Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sisaha
22. jún 2011

@emkab ano mam podobne dieta. Od 1,5 roka zacala zaspavat takmer o 23:00 hod a ziadna zmena nepomaha. Potom spi cca do 9:00-9:30 hod. Uz som si tak nejak zvykla...Ked sa mi ju nahodou podari uspat o 21:00 hod., o pol hodinu je znova hore a taha este dlhsie ako do 23:00 hod.. 😒

emkab
22. jún 2011

@sisaha no a od narodenia ste zaspavali dobre? Lebo my od narodenia okolo tej 23tej....az potom sa to posunulo, ale vzdy, ked je par dni rovnako, tak si myslim, ze sa to uz ustalilo a zrazu bum- zase nieco nove 😉 A ide ma slak trafit, ked pocuvam/citam, ako staci dodrziavat rezim a disciplinu a pojde to...mam potom pocit, aka som neschopna mama 😒

sisaha
22. jún 2011

@emkab mala mi do cca 5,5 mesiaca zaspavala sama v postielke hned po najedeni..proste s plnym bruchom odpadla do spanku..Potom ako zacali ist zuby, som si musela lahnut vedla nej a hladkat jej nohu, ruku, vlasy.. Ale vzdy bola do 3 minut tuha.. az potom od toho 1,5 roka sa jej to posunulo do tej neskorej noci a neviem jej to upravit späť.. Stale dufam, ze sa nejak opäť sama nastavi na to, co jej vyhovuje. Skusala som dokonca, ze ju nedam spat poobede...Sice mi zaspala krasne o 19:30 hod, ale o 21:00 hod vstala s usmevom na tvari a vyspana.. A to nemozem povedat, ze by sme proste bojovali so spankom. Ona sama zaspi, sice musi ma vidiet, ze tam som (ja sa tvarim, ze spim) a ona najneskor do pol hodky zaspi a potom spi az do 6:00-7.00 hod, kedy vypije mlieko a spi dalej...

sisaha
22. jún 2011

@emkab a neboj, nie si neschopna mama...mne tiez nespi ako by mala a nemam ten pocit..jej proste nic nechyba, len spanok ma taky...

emkab
22. jún 2011

My zaspavame na prsniku, sice pokojne, ale to len ked uz ma svoj cas = ked je poriadne unavena. Ja neviem, ci si mysli, ze v obyvacke poriadame zurky, ked zaspi alebo co, ale ona akoby sa branila tomu, aby zaspala, lebo sa boji, ze nieco presvihne....

sisaha
22. jún 2011

@emkab mala by si jej pri zaspavani sepkat do ucha, ze na zurky budes chodit v jej puberte s nou...Ze jej nic neujde 😀. Proste niektore deti su take ... 🙂

emkab
22. jún 2011

@sisaha No ja len dufam, ze sa jej puberty dozijem v plnom mentalnom zdravi 😀 Ja viem, ze kazde dieta je ine, ale ta nasa hviezda spi minimum cez den a este aj vecer tazko zaspava, tak s abojim, aby jej to nejako nechybalo, lebo nikdy nemam pocit, ze by to "dobiehala"...

sisaha
22. jún 2011

@emkab moja starsia dcera mi v case jej najranejsej mladosti spavala iba pol hodinu cez obed...a je tu..ziva, zdrava, bez nasledkov. Kazde dieta ma svoje potreby..

