Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

janus32
22. jan 2011

@fem suhlasim,uz len tento prispevok a dam vam pokoj,lebo vidim,ze nie sme vitane,co ma mrzi,myslela som,ze kazdy moze vyjadrit svoj nazor a aj podelit sa so skosenostami,ale aj starostami.Ja svoje dieta nenecham vyrevat a to z dvoch dovodov-pretoze by vyvratila vsetko co aj nejedla a aj preto,ze si myslim,ze co sa tyka spanku-pride to samo.
@ynez75 prepac,ze sme vam liezli do temy.Majte sa a drzim vam palce s tym "ucenim"spanku

ktr
22. jan 2011

@layla84 tak to jsem ještě neslyšela že zabijím čas,když chovám své plačící dítě.......dítě mě potřebuje,bojí se samo a já za ním zavřu dveře????nikdy jsem své děti nenechala vyřvat.....a všichni se naučili spát.....bez řevu a v klidu....jde o to přehodnotit svoje priority,že....jestli si hrát s ještě hodinu s dítětem,když vidím,že spinkat nechce,nebo poslouchat za dveřmi hodinový řev.....syn se celý první rok budil i 20 krát za noc....spravilo se to samo až po prvním roce a v klidu... 🙂 chce to jen nechat dítě dozrát....

tittika
22. jan 2011

@valika_val ahoj valika, takze vstavame cca okolo 7.30 s usmevom a dobrou naladou, doobednajsi spanok je medzi 10 a 11 a to len asi 30-40 minut v com moze byt problem ako pises, lebo je kratky, zaspava len na prsniku.
Poobednajsi spanok je takmer vzdy od 13.30 do 16tej, najneskor od 14tej ale "len" v kociku vonku ! zatial bolo len 2x od toho 3.mesiace , ze som s nim nesla na prechadzku poobede a vtedy spal len s pomocou dudlika , ktory mu pravdaze vypadaval a bola som pocas celych 2 - 2.5 hodiny vedla neho aby som mu ho hned pichla spat aby sa neprebral.
Vecer spinka cca od 19 aj par minut, zobudi sa o 30-40 minut 😒 vcera som hned vyskusala ako radila @bubelko dat vodicku a zabralo to pri tom prvom prebudeni co bolo par minut pred 20tou, spal do takmer 23tej, vtedy som ho kojila, zaspal do skoro 1nej, skusila som opat vodicku, potom dudlik, hadze hlavicku z jednej strany na druhu ale zadrichmaval tak som skusila tahat cas aby sa to blizilo co najviac k 3 hodinovemu kojeniu ale nevydrzal tak papal okolo 1.30 a takto to pokracovalo do rana, len sa ten cas spanku skracoval a musela som kojit skor, dnes sa zobudil o 7mej, od 9tej spinka ale zas to bude asi kratky spanok. Vzdy zaspava na prsniku, v kociku spi pokojne, sem tam sa samozrejme zobudi a place ale to je asi 1x pocas tyzdna. Ale dnes som spala omnho viac 🤐

fem
22. jan 2011

@ynez75 ok, jasne chapem, len napr. choroba trvajuca tyzden bezne dieta vyboci zo zauzivanych ramcov, co urobis potom, asi ho pomalicky vratis spat, bude to trvat cca tyzden...pretoze s chorym dietatom komunikujes v noci, vyrusujes ho, ked mu merias teplotu, vezmes do narucia, ked ma bolesti atd...ako by si to urobila, ak nechces pouzit vyplakavanie? nemusis odpovedat,...vseobecne: tak isto by kazda matka mohla spravit, ked dieta uci samostatne zaspavat...kedykolvek...pre spanok deti je typicke a nepochybnitelne, ze sa meni, neexistuje ideal...matka reaguje na proces zmeny, dieta predlzuje spankove fazy, vyvijaju sa mu myslenie a vnimanie, meni sa mu rezim, t.j doba bdelosti sa predlzuje..., takisto sa predlzuje doba suvisleho spanku..neexistuje ideal, spanok deti nie je trvacny...meni sa, preto ide o ucenie... ucenie ma zas jedno specifikum, ze je postupne..cize sa nedeje naraz...takze moze prist obdobie choroby, vrcholiacej separacnej uzkosti, cca 13-14 mesiacov, motoricke nepokoje, ked dieta dosahuje motoricke milniky...co moze narusit spankovy rezim dietata...s vyvojom fantazie prichadzaju moznosti zlych snov... co urobi matka vtedy, no bude sa mu snazit pomoct zaspat, k jeho psychickej pohode...urcite ho nebudes ignorovat...
dajme tomu, ze 5 mesiacov dieta vzorovo zaspava, po 5 mesiacoch pride doba, kedy mu stary ritual nebude vyhovovat, zacne narusat spanok, co urobi matka, necha vyplakat, alebo zacnes hladat taky sposob a moznosti spankovych ritualov, uistenia dietata, ze je vsetko v poriadku...
ide len o to, ze matky sa skutocne musia naucit flexibilne reagovat na potreby dietata..nie ich umlcavat, ak nie teraz, tak to pride neskor...popr. flexibilne reagovat na svoje potreby a potreby dietata

