Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzkat1
30. sep 2010

@marika13 no teraz dufam ze sa neurazis🙂 ale napisala by si ju aj keby bola nezmysel🙂 lebo autor tej knihy si nemysli ze to je nezmysel..ani ty by si si to o svojej nemyslela...

berenika39
30. sep 2010

samozřejmě že každý píše to, co se prodává, bez ohledu na to jaký smysl to má. a on možná opravdu myslel, že je to geniální metoda....škoda, že zůstal osamocený, nikdo nic podobného už nepsal, nešířil, nikdo ho nenásledoval, naopak - vyšly knížky o tom, jak je to pro všechny zúčastněné klidnější, přirozenější....

zuzkat1
30. sep 2010

@berenika39 ja som dokonca pocula, ze aj sam autor uz poopravil svoj nazor...

martinka17
30. sep 2010

babenky, ste trochu mimo tému, to nie je o správnosti tejto knihy ani o autoroch ani o matkách mučeníčkach. Je skôr pre maminky, ktoré hľadajú pomoc touto metódou a nepotrebujú čítať, že sú sebecké, že nemilujú dieťatko a podobné "nezmysly" 😉

ma.senka
30. sep 2010

jej baby, vy ste sa tu teda riadne povadili 😀 😀 uz aj admin zasahuje, zalozme temu "podme sa povadit" 😀 😀

ma.senka
30. sep 2010

inak pisala som, ze skusam maleho uspinkat bez didi. predvcerom plakal, kopal, vcera ma aj zbil, no a dnes? bol ako maciatko. Kym som mu porozpravala rozpravku sa valal cely cas po mne, fakt ako maciatenko. Som ho nadojcila, potom rozpravka, potom chcel zas didi, som mu povedala ze mliecko uz spinka a ked sa rano zobudi, bude aj didi aj mliecko, skusil troska sa pojedovat - ale fakt to trvalo asi pol minuty, no a potom - do 15 minut zaspinkal.. Prituleny pri mne, zlatenko moje. Dufam, ze sme na dobrej ceste, ze to tak uz zostane aj zajtra aj pozajtra a stale... 🙂

pa, dobru noc, dakujem za rady a nazory 🙂

martinka17
30. sep 2010

@ma.senka paráda, blahoželám 😉

bocinka
30. sep 2010

Ahoj holky, můžu se přidat... mám v plánu podle téhle metody naučit malou spát... do půl roku mi spinkala bez koja krásně celou noc, pak chtěla jíst jednou, odstavila se mi a teď k ní vstáváme i 3x na UM.... i doktor mi řekl, že by neměla takhle v noci jíst a pít čaj.... takže se na to psychicky připravuju.... 😔 😔 😔

vlastovka385
30. sep 2010

@berenika39 Já prostě nemám ráda, když tady některé maminky píšou, že chtějí jiné odrazovat od této metody. Samozřejmě uvítám i názory opačné, super, že tu uvádíte i jiné zdroje, maximálně souhlasím, že by si měl člověk poshánět co nejvíc informací a pak se rozhodnout. Ale byly tu i maminky, co opravdu používaly nevybíravé metody a srovnávaly tuto metodu s mučením dětí, jenom aby ostatní odradily a v podstatě přirovnávaly ty, co to zkoušejí, k lidem, co týrají své děti. Jednu dobu tato diskuse opravdu byla na hraně, proto jsem tu dlouho nebyla.

berenika39
30. sep 2010

@vlastovka385 ok, to chápu.

