Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kaja73
15. jan 2011

@ynez75 Držim palce nech sa ti to podari.Ja som tento pristup so staršim synom nezvladla.On bol vytrvalejši v plači ako ja v počuvani plaču a aj si pruh vyplakal ☹ Takže teraz už tieto metody u nas nehrozia,ale uplne ta chapem.Keby som nemala skusenost so staršim synom taku,aj ja by som tuto metodu skušala,ked sme mali s mladšim problemy. Naštasie sme ich zvladli aj bez plaču. 😉 Takže, ked si sa už odhodlala,tak sa držte a pevne nervy. 🙂

valika_val
15. jan 2011

@kaja73
vcera v lekarni mi teda homeopatka (alebo "len" poradkyna"?) vyslovene neodporucala thuyu... vysvetlovala som jej detox, a ona ze nie nie nie a nechcela mi ju dat. ze mam skusit chamomillu 😒 tak som si nechala poradit, ved co ine som mohla robit.
mam poslat manzela, nech kupi thuyu a rovno ju nasadim tak, ako si mi pisala?

ynez75
15. jan 2011

@kaja73 ach dakujem.poviem ti,ze prvu dceru som ani nevedela,ze mam.tiez spavala so mnou v posteli koli kojeniu aj koli mojmu pohodliu a bez problemov som ju naucila zaspavat samu.aj mi dlhsie spavala,ako tato mala.je strasne vytrvala v placi.ved aj ja sa bojim,aby sa jej nieco nestalo,aj na ten pruh som uz myslela,tak neviem ako dlho to tymto stylom zvladneme.povedala som si,ze tyzden a koncim.ja som taky makkys a slaboch.ale booooooooooooooze ako velmi by som potrebovala mat aspon pol hodinu pre seba.nechcem ani viac.len chvilku vypnut.uz ma aj depky zacinaju chytat,ved ani nikam nechodima ani sa s nikym nestretavam.vkuse som len doma 24 hodin s detmi a ten plac vkuse.som stastna,ze mam svoje deti,ale niekedy je toho na mna naozaj privela.na vsetko som nejak sama....inac,mam taky pocit,ze ta chamomilla zabera.uz nie je taka strasne nervna.aj ked prave teraz sa to o nej povedat neda 🙂

kaja73
15. jan 2011

@valika_val Chamomila rieši nervozitu dietata,je to pomerne často použivana homeopatia,preto o nej v lekarni vedia viac ako o thuyi.Ta thuya ma uplne ine indikacie.Takže sa rozhodni ako mysliš,ale thuyou nič nepokaziš.Maximalne nezaberie.Ta sa dava na odstranenei vedlajšich vplyvov po ATb, ale aj očkovani,plus ma samozrejme aj ine indikacie-je ich dost.Ved si to pozri na internete.

kaja73
15. jan 2011

@ynez75 Presne tie iste pocity som mala aj ja ,ked sa mi Patko budil tych 15-20 krat za noc s užasnym revom.Je to fakt des.Ved uvidiš,vam možno tato metoda zaberie. 😉

valika_val
15. jan 2011

@kaja73
ved ja som si to pozrela a nastudovala! neodvazila som sa ale lekarnicke talcit do hlavy, ze thuya je dobra, lebo mi o nej napisala kaja73 😀 tak som jej povedala, ze od nej si necham poradit davkovanie. ocakavala som, ze mi sama povie to iste, co si pisala ty. velmi ma prekvapila zamietavou odpovedou. a ked som jej vysvetlila este aj dalsie veci, na ktore by sme my s muzom chceli thuyu brat, tak uplne cuvla, ze v ziadnom pripade. asi ked som spomenula cysty ovarii 😀 😀 😀 😀 nevadi.

skusim este tu chamomilu, ale rada by som aj thuyu. prosim ta, napis mi este raz, ze MOZEM 😀 ty si moj guru, takze dam na teba, na tvoje odporucane davkovanie, kedze lekarnicka ma s thuyou poslala doriti... tak mozem, ako si napisala? poslem muza po nu? 😉

dlabinecka
15. jan 2011

Ahoj, že se cpu.. nečetla jsem všechny příspěvky, takže můžná střílim uplně vedle, ale nám celkem pomohla Pulsatilla, když malá měla neustálou potřebu být v mé náručí...

kaja73
15. jan 2011

@valika_val moj mm nabehol do lekarne a len povedal že chce kupit thuyu ,oni ju nemali,tak nam ju objednali z lekarne v Nitre a bolo.Nik sa nič nepytal.Teraz už vo velkom pre nas z tej Nitry objednavaju rozne homeopatika-či už na nadchu,kašel,bolesti brucha atd.Cca 8m sa liečime už len nimi a maximalne prirodnymi atb.Zatial to funguje.to davkovanie a riedenie som ti pisala,že?

kaja73
15. jan 2011

@dlabinecka Ano ta sa dava pri precitlivelych detoch,znižuje ich plačlivost.Ale citlive su na nu hlavne blondave deti.Inak tiež sa dava aj na vlhky kašel cez den a suchy v noci.Asi je tam rozdiel v riedeniach.

