Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 moc moc dakujem 🙂

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 nevadi 😀 chapem, mam 😀

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 a ako je to so spinkanim cez den? ako zaspava?

miculienka
20. jan 2011

ahoj kočky, som tu 1.x, kde na nete nájdem tú knihu , Všetky deti sa vedia naučiť spať ?

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 cez den nespava.mam z toho nervy.ale nie koli sebe,koli malej.aj cez den sa ju snazim ucit,aby zaspavala sama,ale nejak to nejde.ja som uz pisala,ze som v spojeni s jednou pani,ktora nam s tym spankom velmi pomaha,vkuse sme na chate a pise mi rady,tak skusame vsetko mozna.ona preklada na jednej stranke pre jedneho dr.ktory sa venuje spanku a on ama tiez nejaku metodu....to je na dlho,tak skusame.ona mi ale cez den neplace v postielke velmi.to je take mraucanie,hra sa s hrackami,takze podla tejto metody,nemam k nej chodit vobec a ked mi do hodiny nezaspi,mam ju vybrat a ulozit az na dalsi spanok,ale o polhodinu skor.zatial ziaden pokrok,ale vraj na to treba aj 4 dni.dnes skusame druhy.mozno budem pre niekoho vyzerat ako nejak mater,co robi pokusy na svojom dietati,ale u nas to bolo naozaj neunosne.nespala ani dni ani noci.vkuse bola z toho urevana,velmi zla.teraz som stastna,ze aspon noci spi....citam na nete vela,hladam kadeco.nam sa nejake tie metody osvedcili a som velmi rada

ynez75
20. jan 2011

@miculienka neviem,ci na nete.ja som ju dostala od jednej maminky.viem ti ju poslat,ak chces,len mi musis dat svoj mail

martuska75
20. jan 2011

Ako metóda na uspávanie to môže byť dobrá, ale nerátajte, že to funguje na všetky deti. Nie je to tak. Ja som to skúšala na našej staršej viac krát ( asi od pol roka) a nezabralo to bohužial vôbec. Ale ona nepotrebuje veľa spať ani teraz. A moj manžel bol vraj úplne rovnaký. Obaja sú ako "duracelky". Svokra to skúšala aj s ním aj s jeho sestrou a na nej to zabralo zázračne, ale on bol akorát fialový a modrý od plaču a svokra na infarkt 😀. No a ja mám teraz doma niečo podobné. Jednoducho malá potrebovala viac času na to spanie 😉 a aj teraz ked už spinká vo svojej izbičke, sama a celú noc - tak jej musíme pred spaním tak na 15 minút - prečítať knižku a pomuckať 🙂

miculienka
20. jan 2011

@ynez75 -idem to skúsiť nájsť , jedna kamoška mi písala, že si to mám na nete prečítať, len mi neposla link , ak nenájdem, tak sa jej opýtam, kde to videla , potom dám vedieť 😉

miculienka
20. jan 2011

@ynez75 - aha, prehliadla som , pošlem mail IP 🙂

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 na stastie nasa cez den haja aj hodku...
ale zasa zaspava na rukach. teraz je akurat v postielke, asi 10 minut vrestala, ale teraz je nejak klud.
lebo jej spievam. tak ked ma pocuje, haja.
som zvedava, ale kolko..
som na seba ale hrda, ze som vydrzala ju nevziat na ruky.
nemyslim si, ze si "mater" ale obycajna maminka, ktora je uz vycerpana.poznam..a tiez skusam vselico 🙂
Inak by som tu neziadala o radu 🙂
Uz si mala pochrapkava v postielke..A este ku vsetkemu nam idu asi zubky...takze nervozita ista 🙂

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 aj moja je uz nejak ticho,ale mozno sa len "bozkava"s hrochom,ktoreho tam ma.to robi stale 🙂 pojdem o chvilu kuknut....no,u nas tiez,ked sa do 4 dni nic nezmeni,co sa tyka denneho spanku,mam povolene od mojej poradkyne,uspavat ju ako som uspavala zvycajne.teda.dam do postielky a sucham chrbatik alebo tapem pozadocku.tak zaspi.udajne za spanok cez den je zodpovedna ina cast mozgu ako cez noc,takze udajne nevadi ak pocas dna sa dieta uspava aj tak,ze nie same.ale kedze moja neplace cez den,tak to skusam.mozno sa nauci.ak nie,tak ju budem aj ja uspavat ako doposial.ale v noci nie.tam som rozhodnuta to ponechat ako je uz takmer naucena.a ja som sa prvykrat vcera po 8 mesiacoch mohla konecne porozpravat s partnerom a starsou dcerou v klude 🙂

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 my sme vcera po dlhej dobe tiez mohli len lezat a pozerat TV 🙂
Bez toho, aby jeden z nas tu s nou hopsal 🙂
som zvedava, kolko vydrzi hajat. a zubky ? uz mate nejaky ?

