Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

andy.a
18. feb 2008

veva,už ti to ide.. 😉

začať minimálne od polroka dieťatka.. 😉
skôr nie..

veva1
18. feb 2008

dakujem,ale si este pockam 😵 no na druhej strane som aj rada,lebo este nie som pripravena nechat dietatko plakat,ak sa na to vobec pripravit da 😉

michalka12
19. feb 2008

ahoj lusil,
neviem prec, ale ta kniha mi neprisla. Mohla by si to prosim skusit este raz.
Dakujem
www.kartas@zoznam.sk

lusil2005
19. feb 2008

poslane

evita4
19. feb 2008

ahojky,
mohla by mi niektora z vas poslat tu knihu na evita4@azet.sk, nas drobec je sice na skusanie tej metody este malinky, ale rada by som si tu knihu aspon precitala mozno tam najdem par zaujimavych rad...dakujem

andy.a
19. feb 2008

evita,poslala som ti knižku 😉

evita4
19. feb 2008

andy dakujem ti 😵 😵

zuzannas
19. feb 2008

Ahojky, podla mna sa moze pomalinky zacinat uz od 4.mesiaca, a to tak, aby babetko papalo max.2x za noc, potom raz a od 6. mesiaca uz moze prespinkat celu noc... 🙂

andy.a
19. feb 2008

teoreticky áno,Zuzka.. 😉
prax ale býva často iná.. 🙂

ja som dnes malú v noci 5x kojila..nechať ju vyplakať by mi moc nepomohlo ,ani jej k lepšiemu zaspávaniu,lebo sa v poslednej dobe zvykne dovracať ,keď silno plače.. ☹

katka76
19. feb 2008

ahojky, knizka je super v tom, ze da navod ako, ale kazdy si to musi prisposobit na vlastne mimi. my mame 8 mesiacov a kojime sa 1 -2x v noci( predtym to bolo 4x); ona je proste hladna - skusala som jej aj nedat, ale to sa potom prebrala uplne, urevana malo vypila a o hodinu pytala znova.....
cez den papame 5x, potrebuje viac, lebo vkuse sa vrti a asi vsetku energiu spali, tak potrebuje dobit baterky 😀

martinaema
19. feb 2008

holky tak s veľkou úľavou už môžem zverejniť aj náš úspech. Nie sme síce supermani, neprespí mi ešte celú noc, ale je to supiš 😀 že zaspí sama, aj bez revu, prebudí sa okolo druhej,začne mrnčať a vtedy si ju beriem k sebe do postele, lebo strááááášne sa chce túliť. 😅 Najradšej by sa mi pod kožu zavŕtala, no odolali by ste? 🙂 Schúli sa ku mne a spí do pol šiestej. Potom ju nakojím a spíme ďalej asi do pol osmej. No paráda 😉 A to sme vstávali na papanie á 1 hod.

martinaema
19. feb 2008

Katka76, máš pravdu, že si tú knihu treba prispôsobiť, ja som začala najprv s večerným uspávaním, po dvoch týždňoch som ju odstavila od nočného krmenia a uvidím, časom ju prestanem vyberať v noci z postieľky. Naraz by som toľko revu asi nezvládla ☹

lusil2005
19. feb 2008

marinaema supeeer gratulujem! 😀
tiez si myslim ze si to kazdy musi prisposobit... ja malu nakrmim vzdy o takej piatej. ona potom spinka do takej osmej a o deviatej - pol desiatej jej uz davam desiatu - ovocie. keby som ju nenakrmila o tej piatej - siestej, nestihali by sme ranajky zaradit do dna 😀

deni84
20. feb 2008

ahojte kočky 🙂

tak musím povedať, že som sa toho veeľmi bála, ale teraz som rada, že sme to vydržali (teda hlavne ja) malinký prvý krát plakal pol hodinu a potom zaspinkal a odvtedy zaspinkáva pekne bez plaču... občas ešte keď ho uložím do postielky tak vyskúša začať plakať, či si to predsa len nerozmyslím, ale keď odídem tak hneď prestane a za chvíločku spinká 🙂

takže všetkým maminčkám, ktoré sa to len chystajú vyskúšať odporúčam aby sa nebáli a ten prvý krát to vydržali a potom už bude lepšie 🙂))

držím palce...

martinaema
20. feb 2008

gratulujem deni84, a v noci ako ste na tom?

kakatka1
20. feb 2008

veverica ak ta mozem poprosit aj ja o tu knihu ak budes mat trosku casu naviac.My sa tiez este kojime ale v noci spi horsie ako ked bol male babo.Niekedy sa do hodiny budi aj 5 krat s velkym placom a domaha sa memenka,coho si len cucne a spi dalej. kaca9@azet.sk DAKUJEM 😵

veverica
20. feb 2008

kakatka posielam 🙂 ako si vedela, ze som prave pri pc??? 😀

kakatka1
20. feb 2008

Alebo ta poprosim o radu kde tu knihu dostat kupit?

kakatka1
20. feb 2008

🙂 TESIM MOOOOC

alami
20. feb 2008

ak môžte, pošlite mi tiež tu knihu na alami@post.sk Starší syn sa mi budil v noci na mlieko do 2 rokov!!! To sa mi už nesmie stať!! 😀

martinaema
20. feb 2008

alami poslala som

deni84
20. feb 2008

martinaema,
my malého kúpeme okolo pol 8, takže okolo 8 zaspinkáva, ja mu po kúpaní dávam do postielky krupicovú kašu a spí mi tak do piatej - šiestej ráno, potom mu dám mliečko a potiahneme ešte tak do ôsmej niekedy deviatej...

lusil2005
20. feb 2008

deni to mate perfektne! 🙂

alami
20. feb 2008

martinaema - ďakujem!!!

gmk
20. feb 2008

ahojte babenky mozte mi niekto poslat tu knihu aj mne?nechcem prehanat ale moja mala je niekedy aj 15 krat hore ja uz neviem co s nou ma 8 mesiacov.na adresu georg@vasianos.com

sivocka
20. feb 2008

Babulky, ja mam sice este Ondrejka malinkeho, ale starsi syn spaval v noci hrozne 😢 ...chystam sa urobit vsetko preto, aby sa mi to teraz nezopakovalo.

Taktiez vas prosim o tu knizku.....dakujem moc.
janka.sivokova@zoznam.sk, alebo sivokova.janka@centrum.sk

veverica
20. feb 2008

gmk, sivocka poslane

sivocka
20. feb 2008

Dakujem veverica... 😵

gmk
20. feb 2008

dakujem velmi pekne veverica 🙂

veverica
20. feb 2008

baby neni zac, hlavne nech padne na uzitok 😉