miska82
23. jún 2011

Ahojte dievčatá, prosím Vás viete mi niektorá poslať knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať cez IP ? Náš malý má síce len mesiac, ale je presne ako jeho sestrička... nevie nám zaspať cez deň v postieľke a stále musíme byť len vonku a kočíkovať ☹ Pri dcérke som to neriešila, nakoľko bola prvá a to, že či stíham domácnosť, alebo nie, tak ma až tak netrápilo ... No teraz ma hnevá, že nech robím čo robím, malinký stále len plače a plače, je unavený, ale zaspať nechce ani v kočíku na balkóne, ani v postieľke a len vonku počas prechádzky. Ak náhodou zaspí doma cez deň, tak to len na rukách (výnimočne), ale ja potom nič nestíham 😠 Náš deň je len o prechádzkach po vonku a trápi ma, že sa dcérke nemôžem venovať a taktiež , že nestíham domácnosť tak ako som bola zvyknutá. V noci problém so zaspávaním až taký nemáme, budí sa tak 3x, ale niekedy sa aj pozlostí. No najhoršie je to cez deň. Ďakujem za rady a ak niekto má tú knižku, tak ďakujem aj za knihu 😉

hamma
24. jún 2011

@miska82 Já bych ti radila pořídit si šátek nebo nosítko - můžeš tak mít miminko u sebe a přitom se věnovat starší holčičce a domácnosti. Myslím, že je celkem normální, že měsíc staré miminko neusne samo.

vivien6
29. jún 2011

@miska82 aj ja si to myslim,ze je to normalne.. knizka ani neradi tuto metodu pouzivat na detoch,ktore niesu starsie ako 1 rok.. ja som to citala v casopise,o tejto metode,a pisali to tam... ale moze sa aj skorej,to neviem,ale mesiac je urcite malo.. moja mala ked mala mesiac,tak to nebolo ruzovo u nas...moja sa budila 20 krat... neboj ide to vydrzat..

vivien6
29. jún 2011

ahojte. ja musim povedat,ze som tu metodu nikdy neskusala...mozno som bola aj proti nej...malu som odmalicka uspavala na rukach,(koliky) potom v postielke,doteraz som ju uspala v postielke,musela som pri nej sediet aj hodinu,kym zaspala.. vymyslala,plakala...zaspala o 21.30.. do 1.00 rana bola 15 krat hore,niekedy sa zobudila o 23.00 vyspata,vysmiata,a uz sme sa museli hrat..cez den som bola jak zabita..a neprospieva to ani mne ani jej..,,o 1.00 rano som si ju musela pravidelne brat ku nam do postele,a o 3.00 rano presne na hodinky musela pit mlieko.. hlad nemala,lebo cez den spapa toho vela. proste bola tak nastavena...kazdy den to iste... pred 4 dnami som si kupila casopis,tam bolo v skratke popisane vsetko,citala som aj knihu,ale mne sa zda prilis dlha... casove intervaly nepouzivam. proste ju ulozim,odidem,a ked pocujem,ze velmi place,idem ku nej dam jej cumlik,pohladkam,ulozim a odidem.. niekedy je ticho,niekedy place.. ale neustupim...zacinam pracovat od buduceho tyzdna,musim ju to proste naucit.. od toho dna,co som ju to zacala ucit,prespi celuuu noc...ani raz sa nezobudi,vcera bola hore o 2.00.. ale zaspala hned..a ked ju pocujem ako mrci,nejdem ku nej,a uz ju nepocujem..mlieko nepije vobec uz,len rano ked sa zobudi,zobudime sa o 7.30... takze ja si to len pochvalujem. ked si troska poplace,svet sa nezruti... este to chvilu potrva,kym sa to nauci,ze ju dam do postielky,a zaspi okamzite...

sussanah
29. jún 2011

@miska82 obavam se, ze kniha ti v timto neporadi. Co si pamatuju, tak nejdrivejsi rady jsou od cca 3m, potom se pry muze zacit od 6m, ale i to mim prijde moc brzy. Taky doporucuju satek. Kazdopadne ale posli mi do ip emailovou adresu, poslu ti knizku 😉

benne
29. jún 2011

@vivien6 metoda tejto knihy sa začína od 6m..

ak niekto potrebuje, pošlite mi do IP váš mejl, viem to preposlať.. niekedy si stačí prečítať a všetko do seba zapadne.. že je to stále všetko v norme.. samotná kniha opakuje, že každé dieťa je iné a nie na každé metoda bude platiť

vivien6
29. jún 2011

@benne neviem,nehadam sa...ja som mala v casopise skratenu verziu,bolo tam napisane,ze sa to odporuca pre deti od 1 roka.lebo tie uz rozumeju,ze ich rodicia nenechaju same,ale ze vzdy pridu...

