Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

nika_17
22. nov 2016

dakujem,ale som aj celkom rada,lebo mala ma 3 a pol mesiaca a nechat ju plakat nechcem moc nechavat.Ale snad to potom zvladnem.Teraz ju uspavam len na rukach,inak nezaspi,len je to dost neprakticke,hlavne ked chceme s manzelom niekam ist..
@stvura

lianka123
22. nov 2016

Ahojte. Moze mi prosim niekto poslat tu knizku?

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_17
22. nov 2016

@stvura takze ste to nakoniec zvladli aj vdaka tej knihe?

m.i.r.i
24. nov 2016

@nika_17 ked si tu knizku prestudujes, tak zistis, ze ano, metoda sa odporuca od 6m, ale to uz ked musis napravat to, co nefuguje....je tam tiez popisane, ze sa da dietatko naucit spinkat uz od narodenia...ked sa pridrziavas istych principov, stanovuje sa rezim pomalicky a vsetko, tak k metode 1, 2, 3 atd nemusis vobec dojst...je dobre si to uvedomit uz skor, pretoze rodicia najprv naucia deti zaspavat vozenim v aute, natriasanim kocika po papuciach, hojdanim v satkach, nosenim po byte, prsnikmi a kedecim a potom ked ma 6m alebo viac a uz nevladzu musia tie zlozvyky menit...preto je lepsie pomalicky ucit dietatko spinkat inym sposobom...len moj nazor a suhlasim s touto castou v knihe tiez..ja som o knihe predtym nepocula, citala som ju zo zvedavosti neskor, nam to nebolo treba, ale kvoli kamaratkam, co si nevedeli rady...a zistila som sama, ze som vlastne prirodzene pristupovala v tomto smere spravne k malemu uz od narodenia a problemy so zaspavanim ani spankom neboli...

lavinis
24. nov 2016

@m.i.r.i no hej, mas pravdu, ale co ked dieta ma reflux,po kazdom papani ho musis nosit a je fakt, ze take deti sa budu budit, lebo sa im mliecko vracia spat a preto maju slabe spanie. Pre nich sa doslova odporuca najskor ich uspat akymkolvek sposobom. Kludne aj nosenim a natriasanim. Ta kniha vobec neriesi taketo deti.
Inak v zasade s tebou suhlasim.

lavinis
24. nov 2016

@nika_17 inak mne sa este viac paci, ako je opisane spanie deti tu
http://www.martinus.sk/?uItem=254131
v prvej casti sa venuje aj spanku a su tam aj vedecke fakty a prakticke skusenosti rodicov 🙂 skoda, ze som ju nemala skor, aj ked neviem, ci by to nam pomohlo, kedze maly mal silny reflux.

m.i.r.i
24. nov 2016

@lavinis iste..myslim, ze akakolvek metoda a sposoby cohokolvek su orientovane na zdrave deti, bez specialnych problemov...deti s refluxom iste budu mat iny pristup, deti predcasne narodene, kolikove atd...len potom by som ani v tych 6 tich mesiacov nesiahala po takejto knihe...

lavinis
24. nov 2016

@m.i.r.i tak clovek nevie dopredu, co mu moze pomoct, niekedy aj jedna mala rada stoji za to knihu si precitat 😉

yoxinka
17. jan 2017

@m_ Mám otázku. Čo by si robila, keby Ti to prso nechcela pustiť? Nie že sa napapá, pustí a spí, ale zaspí, vezmeš jej prso a je hore. A takto sa budí nie 2x za noc ale každú pol hodinu až hodinu? A keď jej prso nedáš rev, nie že vysvetlíš, rev hodinu, dve...A takto každý večer, každú noc. Ja sa len pýtam.

