dat dudlik a ulozit do postielky, pripadne chvilu pri nom zostan a hlad ho. A ked moc place tak k nemu chod stale nemusis len podlal intervalov. Az ked sa nauci zaspinkat bez prsnika vecer tak skus cez den. Ozaj este v noci kojis ? Lebo ak chces oducit aj to tak naraz to asi nepojde, to by bolo moc placu, treba ist postupne.

mufin
27. jan 2010

asi som toho chcela naraz veľa, navnadila ma tá kniha, ale už som zmenila názor, teraz mi je hrozne ľúto tej dnešnej hodiny plaču, dúfam že na to rýchlo zabudneme obaja...Ešte kojím aj v noci, takže ešte aj to navrch. Čakala som zázrak po prečítaní knihy asi. Ďakujem za rady, asi to zatiaľ nechám na vlastné pocity, ktoré zatiaľ z tohto celého hovoria: nerob mu to. Uvidím ako sa to vyvinie, nie je to také ľahké

zelmirka1
27. jan 2010

mufin neboj bude lepsie, ja som tiez knihu prestudovala a vsetko sa mi zdalo take jednoduche a veru nebolo 😖
inak ja by som byt tebou skusila najskor prestat v noci kojit, a az neskor by som riesila zaspavanie na prsniku.
mne sa nocne kojenie podarilo skoncit v 8 mesiaci, mozno som mala stastie, ale ked zacal lepsie papat prikrmy tak som postupne ho tisila bez kojenia az sme sa dostali na jedno kojenie a nakoniec az rano a to kojim dodnes.
Inak zaspavanie na prsniku sa velmi lahko skonci ked prestanes kojit, samozrejme zavisi dokedy chces kojit, lebo
napr. dvojrocne dieta uz by tak ci tak malo pochopit ze dokaze zaspinkat same.
Urcite daj na svoj pocit, casom urcite poznas chvilu kedy je maly pripraveny na zmenu. 😉

markchina
27. jan 2010

Holky, zacatky jsou vazne tezke, ale ve vysledku je to pro oba obrovky uspech.
Ja jsem mu taky nechala dudlik a neni s tim problem. Maleho v 21H. ulozim a vsatva kolem 7h. ranni. Pres den to neresim a nechavam ho usinat v posteli se mnou u prsa. Na vecernim spani to nema vliv, usina sam a spi celou noc, tak denni spani nechavam takhle, jelikoz mi tu celou hodinu proplakal a to jsem nezvladala. Radeji se s nim prospim 🙂 . Dnes napriklad mi odpoledne usnul u prsa, hodku spal sam a ja si k nemu pak prilehla a spala s nim dalsi hodku 😉 . Vecer bez problemu po ukolebavce sel spinkat. Vubec mi neprotestuje, kdyz ho ukladam bdeleho do postylky, ale rychle po puse odchazim, zavru dvere a fakt je tichucko. Za chvili jdu na kontrolu a on pekne prikryty spinka 😎 . Je to poklad!!!

janica...
27. jan 2010

Tiez si myslim ze najlepsie je pocuvat vlastne pocity. Kazde dieta je ine. Kazde ma iny temperament a nemyslim si ze najaka metoda plati na vsetky rovnako. Na moje dieta vobec neplati a lutujem tiez kazdu minutu ktoru preplakalo kvoli mojmu naplanovaniu jeho spankoveho rezimu vdaka spominanej knihe. Dieta pride samo na to kedy uz nepotrebuje matku na zaspatie a na ukludnenie kojenim aj v noci. Mozno neskor ale ja verim tomu ze pre nieco to tak je. 9 mesiacov sme ho hojdali v brusku a potom od neho chcema aby polozene v postielke zaspalo. Tak mu dajme na to cas.Ale darmo si tu budeme davat mudre rady.Kazda sme ina a kazda mame ine dieta tak asi robme to co citime. 😉

bubinko83
28. jan 2010

kočky viete mi povedat prečo sa mi maly v noci stale budi ??? Postavi sa a mrnči asi každe dve hodiny.Dam mu aj napit popripade mlieko.Ale aj ta stale budi.Je to horšie jak novorodenec. 😒

bubinko83
28. jan 2010

viete o niečom prirodnom od čoho by lepšie spinkal.Myslim bud homeopatika nejake na ukludnenie.