ynez75
22. jan 2011

@janus32 ale vy nepotrebujete ucit svoje deti spat,vam to takto vyhovuje ako to mate doma.mne/budem hovorit len za seba,aby zasa niekto nepovedal,ze vnucujem inym svoje nazory/to takto nevyhovovalo.a keby si poznala moj zivot,aj okolnosti za akych podmienok som dieta pocala,ci za akych priviedla na tento svet a vedela aj o podmienkach v akych byvame,asi by si ma neodsudzovala a mozno aj nakoniec usudila,ze som milujuca matka aj napriek tomu,ze som sa na tuto metodu dala.ja beriem,ze toto forum je o tom,aby sa sem stretavali maminky,ktore potrebuju nieco riesit.ak niekto nepotrebuje riesit,lebo je takto spokojny,je to v pohode a tiez nam nemusi vnucovat svoje nazory.precitame,ale nehadame sa ani neutocime.diskutujeme ...dakujem za zelanie,ale mne sa uz podarilo naucit spat svoje dieta aj bez toho placu a spava samo celu noc 🙂

ynez75
22. jan 2011

@fem mas pravdu.moje dieta prekonalo len nedavno cierny kasel.bolo to hrozne,ked sa mi dusila na rukach,modrela.inac pristupujes k dietatu vtedy.nastastie je uplne zdrava.s metodou "vyplakavania"som zacala az potom.aj to len postupne.nie naraz.poznam svoje dieta,viem,kedy vymysla a kedy je to o bolesti alebo nieco take.kazda z nas pozna to svoje.praktizuje len to,co vyhovuje jej a jej dietatu.ja nikomu neberiem ziadnu metodu.u niekoho zaberie to,u ineho zasa ono.u nas zabralo toto a nebolo to az take velmi stresujuce

tittika
22. jan 2011

@valika_val takze doobeda dnes 40 minut 😒 tak isto vstane ako pri prvom vecernom zobudeni 😒 len vecer je asi viac ospaly tak zaspal po flaske vcera ihned

valika_val
22. jan 2011

@tittika
este sa vratim, ale zatial poviem, ze viktor je dost maly na rezim 😉 pamatam si, ze ten moj spal vo veku tvojho syna kazde dve hodiny po pol hodke 😉 v lehatku v obyvacke. potom som ho zacala ukladat do postielky, tam mi spal aj hodinu. a v kociku prespal hodinu a pol, dve hodiny, na vzduchu to bolo stale omnoho viac.
takze vlastne je vsetko v poriadku. dolezite je ale oddelit denny a nocny spanok. cez den nech si spi kde chce, kolko chce, podla toho, ako je unaveny a kolko mal podnetov. ale ked sa bude zvecerievat, tak si vyrataj ten "spravny" interval, aby si ho zabavila, resp. udrzala do pevnej hodiny, kedy chodite spinkat. u vas by som to stanovila najneskor na 19 hod.
a po par dnoch by sa to podla mna upravilo...
v kazdom pripade by som viktora nenutila do niecoho, co nechce, alebo nevie. ak nevie spat s cumlom, nech nespi. a ak chce spat s cumpom, tak sa ho musi naucit udrzat (skuste aj ine, alebo mu kup ten cvacsi 6+) 🙂

vitalka1
22. jan 2011

@ma.cka ahoj, ako som už včera písala, môj syn je myslím ešte horší ako ten tvoj čo tak čítam, poviem len jedno, ja som prečítala knihu asi 5X a riadila som sa podľa nej, nemala som sa s kým radiť, lebo až teraz som našla tú diskusiu, skús si prečítať knihu, mne naozaj pomohla, lebo moje dieťa nielenže nespalo ale v kuse plakalo, teraz ho dám pekne do postieľky, pohladím, dám pusinku a spinká, bez hojdania, čičíkania, skákania na fit-lopte a podobných somariniek, a vôbec neplakal dlho, v tej knihe je presne rozpísaný čas, teda intervaly kedy treba k dieťatku prísť a utíšiť ho aby nebolo ustráchané a myslím si, že o týraní nemôže byť ani reč. pa.