benne
29. jún 2011

@vivien6 no ved ani ja sa nemienim hádať.. ale ja som tu knihu čítala aj predebatovala v starej téme, takže určite je to od 6m
Tiež som sa s touto metodou stretla prvý raz v časopise a knihu som v elektronickej podobe čítala až ked mi ju poslala mamička odtialto.. Ja som si z nej vybrala to, čo mi vyhovovalo, určite nie všetko a som spokojná a deti sa zdajú tiež.. 😉

vivien6
29. jún 2011

@benne ja som knihu citala,zda sa mi prilis dlha.. a prednedavnom som kupila casopis,tam to bolo.. a skusila som to... neradim sa priamo podla knizky,alebo casaku.... intervaly si odcitavam podla seba... skusas to uz dlho?? vedia ti uz deti same zaspat,bez toho aby plakali?

benne
29. jún 2011

@vivien6 pri dcére to bolo tiež podla časáku 😉 som bola úspešná tak 50 na 50. No bolo to komplikované, lebo sme prvé mesiace bývali u svokry, nebolo ani postielku kam dať.. Ked mala 10m, hned prvú noc po stahovaní do nášho spala v postielke.. asi do 2r. sa striedali obdobia, že zaspávala s intervalmi, alebo zaspávala tak, že ja som ležala pri nej na svojej posteli.. a zas sme začínali s intervalmi.. a zas niečo prišlo (zuby, choroba), čo nám to narušilo.. zhruba od tých 2rokov už samostatne zaspáva.. až do narodenia malého aj pár mesiacov potom spávala s nami v izbe, na velkej posteli a do vlastnej izby šla už spolu s bratom. No ona sa v noci zobudí cikať, a potom ide ku mne (pokial je mm mimo pracovne, spáva pri mne, inak by som ju "odšikovala" naspäť do detskej). U syna som metodu pozvolna začala používať skôr, kedže som už mala aké-také skúsenosti, samostatne zaspáva od 4m (určite svoje zohráva aj fakt, že som od 7t nemohla dojčiť). Od 8m neje v noci (jeho rozhodnutie), ale budieval sa mi aj 20x a od 10m s tým prestal a prespí celú noc. Paradoxne, dlhší a lepší spánok má, ak je v izbe sám, takže tú dcéru v posteli preto tak rada "tolerujem". A zaspáva naozaj bez plaču, či na obed, či večer. čomu sa úprimne aj ja čudujem, že to pochopil tak velmi rýchlo 😉

annie123
1. júl 2011

@benne ahoj, chcem ťa poprosiť o preposlanie 🙂 mám dcérku mala 8.mesiacov, ani by mi nevadilo uspávanie večer na didke 😉 ale cez deň, môže sa stať, že nebudem ja pri nej a problém je na svete, už papá všetko, kojím ju od 8.mes. len ráno a večer a 2x v noci, aj to sme už boli že len raz a začali sa prerezávať zúbky... nechcem ju nechať revať, ale už dva dni skúšam byť pri nej pri postielke, hladkať ju, cumeľ doteraz úplne odmietala, takže ho má v postielke a od zlosti do neho hryzie 😲 hrá jej tam taká hudba a svieti jej to.. zaspala prvý deň po 30 min. s revom, že dovi dopo 🤐, včera to bolo tiež v tom čase ale s menším revom, a dnes som už aj odchádzala od nej, tiež 30 min. neviem či ju učiť na tú hudbu, alebo čo..poradte ako na to ☹