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 takze bolo to ako som predpokladala.hrala sa s hrochou.uz som ju vybrala a ideme varit.zubky sa nam nejak spustaju vsetke naraz.dole mame dva a hore jej ide 1 vlavo,aj 2 a 2 vpravo.nejak divne jej to ide.ona uz bola strasne mrzuta koli zubom od3.mesiaca.doktorka nam povedala,ze zubky vyjdu kazdu chvilku,ale drvili ju takmer do 7 mesiaca.ona ma,teda lieci sa na rachitidu,nevstrebavanie vapnika a fosforu,vsetko sa jej vyplavuje mocom von,takze jej toho v tele malinko zostava.mozno aj to malo nejaky vplyv na prerezanie sa zubkov

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 nas uz trapia asi od tretieho mesiaca, napodobne.
ale stale nic. vsetko "kuse" , masiruje dasienka ako sa da... uz aj to ju asi v noci riadne hneva.. ☹

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 urcite.nam vysiel prvy zubok den pred 7 mesiacom 🙂 nam pomohli homeopatika,co mi poradila jedna maminka tu.volaju sa chamomilla.my mame tu 9 CH.dam do striekacky 10 ml prevarenej vody,v tom rozpustim 10 guliciek tej chamomilly a podavam pocas celeho dna.nemusi to zabrat na kazde dieta,nam to pomaha

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 super 🙂 skusim to 🙂

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 fuuha...mala uz haja hodinu a stvrt 🙂

valika_val
20. jan 2011

@ynez75
my mame 15CH a len 5 guliciek vecer pred spanim... 😒 asi to je slaba davka, ak je to teda vobec davka 😀

ynez75
20. jan 2011

@valika_val vies co?ja sa do toho vobec nerozumiem.davam tak,ako mi to napisala ta maminka a nam to aj tak zabera.mozno si to aj nahovaram,ale je nejaka kludnejsia.a mozno aj preto,ze uz aspon v noci spi.fakt neviem

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 tak to mate pekne.nech sa len vyspinka,drobec,aby mohla zasa vystrajat 🙂 moja nespi.hra sa.ale nato,ze vobec nespala,je ako med 🙂 o pol 1 to skusim zas

nikuska0411
20. jan 2011

ako pisu v tej knizke, ze skusit dat spat dieta o 10tej do 11.30. tak tak mi to presne vyslo 😀

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 no aka si dobra 🙂 a moja mala spala teraz na obed10 minut 🙂

nikuska0411
20. jan 2011

a moja teraz haja znova 🙂 znova to vyslo, ze od 14.30 a mala by do 16.00 hajat. a znova zaspala sama 🙂
sa z toho asi zjasim 😀

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 a my sa hrame.tiez sa zjasim 🙂 ale my chodievame o 17.30 buvat a uz buvame do rana 🙂

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 ale po 16 h.uz by sa nemalo davat babo buvat,ak chces mat v noci pokoj....tak dobre vam ti ide

nikuska0411
20. jan 2011

@ynez75 hej citala som, preto ju zobudim prinajhorsom o stvrtej 🙂
a o osmej znova hajat.okupeme sa, nakremikujeme a sup 🙂

ynez75
20. jan 2011

@nikuska0411 no,mal by byt medzi poobednajsim a nocnym spankom rozdiel maximalne 4 hodiny.uvidis ako ti zaspinka a ako bude spinkat v noci

nikuska0411
20. jan 2011

hej hej...dnesny rezim isla Lili podla knihy ukazkovo 🙂))

ynez75
20. jan 2011

kde ste vsetky?uspavate deti? 🙂 🙂 🙂 my uz spime od 17.30 s par prebudeniami,kvoli velmi empatickym susedom 🙂