ynez75
22. jan 2011

@tittika u nas to bolo presne take iste.mala mala zo mna zivy cumel az do obdobia,kym som neprestala kojit.teda do 7.mesiaca.bola som totalne vycerpana.ani ona nechcela a stale nechce normalny cumel.ked som stratila mlieko,zacala som jej davat flasu,ktoru odmietala.bolo to kopa nervov z jej strany.cimel nie,flasu nie.plac a plac a plac.ale nakoniec sa naucila.co ine jej zostavalo.tiez som to riesila tak,ze som jej namiesto kojenia davala cajik,resp.vodicku,kedze odmietala flasu s mliekom..inac suhlasim s tym,co ti radila bubelko.aj co sa tyka spanku.do tych 6 mesiacov,by som ja osobne,kvalitu spanku nejako neriesila.aj u nas to bolo kadejake.raz dobre,inokedy totalne zle.az ked mala8 mesiacov,som ju ucila spavat samu v postielke,dovtedy sme spavali spolu na posteli.mala som ju ucit v postielke skor,lebo si uz zvykla velmi na mna,ale co bolo,bolo.teraz je uz vcelku dobre

vitalka1
22. jan 2011

ešte jedna rada pre všetkých v tejto diskusii, radím prečítať si knihu!!!

fem
22. jan 2011

@ynez75 urcite ste to mali tazke, je mi luto, neodsudzujem ta, vies, len som chcela upozornit na jeden fakt, ze to nie stale univerzalne a vzdy funguje, najma u starsich deti...preto je nebezpecne to mamickam radit bez vyhrad...ale treba upozornit aj na rizika, to je objektivita...napr. take 13 mesacne dieta, kde by sa mala ukoncit zdarne separacia, dietatko uz chce byt samostatne, chce sa odputat od mamicky..atd..tak prenho toto vyplakavanie moze byt velmi skodlive, po prve, preto, ze je ho socialne potreby su omnoho zlozitejsie, nie je tak hlupe , aby dalo so sebou manipulovat, na druhej strane nie je tak rozumovo mudre, aby dokazalo pochopit, preco ma mamicka opusta, ze to je akasi nutnost...potom nastava situacia, ze dieta sa od matky nedokaze zdarne odputat, pretoze v case, ked potrebuje najvacsiu doveru a uistenie od matky, je nahle prerusena, potom nemoze si dalej budovat pozitivne socialne vztahy, sirsie vztahy s inymi ludmi na modeli vztahu k matke..takze efekt, je taky ze separacia sa zbytocne predlzuje a miesto zavrsenej istoty a dovery vo vztahu k matke prichadza opak...takze akokolvek paradoxne to znie..ked ta dieta zavola, tak prides..nespocetne krat..a ono pochopi, ze si tu prenho, a ze sa moze na teba spolahnut, preto sa bude citit aj fajn, ked je sam...najprv ta zavola 10x, tak len 5x, tak len 2x , a tak ani raz..spi spokojne celu noc...aj sam , aj v postielke, aj v inej izbe...
@janus32 asi preto, ze mas starsie deti , tak vies, ze ziadne radikalne riesenia nie su trvale...ze spanok moze cokolvek narusit, vies, ze skor sa treba snazit chapat, co dieta preziva, pomoct mu, aby sa opat dostala do pohody...atd..je to tazke rozumiet dietatu, najma vtedy..ak dieta nedokaze presne vyjadrit, co potrebuje...