alby2014
17. jan 2017

@yoxinka cumlik

liduska12
17. jan 2017

@lavinis nasa dcerka ma reflux od narodenia, zo zaciatku grckala skoro stale a hocikedy pocas dna a nemala problem s nocnym spankom 🙂 cez den bola na vyvysenej podlozke, ale v noci nebolo treba, bola normalne rovno v postielke. A ano, suhlasim s @m.i.r.i, ale nie vzdy je to take idealne. My sme malu od zaciatku ucili spinkat v postielke, aj nam bez problemov zaspavala a spala v noci. Same sa to ale zacalo kazit okolo 4,5 mesiaca, uspavanie trvalo cim dalej dlhsie az nakoniec sa aj v noci milionkrat zacala budit. Mysleli sme, ze sa to same casom spravi, ale ked ani po dvoch mesiacoch sa nic nelepsilo a mala plackala ci sme boli pri nej alebo nie, uspavala som ju niekedy aj 3 hodiny tak som si povedala, ze skusim tu knihu. Predtym som ju citala len zo zvedavosti a kvoli tiez kvoli dennemu spanku, ten sa nam moc nedaril ked bola mensia. No a vysledok je, ze som sa zatala, jeden vecer si poplakala zo 40min, pricom chodila som k nej najprv po 2min, ptm 3min a 4min a ostala pri nej vzdy 2min, bol to protestny plac proste. Mala som stopky a bola na monitore dychu a pestunke s kamerou, takze som ju mala plne pod kontrolou. Cez den bola spokojna a vysmiata ako vzdy, ale udrela noc a cas spanku a bol problem. Dalsie dni zaspala do 20min dokopy s 3min placom ale nie stale, ptm do 15min dokopy mozno 1-2min s placom a teraz nam to trva tak 5-10min bez placu. Ziskala pocit bezpecia v postielke a vie sa sama ukludnit a zaspat. Predtym sa s nou vela hrame, mojkame, ale ked ma ist spinkat, poprajeme jej dobru noc, dame pusu a odideme 🙂 Vie, ze mama a tato su vo vedlajsej miestnosti a nic sa nedeje. Dolezite je zvladnut hlavne prve mozno dva tri dni. Za ten plac to stalo, dokopy za tie dva nespave mesiace daleko viac vecer naplakala, hoci sme ju hladkali, mojkali, kojili a neviem co este. A ja si konecne okolo pol9-9 vecer konecne bud oddychnem, pozriem film alebo nieco doma porobim 🙂

m_
17. jan 2017

@yoxinka dam jej cumel?🙂...

saska2208
17. jan 2017

@m.i.r.i citala som tvoju spravu, ze si citala tu knihu, ja ju nemam, a ani si ju nechcem zadovazit, nikdy sme nemali problem so zaspavanim. dcerka prespinka celu noc od dvoch tyzdnov, a bola a je naucena zaspavat sama v izbe. Maly je nauceny tak isto, v postielke spapa mliecko, dopapapa vezmem flasku a odidem, a zaspi sam. Lenze mam jeden jediny problem ze sa raz vnoci budi na mlieko este, a uz sa mi to fakt nechce, ved ma uz rok 😀 preto teda smerujem otazkou na Teba, ci si nahodou nepamatas ci tam nebolo spomenute nieco tomu podobne? ci to sa musi striktne do pol roka stihnut? ved kazde je ine 😀 dakujem pekne za odpoved 🙂

emilia25
17. jan 2017

Ja mam 4 deti ale ani s jednym som nemala problem v noci ani pri malej ma 10mesiacov sice zaspava o 10vecer ale ked zaspi sa v noci proste nebudi a ked som ju kojila tak sa mi zobudila max o 4 alebo o 6 nakojila a spala dalej.nieco take ako cele noci hore a narukach hojdala som proste ani pri jednom nezazila.deti som zbytocne na ruky nebrala iba pri prebalovani papani a naspet do postielky.ked bolelo brusko pomasirovala pomohla teplomerom a ulozila naspet do postielky.

