Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lusil2005
9. feb 2008

zuzannas poslala som ti. junovka nenapisala si adress 😉

zuzannas
9. feb 2008

vdaka moc Lusil,ale nejde mi to akosi otvorit ☹

lusil2005
9. feb 2008

lusil2005 • 1d • 7. feb 2008 o 20:16

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx...

toto si treba stiahnut a nainstalovat. potom to pojde. veverica ma novsiu verziu officu ako my preto sme to nevedeli otvorit

veverica
9. feb 2008

baby uz to preposielam v povodnom subore s koncovkou .doc takze by to mala otvorit kazda 🙂.

Ale kazdy si pyta poslat tu knihu a nikto nepise svoje nazory a skusenosti 😠 . No co toto???

lusil2005
9. feb 2008

hehe, no ja som vcera ulozila malu cez den do postielky (ale len druhe spinkanie. chcem aby aspon prve bola v kociku na vzduchu) a zaspinkala v pohode. dnes hrozitansky kricala az tak ze ked som za nou prisla mala take to histericke dychanie tak som si lahla vedla nej do postele mojej (ona bola v svojej postielke) a ussssssssssskala som ju. chudatko este 5 minut jak spinkala sa raz za cas tak zrazu nadychla. viete - ako po velkom placi.
no proste - ja viem. nemam az take strasne odhodlanie ale myslim si ze uz to ze zaspinkava vecer sama je super pokrok. a cez den zaspi vacsinou sama tiez. ale proste - sem tam jej pride luto... 😅 tak si mozem sem tam nejaku tu slabost dovolit nie? vsak su to nase zlaticka, nie vojaci 😉

veverica
9. feb 2008

lusil a spi bez cumla? Bola na neho naucena? Ja mam problem s malym ten, ze ked mu vypadne tak spusti plac. Tak co oddana mama neurobi pre svoju ratolest? Vzdy ked ho vyflusne tak uz cakam ci sa zacne mrvit a fnukat a ak hej tak uz startujem ako strela k postielke a pridrziavam cumel kym zas nezaspi. Len uz mam poriadne nervy na to lebo niekedy je to tak, ze 5 min drzim cumel potom 30 spi a zasa sa zobude, ze mu ten cumlisko chyba. Uz som zufala a neviem co dalej. Prilepim mu ho tam? Moze to byt tym, ze sa tak mrvi, ze je v noci hladny?

Dnes idem skusit mu dat 2x za noc papat, doteraz jedol len raz lebo dr mi povedala, ze je prekrmeny a mal by mat aspon jednu 6 hodinovu pauzu 😒

zabka132
9. feb 2008

ahojte...mozem aj ja poprosit o tu knizku. Moj mail : lj132@azet.sk......ja mam 6 mesacneho drobca a zaspavame vylucne na rukach. V noci spi drobec dobre, budi sa malo....prespi mi tak do tej piatej-siestej. Niekedy sa zobudi aj neskor.Ale cez den...hroza...spi 5x za den po 20 minut a vobec nechce byt v postielke.
tak snad pomozu rady z tej knizky.

elfa
9. feb 2008

Ahojte. prepacte, ze vam takto skacem do diskusie. Ale mam problem. Byvam v panelaku a ako mame v stupacke merac teplej vody, tak ten nam tecie. Potrebujem niekoho, kto mi to opravi cim skor, lebo sa obavam, ze do rana vytopime seba aj susedov (vodarne toto nerobia, ze to mi urobi iba nejaky sukromnik) v sobotu o polnoci sa tazko niekto hlada. Poznate niekoho ochotneho? prosim ☹ je to fakt surne

elfa
9. feb 2008

a zabudla som, byvam v petrzalke

lusil2005
10. feb 2008

juj elfy... ☹ nepomozem ti.

veverica ona spinka s cumlom, ale nejako extra jej nechyba ked jej vypadne. dnes spala bez neho az do rana. myslim ze my by sme nemali problem odstavit cumel aj hned, pre nu je to len prekazka pre cmulanie prstov... a kedze ma exemik na rucickach, snazim sa aby mala cumel co najviac a prsteky co najmenej 😝
nemyslim ze by to bolo hladom tvojho drobceka 😒 neviem. znama mala takyto isty problem, akurat ze jej maly vyhadzoval cumle z postielky. vravela ze ked isli spat, mala v posteli aj 10 cumlov nachystanych, a ranoch ich vsetky zbierala spod postielky 😀 a preslo ho to vraj sameho.

elfa
10. feb 2008

to nic. Noc som prezila bez havarie a uz mam doma aj manzela, tak on uz nieco vymysli. Dufam 😨

veverica
10. feb 2008

no neviem dnes idem kupit iny typ cumla a ked nezaberie tak pojde na odvykaciu kuru. Nic ine mu neostava 😠

lusil2005
10. feb 2008

aky mate cumlik? naty ma avent a v pohode. chicco jej takto stale vypadaval.