ynez75
22. jan 2011

@fem ja nie som odbornik.ani sa tomu nijako nevenujem.viem len tolko,ze cim je dieta mensie,tym asilepsie.jasne,ze keby moja mala uz chodila,vyliezavala z postielky a vkuse za mnou behala,by som nieco take ako dat do postielky,zavriet dvere a odist,praktizovat nemohla.zasa ale musis poznat to svoje dieta,ci mu naozaj"len "chybas a staci,ze ho vezmes za rucku a pekne zaspinka a prespi celu noc,alebo naozaj len trucuje a vymysla a potrebuje dohovorit,ci aj tapnut po zadku...moj nazor...ja kebyze dokazem malu uspat tak,ze jej staci,ze som pri nej a spokojna zaspi a spi celu noc,neriesim ziadne metody.ale moje dieta nespava od narodenia.ani dni ani noci a malo uz totalny deficit spanku.ja som skusalo vstulinko a az toto zabralo.a samozrejme upravit rezim tak,aby chodievala spavat nejneskor o 18.00 hod a ostatne sa vyvija od toho.tiez som s tym nezacala natvrdo,ale postupne,pomaly.teray nastastie uz vie pekne spavat aspon v noci,bez budenia,alebo ked s nim,tak neplace,len sa hra a sama opat zaspi...preto mozem tvrdit,ze mne/nam to pomohlo

zelmirka1
22. jan 2011

neda mi vyjadriť svoj nazor, pride mi naozaj smutne ak matka hoci aj v dobrej viere naučí diatatko zlym navykom pri zaspavaní, neustale nosi na rukach, koji, skáče na fit lopte, preklada bábo hore dole z postielky do svoje postele....
a robi to prve mesiace a zrazu neskor zistí že u to nejde a nechce byť otrokom a zvoli metódu kontrolovaného plaču.
Takže to nezvladla ale musí naučiť dieta spinkať lebo je to pre neho dobré. Ja napríklad poznám maminu chlapecka ktorá túto metodu uplatnila okolo 8-9 mesiaca, síce bojoval 10 dní ale naučila ho zaspávať. Fungovalo to celkom dlho, a zrazu v 3,5 rokoch začal malý zle spávať, budí sa, kričí a nakoniec po roznych vysetreniach ked nenasli ziadnu príčinu to pripísali niakych psychickým problémom, teraz s ním spí v izbičke a sama povedala že lutuje že to takto riešila. Samozrejme ze cez den je to chlapček ktorý ľubi svoju maminku, ale to čo máme v podvedomí v nás ostáva celý život a ovplyvní všetko to aký budeme.

A ked už ide o to ako naučiť dieta zaspávať. Tak v prvom rade od začiatku sa snaziť nájsť vhodný režim a postupne ako bábo rastie tak zavádzať správne rituály. Jasné že niekomu deti spia ukážkovo a niekomu nie, ale nepoznám vo svojom okolí dieťa ktoré by sa niekedy v noci nezobudilo a neplakalo, je to normálne. Napríklad moj malý zaspával dobre do 5 mesiaca, potom sa to zmenilo a musela som byť pri nom. Kedže zaspal za chvílu a chcel ma pri sebe tak som to neriesila. Mna napríklad knizka pomýlila lebo si písala časy ako spí a kedže to bolo každý den inak a ešte sme mali obdobie že malý vstával o 5 ráno bola som riadne vystresovaná. Ziadna rada ako upraviť rezim nepomohla a budil sa stále o 5 ráno. Nakoniec som to vzdala a za tri mesiace sa to upravilo samo a bez placu.
Takisto nocné kojenie, knizka píše ze o 6 mesiaca nemusí v noci bábo papat. Je to velmi individuálne a netreba to brat doslovne. Napríklad moj maly v 6 mesiacoh pil ako o zivot, tak som to neriesila. Az ked som cítila že už tolko netaha ale sa len ukludnuje naucila som v noci nepapat a islo to aj bez placu. Jednoducho som posúvala nocné kojenie a tisila inak a postupne som kojila len raz nadránom. Tak od 9 mesiaca v noci nepapal. Nikdy som nemala strach ho zobrať ku sebe do postele ak náhodu chcel ze si zvykne. Spí sám v postielke bez problémov a ked to potreboval raz za cas bol pri mne. Pisem to len pre to aby maminky videli ze to ide aj bez kontrolovaného placu, fakt sa to dá, treba vedieť odhadnúť správnu chvílu kedy sa to dietatko naučí. Napríklad samého som ho naucila zaspávať okolo 15 mesiaca, nemerala som ziadne intevaly, proste som prisla vzdy ked sa ozval, ulozila, pohladila a zase odisla. Pripadá mi divné aby som merala minúty kolko place kedy mám k nemu isť. Doteraz nikdy neplace v postielke aj ked sa mu nedá zaspať, vie ze maminy ked ju potrebuje príde. Nikoho neodsudzujem ale skúste sa vzit do mysle babetka, ktoré prvé mesiace hýckame ako najviac vieme a zrazu ho necháme plakať lebo teraz sa musí nieco naučiť. Nevie sa inak ozvať len plačom a ak dieta place hodinu a pol tak to uz je naozaj prehnané. Skusme viac pocúvat materinský instinkt a hladat riesenie, dá sa to aj bez placu, verte tomu ze hej, pracovala som v materskom centre a tolko skúsenosti si vypocula a snazili sme sa vzdy maminke pomoct. Kazdá z nás predsa chce byt oddýchnutá a uzívať si dietatko.