mufin
28. jan 2010

dievčatá ďakujem za vase ohlasy, inak vcera vecer som to vzdala a po 1 minute plakania som to stopla. Zaspla potom pri mne, schuleny, spla do 1,30 nakojl sa a potom sa zobudil este raz. Potom az rano 6,40 vstal. Takze bolo to fajn aj tak. Na celu prespatu noc si este asi pekne pockame. Majte sa pekne, dakujem

unadatar
29. jan 2010

ahojte kocky,
chcela by som poprosit o radu: ked mal maly 7 mesiacov ucili sme sa zaspavat podla tejto knizky - prvy vecer reval hodinu, druhy pol hodky a treti uz zaspal sam, len mrkal. potom mu isli zubky a mal kasel, tak sme ustupili od rezimu a vysledok je takyto - maly /teraz ma 8 mesiacov/ zaspava len na prsniku a spi s nami v posteli , no vcera v noci sa budil kazdu hodinu-pol hodinu, vzdy ked nemal prsnik v puse, tak sa ohlasil. som z toho uplne hotova - nemozem mu predsa robit zivy cumel. kamosky mi radia, ze nemam ist podla knizky, ked ma teraz obdobie separacnej uzkosti, lenze nam nic ine nezabera - napr. vcera sa utisil len na prsniku, alebo ked som ho nosila v naruci, ale vzdy ked som ho skusila polozit do jeho postielky sa zobudil a spustil. normalne mam hrozu z toho, co bude dnes vecer.

kaskya
29. jan 2010

ahoj unadatar, synček nechce dudku?

lienka43
29. jan 2010

Bubinko83 - Sedalia je homeopatikum na ukludnenie, malej som to davala ked mala rok, a celkom to pomohlo, bere sa to 10 dni rano a vecer lyzicka, potom pauza a nasadit sa to moze potom znova ak problemy pretrvavaju.

unadatar
29. jan 2010

kaskya, dudku nechel ani ked bol uplne babo. vcera sme ju znova skusili a zatvaril sa ako ked sme mu dali kysele jablcko a potom strasny rev. nic nepomohlo len cecik.

unadatar
29. jan 2010

este upresnim moj dotaz: nam metoda fungovala, len mam obavy, ci to nemoze malemu ublizit teraz - ked ma senzitivne obdobie - separacna uzkost 8-mesacnych - on zacne plakat, hned ked ma strati z dohladu. netusim ako postupovat. vdaka.

zelmirka1
29. jan 2010

unadatar ja myslim ze by si to nemala teraz riesit, skus to chvilu zobrat tak ze proste potrebuje ta pri sebe a chce prsnik a prijat to, urcite potom neskor poznas cas kedy sa to bude dat odnaucit aj bez velkeho placu. Viem ze to znie pre teba zvlastne a je to velmi unavne ale tato metoda sa zda ze funguje ale do roka babo prechadza takymi roznymi obdobiami ze sa to skoro vzdy casom zmeni a zacinat stale od zaciatku s placom nie je dobre.

inak baby vcera som bola na prednaske o detskom vzdore s psychologickou a dostali sme sa pri otazkach aj na tuto knihu o spinkani a moc ju neodporucala, pretoze jednoducho to pre psychiku dietata nie je dobre. Vraj je to boj ktory este nikdy rodic nevyhral, pretoze sa to vrati inak. Je to tym my mamy chceme niake pravidla, aby deti spali v postielke, pripadne v izbicke, sami zaspavali, sami sa obcas zahrali....ale dieta to vnima inak, prirodzene sa priputa k cloveku ktory sa o neho stara a nechape preco ten clovek raz mu pozornost da a inokedy zase nie.

Este pridam svoju skusenost, dokazala som maleho naucit zaspikat sameho bez niakych velkych placov, ale riesila som to az v 15 mesiacoch kedy som mala pocit ze je ten spravny cas pre neho a ze mi velmi dobre uz rozumie.
Dovtedy som pri nom casto lezala kym nezaspal a hladila ho.

jaaty
29. jan 2010

zelmirka už som písala našu skúsenosť (výbornú) s touto knihou 🙂 a chcem le dodať, že s tou pozornosťou máš na jednej strane pravdu, ale s prespaním noci sa to nevylučuje 😀 . Hanka vie, že som jej celý deň k dispozícii a ešte aj pri varení, či iných nutných domácích prácach trávi čas so mnou (už sa vie to týchto činností zapojiť), ale tiež vie, že keď je tma je čas spinkať, aby sme boli "do ružova vyspinkaní" a mohli sa ráno opäť hrať. ... a keď sa v noci náhodou zobudí, vždy v kľude a bez plaču si otvorí dvere na izbičke, príde k nám do spálne vlezie medzi mňa a manžela a spinká ďalej. A práve toto je pre mňa známka toho, že som nič zle nespravila- nevieme čo sú zlé sny (s výnimkou prerezávania očných zubov) a to, že sa zobudí a neplače, znamená že nemá strach a má pocit istoty, pretože vie, že ak chce, je u nás vítaná (a my sa z takejto jej návštevy -tak raz do týždňa- len tešíme 😵 ).
... a o jej psychiku s nebojím -som tak trohu od fachu 😉

