Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

janina77
27. feb 2008

silvi, nepotesim ta, moze dostat z placu pruh.
Kolko trva vase vecerne zaspavanie obycajne? Ked ho uspavas ako doteraz? Ak je dost unaveny, tak dlho plakat nebude.
Nas maly sice stale zaspava na rukach, ale nikdy mu to netrva dlhsie ako 5 minut. A ked ho polozim do postielky este polobdeleho, tak len tak mrnci.
Ja som si vymyslela teoriu, ze ho postupne kladiem do postielky "bdelejsieho".

silvia123
27. feb 2008

Ja ho idem uspávať keď je už naozaj unavený - po 3, teraz po 4 hodinách, takže mi neplače dlho, ale v poslednom čase mu musím vystriedať rôzne polohy pri zaspávaní - raz na rukách, na kolenách, na pleci a keď nepomáha, nechám ho 3 minútky poplakať a takého umrnčaného si ho zoberiem na plece a potom už rýchlo zaspí. V noci sa mi budí ako kedy, niekedy mu stačí dať dudlík, inokedy ho musím nanovo uspať aj viac krát za noc, tak preto som premýšľalal o tej knižke, lebo tam píšu že keď sa dieťa v noci zobudí a všetko bude tak ako pri zaspávaní nerozplače sa ale v pokoji zaspí, tak neviem...

andy.a
27. feb 2008
silvia123
27. feb 2008

Ďakujem, no mrkla som na to, uf, je mi zle pri pomyslení, že by som malému mohla tým plačkaním spôsobiť pruh a je to teda pravda, že chlapci sú viac náchylný ho dostať. Čo mi radíš Andy? Mám to vôbec skúšať s tým plačkaním? A ak áno tak skúsiť či nezaspí do 15-tich minút a ak nie radšej ho utíšiť ako vždy? Vieš čítala som tú knihu, všetko je to fajn, všetky mamičky sú z toho vytešené že to funguje ale vôbec v tej knihe nie je spomenuté, že z toľkého plaču môže dieťa dostať pruh, tak teraz ako sa rozhodnúť?
Nie je iný spôsob, alebo lepšie povedané keď dieťa nebude vedieť hovoriť, ale bude už rozumieť niektorým veciam, nepríde na to aj samé že teraz je unavené a keď ho položím do postieľky a prečítam rozprávku tak pekne zaspí?

martinaema
27. feb 2008

Silvia123, moja švagrinka to nechala na dieťa a do 3 rokov poctivo vstávala 3-4x v noci a uspávali sa na rukách. A čo sa týka tej metódy skús, skráť si tie časy napr. na 2-4-6 min. Uvidíš, či sa ukľudní keď prídeš k nemu alebo bude revať v jednom kuse. 10-15 min. prerušovaného plaču mu myslím sa neublíži 😉 A ak to nezaberie, tak už bude zaručene taký unavený, že aj na rukách ti zaspí zachvíľočku 😀

gredy
29. feb 2008

Ahojte maminky, chcem sa spytat, ked uz vase deturence zaspia, spia v kuse az do prveho papkania? Ja som nestastna, z nasho ziveho stribra, aj ked zaspinka, tak je v noci hore strasne casto, zvycajne aj kazdu hodinku a pol, ked sa mu zadari tak spinka aj 2,5hod. v kuse to je max, co sa mu podari. Spava mi vo vanicke z kociara, ktora sa kolise a za kazdim hemzenim ho musim zacicikat. Chcem ho naucit na postielku, ale kedze je casto hore, je to tazke za kazdym stat, vziat ho na ruky a uzicikat, inak nezaspi, skusala som aj dudel, hladkanie...a nic. Zaspavame, ako kedy raz na prse, raz ho cicikame a raz v kociariku. Spac to teda vobec nie je. Ani caz den nevie spat, fakt nevie, lebo je unaveny, ale zaspat sam nevie. Mate niektora, s tymto skusenosti? co vam zabralo? Dakujem krasne za rady.

petka82
29. feb 2008

Ja by som sa vas baby chcela opytat, od kedy ste zacali vasim detickam zavadzat tie rezimy? Da sa s tym zacat uz pri prvych tyzdnoch?