benne
30. sep 2010

@ma.senka ...zalozme temu "podme sa povadit"... asi by nesplnala pravidlá fora 😀 😀 😀

vivien6
30. sep 2010

ja dodam k tej knihe... ja neviem kde je napisane ze dieta musi vyplakat dusu aby sa naucilo spat vo svojej postielke...jake mucenie... ze nejake deti si potrebuju pred spanim poplakat na par minut nebudem hned s toho robit stresy... napriklad moju zaspavam uz dlho v jej postielke.. neplace o dusu trosicku si poplace presne ako ked lezi na zemi lebo sa jej to nepaci... ale tak ju pohladkam nieco jej vypravam spievam hraje sa z macikom a zaspi.. niekedy hned niekedy po hodine..dieta sa musi naucit aj samostatnosti.. ja nenechavam malu samu ked nespi. radsej budem pri nej sediet hodiny nech sa nauci a uci pekne hajat ako jednoducho chcem mat pokoj tak si ju zoberem ku sebe.. su dni ze si ju vezmem ale to sa nestava casto...

anaitat31
30. sep 2010

Ahojte, ja ešte nie som mama, ale chcela by som sa opytat, ci tu niekto ma skusenosti s baby hammock, je ich niekolko typov. Mate alebo skusali ste to niekto? funguje to naozaj tak uzasne? Zlepsilo to zaspavanie,spanie babatka?

https://www.youtube.com/watch?v=aBpQ_fxoBrM


https://www.youtube.com/watch?v=9NAIbx-ZHns


https://www.youtube.com/watch?v=WF9GRbgRrCg


Necitala som celu diskusiu, vela stran, takze ak to uz bolo preberane tak sa ospravedlnujem. 🙂

bubelko
30. sep 2010

@anaita131 ja som mala baby dondolo http://www.dondolo.ch/en/index.html
pri prvom som nemala a ani nepotrebovala. pri druhom sa mi osvedcilo - velmi. sice zo zaciatku tam nechcel byt (asi prvy mesiac), ale potom sa mu tam velmi zapacilo a spaval cez den len tam. do pol roka v nom vydrzal, potom uz mu to bolo male 😉

sussanah
30. sep 2010

@anaitat31 kamaradka mela neco podobneho, neco jako zavesnou sit/postylku, ale jeji male to nijak nepomohlo (myslim, ze ji bylo neco pres mesic, kdyz to zkouseli). Me to prijde vlastne podobne jako kdyz houpas v naruci, jen mene fyzicky narocne 😉 Ale hodne to zalezi na mimcu. Na tvem miste bych nic tak specifickeho asi nekupovala, proste bych pockala,az se mimco narodi a jake bude a co bude vyzadovat. Predem nikdy nevis 🙂

haanaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlastovka385
1. okt 2010

Holky, mrkněte do pasu, jsem v šoku a nevěřím svým očím.

danka275
1. okt 2010

@ma.senka presne to iste robi aj maly, najprv som mu dala deku, odkopaval sa, potom detsky paplon aj tak sa odkope a teraz ma zase deku ale rano je stale odkopany, ma studene ruky, kurime uz aj my ale v krbe, v noci vyhasne tak rano je trochu v spalni zima ako to riesit ty? Na spaci vak je podla mna uz veliky.

danka275
1. okt 2010

@sorciera24 dik za radu a podla teba uz to mozes skusit aj na mojho maleho ked ma len 9 mesiacov a dva tyzdene? Myslis ze uz to neni o hlade, napr. dnes o piatej uz vela nepapal len si trochu cucol a to bolo vsetko a za chvilku zaspal.

sorciera24
1. okt 2010

@danka275 tazko povedat....ako vravim, kazde dietatko je ine....aj vekom sa meni...ale ja si myslim, ze hladom to uz nie je...ja som pockala do roka, ale ked som videla, ze zabralo, som si vravela, ze som mohla skusit aj skor...urcite by som skusila okolo 10. - 11. mesiaca.....vsak skus a sama uvidis ako bude reagovat, ci uz je pripraveny.... 😉

danka275
1. okt 2010

ok dik tiez som chcela pockat aspon do 10 mesiaca, vdaka za rady. prajem vsetko dobre.pa