zelmirka1
29. jan 2010

jaatu ja sa nehadam, jasne ze ta metoda zaberie, je tak vymyslena aby dietatko pochopilo co od neho chceme a ze ziadny plac mu nepomoze. Urcite mas spokojne a krasne dieta. Aj tak si myslim ze na zhodnotenie ci to bolo spravne a co sa tyka psychiky co si ulozilo podvedomie je to este skoro.
Koniec koncom ja som tiez maleho naucila zaspinkat a ciastocne som vychadzala z tej knihy, ale napriek tomu si myslim ze nechat plakat dieta napr.hodinu aj ked ho kontrolujem je predsa len moc, keby tak nas niekto nechal hodinu plakat asi by sa nam to nepacilo. Inak ta psychologicka povedala jednu zaujimavu vetu, ze casto si povieme ze je to pre jeho dobro a to je vraj trochu pomylena prestava, lebo ide o nas.
Ale beriem ze mas dobru skusenost a ste spokojne obidve 😉

markchina
29. jan 2010

Hmm, taky si myslím, že se nedá jet úplně dle návodu, každé dítě je jedinečné.
Já viděla výsledek hned první den a pak se to jen zlepšovalo, takže spokojenost, ale kdyby to tak nebylo, tak asi nevydržím. Přes den jsme rezignovala, když to nešlo, ale nelituji toho, jelikož večer to jde krásně.
I když v knize píšou, že tato metoda je pro děti od 6.měs, dle mého názoru je to hrozně brzy, my začli až v 11.měs. a vážně to bylo úspěšné. Dítě na to musí být skutečně zralé. Je to jak s nočníkem.
Moje mamka mi furt vyčítá, že ho to neučím a že se nesnažím a že my v roce...blablabla, ale já vím svoje. Když to zkusím, tak malý pláče a nechce tam sedět ani chvilu, natož dělat něco do něj. Nebudu ho tím trápit, prostě je ještě brzy.

ivusenka
29. jan 2010

Taky nám tato metoda neskutečně pomohla, bylo to, když malé bylo 8-9 měsíců. Markchino, s tvým názorem na nočník jednoznačně souhlasím, také nám každý říkal a podivoval se tomu, že naše dcerka dlouho nechodila a pak prostě den ze dne najednou chodila bez plen a teď je nočníkování samozřejmost a bez problémů, takže souhlasím s odborníky, když říkají, že učit až kolem 2 let, když to zvládá dříve, nic proti tomu.

zelmirka1
29. jan 2010

no ved to ide ze ta metoda pomoze rodicom a to ide, nie detom
a suhlasim s tym nocnikom ze prilis skoro to nema zmysel.

janica...
30. jan 2010

Ja si zas myslim ze vsetko je individualne a aj teorie odbornikov sa menia z roka na rok.Najnovie sa napr.od roku 2010 pristupuje uplne inak k prikrmom.
Moju malu som zacala davat na nocnik v 8 mesiaci pretoze mala oblickovy problem. Nemala som ju plan naucit chodit na nocnik ale stalo sa a od 9 mesiacov sa nepokakala do plienky. Podotykam ze mi vobec neslo o to aby sa nieco naucila.
Metodu nocneho zaspavania podla knihy som nezvladla.A som aj rada. Uplne suhlasim s tou psychologickou. Este nevieme ako sa to prejavi. To si tu mozeme napisat o 15 az 20 rokov. Ci to nemalo nejaky vplyv na nase deti.
Aj ja som bola velakrat na pokraji sil. nevyspata, unavena ale...teraz som na seba pysna. Som na materskej a mam jedno dieta takze mam na to cas. Ale chapem matky ktore musia pracovat alebo maju viac deti a nic ine im neostava. Vsetko je to strasne individualne. Fakt asi treba robit to co citime. Ale pride mi strasne cudne byt zhrozena z toho ako mi dieta place v izbe a ja taktiez so slzami v ociach len cakat a pocuvat a verit ze to prejde. To mi pride neprirodzene.A dost. Aspon ja osobne som sa v tejto kozi necitila dobre. Myslim si ze tato metoda je ucinna ale presne je skor pre matky ako deti. Ale chapem aj to. Ale nenahovarajme si aka je to skvela metoda pretoze ja osobne si myslim ze sa skor dieta nauci ze mamicka nepride aj ked zaplacem. Asi ide hlavne o to ze vie ze aj ked nas vola nic nedocieli.A zykne si.A spi.