Nas maly ma este len 3 tyzdne, ale tiez sa nam v noci dost casto budi, hlavne kvoli papaniu. Najhorsie je, ze kym papka tak zaspinka, ale ked ho dame odgrgnut, opat otvori ocka a nie a nie zaspat. znovu ho teda prebalime a uz nam opat placka, ze chce papkat. A takto to niekedy ide nepretrzite aj 5-7 hodin vkuse. Ked nam aj konecne zaspinka, ci uz na rukach, hojdacke alebo na pleci, ako nahle ho vlozime do postielky 5min a je po spanku.

Je naozaj dolezite davat kojene dietatko za kazdym kojenim odgrgnut? Ja zijem v Uk a tu mi v nemocnici povedali,ze kojene deti to vraj nepotrebuju. Moja mama ma vsak ale strasi, ze sa mi vraj potom moze zvratkami zadusit. Ale ako som uz spominala, kym ho dame odgrgnut, niekedy si aj tak nakoniec neodgrgne, a mame tu cely kolotoc znovu.

Aj vy ste na zaciatku tak casto vase deticky kojili? A kedy sa vam to trosku upravilo? kedy si budem moct opat aspon 3hodinky v kuse pospat? ☹

prasiatko30
29. feb 2008

ja neviem ako je to podla tej knizky ale tak skoro by som povedala ze sa este stale musis prisposobit rytmu dietatka jedine co som robila ja ked sme boli v tom veku tak to bolo ze ked sa zobudila mala tak som sa snazila aby bolo len tlmene svetlo - nerozpravat prilis nahlas a napr ja som tie prve tyzdne ju prebalovavala poctivo pred kazdym kojenim - potom som kojila potom sa mi obycajne zaserkala a takze podme znovu prezliekat a to uz bola skoro uspata 😖 a to znamenalo ze vsetko islo odznova; no ale postupne sme do toho dosli - prestala som prebalovat pred kojenim, po kojeni len ak bolo treba. co bolo pre mna dolezite bolo to aby sa naucila zaspavat sama takze hoci napr vela krat sme siestu spavali spolu - mala obycajne na mne nacapena a tak sme spavali obidve ale vecer som ju vzdy po okupani a nakojeni supla do jej postielky - my sme mali ten kos a tam som ju nechala spinkat - najprv to bolo tak ze zaspavala na prsniku a ja som ju preniesla na jej miesto a tak to bolo aj v noci po nakojeni spat do svojho pelisku. teraz ma 17m a nemame ziadne problemy pri zaspavani - spi vo svojej izbe vo svojej postielke okolo deviatej v noci ju ulozim a spi az do dalsieho rana do 8 - 8,30 ale islo to pomaly a prirodzene, boli tiez casy ked plakavala viacej a tak sme robievali asi to z tej knihy - kazde 3-4min sme ju chodili pozerat a tisit a snazili sme sa ju nebrat na ruky - ale tiez to nebolo nieco absolutne striktne - ak to bolo fakt strasne zalostne tak som ju aj na ruky brala ale potom zase sup do postielky - co ja viem pomalicky to ide nepouzivali sme ziadnu taktiku uplne doslova a do pismena - skor som mala jasne ako chcem aby mala spala a zaspavala - cize aby zaspavala sama vo svojej izbe a aby sa nebudila celu noc a k tomu som viedla a vediem nas denny rezim a aj nejaky ten zaspavaci ritual. takze ja by som len odporucila buducim maminkam aby sa nestresovali ale skor aby vedeli co chcu dosiahnut a nejako prirodzene a nenasilne sa k tomu da dojst a tiez je treba mysliet na to ze kazde dieta je individualne. takze vela stastia pri zaspavani 😉