berenika39
22. jan 2011

@zelmirka - super, tohle by si měly maminky přečíst ještě před onou knížkou🙂))

kaja73
22. jan 2011

@ynez75
@valika_val Baby tuto noc sme mali šoky.Po tom čo som pisala layle o nasom nočnom spani,že si maly udiera hlavičku,ma napadlo jedno riešenie.Mame aj cestovnu postielku-tam sa hlava udriet neda- a tak sme ju pripravili na spanok,dala som tam matrac z normalnej postielky.Kedže sa nam už dve posielky nezmestia do spalne,tak sme mu ju dali do detskej-na skušku.Kym spaval prvych 8m sam v drevenej pstielke,tak spal na alarme,vedla mna už nie,ale kedže išiel do druhej izby ,tak sme sa chceli poistit a dali sme mu tam alarm.Večer krasne v priebehu 10 min zaspal v postielke-ja som bola vedla neho,ale nič som nemusela robit a za chvilku bol tuhy.Spat sme šli s mm okolo pol noci,dovtedy som ho bola 2 krat kontrolvat a všetko bolo OK.Tak sme si lahli.O pol 1 sa ozval alarm,utekala som do izby takmer na 100 percent presvedčena, že ide o plany poplach,aj ked sme ho dovtedy nikdy nemali.Ale maly sa na alarm neprebral,ani na prihovaranie,ani na krik ani na zdvihnutie.Trvalo to asi 30_40 sek,kym jemne zamraučal.Ja som už bola mrtva strachom.Už som ho pochovavala.Ked sa prebral,išiel hned ku mne do spalne.Doteraz nevieme, čo to bolo,ale chcem verit, že len silno spal-kedže ho nič nerušilo a asi upadol do velmi hlbokeho spanku.Iste je však,že ho tak skoro do druhej izby už nedam.Ale s tou postielkou to skusime v spalni.Určite však nie hned teraz.Potrebujem ho počuť par noci tesne vedla mna dychat,inak sa od nervov zblaznim.To je des,keby sa toto nestlo,tak mame problem vyriešeny.Takto som akurat vyklepana a tak skoro na to nezabudnem.Teraz som ešte viac presvedčena o potrebe spania s babetkom v jedej izbe a určite to menit nebudem.Ale ako hovorim tu postielku časom skusim znovu.

petronelas
22. jan 2011

@bury
@ynez75 vím to,že se to nespí praktikovat když je nemocný.Taky jsem to respektovala a byla u něho dokud neusnul.Věděla jsem,že mně potřebuje.
Nikdy bych ho nenechála vyřvat kdyby měl horečky.
Teď už týden nemá nic,tak jsem se k tomu vrátila.Ale doteď jsem to dělala tak,že jsem k němu chodila v určitých intervalech.Někdy jsem ani nedodržela ty časy,jak jsou napsané v knižke.Věčinou to bylo podle instinktu. 😉

petronelas
22. jan 2011

@ynez75 dnešní noc:
spal až do 5 rána dala jsem mu mlíčko a spal do 7,30hod. 🙂

layla84
22. jan 2011

@berenika39
d🙂 iba sa smejem.. dieťa som nespomínala preto, lebo o výhodách zdravého spánku pre samotné dieťa a o katastrofálnych následkoch dlhodobého spánkového deficitu na vývoj mozgu dieťaťa snáď nemusíme diskutovať...