dmband
17. jan 2017

@saska2208 Ahoj! Síce sa nepýtaš mňa, ale som akurát tu a poznám odpoveď 😉 V polroku sa s odúčaním začína, čím skôr po dovŕšení 6 mesiacov, tým lepšie, ale metóda účinkuje aj u starších (niekoľkoročných) detí. Dokonca sa mi marí, že je v nej viac príkladov práve o starších deťoch, lebo tie už majú vlastný rozum a často prekuknú dospelácke finty, hlavne ak rodičia nie sú dôslední a pod.

saska2208
17. jan 2017

@dmband nevadi ze si reagovala, vazim si kazdu radu, len som chcela konkretnejsie co je tam o niecom takom napisane 🙂

gag11
18. jan 2017

ja som citala knihu, aj ideme uz niekolko mesiacov podla nej, lepsie spi maly jed my spime v obyvke, zaspava uz pekne sam len ho polozim pomrnci dakedy ani to nie tak pol minuty a po chvilke spinka pekne, akurat dist casto sa budi, niekedy len pomrnci a spi dalej niekedy napr. dnes v noci polhodinu plakal kym som ho nenakojila, myslim si ze hkadom to nie je lebo pekne papka a celkom dost cez den. Budi sa teraz tak 2-3 krat v noci ake sme mimo domu tak aj 6 a viac krat ked spi s nami v jednej miestnosti. uz bude mat rok a pomaly ho chcem prestat kojit, lebo mam pocit ze uz som vycicana. UM zatial velmi nechce sem tam si da, ale radsej cajik z flasky.

yoxinka
18. jan 2017

@m_ A čo s ďeťmi, ktoré cumeľ nezoberú do úst ani keby čo bolo? Ja mám dva také exempláre :D

m_
18. jan 2017

@yoxinka mam tiez take doma a skusali sme rozne tvary materialy nakoniec si vybrala. treba skusat.

saska2208
18. jan 2017

@yoxinka ja som davala cumel hned od narodenia a nemenila som ho za inu znacku, a aj na flaske mali rovnaky tvar cumlika 🙂

yoxinka
19. jan 2017

Tu na koníkovi je táto debata úplne vyhrotená a do krvi sa tu hádajú ženy, ktoré by svoje dieťa v živote nebechali plakať so ženami, ktoré dieťa dajú do postieľky a musí sa naučiť. Medzi týmito extrémami je nekonečne veľa možností. Moja malá spávala do 4 mesiaca super,zaspala o 20.30 a potom sa 2x zobudila najesť,potom sa to začalo kaziť a úplne sa to pokašľalo, keď mala laryngitídu a precickala celé noci. Potom sa mi začala budiť každých 45 minút, celé noci na prsníku. Sú maminy, ktorým to nevadí, mne to vadí a veľmi. Nevadí mi, keď sa dieťa v noci v polospánku nakojí a spíme ďalej, ale celú noc byť v jednej polohe, to mi vadí. Takže som bola posledné dni veľmi unavená a už dosť nervózna, takže som si povedala, že stačí. Skúšala som malej nedař prso, iba ju mojkať, tak to bol 3 hodinový rev. Mne nevadí ju v noci kojiť, toto budem riešit, tak okolo roka. Ani nepotrebujem, aby zaspávala sama. Syna sme uspávali asi do 2,5 roka, striedali sme sa s manželom. Uspávanie u nás znamenalo, byť s ním v izbe cca 30-45 minút. My sme si pri ňom čítali. Dcéra má 7mesiacov a tak sme sa s mužom dohodli, že bude uspávať on. Robíme to 3 dni. Večer je rev, ale už menej, ako prvý deň. Cca do polnoci za ňou chodí len muž, upokojí sa, na moje veľké prekvapenie, úplne rýchlo. Potom už plače a nevie sa uložiť, ja myslím, že si ešte potrebuje cucnúť, takže sa nakojí a ide ku mne do postele. Toto tiež postupne odbúrame, u nás je len preto, lebo je mi to pohodlnejšie. Tým, že necucká celý večer každú pol hodinu ako to bolo pred tým sa poriadne naje a spí oveľa lepšie. V noci sa odpojí a spí bez prsníka. Mne to stojí za tú večernú polhodinu plaču, lebo aj ona je pokojnejšia, keďže doteraz len dudlovala v polospánku prsník a bola aj ona viac hore ako spala. 🙂 Asi som nepomohla mamičkám, ktoré chcú, aby im deti zaspávali samé a spali celú noc :D :D