michalka12
2. mar 2008

gredy, tiez som mala s malym podobny problem. Uspavala som ho v kociku a potom uz spal so mnou v posteli, pretoze bol aj kazdu hodinu hore. Kazdym dnom sa to zhorsovalo. Rozhodla som sa vyskusat tuto metodu, aj ked som nedodrziavala presne tie casy co su tam v tej tabulke.
Zacala som pred 4 dnami. Malemu som dala papat a polozila som ho do posielky a odisla som. Zacal mrnkat- nebol to totalny rev. Chodila som k nemu asi kazde 2-3 min podla mojho pocitu. Davala som mu dudel, hladkala ho a znova odisla. No cele to trvalo asi 30 min a zaspal. Bola som velmi rada pretoze som sa bala ze bude plakat aj tri hodky. Cakala som, ze sa za chvilocku zobudi, tak ako kazdy den, ale predstav si, ze spal do 01. Skoro som odpadla. Dala som mu papat a znova som ho ulozila do postielky. Na dalsie papanie sa zobudil az o 4. A potom az rano okolo 6:30. Bola som naozaj prekvapena, ze aj ked sa v noci sam zobudil len zasuchotal a pekne sam zaspal.
Teraz je to tak priblizne kazdy den sa budi 2 krat a potom az rano.
Tak dufam, ze som ti trocha pomohla. Inak moj maly bude mat za tyzden 6 mesiacov.
ahoj

d.e.n.i.
2. mar 2008

Ahojte baby, prvy krát som na tejto stránke a hnedˇma zaujala táto téma. moja malá má 10 mes a máme problém zo zaspávaním. Od narodenia prespí celú noc. kojila som ju do 6 mes, v noci nikdy nepapala, takže som ju nemusela bratˇ k nám do postele. Zaspinkávala sama, ale kedˇ jej začali ístˇzuby, musela som ju ukludnitˇna rukách a naučila sa tak zaspávatˇ.Chcela by som, aby zaspávala sama a bez plaču. Myslíte, že sa to naučí pomocou tej knihy? Moj muž je teraz týžden preč,chcela by som ho prekvapitˇ.

andy.a
3. mar 2008

Deni,za pokus to určite stojí.. 😉

mimakro
3. mar 2008

Ondrejko spával s nami v izbe, ale vo svojej postieľke. Bývali sme vtedy u svokrovcov a inak sa nedalo. Na kojenie som vždy k nemu vstávala a niekedy sa mi podarilo uložiť ho späť, niekedy nie. Zaspával večer pri dojčení, neskôr pri telke. Inak sa nedalo ☹ Tesne pred jeho druhými narodkami sme sa konečne presťahovali do vlastného domu. Prvý polrok spával zase s nami v izbe, občas preliezol aj k nám do postele. Ako dvaapolročný dostal svoju zariadenú izbu, lebo ja som už čakala Hanku a chcela som ho osamostatniť. Aby si potom nemyslel, že Hanka ho vytláča z našej spálne a on by mohol začať žiarliť. Postupne sa naučil zaspávať sám a teraz je to už úplne bez problémov. Hanka spávala od začiatku s ním v izbe, vo svojej postieľke. Asi do 9-10 mesiaca som ju musela uspávať. Zaspávala na mne, alebo som ju hojdala. Ju dojčenie neuspalo. Potom som ju už iba uložila do postieľky, dala cumel do pusy, plienku do ruky a hoci to spočiatku bolo s krikom, teraz taktoväčšinou bez problémov zaspáva sama. Občas skončí v našej posteli, ale neberiem to tragicky. Je malá a má na to nárok. V lete ju chceme presťahovať do jej izby a naučiť ju spať na normálnej posteli. Uvidíme, či sa to podarí.
Deni, treba skúšať. Tú knihu som nečítala, ale dôslednosťou a trpezlivosťou sa dá všeličo dosiahnuť. Aj Hanka v postieľke občas plakáva. Ak už to trvá dlho, alebo cekom silno reve, tak prídem a niekedy stačí pohladenie, niekedy ju zoberiem na ruky, pohojdám a uložím späť. Ale ona je taká, že znesie iba mňa. Ani manžel ju nemôže uložiť na spánok.