jaaty
30. jan 2010

zelmirka, absolútne súhlasím, že sieťa nesmie plakať hodinu 😒 . U nás bol prvý večer plač asi 10 min a potom sa to znižovaoTretiu noc spala sama 😉 . Nedovolila by osm jej hodinový plač tak aby bola spotená alebo nebodaj vracala. To žiadnom prípade.

brisalek
30. jan 2010

Tak holky, co jste mi tady pred par dny radili pisu prvni "neuspechy". Chtela jsem zacit tim rezimem. Mala vstavala asi 3 dny v 8 ...posunuli jsme koupani na 18.40-18.45 (usina mezi 19.30-20hod)a ve ctvrtek vstavala v pul 8, v patek v 6.55 a dnes v 6.05:-(, takze rezim zase zadny 🙂

Malym uspechem je to, ze se mi ji obcas podari znovu uspat bez prsa, kdyz se treba vzbudi pul hod po usnuti....

Tak ji nestaci papat po 3 hodinach, nekolikrat se mi stalo, ze zacala knourat hlady, tak jsem se snazila si to nejak rozepsat a ne ane se mi podarit najit rezim , tak aby papal po 2-2,5 hod a veslo se nam tam spinkani....
Je to narocnejsi nez jsem si myslela.

Ale je to jako vzdy, ja se rozhodnu, mala to 2-3 dny dela tak , ze mam pocit, ze to jde a pak sup a vse jinak🙂

Tak moc nevim jak dal.

Janica a jake jsou ted trendy v prikrmech?

janica...
30. jan 2010

brisalek to je asi na ine forum ale do roka dat dietatu vsetko a lepkom ho zatazit uz do 7 mesiaca. Uz vacsina pediatriciek to tak odporuca. Aj v casopisoch sa zacina o tom pisat. Takze ono sa to vsetko strasne meni. Vcera som sa zacitala do knihy Dieta od Daviesovej a popisovala tam aj tieto metody. Odporucala ich zenam ktore fakt maju toho vela. Pracu, viac deti atd. Ale taktiez je nazoru ze lepsie je vydrzat a naruc. A v obdobi okolo 17 mesiaca udava ovela prijemnejsiu metodu tzv. pusinkovania. Dieta je uz rozumnejsie a je to uplne o niecom inom.
Skuste si to precitat ak sa k tomu dostanete. Je to fakt skvela kniha. Vela mi dala a osvecilo sa mi to.

zelmirka1
30. jan 2010

janica to je presne to co sa snazim povedat, ze ked je dietatko starsie je to uz o inom a velmi dobre chape
maleho som naucila zaspinkat sameho bez vacsich placov a problemov ked mal 15 mesiacov, lebo som citila ze prisla spravna chvila, kazda mamina by to mala skusit ked ma sama pocit ze teraz ano. Metoda je hlavne pre mamy aby si oddychli a neboli vynervovane lebo je jasne ze niektore deticky su narocnejsie, ale nechat dietatko vyplakat, myslim tym dlhotrvajuci plac aj ked kontrolovany nie je dobre.

brisalek to ranne vstavanie vobec neries, neda sa to a zbytocne sa stresujes. Napis si len casy cez den kedy bude spinkat, kedy budete kupat a vecerne spanie. A priblizne sa ich snaz dodrzat, uvidis ze sa to zlepsi len to zial niekedy trva dlhsie, dodrzuj co si stanovila aspon 2 tyzdne a uvidis. Co sa tyka jedenia, dcerka ma 6,5 mesiaca to moze byt obdobie kedy chce viac papat lebo dieta rastie skokom a prave okolo 6 mesiaca su casto deti riadne hladne, takze to skus vydrzat niake dva tyzdne a potom zacni aj s rezimom na papanie. Dolezite je aby papala viac prikrmy ktore ju zasytia a potom ti vydrzi tie 3 hodiny. Cim sa viac trapis ze nemate rezim tak sa to nedari, viem o com hovorim lebo ja som takto chodila a kazdemu rozpravala ake je to hrozne ze nemame rezim a nedari sa mi to a ze som zufala...neboj za par mesiacov to bude uplne ine.

dankolucka
30. jan 2010

ahojte, janica, prosim ta nemohla by si o tej metode napisat nieco viac? Len nazov je roztomily 🙂
Inak, baby fakt tie deti zacnu spavat aj same a dokonca aj velkych nespavcov budete musiet po 12 hodinach uz budit ako sa to stalo mne pri synovi, len to este potrva. Moj syn sa casto budil az do roka a pol, ale vterdy som to nijako neriesila a perfektny spanok v noci aj cez den prisiel casom. Fakt je, ze som vtedy mala viac trpezlivosti, menej starosti a menej rokov 😝 Uz aby sa umudrila aj moja bambulka. 🙂