saty.predaj
2. apr 2017

@catherine214 ahoj kolko mala mesiacov ked si to vyskusala. Dakujem

alatuti
29. máj 2017

Ahojte, mozete mi prosim niekto poslat PDF tej knizky? Neda sa mi stiahnut. Dakujem krasne! lenka_snake@yahoo.com

verroni28
26. jún 2017

Ahojte, môžete mi prosím poradiť? Dnes sme prvý krát išli podľa knihy a spôsobilo to strašný záchvat plaču. Išli sme 3,5,7 kde 7 sme zopakovali až 4x a vôbec sa nepodarilo ani raz utíšiť a nie to ešte uspať, následne uspávanie trvalo 3h nosenie a kočíkovanie po dome 😖

saska2208
26. jún 2017

@verroni28 ja som podla knihy neuspavala ani jedno dieta. Nauceny boli zaspavat sami od narodenia, nenosila som ich na rukach. Takze nepomozem.drzim palce!

gag11
26. jún 2017

@verroni28
nam sa to podarilo do polhodiny a to az sme nechapali s manzelom... dala si babo spat ty (ak mozem tykat) alebo manzel? kolko ma mesiacov? kto za nim chodil ho utisit? brali ste ho na ruky pri utesovani? mozes mi napisat IP mam este 1 knihu kde su i ine metody.

liduska12
26. jún 2017

@verroni28 tak v prvom rade, po prvom dni necakajte zazrak 🙂 odporucam skratit interval, my sme zacinali na 1,2,3 minuty a potom vzdy po troch minutach a ostali sme dve minuty pri malej. Mala mala tiez zachvat placu, ale uz prvu noc prespala celu noc bez prebudenia. To, ze ste ptm babo nosli na rukach a kocikovali ste tym akurat sposobili to, ze cely cirkus bol zbytocny, iba ste to cele predlzili a dieta bolo v strese zbytocne. Bud teda ho naucte na postielku alebo ho nenechajte vyplakat, to je moja rada 🙂 nasa mala sa naucila za tri dni tak zaspavat. Prvu noc dokopy plakala 40min, druhu 15min a tretiu 5min, ale zaspavaci proces trval 20min. Teraz s odstupom casu (to bolo pred 5mesiacmi) ju uz neuspavame v postielke, ale je pri nas, stahovali sme sa a neriesime to. Postupne sa k tomu ale vratime. Aj tak ale zaspi do par minut, presunieme ju do postielky a spi v nej cele noci bez papania a budenia 🙂

verroni28
26. jún 2017

@liduska12 on spí v postieľke, len proces uspávania je nekonečný, či cez deň, večer ale aj v noci. Viem, že to že som ho potom vzala na ruky tak sa to nemá, ale on chytil taký záchvat až sa dusil a zvracal sliny 😥 Moje dieťa je fakt silný oriešok, asi to nezvládneme

m_
26. jún 2017

zeny nerobte to svojim detom... ak ich mate radi tak ich laskylne uspite vo svojom naruci... na prse... v kociku... hocikde ale budte s nim!🙂
nasu starsiu som tiez uspavavala dlho dlho aj dve hodiny... vyrastla zmenilo sa to. pomaha pravidelny rezim a riadne sa vyvencit vonku. ale urcite nie tato metoda...