veva1
3. mar 2008

vrele odporucam vsetkym precitat tu knihu. Tomasko ma len tri mesiace takze sa nou neriadime,ale pomohla mi pochopit moje dieta. prisla som na to ze Tomi chce byt obcas aj sam,ze vobec nemusi zaspavat na prsniku alebo v iducom kociariku. Uz tri noci zaspava tomi bez nadhadzovania hojdania cmulania a aj cez dem si poriadne schrupne. Dokonca ked place a neutisi sa na rukach tak sa utisi ked ho necham sameho.Dakujem tej knizke a uz sa tesim ze ked bude mat 6mes. tak sa konecne poriadne vyspim,pretoze este do vtedy som ochotna tolerovat tomaskove zvyky a nocne papkanie a spinkanie v posteli so mnou aj ked by urcite vedel spat aj bezo mna. asi to nedokazem ja.
takze baby citajte a nieco potrbne v nej urcite najdete 😉

oxy
3. mar 2008

ahojte,
my budeme mať čoskoro rok-so zaspávaním problémy nie sú, ale v noci sa budíme a chceme papať alebo cumeľ-neriešili ste niektorá aj tento problém?

ivicac
3. mar 2008

Ahojte dievcata, mozem vas poprosit, aby ste mi tu knizku poslali na mail? Moja adresa je ivinkapr@yahoo.com
Dakujem. Ja ju sice mam doma, ale nemam tam grafy, tak neviem, kolko by mal matusko vlastne spinkat. Ma sice 3 mesiace, ale skusam a snazim sa ho naucit zaspavat sameho. Ma totiz uz 6,5 kila a ja ho uz nevladzem nosit na rukach. Manzela mam momentalne na dlhsiu dobu v nemecku, takze mi v tom nepomoze ☹
A viem, ze je to super, ked sa nauci zaspavat sam. Moja sestra tak naucila synovca od 5,5 mesiaca zaspavat sameho a teraz ma 22 mesiacov a odvtedy nemal ziadny problem so zaspavanim.
Je to sice velmi tazke nechat babo plakat podla tych intervalov (aj ja som mala co robit, musela som to dost predychavat), ale ked sa to raz nauci, tak potom nie je problem. ved ak matusko nebude vediet ani po 3-4 dnoch zaspavat sam, tak zatial s tym prestanem a vratim sa k tomu neskor. Ale myslim si, ze je to jednoduchsie zacat s tym cim skor, aj pre dieta, aj pre rodica. Treba mat pevnu volu a nevzdavat to.
Oxy, v tej knizke je rozobrate aj budenie v noci, odporucam precitat.
Prajem vam pekny dnik.

zuzanka303
3. mar 2008

Ahojte...my mame 6mesacnu princeznu, aj ked sa pred spanim napapa ako lev, budi sa nam az pricasto a straaaaaaaaaasne place{slzy, spotena}, absolutne na nu nic nezabera, len cicka. Ma to zhorsovaciu sa tendenciu lebo to byvalo pred tym aj ovela lepsie{budila sa len 2-3x}. Spomina sa tu nejaka kniha, mozem o nu aj ja poprosit? Dakujem vopred velmi pekne. Moj mail:zuzanka303@yahoo.com. Som uz ako matoha nevyspata, je mi to luto kvoli malej, chuda, sa so mnou normalne niekedy nudi.

andy.a
3. mar 2008

Zuzanka,poslané 😉

zuzanka303
3. mar 2008

Dakujeme strasne pekne...