layla84
22. jan 2011

@fem

Prepáč, ale moje rady sú trvalé. Spánok sa zlepší natrvalo. Ja neradím len vyplakať, ale učím mamičky aj AKO a KEDY je to správne urobiť. Učím ich sledovať svoje deti.. problémy so spánkom sa už nikdy ani jednej mamičke nevrátili. Ani po chorobe, ako tu tvrdíš, lebo choroba naruší spánkový režim max. na pár týždňov, ale po uplynutí choroby sa dlhodobo dobre oddýchnuté dieťa krásne vráti nazad na správny spánkvý režim. Moje dieťa bolo raz choré - nie veľmi, ale dva týždne malo soplíky, ktoré ho budili aj v noci, spánok sa nám na 3 týždne rozhádzal, ale týždeň po uplynutí choroby sme boli zase všetci rovnako dobre vyspatí ako predtým. Jednoducho DLHODOBO dobre a zdravo oddýchnuté dieťa má režim natoľko pevný a stály, že, prepáč, asi ťa sklamem, nijaká choroba ho nemôže narušiť na dlhšie ako cca týždeň po samotnom jej uplynutí.
Potvrdené to mám na vlastnej skúsenosti, z odbornej literatúry, a tiež od mnohých mamičiek, ktorým som radila - zatiaľ stopercentne, ani jedna nemusela už nikdy viac nechávať dieťa plakať kvôli spánku, a to ani po chorobe. Aj po chorobe či dovolenke sa dobre vyspaté deti dokážu nádherne a rýchlo vrátiť k zdravému spánku.

Takže týmto sa ti aj škoda oháňať. Ak sa ti stane, že tvojmu dieťaťu choroba režim rozhádzala, znamená to len toľko, že ten režim nebol v súlade s vnútornými hodinkami tvojho dieťaťa, teda jednoducho, že bol nezdravý a nedostatočný.

Môj syn (2 roky) plakal celkovo za celý život kvôli spánku menej ako 5 hodín. Inak plače len keď je hladný, keď si ublíži, keď mu nedám niečo, čo veľmi chce alebo keď niečo vyvedie a ja ho vyhreším. Ale kvôli uspávaniu, únave či spánku neplače nikdy, do postieľky sa teší a sám pýta, keď je čas a spinká rád a veľa: 15-16 h denne takmer celé dva roky, ešte teraz spí toľko. Teraz mi napíš, či tvoje dieťa plakalo kvôli spánku a únave menej alebo aspoň porovnateľne..

layla84
22. jan 2011

@kaja73

Neboj sa, iba strašne silno zaspal, dlhodobejšia únava sa zbiera a kumuluje, a keď má dieťa možnosť to dospať, zaspí hlbšie a na dlhšie, pretože to potrebuje. Aj ty, ak by si bola dlhodobo nedospatá a zrazu dostaneš možnosť nerušene spať, asi by si zaspala ako dudok a nezobudilo by ťa ani zemetrasenie... viem, ja som zažila také stavy po cestovaní na druhú stranu zemegule.. 30 hodín aj viac sa vezieš, vláčiš tašky, cestuješ, a potom ešte časový posun a únava je taká, že nevládzeš stáť na nohách. Po páde do postele z nej nie som schopná vstať aj 12 hodín a nezobudilo ma ani zemetrasenie, a to doslova, ktoré v tej krajine vtedy, práve prvú noc, keď som tam prišla, bolo. Známi tiež boli na mňa nakúkať, lebo sa báli, či žijem, keď sa nehlásim ani po takom randále... a ja som len spokojne dospávala, čo bolo treba.

kaja73
22. jan 2011

@layla84 V to dufam aj ja,ale tie pochybnosti cloveka zožieraju.Inak on by nemal mat daky spankovy deficit.Už 4m mi celkom pekne spinka.V noci tych 12 h a cez den od 1 a pol h aj do 3h.A je aj kludny aj rychlo zaspava.Ale to ticho vedla neho asi spravilo svoje.Dufam v to.Ale teraz si ho potrebujem odsledovat. 🙂

valika_val
22. jan 2011

@kaja73
mrzi ma ten zazitok v noci. no myslim si, ze to bolo tym, ze cestovna postielka nema taky vhodny rost, na ktory by sa dal polozit monitor.
nam sa raz tiez spustil, samozrejme falosny poplach, lebo ked som vbehla do izby, maly spal v postielke na sirku, uplne pri nohach a monitor ho uz nezachytil. spokojne si odfukoval, aj ked v izbe hukal alarm, bolo to neznesitelne. a on sa nezobudil, iba sladko zakrochkal, ked ho manzel presuval do stredu postielky.
ja som nemohla, odpadla som na postel a triasla som sa este 5 minut 😀