bubelko
1. okt 2010

@vlastovka385 gratulujem a myslim, ze pohar sektu to pokazit nemoze 😀

martinka17
1. okt 2010

@vlastovka385 blahoželám 😀

ináč neviem, ale tuším práve v tejto téme niekto písal, že dieťa by v noci nemalo často piť, pretože to príliš zaťažuje obličky. To len ako taká poznámka pre maminky, ktoré sú pyšné na fakt, že koja aj 10 krát za noc deti staršie ako rok. Myslím, že jedného dňa to na nefrológii oľutujú, že robili dieťaťu cumlík 😖

michalag
1. okt 2010

Ahojte, mozem sa pridat?

mam doma 5 mesacnu dcerku a cez den spava teda katastrofalne 10-30 minut (doobeda a aj poobede) ale to uz je maximum, ked aj zaspi tak sa zacne na mna usmievat ale za chvilku uz je nervozna lebo je opat unavena a takto mi spi zhruba 2-3 tyzdne ..... vecer okolo 18:00 je nervozna uz sama zo seba a totalne unavena, vobec neviem ako ju uspat na dlhsie ako len na tych par minut, noc mi prespinka celu ..... ak mate nejake dobre rady, prosiiiim velmi velmi uvitam

sorciera24
1. okt 2010

@michalag deticky v tom veku tak spavaju...aj moj maly od 5 mesiacov a dost dlho spaval cez den tak 3krat a amx. po polhodke...to sa upravi.....ty mozes byt rada,ze ti spi celu noc... 😉 tu o takom niektore len snivaju 😉 a aj kazde dieta je ine...niektore nepotebuju spat cez den az tolko,alebo vobec...halvne ked v noci spia.... 🙂

lujza123
1. okt 2010

Podla mna kojit 10 x dieta za noc je sialene. Obzvlast take ktoremu taha na rok. Ved nieje problem jednu noc dat materske mlieko z flase a zistit kolko vypije. Ak je hladne, treba mu dat sytejsiu veceru tesne pred spanim. Ak sa potrebuje len ukludnit tak cumel, deku do ruky na zmolenie, caj od smadu, pritulit si dietatko poleziacky......... a jasne ze bude protestovat prvu noc, druha bude lepsia. Pekne prespi celu noc, nadranom sa nakoji , babetko bude vyspate a mama tiez....a rychlejsie sa takto nauci 7 mesacne babo ako ked bude mat rok a pol.

martinka17
1. okt 2010

@lujza123 pekne si to napísala, ja som to nemala strašné,ale keď sami na 15 mesiacov začal naspäť budiť na 16 chcel cicinu každé 2 hodiny, tak som to stopla. Dostal len čaj. "Bojovali" sme 6 týždňov,ale teraz pekne spí, síce sa zobudí, pokričí že chce dudu, ale stačí dať čaj a spí pekne ďalej. A obaja sme spokojný, on aj ja vyspatí 😀

zuzkat1
1. okt 2010

@lujza123 kojenie nie je len o jedle a piti,ale aj o potrebe byt pri mame, o citovej vazbe a tuleni sa... caj proti smadu je pre kojene babo absolutny nezmysel, najma pre male... moja ma osem mesiacov a nepije ani vodu ani caj...dudel len kazi prisavanie sa a sytejsia vecera pre sedemmesacne babo je tiez hlupost (7 mesacne kojene babo este ani nema jest veceru) ...sytejsia vecera a la kasa len zbytocne zatazi na noc zaludok... a davat pit z flase kojenemu NIE... moze zacat odmietat prsnik...

martinka17
1. okt 2010

@sorciera24 môj spal do narodenia 3 krát po 30 minút denne, v noci sa budil.....poznám to, ale nič sme nevymysleli, nakoniec som si zvykla. Budil sa tak 3 -4 za noc, tak som to neriešila 🙂

michalag
1. okt 2010

@sorciera24 lenze ona je po chvilke zase unavena len sa premaha a podla mna aj by spala