mojebabo
3. mar 2008

Ahojte,

Tak sme teda tu metodu zacali praktizovat, len sa chcem spitat uz to trva 1 a pol tyzdna ked davam krpca do postielky tak revka ale prestane o take 2 3 min. potom pekne spinka aj dnes v noci len 2x bol hore a to behom 5 min zaspal aj ked som tam musela prist, lebo sa hned posadi, ale nevadi hlavne ze len 2x bol hore. Len to plakanie to niekedy pojde aj bez toho revu? Sa mi zda ze ked vidi postielku tak sa vzdy zlakne a zacne plakat ze zase tam ide a bude tam sam, aj ked zaspi v rychlo.
Mate aj vy take skusenosti? dakujem pa

kaza
3. mar 2008

ahojte kde by som zohala tu knihu?

veverica
3. mar 2008

kaza napis mailovu adresu niektora ti ju urcite posleme 😉

federica
4. mar 2008

Ahojte dievcata.Prosim vas pekne, poslite to aj mne na zuzana_di_candido@hotmail.com. Ja mam doma rocneho taliana 😖 a od prveho dna v porodnici mame problem so zaspavanim a castym budenim. Dakujem za pomoc.

cicushka
4. mar 2008

jaj, tak ja vas na jednej strane obdivujem, tie, co ste to vydrzali praktizovat (mne to srdce nedovolilo a vydrzala som to skusat jeden den), ale na druhej strane aj sa cudujem, ci vam deticiek nie je luto. Niekde som citala, ze dieta v podstate zisti, ze jeho plac je zbytocny az rezignuje, co nie je dobre pre jeho dusevny vyvoj.
U nas sa nastastie vytvoril spiaci rezim okolo 3 mesiaca. Stale mi zaspava pri vecernom kojeni na prsku, s tym rozdielom, ze uz nie 2 hodiny, pricom som sa nemohla ani pohnut a ked nahodou zistila, ze som prec tak plac. Ale max do 15 minut spi a kludne mozem odist. Dokonca ma niekedy aj vidi odchadzat a kludne si lezi dalej, zavre ocka a spinka. Dokonca ani neprotestuje, ked ju prekladam do jej postielky. Mam taky pocit, ze zistila, ze som blizko pri nej a ze ked ma naozaj potrebuje (hlad), tak vzdy pridem.

martinaema
4. mar 2008

cicushka ja sa čudujem, že si to ty skúšala, ved tvoja dcérka je ešte malinká. Ked mala moja Emka 5m3t, ani som neuvažovala o tom že by som ju čo len minutku nechala revať. Ozvi sa o pár mesiacov, ked náhodou aj tvoja malá bude spávať štýlom prso v puse celú noc, ak ho náhodou vytiahneš, tak budíček. Ja osobne som spávala asi tak 3 hod. v noci a podotýkam, že prerušovane. A mám smolu aj v tom, že akokoľvek som bola unavená, cez deň som si nevedela pospať. Aj kvôli tomu, že malá mi spávala 2x pol hodinu.

andy.a
4. mar 2008

martinaema,ja tak, ako ty kedysi,spávam ešte stále.. 😝 a veru zrejme sa to asi nezmení,lebo moja princess sa len v noci chce kojiť,cez deń mi nič nevypije,takže aspoň v noci nejaké tekutiny.. 😒

andy.a
4. mar 2008

Federica,knihu som ti poslala 😉
kde v Taliansku bývaš ?? 😕 😅

federica
4. mar 2008

Dakujem pekne Andy, doslo mi to. Byvame v Mnichove, ale manzel je Talian a ten nas maly je cely otec.

andy.a
4. mar 2008

no,federica,ale tvoj muž hádam dobre spí,nie ?? 😅 😀 😕

nelusik1
5. mar 2008

ahojte babenky,
mohli by ste mi poslat tu knizku. mam 5 mesacneho chlapceka a nevie inak spinkat ako pri mne a s prskom v ustach. dakujem krasne ntdurik@t-com.mail.sk

veverica
5. mar 2008

neli poslane 😉