nam sa posledne dve noci zas vsetko pokazilo, vstava pred polnocou 2x, po polnoci aspon kazde dve hodky, asi som ho naucila na pitie vody ☹ 😒 takze dnes donho tlacim cajik, vodu, stale, ked ma napadne. a v noci ideme zas na system utisit bez cohokolvek. 🙄

fem
22. jan 2011

@layla84 no vidis, a presno o tom hovorim...ze jednoducho sa vracias do normalu, bez vyplakavania, a tak je to mozne vzdy...aj s nasadzovanim rezimu, aj odburavanim zlozvykov...presne..tak...len treba poznat viac moznosti dietata dane veku...inak budem k spankovemu rezimu dietata pristupovat ked ma 3 mesiace, inak ked ma 8..inak ked ma 1 zlozvyk, inak ked ma kombinaciu zlozvykov...atd...len treba sa viac nastavit dieta , obetovat 1 tyzden navyse...
vidis a neviem ci by som spocitala spankovy plac do hodiny u nas..ale vazne...vies co je cielom, docielit, ze dieta ti plakat nebude , jednoducho preto, ze doveruje tebe, prostrediu, ma dostatocne vyvinutu funkciu sebauspokojovania, a nie je otrokom zavislosti a zlozvykov podmieneneho spanku....to je uplne vsetko...a jasne, ze sa to matke aj dietatu zuroci, lebo si vzajomny vztah a doveru upevnia a dieta v prvom rade nadobnudne kladny vztah k spanku vseobecne...popr. to , co to bolo povedane, ze sa nepestuju ziadne nevedome zarodky fobii...pretoze tie sa nemusia priamo ukazovat spanku, ale napr. cez den atd.
treba pestovat vacsiu informovanost ohladom spankoveho rezimu a jeho dolezitosti ale aj pestovat flexibilne ponatie zrucnosti na jeho dosiahnutie..to je v rukach matky...dieta sa spanku uci...a vzdy je kamenom uspechu dovera a rozvinutie funkcie sebauspokojovania...

bocinka
22. jan 2011

@petronelas super noc, my teda taky.... v rámci možností, v jednu opět vzhůru, ale nechtěla nic, jen mrčela asi patnáct minut a spala do sedmi.... paráda, už druhou noc ani kapka mléka.... 😵

dlabinecka
22. jan 2011

@layla84 Ahoj, můžu se zeptat odbronice? Moje dcerka spí celkem slušně. usíná kolem 21hod ( bez potíží ve své postýlce, v mé přítomnosti), a spí do 7,30-8,00hod. Mezitím se obvykle dvakrtá vzbudí na kojení ( kolem 1,00 a kolem 4,00) Bude jí 8 měsíců. Je čas noční kojení řešit, nebo myslíš, že se ho nakonec vzdá sama? Samozřejmě se nebudí hlady...

weirdo
22. jan 2011

@layla84 - ahoj, doteraz som nejako nedostala od Teba odpoved na moj dotaz este z decembra, aj som pisala IP aj mail ... kazdopadne uz to riesit nemusis, nejako sme sa zariadili, zladili a fungujeme k spokojnosti vsetkych. Pekny den 🙂

berenika39
22. jan 2011

@layla84 negativa pro dítě, které pláče, je neštastné, nemůže se dovolat pomoci, samozřejmě v rámci alibistického přístupu nevidíš. sundej klapky z očí🙂.

kaja73
22. jan 2011

@valika_val Vieš mna ani tak nevystrašil ten alarm-tiež som si myslela ze chyba je v tom rošte,ale to, že nereagoval.Držala som ho v naruči už dobru pol minutu,aj som ho zatriasla a on nič a predtym som sa mu už prihovarala aj som na neho zakričala a nič.Bol odvisnuty ako handrova babika-to ma vystrašilo.Triasla som sa ešte hodinu po tom a zaspala som až nad ranom.Stale som ho sledovala. 😒

inkinka
22. jan 2011

@layla84 moje dieta prestalo spavat cez den ako 8mesacne. Nezaberalo nic, nespalo a nezmenilo sa to. Aky mas na to nazor? Naucila by si taketo dieta cez den spat?