dlabinecka
15. jan 2011

@kaja73 Opravdu? Dcerka je brunetka 🙂 Ale celkem to zabralo. Dcerka byla neutišitelná.. Zdá se, že homeopatikům rozumíš, můžu se zeptat na Tvůj názor na sedalii??

kaja73
15. jan 2011

@dlabinecka nemožem povedat ,že im rozumiem,prveže mam pocit,že čim viac si to studujem tym menej viem 😝 Sedalia je viackomonentna homeopatia.vyrobca sa isti,že ak nezaberie jeden druh,tak možno druhy,treti,štvrty.original homeo ma byt jednokomponentna,ale ani takako nie je zla,ak sadne.Pri homeo je problem prave to sadnutie.Co jednemu zaberie,druhemu nemusi.Preto je dobre radit sa s homeopatom.Ale da sa aj skušat,čo sadne.nam sadla ta thuya,maly sa očistil-aspon čiastočne- od tažkych kovov z očkovani a spanok sa mu upravil nasledne v priebehu tyždna.Je to fakt individualne.Sedala mojmu nesadla.

dlabinecka
15. jan 2011

@kaja73 Sedálii uvádějí od jednoho roka -dokážeš říct proč? A ta Thuya je na co? Dočetla jsem se, že se dává po veškerých očkování, ale co "zařizuje". Já se ptám možná uplně mimo, protož mi jsme spánek už vyřešily, spíš mě chytla ta homeopatie celkově, takže tu asi prudim ve špatném tématu 😅

siskaa
15. jan 2011

@kaja73 kaja, prosim ta, da sa ta Pulsatilla alebo ine homeopatikum podavat aj 7 tt babatku, ked mi stale place? niekedy od obeda az do druhej-tretej rano :( mozno by ju to upokojilo.

kaja73
15. jan 2011

@dlabinecka Niekde som čitala,že jedna homeoptia,ktoru sedalia obsahuje nie je vhodna pre deti do 1 roka,ale neviem ktora z nich to je-chamomila to nebude 😉 Ta thuya by mala očistit organizmus od tych pridavnych svinstiev čo su napr.v tych vakcinach.Ale najlepšie su homeopatika vyrobene priamo z vakcin,daju sa objednat cez internet z firmy Remedia.

kaja73
15. jan 2011

@siskaa vačšina homeoptii je vhodna už pre uplne male mimi.Mysli že ta pulstila patri medzi ne.Ale až take vedomosti fakt nemam ☹

dlabinecka
15. jan 2011

@siskaa Pulsatilla se může určitě, nám sedla, jak prd.. na hrnec. Malá byla přesně to, co popisují -plč zlepšený nošením, houpáním, fyzickým kontaktem a je možné jí podávat už od narození -prý 😉

dlabinecka
15. jan 2011

@siskaa Tedy každopádně mi jí dávali od 5týdne a na doporučení homeopatky a problém nebyl 😉

dlabinecka
15. jan 2011

@kaja73 Aha, tak to jo. No, já jen, že mi jí známá, která homeopatika vyrábí doporučila, že se toho bát nemusím, ale nějak mi to nedovysvětlila, tak spíš ze zajímavosti. My jsme ale dobrého spánku dosáhli i jinak...

siskaa
15. jan 2011

@dlabinecka kocky, dakujem. a nasla som, ze to je take granulovane homeopatikum, ako ho mam podavat takemu malemu mimi?

dlabinecka
15. jan 2011

@siskaa Já dávala do 0,5deci převařené vychladlé vody 5 kuliček rozpustit. a pak po hodině 1 lžičku. Bud můžeš dávat průběžně nebo před spaním 😉 My dávali večer před spaním...

kacab
15. jan 2011

@ynez75 snad to brzy zvládnete!!! A venku v kočáře by déle nespala?Já obvzlášť v zimě zachumlané a zateplené děti kolikrát po 3hod spánku budila v kočáře... čerstvý vzduch dělá zázraky.... jen jestli máš možnost zkust je nechat v kočáře venku či na balkoně a v klidu si jít to kafe vypít..... To už je jiná.... a taky je jiné, když má člověk jen jedno dítko a přes den při jeho spánku může oddechnout - já se starala o 2 najednou a starší přes den nespala, tak ani já... dalo se to vydržet tak půl roku, ale pak jsem měla i arytmie a bušení srdíčka z únavy a to pro mě byl impuls a dost!!!!

kaja73
15. jan 2011

@siskaa ja si tiež roztopim cca V 5-10ml vody dam do striekačky a postupne podavam počas dna.

layla84
15. jan 2011

@kacab

Pekne!!! 🙂 nestíham sledovať blog, no padli mi do oka tvoje názory - v tvojich slovách sa skrýva múdrosť a skúsenosť. Ty to ešte vieš aj nádherne podať druhým - táto schopnosť mi občas chýba a mnoho ľudí potom svojimi slovami čo ako dobre myslenými len podráždim a rozzúrim! 😀D
Milovať deti zdravou, vyzretou láskou, nie tou opičou, otrockou..