veverica
10. feb 2008

praveze mame avent 😒

larisa
10. feb 2008

ahojte, tiež mam velky problem. ☹ Od narodenia mi Danielko zaspava len na rukach pretože stale plakaval. 😢 No a teraz by som chcela ho naučit, aby sám zaspal v postielke. Pošlite aj mne tu zazračnu knihu. 🙂

lyzenka
10. feb 2008

veverica, aj ja som kupila drahy fakt draha avent dudlik....a k nicomu,,,,dala som to kamoske....lebo to nevedel vobec dudlat....najlepsie sa nam osvedcil BABYNOVA z Tesca.

vavka33
10. feb 2008

Ahojtetak my sme zacali ucit Leu zaspavat samu v postielke.4dni som jej plac nevydrzala a vzdy ju dala zas do kocika a uspala.Vcera neplakala,len si hodinu brblala,tak sme ju nechali a ona zaspala.1.krat,sama

zabka132
10. feb 2008

ahojte, poprosim este raz....ak mozte, poslite mi tu knizku....lj132@azet.sk
Dakujem.

andy.a
10. feb 2008

žabka,poslané 😉

lusil2005
10. feb 2008

vavka gratulujeeem! 😀 nech vam to vydrzi.
ja som prave stravila s malou hodinu pri poobednajsom zaspavani. 😖 chudatko zas plakala do uplneho vycerpania. a to som bola vedla nej!!!!!!
v kociku vzdy zaspinkala este kym som ju stihla pozakryvat 😀
no ale som si povedala ze doobeda ju este necham na vzduchu ale poobede uz budeme spinkat v postielke lebo v lete ideme na dovcu a tam hlboky kocik nepovleciem. tak nech sa nauci spinkat aj bez neho 😔 ale da to zabrat ked ju vidim taku zubozenu zaslzickovanu cervenu jak lapa dych od placu... ☹

tevova
10. feb 2008

No to ti verím, Lusil, že ti trhá srdce. Človek sa niekedy čuduje, že to dieťa tak dlho plakať vládze. Ja mám celkom šťastie, náš malý je taký kľudný človiečik, máločo ho rozhádže, takže on sa aj so zmenou v spávaní rýchlo vyrovnal a teraz už je zmierený a veľmi spokojný. Tak držím palce tebe aj ostatným maminám, aby si aj tie vaše bábätká čím skôr zvykli.

mischell7
10. feb 2008

Ahojte mamičky viem že to nepatrí do tejto témy ale práve som dokúpala svojho malého, má 4mesiace a našla som mu na mieste kde bol očkovaný na ramene bordové miesto napuchnuté a v strede niečo biele ako vyrážka
neviete poradiť čo to je

lusil2005
10. feb 2008

ake ockovanie? to do nozicky?

lusil2005
10. feb 2008

nas ked ockovali druhy krat tusim v styroch mesiacoch, mali sme to asi dva tyzdne opuchnute, take tvrde a mala tam modrinku. ale doktorka povedala ze to je ok. do tych dvoch tyzdnov sa to pomalicky vytratilo 😉

lante
11. feb 2008

Ahojte tak nám sa zaspávanie podstatne zlepšilo akosi samo, ale pokazilo sa spanie ako také. Budí sa každé dve hodiny, takže ak je to 2 hod. od kojenia dávam dudlík, kt. väčšinou zaberie, ale trvá kým zaspí aj 20 min......už to robí tretiu noc..... 🙄

veverica
11. feb 2008

mischell7 aj moj maly tam mal ako keby hnis a cervene dookola, ja som mu to nechtiac po kupani ked som ho utierala zosuchla dole. Zacalo mu to dost krvacat a tak som mu to do dalsieho dna prelepila kuskom gazy. Zasusilo sa to a koza sa zacelila. Ale radsej sa porad s lekarkou 😉

suzanne
11. feb 2008

ahojte,
mohla by som aj ja poprosit o poslanie knizky?
chystam sa aj ja oducit matka od zaspavania na rukach a prsniku...😲
email: suzanne11@pobox.sk

dakujem

veverica
11. feb 2008

suz poalala som ti 😉

junovka
11. feb 2008

mischel, treba ist s tym k dokine, asi ta posle na plucne 😒

pipi1211
11. feb 2008

caute baby no ja uz som z toho uspavania KO nielenze mala zaspi iba na prsniku alebo na rukach,ale v noci sa budime kazde 2hodinky niekedy aj castejsie. skusala som tu minutovu metodu a to bola hroza,mala na treti krat spustila taky zalostny plac,ako ked sa boji ze amen,,, ☹ tak som to vzdala ale uz mi to zacina liest na nervy... nemozem nikam ist aby mohla zaspat sama napr.u babky 😒 a to nocne vstavanie je hruza 😒