velrybous
2. júl 2011

Ahoj maminky,
mám prosbu, dnes jsme začali uspávat podle knihy viz. téma, nevím ale jestli to dělám správně. Je nám 7,5m špatně usíná, v noci se budí mimo jiné na kojení cca 2-3x za noc..snažím se dodržovat režim, spí dopo 2 hod, odpo tak hod a nejpozději 4 hod před večerním spaním..chodila jsem k němu tak jak píšou v knize, můžu na něj mluvit a třeba ho držet i za ruku atd, nebo jen přijít, obrátit z bříška na záda (neustále se otáčí a v noci se tím i budí), přikrýt a odejít?? A nevím jestli v noci nemám jet podle toho, že když se probudí, tak ho hned nakojím a dám spát..nebo taky rovnou nechat "vybrečet"? Chci dosáhnout toho aby spal celou noc, nebo se probudil maximálně jednou na kojení..díky moc..

vivien6
4. júl 2011

@velrybous ahoj.. ja som tu metodu vyskusala len prednedavnom,presnejsie pred 7 dnami..mala mi pila mlieko v noci stale,budila sa plakala..uz 4 dni sama zaspi, v noci sa nezobudi,a mlieko nepije. ale neviem ti poradit,ci tvoje 7,5 mesacne dieta este stale potrebuje mlieko pit,alebo nie.. ja som len chcela poradit,ze mozes sa k nemu aj prihovorit.. mne v casaku pisali,ze do 3 minut mozes byt u maleho,povedat mu ze je vsetko v poriadku,ze si tu a ma si pekne lazkat.. aspon ja to tak robim,a potom vie,ze som tu.. ale ked len tak odides,tak ono nevie co sa deje...moj nazor...za ruku by som ho nedrzala,lebo na to si zvykne....ide o to,co najmenej..takze pohladkas ho na tvary,povies mu nieco,zakryjes a odides..

vivien6
4. júl 2011

@benne moja spi uz od narodenia katastrofalne...20 krat hore,mlieko muselo byt,to by spustila sirenu 😀 a samo ku nam do postele. uz 4 dni sa drzi,sama zaspi,poobede,vecer,v noci sa nebudi,vcera bola hore o 2.00 som jej povedala nech si zavrie ocka,a lazka si a nech spinka.. pohoda.. dokonca bola u svokry,a poobede jej zaspala tiez sama... tiez sa cudujem,ako rychlo pochopila...fakt je to 7 dni,s toho 4 dni zaspava uz sama. keby som vedela,ze to takto rychlo a bezproblemov pojde,skusila by som to uz predtym... a ani nejak extremne neplakala prve dni.. mozno 10 minut,ale to len taky rozmaznany plac..

velrybous
4. júl 2011

@vivien6 ahoj, tak nevím jestli to vydržíme..zhoršila se mu rýma kašel, ale brečí i když ho vezmu a dala jsem mu dokonce i dudlík a stejně nic..takže ho nechávám brečet..jestli bude ale v noci kašlat, tak to nevydržím..ani se to nemá dělat,, když mu není dobře..ach jo..takže z toho asi nic nebude..jsem akorát vyřízená..
od 6.m prý děti už nemají v noci hlad, ale je to zvyk..
a asi to dělám špatně, jdu k němu hned i v noci, ale měla bych počkat dle tabulky např. 5 min a pak tam jít, že?? v noci tam jdu a dám mu třeba vodu a to jednou usnul...ani nevím jestli se to smí..