Mamičkám, ktoré ma žiadali o radu v internej pošte: internet konečne mám aj doma, ale časovo to ešte stále takt masovo nestíham. Budem vám odpisovať postupne, preto vás prosím o trpezlivosť, bude to trvať možno týždeň - dva...

siskaa
15. jan 2011

@dlabinecka a da sa to bezne kupit v lekarni? ci skor specialne u homeopatov nejakych?

kacab
15. jan 2011

@layla84 díky, já byla vděčná, když jsem se tehdy dohledala pomoci na internetu a tak mě teď těší, že můžu pomoci někomu já... a i kdybych jen jedné mamče pomohla ke spánku, stojí to zato... já tehdy našla jen článek na www.rodina.cz ale nikde nebylo, jak je ta metoda úspěšná... já ale byla tak zoufalá, že jsem byla ochotná to zkusit a přišla taková úleva a změna, že jsem měla hnet více energie se dětem věnovat přes den... Přestala jsem najednou mít potřebu se cpát sladkým a dokonce od srpna, kdy jsem přestala kojit Toma už mám 9kg dole... Mám energii cvičit a nemám problém dodržet dietu... jsem na vedlejším hubnoucím foru, s holkama se hecujeme a funguje to... je ze mě spokojená a vyspalá mamina... pokud ale někdo zvládá být fit při kojení 6x za noc a bez problémů., má můj veliký obdiv, mě to ničilo...

ynez75
15. jan 2011

@kacab moja nespava od narodenia.ani v kociku.tam tiez vydrzi maximalne polhodku a je vyspata.niekedy pozera,tichucko je,ale niekedy vie aj taky krik spustit,ze sa za mnou kazdy obzera.aj teraz plakala hodinu a tristvrte,potom som jej suchala chrbatik a zaspala.po 40 minutach uz bola hore.a ja ju uz nepresvedcim na dalsi spanok.ja mam deti dve.takze tiez nehrozi moj spanok pocas jej spanku,aj ked moja druha dcera je uz velka,ale neoperie,ani nenavari,dokonca ani neuprace tak,ako by som ja chcela.ale je pravda,ze je to ine mat deti male alebo odrastene,ako mam ja.ja sklanam klobuk dolu pred vsetkymi maminami,ktore zvladaju dve ci viac malych deti naraz a ked este ani nespavaju a su umrncane.ja by som to nezvladla.s tou jednou mam co robit.dokonca mi je aj strasne luto,ze tej starsej sa minimalne venujem,a to sme boli na seba neskutocne naviazane.ona to vsetko chape,ale aj tak mi je to velmi luto

kaja73
15. jan 2011

@ynez75 teraz som si uvedomila,že mame obe trochu staršie deti-tie druhe,vlastne prve 🙂 Aj ja mam vyčitky,že sa mu už tolko nevenujem a tiež sme boli doslova až prepojeny do narodenia Patka.Ten prvy rok bol neskutočne tažky a nas este aj každa choroba chytala a 2 krat sme boli aj v nemocnici,z toho jedna operacia,plus ekzem v spojitosti s potravinovou alergiou-nemože mlieko.No horor.A ked este ani nespaval,ja som len revala.

dlabinecka
15. jan 2011

@siskaa Uplně normálně v jakékoliv lékarně. Ta Pulsatilla je dost běžná, myvají ji. Pokud by jí náhodou neměli, ta Ti jí určitě objednají. U nás je jedna lékárna, kde se na to zaměřují a vedou tam běžně snad všechny druhy, ale pulsatillu jsem kupovala všude 😉

antuanet
15. jan 2011

@valika_val ako pokracujete so spanim v postielke? ja mam podobny problem s drobcom...teda chcela by som kojit max 2krat za noc, ale spava s nami a nauceny ked chce tak ma...ale uz nevladzem, idu mu zuby a od polnoci je kazdu hodinu na cicke, cumel vobec nechce, ak mu ho nastrcim spusti rev a nic nezabera...len cicka! Posledny krat sme stroskotali na 2hod reve nonstop a to uz aj ked sme ho nosili nastriedacku s partnerom, v postielke sa uz postavi, alebo ked strasne reve a nevladze da sa na styri a reve a reve...tak a teraz byby radte...2hod su vela aj na kona...a nic ze ustavajuci plac, reeeev 🙄

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val ved o tom to je...kazdemu vyhovuje nieco ine... mne toto nevadi a hlavne vidim ze mala nie je zato strateny pripad😀 lebo aj ked vecer a v noci este prsnik potrebuje cez den je to uz bez neho... nakojim dam do postielky a sama tam zaspi...jedine co musim odsledovat je to aby sla do postielky maximalne spokojna a pokial sa da vesela🙂 teda po kojeni este chvila santenia a ked sa smeje a je vesela tak si tam este vyska chvilu a potom zaspi😀 vecer a v noci to nefunguje🙂 ale aj to pride, verim tomu,lebo ani od zaspavania na prsniku cez den som ju nie ja oducila, jednoducho na to dozrela a ja som to zistila uplne nahodou😀