zelmirka1
5. júl 2011

@velrybous ale to nemusi byt pravda ze od 6 mesiaca nemaju deti v noci hlad, je to velmi individualne, moj maly vtedy papal velmi moc, tak som to nechala chvilu tak a podarilo sa mi ho oducit papat v 8 mesiaci a islo to bez placu. Su deti ktore papaju v noci aj dlhsie lebo maju tu potrebu. Zavisi vela aj od toho kolko papa cez den, aj napriklad nepapa dobre prikrmy a ostatne tak je jasne ze v noci sa budi. Ta knizka doporucuje moc striktne pravidla a kazda mamina by mala dat hlavne na svoj instinkt. Ja som postupne posuvala nocne kojenie o hodinu, dve....az nam ostalo len rano okolo 5. Urcite nie je dobre nechavat brecet 7,5 mesacne babo a cakat ze sa to zlepsi a pokial ma rymu a kasel tak to vobec nema zmysel. Takisto moja skusenost je taka ze aj ked maly prestal v noci papat tak sme mali obdobie kedy sa budil aj tak, v prvom roku babo prechadza neuveritelne obrovskym vyvojom a spanok je malokedy staly bez budenia. To ci davat vodu je otazne, lebo niektore deti su naozaj smadne ale zase na druhej strane sa moze stat ze si budu potom vyzadovat vodu a neriesi to nocne papanie. Takze skus to nechat chvilu tak ked nie je uplne zdravy, daj mu papat, sleduj kolko papa, lebo pokial naozaj dost tak to este potrebuje a neskor skusit zase postupne ubrat. 😉

michaelapillarova
5. júl 2011

Ahojte. Ja mam uz 20 mesacnu dceru a ona este stale v noci potrebuje mlieko, spi sama v detskej izbe a sa o jednej druhej zobudi, ze chce mlieko, niekedy aj dvakrat za noc a velmi place, ked jej nedam, neviem ako oducit

zelmirka1
5. júl 2011

@michaelapillarova a ako papa a pije cez den? spinka dobre cez den ?

michaelapillarova
5. júl 2011

papa celkom dobre cez den, len to nie je kazdy den, aby jedla, lebo su dni ked nechce jest, napr. teraz nechcela papat polievku a isla spat. Ked vstane tak sa napapa, potom vecer sa napapa, chlebik, som skusala aj krupicu jej dat pred spanim a za tym aj mlieko a aj tak vstavala a to som ju kojila rok a som si myslela, ze uz nebude vstavat v noci ked uz nekojim. Cez den spi dobre take tri hodinky a ide spat okolo deviatej a o druhej uz chce mlieko, mnule uz o polnoci

zelmirka1
5. júl 2011

ak celkove papa dobre cez den aj spinka, proste ak mate v pohode rezim tak veru neviem, asi to bude tazsie oducanie lebo je zvyknuta. Este ma napadlo odkedy spi v detskej izbe ? lebo ked sa zobudi a place tak jej ides pripravit mliecko tak vlastne ku nej prides ci si nevyzaduje tvoju pritomnost? A vypije dost mlieka v noci ?
V 20 M by uz mohla spinkat bez mliecky urcite, ak rozprava aj ti povie ze chce mliecko ze je hladna ? Je uz velka asi budes musiet sa rozhodnut niaky den ze zacnes oducat a vysvetlit jej ze v noci papaju len male babetka a ked sa zobudi tak ze mliecko nebude, proste skusit natiahnut ten cas aby prvykrat zaspala bez neho, kludne pri nej chvilu zostat a keby so zobudila 2x tak uz jej dat... Alebo niaku fintu ze v noci sa mliecko neda zohriat, v tomto veku uz dost vela chape. Nie je to jednoduche, ale ked sa ty rozhodnes mala by malicka vycitit ze nepovolis.

medyna
7. júl 2011

ahojte, potrebujem radu ..... moje dieta vobec cez den nechce spat. Nie zeby nebola unavena, ukladam ju pri kazdom naznaku unavy (suchanie ociciek, zivanie ostosest......), ale jednoducho spat nebude. V postielke tak 1-krat do tyzdna cca 30-40 min., v kociku po hodine prechadzania na 15 min ..... uz som z toho zufala.... mam pocit, ze vsetko robim zle, moje dieta je nevyspate, vecer ju musim ukladat uz okolo pol siestej, siestej,lebo uz nevladze, ja som nervozna a vycerpana,nemam ani minutku pre seba a domacnost ..... ach jaaaaaj .......

lenka0283
8. júl 2011

@medyna mne tiez mala nechce tak spavat tak ju uspavam na rukach a potom ked uz spi dam ju do postielky...niekedy jej aj spievam 🙂